pipapa

pipapa

Dánsko

3 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 10.10.2018  00:12

  Další typický a dějově bohatý příběh z dílny Catherine Cookson. Nechybí opět ani drsné momenty/tvrdá realita, ani naivní romantika, ani červená knihovna...Milostné city hlavní představitelky pak na konci najednou skáčou jako veverka se stromu na strom = když ji zklamal ten, kterého milovala, tak se zamiluje (na povel?) do druhého, kterého předtím nechtěla! U mě to takhle "na povel" nikdy nefungovalo, ale lidé jsou různí, zvláště ti literární a filmoví.

  • 8.10.2018  19:11
  Hvězdy nad Syslím údolím (TV seriál) (1986)
  *

  Unylé a zvětšího i nudné = klasický rukopis pana Filipa. Tohle nemohla zachránit ani tehdejší herecká elita, jako i řadu jiných výtvorů tohoto "rezižéra"!

  • 6.10.2018  16:00
  Skleněná panna (TV seriál) (1995)
  *

  Možná jsem v době sledování tohoto dílka byla už trochu "přesycena" příběhy Catherine Cookson, neb jsem zkoukla snad všechny, co jsou k mání. Nevím. Tenhle příběh mi připadal už poněkud tuctový bez větší jiskry a oba hlavní protagonisté mě typově příliš nezaujali. Filmová adaptace pro mě tak na jedno zkouknutí, podruhé už jsem se docela nudila, i když romány/příběhy od Catherine Cookson miluji.

  • 5.10.2018  23:57

  Absolutně nedůvěryhodný film = jak všechno tomu chlapci vychází a prochází je opravdu podivné až pohádkové. Vedle několika zajímavých momentů a scén se najde i řada scén doslova nesmyslných a nepřesvědčivých. Mimo jiné i urychlený, plytký a nic neříkající konec sráží film až na úplné dno...A hned úvodní scéna mi zvedla žaludek i adrenalin, protože "obřízka" je něco odporného, nelidského a zpátečnického, něco, co muže zohyzdí a ponižuje!!!

  • 5.10.2018  21:05
  Dwelling Place, The (TV seriál) (1994)
  *****

  Tohle už nelze nazvat ani červenou knihovnou, tohle je nádherná moderní pohádka bez kouzel a čár, vystavěná na spoustě "pohádkových" náhod a situací, které by se v reálu asi těžko odehrály. Opět bravurně "sesmolený" hutný příběh z pera Catherine Cookson, který nenechá jedno oko, zvláště to ženské, suché...Jediný malinký rušivý element filmu jsou moderně "natrvalené" vlasy hlavní představitelky = takto upravená kštice mi prostě nepasuje do začátku 19.století.

  • 3.10.2018  22:01
  Na křídlech naděje (TV film) (1997)
  ***

  Červená knihovna zalitá velmi ostrou "omáčkou", jejíž hlavní ingredience jsou utrpení, válka, nemoc a smrt. Místy dosti smutný příběh, ale "konec dobrý, všechno dobré". Adaptace románu od Catherine Cookson.

  • 1.10.2018  19:46
  Na předměstí (TV film) (1989)
  ***

  Cookson si tady trochu zaexperimentovala se spiritualismem, věcí, která vůbec není mým šálkem čaje. Jak předvedla scénu "neštěstí v lodičce osazené dvěma děvenkami na rozbouřené vodě" ve svém románu Catherine Cookson nevím, nečetla jsem, ale zfilmovaná byla tahle scéna velmi nepřesvědčivě a vina Dominica (Sean Bean) na tomto neštěstí mi také jaksi unikla...Owen Teale zahrál roli těžkým životem zoceleného nádeníka/později předáka Johna O´Briena tak bravurně a tvrdě, že, ač postava kladná, byl místy až "odporný"/nesnesitelný a přitom je ho divákovi upřímně líto.

  • 30.9.2018  23:45
  Girl, The (TV film) (1996)
  ***

  Cookson zde posouvá svoji typickou drsnou romantiku až na samou hranici červené knihovny, ale opět nesklouzne až do nesmyslné naivity a přeslazenosti. Příběh si celou dobu drží slušné niveau a určitě, jak je u Catherine Cookson již zvykem, zaujme všechny, romantiku vyhledávající diváky.

  • 30.9.2018  01:08
  Král posledních dnů (TV film) (1993)
  *

  Po slibném začátku se to celé pomalu, ale jistě začne rozpadat v celkem předvídatelnou frašku. Příjemné vidět celou řadu našich herců v menších rolích. Sabina Remundová se mi velmi líbila typem i projevem v roli středověké dcerky...Námět nebyl, bohužel, využit tak, jak by mohl být!

  • 29.9.2018  01:32

  Příjemná přirozená nahota a nečekaný originální konec. Jinak celkem nudné upovídané drama, plácající se mezi doktorovou ordinací, plážemi a nočními kluby.

  • 29.9.2018  01:17
  Chvění (1990)
  odpad!

  Americká pohádka pro děti a pro dospělé s mozkem dítěte!

  • 29.9.2018  00:57

  Sigourney mi do takového mdlého kýče vůbec nesedla. Ani pohádka, ani horor. Nic! Typický produkt (US-amerického) konzumu, kde i umění je jenom zboží!

  • 27.9.2018  17:21
  Mallens, The (TV seriál) (1979)
  *****

  Skvělá TV-adaptace rodinné ságy z pera Catherine Cookson. Obsáhlý baladický příběh několika generací jedné rozvětvené famílie, kde si všichni, i když se mají i rádi, lžou a žijí na lžích, intrikách a tajemstvích. Spouštěčem celé té tragické a nekonečné laviny neštěstí je ambiciózní, ale svým způsobem nešt´astná guvernantka Anna Brigmore v podání exceletní Caroline Blakiston. Také všechny ostatní herecké výkony mají TOP úroveń. Ponurý děj vtáhne určitě každého, kdo má rád dějově hutné a bohaté (romanticko-tragické) příběhy.

  • 24.9.2018  22:06
  Hořký měsíc (1992)
  odpad!

  Nechtěl nám tady pan Polanski, který mě fascinoval pouze a jenom "Plesem upírů", spíše jen ukázat svoji "supersexy" ženu alias (podle obočí) levobočka Leonida Brežněva?...A další erotika/sex bez nahých mužů? Pro koho? Pro puritány a pro debily? Od "mistra" Polanského nelze však nic jiného čekat! Odporně podbízivý film pro snoby a prudérní pokrytecký Hollywood...Odpudivý Peter Coyote a nádherný Hugh Grant, z kterého nevidíme, bohužel, ani koleno! S takovouhle erotikou, včetně přiblblých hrátek sado-maso, a nereálným vztahem pravděpodobně dvou mentálně nemocných/ujetých lidí mi jděte k šípku!

  • 24.9.2018  20:16
  Černá svíce (TV film) (1991)
  ***

  Catherine Cookson v tomto svém románu dost spekulovala a "kroutila" realitu tak, aby mohla vystavět příběh podle svých představ. Nakonec ale přece jen "ustála" velmi zajímavý a napínavý příběh. Jeden z románů, kde lze vidět, že C.C. se vůbec neostýchala začlenit do svých příběhů i "věci" hodně nepříjemné, ba dokonce drsné.

  • 23.9.2018  21:35
  Secret, The (TV seriál) (2000)
  ****

  Psychopat má okouzlující šarm a dovede i slovem učarovat - až k oltáři...ale pak přijde peklo! Další povedená filmová adaptace jednoho z románů Catherine Cookson.

  • 23.9.2018  02:42
  La noche (2016)
  odpad!

  Děj veškerý žádný! Spíše "autentický dokument" o dekadentním životě postaršího geje-narkomana, který shání na ulici nebo v oplzlých barech/klubech jiné narkomany-geje, hetero, bi, trans i ženy pro společné orgie na hotelu nebo doma. Ruční pohyblivá kamera podtrhuje "dokumentární formu", záběry v nočním klubu jsou většinou tak tmavé a překotné, že z toho divák nic nemá, ale ono vlastně není o co stát. Všichni protagonisté jsou celkem odpudiví, aby ne...Od takového "umění" ruce pryč!

  • 22.9.2018  23:35
  Antonia (1995)
  *

  "Oscar" pro mne vždycky znamenal, znamená a bude znamenat, abych se "oskarovým" filmům raději vyhnula, protože určitě o nic nepřijdu. A na tomhle "oskarovém" dílku jsem si to opět potvrdila!

  • 22.9.2018  22:34
  The Moth (TV film) (1997)
  ****

  Ač psala Catherine Cookson (1906-1998) své romány zvětšiny až v druhé polovině 20.století, patří bezesporu už dnes mezi klasiky světové romanticko-dramatické prózy. Celá řada těchto skvělých románů se právem dočkala kouzelných TV a filmových adaptací, které uchvátí všechny milovníky barvitých romantických příběhů, příběhů se spoustou zajímavých postav a dějově bohatých, příběhů, které nezevšední a ke kterým se bude většina diváků ráda a neustále vracet...A tady máme jeden z nich!

  • 22.9.2018  21:40

  Další naivní a 3/4 filmu celkem nezáživná slátanina, kde se Bronson opět míjí účinkem, zvláště když zde nevystupuje jako charizmatický akční hrdina, ale jako samolibý a suverénní fracek, což mu vůbec nesluší. Svižnější tempo nabírá film až v posledních ca. dvaceti minutách. Jedna hvězda za vteřinové komické scény dvojice Quaid-North.

  • 22.9.2018  17:34

  To, že někdo navěsí před kameru zastavárnu přeplněnou všelijakou veteší a k tomu odahlí pár ženských ňader, ještě zdaleka neznamená umění a úspěch. Pokus o "fantasy", které na mě nezapůsobilo ani obrazem, ani obsahem. Jak miluji polské historické věci, patřící bez debaty mezi nejlepší ve světě filmu, tak opravdu nemusím, ba nesnáším, polské fantasmagorie, psycha, sci-fi a podobné náměty, ty ráda přenechám snobům, hrajícím si na filmové experty, ale zároveń uznávám staré pořekadlo "proti gustu žádný dyšputát".

  • 19.9.2018  23:57
  Wallenstein (TV seriál) (1978)
  ***

  Výprava a historické "původní" exteriéry a interiéry jakžtakž oživují jinak celkem suchopárný seriál, který se, bohužel, soustředí na dějepisná fakta výlučně formou politických dialogů. Větší akce nebo odlehčující zajímavé scény/vedlejší linie, např. ze soukromého života některých postav, zde nečekejte. Škoda!

  • 11.9.2018  15:39
  Eva Braun (2015)
  odpad!

  Panebože! Simone Scafidi se bojí penisů jako čert kříže a přitom se klidně pustí do natáčení skrznaskrz sexuálního námětu. Bud´ je to homofob, anebo naopak gay, který nechce hlavně divačkám dopřát potěšení ve smyslu "a Bůh stvořil zázrak - muže". V neposlední řadě se ale může také jednat o mentálně retardovaného filmového "inovátora", který "vyrábí" sex/erotiku pro všechny věkové kategorie a podle striktně prudérních a pokryteckých komerčních regulí. Navíc film sám o sobě nemá hlavu ani patu. Kdyby tento pan "autor a režisér" šel pracovat jako ošetřovatelka skotu do místního JZD, byl by světu určitě prospěšnější...Nutno však podotknout, že jako neodvážný, nesoudný a komerci sloužící režisér není a nebude zdaleka jediný!

  • 7.9.2018  02:39
  Królowa Bona (TV seriál) (1980)
  *****

  Klasický TV-seriál polské produkce plně uspokojí po všech stránkách i ty nejnáročnější diváky. Interiéry, exteriéry i celková výprava na vysoké úrovni. To samé platí o hereckých výkonech v čele s nenapodobitelnou a energií sršící Aleksandrou Šlaskou...Marný boj italské princezny z rodu Sforza a polské královny Bony za upevnění moci rodu Jagellonců a za povznesení a rozvoj Rzeczypospolitej (Polska) skončil kompletním fiaskem, tj. politickým i osobním...Pro fajnšmekry milující historické "záležitosti"!

  • 26.8.2018  21:02
  Proti větru (TV seriál) (1978)
  *

  Ca.ve své polovině dostane do té chvíle celkem slušný seriál smrtelnou ránu v podobě živelného povstání, podle jehož neuvěřitelného průběhu to vypadá, že bud´ nám režiséři předvádí holý nesmysl, anebo všichni trestanci/povstalci a hlavně pak jejich vůdcové byli imbecilové = opravdu utrpení, i pro vojensky neškolenou ženu, jako jsem já, se dívat na to, jak hloupí povstalci dovolí asi stejnému počtu vojáků doběhnout až k nim, zaujmout palebné postavení a nechat se pak od vojáků postřílet jako stádo ovcí. Místo toho, aby utíkali někam na kopec a tam se nechali postřílet jako boží hovádka, mohli kdykoli napadnout lesem pochodující vojáky ze všech stran a určitě by to dopadlo trochu jinak a hlavně přijatelně a více logicky pro nás, pro diváky. Bohužel jsme dostali naservírováno něco nestravitelného, alespoń pro mě, protože jedna z věcí, kterou ve filmech nesnesu, jsou vyložené, do očí bijící, nelogické a nedůvěryhodné nesmysly. Seriál sice bazíruje na skutečných událostech, ale protože nám autoři celou polovinu příběhu vůbec, ani v nejmenším nenaznačili, že trestanci jsou mentálně opoždění, musím průběh a výsledek povstání považovat za bujnou fantazii, která se tvůrcům komplet vymkla z rukou...Tímhle "povstáním" pro mě seriál přestal existovat. A za hlavního představitele bych se určitě neprovdala a nežila s ním v chaloupce na vršku, ale utíkala bych zpátky do Irska, až by se za mnou prášilo!...Pohádka ušitá pravděpodobně na základě několika málo dokumentů z té doby.

  • 25.8.2018  12:19
  Pan Tau (TV seriál) (1971)
  *

  Pro děti (a odrostlé nostalgiky) určitě velmi dobrá zábava - dětská fantazie je bohatá a funguje jinak než u nás dospělých...Až na pár scén s výbornými herci (Jiří Sovák, Vladimír Menšík a další) mi tenhle seriál vůbec nic neříká. Místy dosti abstraktní a přitažený za vlasy a němý Pan Tau mi začal velmi rychle jít na nervy.

  • 22.8.2018  23:54

  Pokud si ještě pamatuji, tak kino- a TV-kopie tohoto filmu měly docela slušnou kvalitu, ale to co nám nabídli "digitální experti" na dvd, to je opravdu otřes, jak obrazem, tak i zvukem. Plazma si s dvd-obrazem ještě jakžtakž poradila, ale modernější LCD to nebere. Obraz rozmazaný a jakoby za rýhovaným sklem a k tomu často tak huhńavý a kolísavý zvuk, že je ztěží rozumět, co dotyčný říká. Škoda!...Totálně mě okouzlil ve své komicko-dramatické roli František Dibarbora, naprosto dokonalý. V této roli jsem si ho doslova zamilovala!

  • 22.8.2018  19:48
  Elizabeth (TV film) (2000)
  ***

  Ne tak barvité a svěží jako Šest žen Jindřicha VIII., spíše unylejší a šedivější, ale i tak dokudrama plné zajímavých faktů o významné postavě anglických/evropských dějin. Představitelky Alžběty I. mi vůbec nesedly = nemastné, neslané.

  • 22.8.2018  19:32
  The Six Wives of Henry VIII (TV seriál) (2001)
  *****

  David Starkey zde poutavě a barvitě prezentuje osudy Jindřicha VIII. a jeho šesti žen. Herecké obsazení vkládaných hraných scén je výborné. Dokudrama vysoké kvality!

  • 21.8.2018  15:19

  Celkem pohledný Robin Hood (jeden z mála, nebo jediný?), ale opět šedivý příběh, zpracovaný bez jakékoli invence.