pipapa

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 30.8.2019  00:10
    Cola De Mono (2018)

Víceméně dílko jen pro geje. Zajímavý námět je podaný velmi povrchně, nezáživně a místy až psychadelicky. Záměnu identity mladšího bratra za již mrtvého staršího bratra v dospělosti, ale se jménem mladšího bratra, jsem moc nepochopila - tedy co tím chtěl autor sdělit - snad že mladší bratr byl v dospělosti stejný jako starší bratr v době, kdy ještě žil, a skončil také tragicky...Jedna hvězda za hezkého Cristóbala Rodrígueze Costabala a jeho narcisticko-erotické zrcadlové exhibice. Krásný Mauro Vaca - ale kromě obličeje z něj neuvidíte ani koleno...Masturbaci jako v non-pornografickém sociálně-kritickém snímku "KenPark" tady ani při té veškeré žhavé sexuálnosti neuvidíte, i když Alberto Fuguet se snažil a šel při točení masturbace až na samou hranici svých neodvážných možností...Tla-produkce jsou opravdu vážně míněny jen pro gej a lesbo komunitu, i když se často tváří jako běžná umělecká díla...Film jako by chtěl geje spíše zastrašit, než ukázat jejich někdy velmi komplikovaný a nebezpečný život.

• 29.6.2018  01:59
    Milada (2017)

Česká "Ilse Koch" mučednicí? Tady nejde vůbec o úroveń filmu po filmové stránce, ale pouze a jen o další špinavou politickou propagandu, odvádějící opět pozornost od svinstev "demokratů" a jejich vše-a-všechny-ničící politiky, konzumu. Ta vaše opěvovaná mučednice se angažovala ve vysoké politice za účelem konspirace proti státu, změny režimu, a to i za cenu nejvyšší - války! Tohle nebyla milující žena, matka, ochránkyně života, to byla chladnokrevná "demokratka". Jedinou a nejvyšší prioritou Západu bylo po celých ca.40let zničit Východní blok, a to za každou cenu. Na ozbrojený konflikt nenašli, zaplat´bůh, odvahu, vědeli totiž moc dobře, že s bývalým SSSR, a dnes Ruskem, nejsou žádné žerty a že by si tím mohli řádně pocuchat fasádu, ne-li se úplně zničit. Proto hledali všemožné způsoby, jak podrývat a rozvracet soc.země zvenku i zevnitř. Ta vaše oslavenkyně patřila do té druhé skupiny, o to hůř, angažovala se pouze pro sebe a pro své kumpány-kapitalisty, proti lidu, v té době ještě minimálně zviklaného západní propagandou, proti státu, proti pokroku. Slovo "demokracie" má ve spojení s kapitalismem vždy jiný, lživý, krycí význam, je zcela zprofanované a bez obsahu a hned za ním slova jako "svoboda", "láska"apod. Současní fašisté si uzurpovali právo na tato slova totálně a úspěšně jimi kryjí sebe(nazývají se demokraté) i svoji politiku(tu nazývají svobodou, láskou, demokracií apod.), ale která se pravým jménem nazývá konzum neboli fašismus jako normalita. A stane-li se něco normalitou, průměrní občané tady končí, neb nemají ani tu nejmenší šanci zjistit/poznat/vidět, o co tu vlastně jde, a jde tu opravdu o hodně - o nejrozsáhlejší/ nejkomplexnější zotročení lidstva v dějinách. Příklad? Supermarkety narvané jedovatými potravinami se staly běžnou normalitou, a proto to už nikoho nevzrušuje a lidé se vlastně tráví dobrovolně, plynové komory zatím nejsou potřeba. Ale časem se např. stane normalitou i likvidace lidí, kteří zatěžují státní kasu, starých, nemocných, handicapovaných apod. a plynové komory či ještě důmyslnější zařízení se opět začnou stavět... Prostě svět bude vypadat tak, jak to chtějí průměrní občané, protože ti mají v těch svých "demokratických" volbách hlavní slovo, a je jim celkem šumafuk, že ten, koho zvolili, s nimi pak zatočí podle svého. Příště si zvolí toho druhého, třetího, který jim lépe namaže med kolem huby, a vůbec nepřemýšlí, že šlapou stále dokola z bláta do louže. A to je ta vaše celá slavná "demokracie"...Já mám velmi ráda stará lidová moudra/přísloví, a tady platí "Kdo chce kam, pomozme mu tam".

• 23.9.2018  02:42
    La noche (2016)

Děj veškerý žádný! Spíše "autentický dokument" o dekadentním životě postaršího geje-narkomana, který shání na ulici nebo v oplzlých barech/klubech jiné narkomany-geje, hetero, bi, trans i ženy pro společné orgie na hotelu nebo doma. Ruční pohyblivá kamera podtrhuje "dokumentární formu", záběry v nočním klubu jsou většinou tak tmavé a překotné, že z toho divák nic nemá, ale ono vlastně není o co stát. Všichni protagonisté jsou celkem odpudiví, aby ne...Od takového "umění" ruce pryč!

• 29.9.2018  01:32

Příjemná přirozená nahota a nečekaný originální konec. Jinak celkem nudné upovídané drama, plácající se mezi doktorovou ordinací, plážemi a nočními kluby.

• 23.10.2017  00:49

Eva Husson nám tady "geniálně" převrátila GANG-BANG na BANG-GANG a za to (by) měla získat všechna filmová ocenění včetně Oscara. Natočit totiž takovéhle téma v obrazech, kde není ale vůbec nic vidět, chce nejen notnou dávku drzosti a chorého sebevědomí, ale i stupidity. Obecně platí, že čím méně se kamera snaží být okem diváka, tím větší podvod na diváka to je. Budete-li sami procházet pokoji, kde probíhají sex-orgie, uvidíte všechno nebo leccos. Kamera Mattiase Troelstrupa prochází těmito pokoji tak sofistikovaně, pravděpodobně na pokyn paní režisérky, že nám nenabídne jediný konkrétní zajímavý obraz/záběr, pouze je nám dovoleno "nasávat" jakousi povrchní erotickou atmosféru. Eva Husson bud´ nemá odvahu, tak takovéhle věci nemá vůbec točit, nebo si plete umění s podvodem, nebo považuje diváka za blbce, kterého lze snadno ošálit a určitě se jí to v mnoha případech povedlo. Nahatý ošklivý kluk, skákající u bazénu a nahá dívka, která přejde letem přes kuchyni, nemohou žádný BANG-GANG zachránit. "Odvážná" scéna na samém konci filmu, kdy nahatá mládež běží noční ulicí, je spíše k smíchu a zbytečná, protože "trvá" asi jen půl vteřiny...Od této umělkyně (Evy Husson) raději co nejdál!

• 22.10.2017  02:17
    Bizarre (2015)

Mladý Francouz uteče před minulostí do Brooklynu, New York, kde ho osud svede dohromady s dalšími čtyřmi ztracenými existencemi. Pětice - dvě děvenky, dva kluci a jeden transsexuál - žijí společně v bytě nad barem/nočním klubem. Sex v podobě "každý s každým" je pouze nutností. V dekadentním a chladném světě nemají city ani láska žádné místo. Program nočního klubu je spíše k zblití než pro zábavu a relax. Když Francouze minulost opět dožene, řeší to po svém - drasticky a chladnokrevně. Ale kam a jak dál?...Transsexuál mi tady hodně vadil - ne tím, že je transsexuál, ale svým odpudivým zombie-vzhledem. Vždy když se objevil na obrazovce, musela jsem odvracet oči, takovéhle typy opravdu nesnáším...Děj filmu je velmi plochý a monotonní, kromě oplzlých ukázek z programu nočního baru se vlastně vůbec nic moc neděje...Jedna hvězda za celkem pohledné oba hlavní mužské představitele = Pierre Prieur a Charlie Himmelstein.

• 7.8.2017  02:46
    Blochin (TV seriál) (2015)

Příliš upovídané a utelefonované/umobilované krimi. Na ca.6-ti hodinovou stopáž pouze sem tam nějaká ta akce a opravdu zajímavých momentů se zde také moc nenajde. Poměrně spletitá dějová linie je podána velmi jednotvárně až nudně. Dobré herecké výkony hlavních aktérů v tomto případě bohužel nijak nepomohou, i když blesková sofistikovaná nahota Júrgena Vogela, a dokonce full-frontal Christopha Letkowski, je příjemná a seriál osvěžující vsuvka. Pár nahatých žen jistě potěší mužské obecenstvo...Blochin je členem Oddělení pro vyšetřování vražd a s týmem spolupracovníků vyšetřuje vraždu drogového dealera. Zároveń stále trpí traumatem z dětství, kterému se snaží čelit a přijít mu na kloub, což mu komplikuje už tak těžkou práci okolo vyšetřování. Další komplikací je blokování vyšetřování z vysokých politických míst, k tomu se přidává nedůvěra a podezírání mezi členy vyšetřovací komise i občasné používání nezákonných prostředků některých z nich, a to vše je okořeněno rodinnými problémy, nevěrou, různými milostnými románky, tragickou smrtí člena rodiny...Měla jsem co dělat, abych to dokoukala. Podruhé mě k tomu nikdo nedostane.

• 11.9.2018  15:39
    Eva Braun (2015)

Panebože! Simone Scafidi se bojí penisů jako čert kříže a přitom se klidně pustí do natáčení skrznaskrz sexuálního námětu. Bud´ je to homofob, anebo naopak gay, který nechce hlavně divačkám dopřát potěšení ve smyslu "a Bůh stvořil zázrak - muže". V neposlední řadě se ale může také jednat o mentálně retardovaného filmového "inovátora", který "vyrábí" sex/erotiku pro všechny věkové kategorie a podle striktně prudérních a pokryteckých komerčních regulí. Navíc film sám o sobě nemá hlavu ani patu. Kdyby tento pan "autor a režisér" šel pracovat jako ošetřovatelka skotu do místního JZD, byl by světu určitě prospěšnější...Nutno však podotknout, že jako neodvážný, nesoudný a komerci sloužící režisér není a nebude zdaleka jediný!

• 24.8.2019  16:32
    Fulboy (2015)

Prý voyeuristický pohled do zákulisí profesionálního fotbalového klubu? Zajímavého voyeurismu tady ale moc neuvidíte. Pro zasvěcené fotbalové fanoušky? Snad! Pro geje? No, nevím. Otřesná kamera většinou formou close-ups je nesnesitelná a zabírá všechno, jen to, co by měla, ne, a hlavně obličeje hráčů. Mezi neustálým povídáním a zbytečnými obrazy/záběry se objeví tři krátké zajímavé voyeuristické scény = dvakrát sprcha, kde ta první je dokonale rušená pevnými titulky, a odvážnější záběr do fotbalové šatny. Snaha o uměleckou dokuerotiku tady skončila úplným dyzástrem a snad ani jako dokument o jednom fotbalovém klubu nemá tohle dílko valnou cenu - to at´ posoudí ti, kteří těmhle věcem odborně rozumí.

• 11.11.2017  17:43
    Léto All Exclusive (2015)

Tři blbečci, pár slepiček, některé "silikonové", babička na el-vozíku, brazilská džungle. Komedie?! Snad, ale jen pro blbečky se sníženým IQ, kteří spasou leccos. Stupidní humor = kalkulovaný nikoli spontánní, silné řeči ale k vidění vůbec nic jen dobře sehraný podvod . Opravdu nemám ráda frajery-umělce, kteří mají plnou hubu št´avnatých keců, ale shodit trenky to se neodváží...Pravděpodobně míněno jako rodinná komedie?!

• 24.10.2017  01:24
    Odjezd (2015)

Psychologické drama, kde homosexualita přivádí rodinu až na pokraj rozkladu. Matka se dlouho brání přirozené ztrátě svého homosexuálního manžela, syn homosexuál nese velmi těžce přirozenou ztrátu svého fyzicky přitažlivého heterosexuálního kamaráda, do kterého se zamiloval. Nakonec matka i syn pochopí, že tyto ztráty byly nevyhnutelné, opadá dřívější napětí, oba se více sblíží, najdou k sobě opět dávno ztracenou cestu...Skvělé herecké výkony. Fyzicky vzrušující Phénix Brossard. Juliet Stevenson výborná, ale o něco více se mi líbila jako mladá v TV-seriálu "The Mallens" z roku 1979.

• 16.1.2018  22:46
    Versailles (TV seriál) (2015)

Technická kvalita super, výprava a kostými jakbysmet. Ale: otravný a utahaný děj, vše příliš stylizované a na bod mrazu vybroušené, nemajíc nic společného s realitou té doby. Vrcholem je totálně kontrolovaná nahota/erotika = tak stupidní a průhledné triky jsou doslova výsměchem nám divákům = 1.mužská postava se zvedne nahá z postele a jde proti kameře, ale mezi postavou a kamerou stojí velké křeslo, takže akorát tak scéna pro milovníky renesančního nábytku. 2.po "orgiích" leží ca.tři unavení muži na posteli a mají technicky přesně a bezdůvodně zakrytý jen střed svého těla, tzn. pan režisér nám neustále připomíná "POZOR, je tady kamera"! 3. nahý muž se odvaluje s druhého muže a v momentě, kdy už padá na záda ještě stihne přetahnout přesně přes "střed vesmíru" nějakou plachtu = opět "BACHA,kamera", a tak bych mohla pokračovat doaleluja. Občas si snad přijde pánské publikum na nějaké to dámské poprsí, ale zázraky nečekejte. Seriál jsem nedokoukala, neb na takové špeky pro děti a blbce nejsem stavěná. Haj-sosajety té doby nebyla určitě tak prudérní, jak nám ji zde kreslí pan režisér, pan mistr, ale mistr akorát tak na podvody a nesmysly. Zazobaná parta se rozhodla vstoupit do světa filmového byznysu, tak tam vstoupila, proč ne, diváků-imbecilů je přece spousta.

• 27.7.2017  14:48
    Der Samurai (2014)

Jakýsi fantaskní rádobyhoror bez jakéhokoli náboje. Úplně zbytečná věc. Takovéhle pokusy o inovaci filmového umění jsou opravdu ubohé a nevedou nikam. Tenhle nesmysl vyvolává mimo jiné pocit, jako by duševně vyšinutý "umělec" chtěl za každou cenu vytvořit "dílo" pro sobě rovné. Jediné plus je tady milý a celkem přitažlivý Michel Diercks v roli mladého policisty.

• 4.11.2017  23:32

Karl, 27let, je psychicky poněkud nestabilní a velmi citlivý, pravděpodobně vlivem přehnané láskyplné péče své matky, která je na něj již od jeho útlého dětství sama. Karl nezná zlo a jakákoli křivda nebo neporozumění pro něj znamenají velké psychické otřesy a situaci, ve které se neorientuje a neumí se bránit. Život s matkou v něm snad také vyvolává silnější emoce vůči starším ženám. Jeho kdysi školní láska, která mu znova začíná nadbíhat, ho příliš nezajímá, zatímco navazuje silný citový a lidský vztah s pacientkou, 87let, na oddělení pro více či méně opuštěné pacienty se stařeckými chorobami, kde koná náhradní vojenskou službu. Tento vztah je oboustranný a naplńuje oba něčím novým, smysluplným a dříve zapšklá a smutná pacientka se mění, je veselejší a št´astnější, kvete, Karl se stává smyslem zbytku jejího života. Vztah nabírá na intenzitě a přirozeně přerůstá v oboustranný vztah sexuální. Bohužel je tato "aktivita" náhodně objevena žárlivou a závistivou kolegyní a věci dostanou rychlý spád...Oběma hlavním představitelům bylo při natáčení filmu opravdu 27 a 87 let! Své role zvládli excelentně. Nás ženy určitě potěší sprchovací scéna s přitažlivým Danielem Sträßerem...Film ukazuje velmi ožehavé téma, kde všechno závisí na způsobu interpretace a na míře porozumění či neporozumění těch, kteří soudí.

• 5.8.2017  18:45
    Banshee (TV seriál) (2013)

Další vysoce komerční megaprodukce po americku - násilí, krev, vulgární mluva, bizarní nesmysly, supermani, vypadající spíše jako krvelační šašci a přehršel hrubého, ale jak jinak, přece jen, v komerci jedině možného, fingovaného sexu. Mača při fingovaných souložích připomínají spíše sbíječku, která chce provrtat ženu i s postelí nebo se zdí za ní, nebo jsou všichni sadisti? Když není nic k vidění, tak alespoń tvrdé divadlo - to na hlupáky určitě zabere. Krátký full-frontal s Chrisem Coyem nezmění skutečnost, že v tomto předlouhém seriálu je mužská nahota opět tabu. Přirozenost je zakázána nebo striktně omezena, hnus a excesy jsou povoleny naplno - od takovýchto produkcí ale také nelze nic jiného očekávat...Dva nebo tři díly jsem horkotěžko zkoukla a vzdala jsem to, neb mi bylo hned jasné, že střídání násilí a sexu podle zaběhnuté komerční šablony se tu bude opakovat stále dokola celých ca. 33 hodin...Pro otrlé a nenáročné obecenstvo.

• 23.3.2018  22:10
    Demi-soeur (2013)

Poněkud horkou jehlou spíchnutá komedie dle moderní šablony včetně z amerického kina implantované hudby. Těžkou roli částečně soběstačného dementa zvládla Balasko jakžtakž, často ale pro diváka na hranici snesitelnosti. Pár zajímavých komických a dojemných scén - jako celek ale jen slabší průměr.

• 27.8.2017  03:12
    Hořící keř (TV film) (2013)

Film není nic jiného než ohavná antisocialistická propaganda, prolhaně vykonstruovaná. Ukázka zneužití lidského neštěstí pro politické účely. Ukázka zneužití umění/filmového jazyka k manipulaci a vyplachování mozků zejména mladé generace. Vyspekulované dílo, které jistě potěší všechny zaryté antikomunisty neboli fašisty a znovu upevní jejich zvrhlé politické přesvědčení. Za bolest a utrpení, které jsou vždy a všude, bez ohledu na okolnosti, zase jen bolestí a utrpením, jedna hvězda.

• 23.10.2017  02:15
    Pornopung (2013)

Další úlet na téma "skandinávská mentalita", která je bud´ "nadoraz" nebo "nic". Nakonec zjistíme, že i to "nadoraz" vlastně není nic. Skandinávská mentalita je totiž strojená a primitivní...Hlavní a velký frajer a všehoznalec (Herbert Nordrum) nejen že se v celém filmu pořádně neodhalí, ale jeho "orální scéna" v úvodu filmu je prachsprostý podvod - orálující děvenka totiž tak dokonale a nepřirozeně zakrývá/drží rukama kořen "jeho" pyje, že se naskýtá otázka, zda frajerův skutečný penis neleží zmuchlaný někde mezi jeho nohama, zatímco děvenka oráluje plastikového "mańáska". "Učeń"(Ole CH. Ertvåg), kterého zbývající dva zaučují v sexu a balení holek a nakonec ho vyškolí na celkem nechutného prasáčka, není nijak zvlášt´ přitažlivý. Jedna hvězda za osvěžující nahotu Anderse Rydninga = jedna úplná erekce a nádherná close-up běžecká scéna na konci filmu...Jinak mě to celé spíš nudilo než bavilo a knižní předlohu určitě shánět nebudu!

• 15.10.2017  21:33
    Učedník (2013)

Strohý severský příběh, který by býval potřeboval více "št´ávy a koření". Otec-tyran spěje pomalu a jistě k tragickému konci, který je pro jeho okolí vysvobozením, ale možná i pro něho samého. Musela jsem se vyloženě nutit, abych to dokoukala. Podruhé po tomto "suchopáru" určitě nesáhnu.

• 22.10.2017  03:05

Panebože! Opět jeden typický produkt moderního/současného erotického kina. A zdaleka ne jediný a poslední, takových už bylo a ještě bude. Velké a drahé produkce explicitní erotiku/nahotu, pravděpodobně z komerčních důvodů, nahrazují erotikou fingovanou = podvod nebo žádnou, zatímco explicitní erotické produkce zase nemají prostředky ani zázemí na výrobu kvalitního eventuálně i výpravného příběhu...A zde máme příklad takové laciné erotické frašky, kde se dokola opakuje jen povídání a sexování bez jakékoli dějové konstrukce a hloubky. Všichni pánové tady jsou navíc celkem odporní a mladý Onan, který se sexuálně hledá, až se konečně najde, je dokonce obřezaný! NE,děkuji. Tohle mě nechává úplně chladnou.

• 17.10.2017  02:58

Naše ani zahraniční kino po roce 1989 už nemá vlastně nic moc co nabídnout. Ale stále platí rčení "vyjímka potvrzuje pravidlo". Vrásky z lásky jsou jednou takovou vzácnou vyjímkou. Technicky sice střiženo podle celosvětově zaběhnuté současné šablony, ale koukat se na to určitě dá.

• 24.5.2018  17:31
    American Horror Story (TV seriál) (2011)

Další typická US-americká krvavá a vulgární slátanina o ničem podle zaběhnuté šablony = hnus všeho druhu, ale zato silně cenzurovaný sex i nahota. Už tak otravná forma vyprávění je úplně rozbouraná hrubým/násilným střihem. Dekadentní americká produkce, která může (po)bavit jen mentálně oslabené obecenstvo nebo blázny, kteří už nevědí, co roupama. Poslední novější americké veledílo, které jsem prubla - další už nebudou. Thenks very mač!!!

• 17.1.2018  23:58

Bez otravného a dosti nereálného milostného příběhu ústřední dvojice a s mnohem lepším dabingem by to byl velmi dobrý válečný seriál...Trefný komentář: Big Bear

• 17.11.2018  04:34
    Borgia (TV seriál) (2011)

Itálie konce 15. a začátku 16.století očima a ušima současné komerce. Česká účast je patrná a velmi přínosná. Skvělá výprava včetně in- a exteriérů, dobré herecké výkony aktérů z celého světa. Seriál přetéká krví, vraždami, bestiálním mučením a hlavně spoustou zbytečného fingovaného sexu, který, jako všechno, kazí i toto "veledílo". Přirozená nahota (ta ženská dosti frekventovaná) osvěží celý seriál, až na stařeckou nahotu (dokonce full-frontal!) odpudivého Johna Domana v roli papeže Alexandra VI. Jako je v seriálu Tudorovci největším problémem slizký Rhys Meyers, zde je stejným problémem, úplnou pohromou, odporný a pro oči nesnesitelný Mark Ryder. A aby toho nebylo málo, dostal ještě ke všemu totálně nekoukatelnou roli krvelačného psychopata, kterému všechno vychází a prochází jako v pohádce a kterého se všichni bojí a dělají přesně to, co si samozvaný "Caesar" přeje. V reálu té doby by tímto způsobem nepřežil pravděpodobně ani měsíc, zatímco současná komerce jej nechá, z důvodů pro autory pohodlnějšího vystavění (z větší části smyšlené) dějové linie, běsnit v časovém rozpětí celého seriálu, tj.15let! Už od poloviny seriálu jsem se nemohla dočkat, kdy mu konečně někdo utne tu jeho palici...Tři série mají sestupnou kvalitu, kde v sérii 3 už asi docházely nápady, a tak ji slátali, jak se dalo...Reprízu této megaprodukce si už nedám!

• 13.2.2018  19:44

Typické stupidní a silně cenzurované kino 21.století pro nenáročné diváky všech věkových kategorií.

• 5.9.2017  00:38
    Rozpal mě, sakra (2011)

Proč se J.S.Jacobsen pouští do zajímavých a ožehavých témat/produkcí, když na to nemá a nemá ani odvahu? Ve Skandinávii, zvláště co se nahoty týče,cenzura téměř neexistuje, tak proč se nám tato dáma v jediné vteřinové scéně svého druhu v celém filmu (!!!) snaží vecpat/podvrhnout umělý penis namísto skutečného? Pokud někdo sednul této "umělkyni" na lep, tak asi nikdy skutečný penis neviděl. Mohlo být, že režisérka nenašla odvahu, byla pohodlná, někdo jí do toho mluvil nebo představitel Artura, Matias Myren, odmítl "svého-nejlepšího-přítele" ukázat. V tom případě neměla režisérka vůbec takovou scénu točit a měla naopak ono, v celém filmu stěžejní, "píchnutí penisem" ponechat jen ve slovní formě, nebo si měla najít jiného představitele Artura...Filmový jazyk je jiný než literární, což asi režisérka neví, nebo na to kašle - pohodlnější je totiž vyprávět slovem než obrazem. Tři pubert´ačky lezou neustále sem a tam, pronášejí občas i vtipné prohozy nebo si vyprávějí o svých snech a zážitcích - tot´ vše. A to je málo na dobrý film...Jediné, co se počítá, je krásná norská příroda a úplný závěr filmu, kde kategorické matčino "NE" je dokonalou tečkou za touto fádní produkcí.

• 13.8.2017  14:46
    Stockholm - Båstad (TV seriál) (2011)

Typická švédská bláznivá komedie, kde se tentokrát svlékají pouze muži. Bohužel ten, co se svléká nejčastěji, není tak úplně můj typ...Na sklonku své kariéry dostane profi-tenista (Peter Magnusson) náhodou "wild card" k účasti na turnaji Swedish Open. Týden před turnajem neodolá nabídce svého kamaráda (Ola Rapace), aby si udělali výlet na jachtě ze Stockholmu do Båstadu. Na této cestě zažijí řadu bláznivých situací, ale trénink a veškerá příprava na turnaj tím pádem odpadnou. Na turnaji to pak nevypadá pro tenistu dobře, ale nakonec mu to přece jen vyjde...Lehká zábava pro nenáročné s hezkými záběry na švédské prostředí/přírodu.

• 15.8.2017  20:24

Když koncem 70.let dorazí punk i na předměstí Osla, změní to život pubertálnímu Nikolaji. Stane se pankáčem. Jeho otec je ale pravý Hippie a z punku moc nadšený není. Po tragické smrti jeho ženy, Nikolajovy matky, jde punk i hippie stranou a otec vezme Nikolaje na letní výlet do nuda-kempu, aby se tu oba trochu rozptýlili. Tady se k nim přimotá ještě i ředitel školy...Tolik nepřitažlivých herců a nudistů, jak mladých, tak starších, jsem v jednom filmu najednou snad ještě neviděla. Mužskému obecenstvu se mladé i starší nudistky budou líbit... Typický skandinávský úlet.

• 27.12.2017  23:44
    Oběť (2010)

Zdlouhavá a na konci už úplně ubíjející moderna na zajímavé historické téma. Výpravná produkce, kde se ale napínavost a dynamika příběhu postupně úplně rozpadne... Podle nejnovějších komerčních požadavků nám film nabízí omletou a vlezlou hudbu, která se v moderních produkcích více či méně opakuje pořád dokola, digitální PC triky a také nevěryhodnou bitvu, kde jeden 15-ti letý rozseká na cucky 50 dospělých vojáků - film nebyl určitě míněn jako pohádka!? To všechno táhne a stáhne film úplně ke dnu. Divák starší klasické filmové školy na tohle moc nezabere.

• 29.10.2017  21:03
    Román pro muže (2010)

Další příklad totálního propadu/úpadku české filmové tvorby po r.1989. Zde opět ve spojení s brakovou literaturou.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10