Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Pohádka
  • Krimi
  • Akční

Babovřesky 3 (2015)

..."se socialismem jsme už PROZATÍM skoncovali" - bomba!...dialog Kikinčuka, kdy při mytí podlahy nabádá svoji dceru, aby neposlouchala budovatelské písně, je geniální i Kikinčukem geniálně zahraný. Babička "trampolína" dostala zbytečně velký prostor a je nesnesitelná. Mamma Roma la Latrína (a její kámošky) opět na scéně a opět úděs a utrpení. Troškovy luxusní ex- a interiéry znovu září na úkor lidovosti. Jako dítě klasické socialistické vesnice, jejíž lidovost a nenapodobitelná atmosféra jsou navždy ztraceny, si na současné vesnice = sterilní polomrtvé skanzeny příliš nepotrpím - ale ve filmu pro oko, budiž.

plakát

Babovřesky 2 (2014) odpad!

Dvojka se ale vůbec nepovedla. Nápady došly, a tak se cucalo z prstu. Babička "trampolína" tady už začala pomalu ale jistě lézt notně na nervy tím svým ječákem, kterému chvílemi nebylo ani pořádně rozumět. Nejslabší díl z trilogie!

Senzační prázdniny (1967)

Film, který boduje pouze už jen atmosférou doby, kdy vznikl a příjemným prostředím = ex- a interiéry a svým klasickým dyzajnem. Prostoduchý děj s násilným vlezlým humorem, naprosto NEkomické scény spoléhají jen a pouze na řev a grimasy de Funése, což vůbec nefunguje, protože je-li scéna trapná a nedomyšlená, nepomůže ani de Funés, i kdyby se postavil třeba na hlavu, navíc jeho útržkovitý řev a typické šklebení začnou jít rychle spíše na nervy, než aby pobavily. Komika spíše pro děti a mládež, velmi nenáročné dospělé obecenstvo a konzumenty  methylamphetaminu, kteří se vlastně smějí automaticky úplně všemu.

Křižáci (1960)

Kniha je o dost zajímavější než film, ale film má určitě také svoji kvalitu. Uživatelé, kteří tu dávají "odpad", by se měli přestat věnovat filmovému umění a začít si vařit "perník", pokud to už dávno nedělají, a mají tak už úplně vypláchnutý mozek...Ovšem to, co předvedli čeští vydavatelé tohoto filmu na dvd, je opravdu zkáza - obraz, zvuk i dabing v příšerné kvalitě. Po nějakém čase jsem tohle vydání vyřadila z filmotéky, protože jsem úplně ztratila chut´ se na to dívat. Nedávno jsem ale náhodou narazila na "polské" youtube na Křižáky v HD v původním znění, nevadí, polština mi nedělá větší problémy rozumět. Z youtube jsem to stáhla na dvd v HD a hodila na velkou obrazovku - a to už je jiné kafe! Takže se k tomuto dílku budu opět ráda občas vracet.

Miláček z Paříže (1957)

Milenci lezou sem a tam, chvíli se milují a posléze se zase hádají, nevědí, jestli jsou jaloví nebo březí. Mladý Horst B. byl celkem sexy. Romy není absolutně moje parketa - překousnu jí pouze jako Sissi, potažmo v jejích prvních víceméně "heimat" filmech, její pozdější dekadentní psychohysterické role jdou úplně mimo mě. Zpestření fádního děje týráním kačátka je odporné! Nečekaný tragický konec dojme a boduje. Aber nie mehr, danke!

plakát

Sladké hry minulého léta (1969) (TV film) odpad!

Obrazy pohodové letní atmosféry nemohly zachránit tuhle silně cenzurovanou na-jedno-kopyto-slátaninu.

Neha (1991) odpad!

Odpudivé, ponuré, nicneříkající, dekadentní kino, které dostalo oprávněně na 40 let STOPKU, nám hned po r.1989 začalo předvádět, co je to umělecká svoboda. Fuj!

plakát

V kruhu koruny (2012) (seriál) odpad!

Anglickou královnou byla i černoška?! Církevním hodnostářem v té době mohl být v Anglii i černoch?! Ne, děkuji! Protlačovat ohavnou a nebezpečnou multi-kulti či etnickou korektnost i do historie, kdy něco takového bylo naprosto vyloučené a nemyslitelné, je gzblití!!!

plakát

Císař Augustus (2005) (seriál) odpad!

US-americký nesmysl o starověkém Římě v čase (Cézara a) Octavia Augusta. Pod ruku se mi dostala verze 2x2hodiny - první dvě jsem protrpěla v "úžasu" a hnusu zároveń, zbylé dvě jsem už brala rychloposuvem. V průběhu sledování této TV-fekálie jsem se doslova styděla za tvůrce i jako divák, ale pokud jsem to chtěla posoudit, musela jsem se s tím, jako vždy, i seznámit...Naprosto scestný a ubohý děj, Santiago Cabrera jako Octavián totálně mimo mísu - zjevem i pro Octaviána nereálným chováním, kompletní cenzura všeho a všech (kromě krve samozřejmě), gladiátoři US-amerického typu nesměli chybět, celý tento zbytečný spektákl zakončen a la červená knihovna. Jonathan Cake (též ústřední postava-gladiátor) mi velmi brzy začal lézt na nervy svým neustále nasupeným a  zamračeným ksichtem, ale můj typ to není v jakékoli produkci...Dílko jen pro extrémně nenáročné až slaboduché obecenstvo!