pipapa

Dánsko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 25.8.2017  23:16

Velmi málo dospívání a prvních lásek. Příběh se točí spíše kolem všedního, nezáživného života v jedné vesnici.

• 25.12.2018  23:12

Příšerná komerce, šablonovitost a stereotyp - poplatné celé sérii 007. Protkáno tunami "sexbomb", které snad mají za úkol přivábit ještě více tupých a nadržených samečků. Představitelé 007 většinou nijak zvlášt´ přitažliví bez jakéhokoli charizma, vrcholem odpudivosti je pak obstarožní a vyčpělý Roger Moore (zde už 50-tiletý), kterého tady, ne-li už dříve, mohl/měl vystřídat velmi přitažlivý Michael Billington (zde 36-tiletý v roli agenta Sergeje Barsova) - příliš chlupatí muži mě sice moc nepřitahují, ale Billington je jedna z vyjímek, kde bych si ten "medvědí kožich" ráda "vyzkoušela"...Resumé: jedna hvězda za mnoho povedených kaskadérských kousků a triků a za zajímavé a originální/původní lokality/exteriéry, jinak téměř nekoukatelný brak pro velmi nenáročné a lehce oblbnutelné obecenstvo.

• 19.12.2017  00:29
    Agostino (1962)

Agostino (Paolo Colombo) je moc krásné stvoření, a to je asi tak všechno. Ingrid Thulin mi do italského prostředí příliš nepasuje a, ač precizní, působí chladně a odtažitě. Moraviovy psychologicko-erotické romány nemám ráda a Bolognini není Pasolini, i když na dobu vzniku filmu se větší erotické/nudistické akce nedali očekávat. Přestože Pasolini a Moravia byli po dlouhá léta velmi blízcí přátelé, Pasolini nikdy ani neuvažoval o filmové adaptaci některé Moraviovy knihy...a vůbec se mu nedivím.

• 31.10.2017  20:42
    Alaska.de (2000)

Autentické zobrazení desperátní mládeže plácající se/živořící na ošuntělém betonovém předměstském sídlišti. Depresivní, zábava snad jen pro idioty. Takto závažná témata by se měla podávat pouze formou dokumentární. Dnešní ani budoucí mladé generaci není opravdu co závidět - konzum je nemilosrdně roznese na kopytech, vlastně jako všechny a všechno!

• 24.5.2018  17:31
    American Horror Story (TV seriál) (2011)

Další typická US-americká krvavá a vulgární slátanina o ničem podle zaběhnuté šablony = hnus všeho druhu, ale zato silně cenzurovaný sex i nahota. Už tak otravná forma vyprávění je úplně rozbouraná hrubým/násilným střihem. Dekadentní americká produkce, která může (po)bavit jen mentálně oslabené obecenstvo nebo blázny, kteří už nevědí, co roupama. Poslední novější americké veledílo, které jsem prubla - další už nebudou. Thenks very mač!!!

• 28.9.2017  20:48
    Anička s lískovými oříšky (TV film) (1993)

Ta ovčí maska je tady to jediné zajímavé !

• 18.7.2017  17:08
    Anne of Avonlea (TV seriál) (1975)

Totálně zamerikanizovaná, včetně mluvy, BBC produkce. Bez potřebné informace by mě ani ve snu nenapadlo, že to je opravdu produkce BBC. Americký styl a hlavně americký akcent jsou mi hodně proti srsti. Námět/děj této filmové/TV adaptace literární předlohy z amerického kontinentu mi neříká ale vůbec nic. Nezábavné, plytké vyprávění o ničem, tedy já jsem se vůbec nedobrala, o čem to je, jak mě to nudilo a jak mi ten US-akcent zvedal žaludek... Proti gustu žádný dišputát, ale snad jen pro velmi nenáročné diváky.

• 22.9.2018  23:35
    Antonia (1995)

"Oscar" pro mne vždycky znamenal, znamená a bude znamenat, abych se "oskarovým" filmům raději vyhnula, protože určitě o nic nepřijdu. A na tomhle "oskarovém" dílku jsem si to opět potvrdila!

• 9.7.2017  01:03
    Archiv smrti (TV seriál) (1980)

Těžkopádný, nezábavný, zdlouhavý a téměř napětí postrádající seriál z DEFA produkce. Gojko Mitič a polská BB mi v této NDR produkci opět vůbec nesedí. Plytký scénář , omílající stále dokola to samé, nahrazuje většinu filmu konkrétní akce, které, když už se poskrovnu objeví, jsou nelogické, pohádkové, zprstuvycucané. Ačkoli vždycky upřednostńuji tzv.socialistickou kinematografii, tak tohle mě opravdu nebere. Alfred Struwe, neuvedený na ČSFD i jinde mezi účinkujícími, ač hraje jednu z hlavních rolí, je zde veden režisérem a autorem seriálu (Rudi Kurz) nevýrazně, nemastně, neslaně. Jinak je tomu ale ve volném pokračování Archivu smrti, v seriálu Nemilosrdná fronta od stejného režiséra i autora, kde dostal Alfred Struwe příležitost předvést své excelentní a jedinečné herecké umění v plné míře.

• 15.10.2017  23:03
    Aristocrats (TV seriál) (1999)

300 minut (6x50) celkem zajímavé a poučné kostýmní frašky. Poslední epizoda, zobrazující mimo jiné revoluci/povstání v Irsku, je o něco živější...Na Geraldine Somerville jsem si zde musela dlouho zvykat a Sián Phillips, nezapomenutelná Livia z legendárního seriálu Já,Claudius, je tady už v pokročilejším věku - fyzicky se objeví pouze na konci páté a pak v šesté epizodě, její hlas vypravěčky ale provází celý seriál...Výborné herecké výkony a dobře nastíněné lidské konání, kdy si jednotlivci i celé rodiny ztrpčují život často až k tragickým koncům kvůli přehnaným zásadám, etiketě a pochybné, falešné morálce...Příběh je občas poněkud nepřehledný a také nedotažený = některé postavy/děti se z něj vypaří jako pára nad hrncem, jako by tu nikdy nebyly...Škoda - do poloviny je seriál excelentní, ale od poloviny, kdy se "rozjíždí" příběh sestry Sarah, to jde celé do kopru = všechno kolem jejího sńatku a manželství a posléze i její nevěry je nedotažané a podivně "literární" a humbuk kolem toho všeho ze strany rodiny i Sarah samotné je také spíše knižně přehnaný než reálný. To neustálé lamentování nad poskvrněním rodiny a hledání východiska, jak to napravit, začne rychle nudit a jít na nervy.

• 6.6.2018  02:30

Perfektně vykreslená skandinávská mentalita a jí odpovídající chování. Režisér i scénárista přesně věděli, o čem a o kom točí, i jak to natočit - samozřejmě naturalisticky, neb jinak by z toho vznikla zase jen podvodná a otravná zpotvořenina, jakých máme v kinematografii už bezpočet...Sexuální chtivosti a přímosti, která sršela Mikko Nousiainenovi z očí, bych ve spojení s jeho fyzickým vzhledem neodolala. Dokonale zahrané. A nebo "hraje" Mikko Nousiainen dokonce sám sebe?

• 17.12.2019  00:38
    Až bude padat hvězda (TV film) (1976)

Povedená TV-inscenace s kvalitním hereckým ansámblem té doby. Mladá Medvecká a mladý Hrušínský jsou opravdu krásná dvojice - herecky i pro oko. Námět sám o sobě ale dosti smutný až depresivní - život holt není peříčko!

• 31.10.2017  21:32
    Babí léto (2001)

Povzbuzující a zároveń depresivní = nikoho z nás to nemine, ale je třeba žít/nutit se žít, dokud to jen trochu jde. Když to vzdáme, připravíme si velmi smutný předčasný konec...Herci výborní. Brodský unikátní ve svém projevu/mimice.

• 17.1.2018  23:58

Bez otravného a dosti nereálného milostného příběhu ústřední dvojice a s mnohem lepším dabingem by to byl velmi dobrý válečný seriál...Trefný komentář: Big Bear

• 23.10.2017  00:49

Eva Husson nám tady "geniálně" převrátila GANG-BANG na BANG-GANG a za to (by) měla získat všechna filmová ocenění včetně Oscara. Natočit totiž takovéhle téma v obrazech, kde není ale vůbec nic vidět, chce nejen notnou dávku drzosti a chorého sebevědomí, ale i stupidity. Obecně platí, že čím méně se kamera snaží být okem diváka, tím větší podvod na diváka to je. Budete-li sami procházet pokoji, kde probíhají sex-orgie, uvidíte všechno nebo leccos. Kamera Mattiase Troelstrupa prochází těmito pokoji tak sofistikovaně, pravděpodobně na pokyn paní režisérky, že nám nenabídne jediný konkrétní zajímavý obraz/záběr, pouze je nám dovoleno "nasávat" jakousi povrchní erotickou atmosféru. Eva Husson bud´ nemá odvahu, tak takovéhle věci nemá vůbec točit, nebo si plete umění s podvodem, nebo považuje diváka za blbce, kterého lze snadno ošálit a určitě se jí to v mnoha případech povedlo. Nahatý ošklivý kluk, skákající u bazénu a nahá dívka, která přejde letem přes kuchyni, nemohou žádný BANG-GANG zachránit. "Odvážná" scéna na samém konci filmu, kdy nahatá mládež běží noční ulicí, je spíše k smíchu a zbytečná, protože "trvá" asi jen půl vteřiny...Od této umělkyně (Evy Husson) raději co nejdál!

• 5.8.2017  18:45
    Banshee (TV seriál) (2013)

Další vysoce komerční megaprodukce po americku - násilí, krev, vulgární mluva, bizarní nesmysly, supermani, vypadající spíše jako krvelační šašci a přehršel hrubého, ale jak jinak, přece jen, v komerci jedině možného, fingovaného sexu. Mača při fingovaných souložích připomínají spíše sbíječku, která chce provrtat ženu i s postelí nebo se zdí za ní, nebo jsou všichni sadisti? Když není nic k vidění, tak alespoń tvrdé divadlo - to na hlupáky určitě zabere. Krátký full-frontal s Chrisem Coyem nezmění skutečnost, že v tomto předlouhém seriálu je mužská nahota opět tabu. Přirozenost je zakázána nebo striktně omezena, hnus a excesy jsou povoleny naplno - od takovýchto produkcí ale také nelze nic jiného očekávat...Dva nebo tři díly jsem horkotěžko zkoukla a vzdala jsem to, neb mi bylo hned jasné, že střídání násilí a sexu podle zaběhnuté komerční šablony se tu bude opakovat stále dokola celých ca. 33 hodin...Pro otrlé a nenáročné obecenstvo.

• 11.11.2017  18:21

Opět nádherně provedené, klasika. Ale na moje gusto, bohužel, příliš plytký děj/příběh.

• 22.10.2017  02:17
    Bizarre (2015)

Mladý Francouz uteče před minulostí do Brooklynu, New York, kde ho osud svede dohromady s dalšími čtyřmi ztracenými existencemi. Pětice - dvě děvenky, dva kluci a jeden transsexuál - žijí společně v bytě nad barem/nočním klubem. Sex v podobě "každý s každým" je pouze nutností. V dekadentním a chladném světě nemají city ani láska žádné místo. Program nočního klubu je spíše k zblití než pro zábavu a relax. Když Francouze minulost opět dožene, řeší to po svém - drasticky a chladnokrevně. Ale kam a jak dál?...Transsexuál mi tady hodně vadil - ne tím, že je transsexuál, ale svým odpudivým zombie-vzhledem. Vždy když se objevil na obrazovce, musela jsem odvracet oči, takovéhle typy opravdu nesnáším...Děj filmu je velmi plochý a monotonní, kromě oplzlých ukázek z programu nočního baru se vlastně vůbec nic moc neděje...Jedna hvězda za celkem pohledné oba hlavní mužské představitele = Pierre Prieur a Charlie Himmelstein.

• 18.7.2017  02:55
    Blanche (1971)

Svým způsobem a po mnoha stránkách ojedinělé dílo, na které jsem si musela chvilku zvykat, než jsem přišla na to, v čem tkví jeho vysoká kvalita a jedinečnost. Bohaté zkušenosti režiséra s animovaným filmem jsou zde dobře patrné a Borowczyk se tímto skvostem zařadil do nevelkého stáda jedinečných a nenapodobitelných mistrů. Škoda, že jeho další tvorba, zejména ta rádobyerotická, byla víceméně už jen úpadková.... Blanche je ale masterpiece, kde Borowczyk předvedl svůj dokonalý smysl pro kompozici, totální kontrolu prostoru i herců, tzn. zde není absolutně dovolena jakákoli improvizace. Posedlost detailem, spoustou dobových i oné době neodpovídajících rekvizit - i zvířata jsou zde nenásilně a trefně použita spíše jako rekvizity. Práce kamery je unikátní a má rozhodující podíl na vysoké kvalitě filmu...Herecké obsazení nemohlo být lepší v čele s Michelem Simonem a pro mě velmi zajímavou Denise Péronne. Zahlédneme zde i slavného liliputána Roberta Le Nain z ještě slavnějších filmů o Angelice...Úvodní několikavteřinová erotická scéna - Blanche vylézá nahá z koupele - je chytrý malý Borowczykův trik, po němž teprve přijde ten velký, opravdový trik = po celých zbývajících devadesát minut už neuvidíme ani obnažené koleno. Erotika by totiž úplně zničila tu krásnou a tvrdě kontrolovanou konstrukci celého díla...V počátku lehce komický děj plyne vlastně bez větší akce, ale jak děj postupuje, zvyšuje se, mistrovským Borowczykovým vedením opět bez větší akce, i jeho vnitřní napětí a vše končí absolutní tragédií...Technický/vizuální poklad pro filmové fajnšmekry!

• 7.8.2017  02:46
    Blochin (TV seriál) (2015)

Příliš upovídané a utelefonované/umobilované krimi. Na ca.6-ti hodinovou stopáž pouze sem tam nějaká ta akce a opravdu zajímavých momentů se zde také moc nenajde. Poměrně spletitá dějová linie je podána velmi jednotvárně až nudně. Dobré herecké výkony hlavních aktérů v tomto případě bohužel nijak nepomohou, i když blesková sofistikovaná nahota Júrgena Vogela, a dokonce full-frontal Christopha Letkowski, je příjemná a seriál osvěžující vsuvka. Pár nahatých žen jistě potěší mužské obecenstvo...Blochin je členem Oddělení pro vyšetřování vražd a s týmem spolupracovníků vyšetřuje vraždu drogového dealera. Zároveń stále trpí traumatem z dětství, kterému se snaží čelit a přijít mu na kloub, což mu komplikuje už tak těžkou práci okolo vyšetřování. Další komplikací je blokování vyšetřování z vysokých politických míst, k tomu se přidává nedůvěra a podezírání mezi členy vyšetřovací komise i občasné používání nezákonných prostředků některých z nich, a to vše je okořeněno rodinnými problémy, nevěrou, různými milostnými románky, tragickou smrtí člena rodiny...Měla jsem co dělat, abych to dokoukala. Podruhé mě k tomu nikdo nedostane.

• 17.11.2018  04:34
    Borgia (TV seriál) (2011)

Itálie konce 15. a začátku 16.století očima a ušima současné komerce. Česká účast je patrná a velmi přínosná. Skvělá výprava včetně in- a exteriérů, dobré herecké výkony aktérů z celého světa. Seriál přetéká krví, vraždami, bestiálním mučením a hlavně spoustou zbytečného fingovaného sexu, který, jako všechno, kazí i toto "veledílo". Přirozená nahota (ta ženská dosti frekventovaná) osvěží celý seriál, až na stařeckou nahotu (dokonce full-frontal!) odpudivého Johna Domana v roli papeže Alexandra VI. Jako je v seriálu Tudorovci největším problémem slizký Rhys Meyers, zde je stejným problémem, úplnou pohromou, odporný a pro oči nesnesitelný Mark Ryder. A aby toho nebylo málo, dostal ještě ke všemu totálně nekoukatelnou roli krvelačného psychopata, kterému všechno vychází a prochází jako v pohádce a kterého se všichni bojí a dělají přesně to, co si samozvaný "Caesar" přeje. V reálu té doby by tímto způsobem nepřežil pravděpodobně ani měsíc, zatímco současná komerce jej nechá, z důvodů pro autory pohodlnějšího vystavění (z větší části smyšlené) dějové linie, běsnit v časovém rozpětí celého seriálu, tj.15let! Už od poloviny seriálu jsem se nemohla dočkat, kdy mu konečně někdo utne tu jeho palici...Tři série mají sestupnou kvalitu, kde v sérii 3 už asi docházely nápady, a tak ji slátali, jak se dalo...Reprízu této megaprodukce si už nedám!

• 15.5.2018  19:30

Podivný krimi-western, kde si Bronson dělá pod falešnou identitou, co chce a jde mu to jako po másle. Konec s indiány a vše řešícím dynamitem je úděsně toporný a stáhne celou předcházející snahu úplně ke dnu.

• 12.1.2018  00:38
    Brutální město (1970)

Tohle je úplně něco jiného než pozdější Bronson-Winner akce. Bronson tady vůbec nemusel být, tuhle roli mohl hrát kdekdo. Kdo čeká akce, napětí a rychlý spád událostí, bude hodně zklamán. Akční Bronson a evropská produkce k sobě moc nepasují...Trefný komentář: Snorlax

• 14.8.2018  14:57
    Byl jednou jeden dům (TV seriál) (1974)

Seriál, který mě ale vůbec neoslovuje, který mě vůbec nebaví. Stovky postaviček lezou sem a tam, pláčou nad událostmi té doby, blábolí o národní hrdosti, aby pak na ni v r.1989 bez skrupulí zapomněli, stali se za mrzký peníz posluhovači právě těch, kteří jim kdysi tak ubližovali a začali pod vlivem jejich prolhané a fakta zkreslující propagandy nenávidět ty, kteří je toho těžkého břemene a srabu zbavili za cenu milionů svých obětovaných životů...Seriál působí příliš "vybroušeně", těžkopádně, chladně a odtažitě, vyrobený řemeslně bez větších emocí...Po lehkosti a akčnosti seriálů jako "Major Zeman" či "Žena za pultem" tady není ani vidu, ani slechu. Ale to je u režiséra Filipa celkem běžné...Jedna hvězda za skvělého Miloše Nedbala...Jak seriály miluji, tak tohle už mi nesmí na oči!

• 9.7.2017  01:30
    Bílý šejk (1952)

Velice ukřičený film, který nemá hlavu ani patu. Felliniho renomé jednoho z nejkvalitnějších režisérů všech dob určitě nepotvrzuje. Ale dejme tomu - začátky teprve se rozvíjejícího umělce...Film má přinejmenším alespoń docela příjemný komický nádech. Téměř permanentně vystrašený a zoufalý novomanžel s neustále vyvalenýma očima je ale chvílemi už mírně otravný. Jinak narychlo vypadá a působí jako Charlie Chaplin.

• 22.10.2018  15:56
    Břetislav a Jitka (TV film) (1974)

Krásné lesy a ta nuda! Čekám nějakou akci a ono nic, čekám, že Břét´a shodí hadry a vykoupe se v nějaké té lesní tůńce a ono nic - 75minut se jde lesem a povídá se. Ne díky, na tohle neskočím, z toho se dalo vytřískat mnohem víc! Slováček je více sexy ve filmu Tři od moře a Balzerovou mám radši jako už vyzrálou divu/ženu...Tady se u mě repríza konat nebude!

• 10.10.2018  00:12

Další typický a dějově bohatý příběh z dílny Catherine Cookson. Nechybí opět ani drsné momenty/tvrdá realita, ani naivní romantika, ani červená knihovna...Milostné city hlavní představitelky pak na konci najednou skáčou jako veverka se stromu na strom = když ji zklamal ten, kterého milovala, tak se zamiluje (na povel?) do druhého, kterého předtím nechtěla! U mě to takhle "na povel" nikdy nefungovalo, ale lidé jsou různí, zvláště ti literární a filmoví.

• 7.12.2017  23:41

Další polovičaté a amatérské euro-sleaze kino podle zaběhnuté a v kinematografii obecně hojně využívané šablony = komplet nahé ženy ANO, komplet nahé muže NE anebo jen z rychlíku. Muži si přijdou na své a dobře se pobaví a my ženy můžeme zatím něco uvařit nebo uklidit. Nejde o to vidět nahé muže na obrazovce, ti v reálu jsou mnohem zajímavější, ale o to, že k erotice patří (nazí) muži stejně jako (nahé) ženy, a to i ve filmu. Filmy, kde se, at´ už z jakýchkoli důvodů, nedodržuje tahle přirozenost, jsou podvod a režisér, který si meumí prosadit svoje a nepovažuje kameru za lidské oko, ale za nástroj k ořezání/manipulaci zorného pole lidského oka, je posera a blbeček, který se minul povoláním...V tomto "veledíle" jsou lidští samci dokonce až za zvířecími samci = tvůrci nám bez jakýchkoli skrupulí předvedou samce osla a samce koně "v plné zbroji". Na druhé straně nám ale tvůrci předvádějí ve jménu "tabu - mužské nahoty" holé nesmysly jako: římští muži nosili slipy, zajatci/otroci byli mučeni oblečení... a z jiného soudku pak ženy-gladiátorky, importované pravděpodobně z USamerického filmového průmyslu...Samotný příběh není nejhorší, ale glajchšaltovaná erotika mě opravdu nebere.

• 19.10.2017  23:07

Evropský Hollywood. Přestárlé, vyčpělé, ve stylu amerických, papírovými kulisami prošpikovaných, sandálů.

• 14.1.2018  02:18
    Casterbridgeský starosta (TV film) (2003)

Nevím, zda bych hodnotila jinak, ale protože jsem napřed viděla seriál Řím, kde byli Walkerová, Purefoy i Hinds superbní, a také BBC seriálovou verzi Casterbridgeský starosta z roku 1978, byla pro mne tahle verze z r.2003 doslova utrpením. Výše uvedená trojice mi do staré romantické Anglie nepasovala ani typem ani hereckým projevem. Příběh je zpracován povrchně a nezábavně, prostě narychlo spíchnutá slátanina, kterou jsem ani při dobré vůli nedokoukala. Děkuji, ale repete nebude.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10