7 dní hříchů (2012)

Rád vidím, že se tuto tématiku snaží pokrývat další film, mám ji rád, ale takhle opravdu ne..... Je mi líto, ale z hlediska historického a filmového je to zbytečný příspěvek do kinematografie. S Habermannovým mlýnem ani nemůžu srovnávat. U filmu tohoto typu bych čekal spíše socio-psychologické vykreslení samotného děje , nežli hru na vlky a zajíce s detektivním nádechem. Filmu nepřispívají ani záporáci s nepřirozenými reakcemi. A hlavně - proč ty zvraty, mein Gott? Viz Schmitzer alias tajný mstitel.... a samotný zvrat na konci filmu, k čemu ten byl nutný? Měl filmu snad přidat nějakou vyšší hodnotu a dát zapomenout na stupidní křečovité dialogy? Celkově mě to nějak nechalo chladným (až na ten vztek při odchodu z kina), některé scény tlačili až moc na pilu a ty, které ve mě měli něco vyvolat, se mnou ani nehnuly.... Bohužel, tohle na pokrytí téhle tématiky sude, ke které film nemá co říct, opravdu nestačí. Dávám jednu hvězdu a to je maximum

Na vlásku (2010)

Bylo velmi příjemné vydat se znovu do Dysneyovského světa, zvláště takového, kde některé scény a vtípky rozvibrovaly moji bránici téměř za únosnou mez (odkaz na Šemíka).

Avengers (2012)

Užil jsem si to N.A.P.L.N.O. Elitářský spolek těch nejlepších, nejskvostnějších a nejnamachrovanějších v plné palbě! Za 5*****

Poslední skaut (1991)

Viděno kdysi ještě na VHS s otřesnou kvalitou obrazu a ještě horším zvukem. Doba kdy jsme si mysleli, že "amíci jsou prostě cool a Willis (někdy Arnold, někdy Sly, podle aktuálního kurzu) je jejich král". Ve filmu je našlapáno hláškami (sypanými slušnou kadencí) podpořenými scénami, ze kterých člověk občas ještě dnes u piva něco čerpat (pokud má kolem sebe zasvěcené). To vše dělá z filmu to lepší mezi akčním brakem. Pro mě za 4****, 3 jsou málo a pět je moc

Rocky (1976)

O box zde, aspoň pro mě, zase tolik nejde. Mnohem důležitější sociální tématika na její syrové a boží zachycení díky Stalloneho scénáři. Nejlepší film série, ostatní díly už neberu tak vážně

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Konference, kam se sjeli nacističtí pohlaváři, aby dali konkrétnější podobu nejzrůdnějšímu plánu, jaký kdy spatřil světlo světa. Je to výborný film, který mi až nahání hrůzu když vidím jak spolu bez mrknutí oka diskutují o budoucnosti jiných národů jako studenti o podobě semestrálního projektu a s jakým zanícením každý z nacistů hájí své zájmy a svá přesvědčení postavené na pošahaných základech eugeniky (PhDr. Petr Bakalář by měl asi radost) a norimberských zákonech. Místy hrozí, že se člověku může udělat špatně z toho, jak chladně hrají tuhle hru jako by se sešli na partičku Monopoly. Bude se Vám líbit "přítel národa" R. Heydrich, který je při předkládání návrhů na likvidaci "nežádoucích" stále usměvavý, uhlazený a distinguovaný a zákonitě ve mě vyvolal pocit zadostiučinění v souvislosti s operací Anthropoid. Neskutečný film

Kristian (1939)

Miluju atmosféru 30 let a zvláště tenhle film, i tu romantiku a sofistikované "balící" metody Oldu Nového který v tomto filmu dokazuje, že jsme monohovrstevné bytosti a dává průchod té své části osobnosti, která z něho dělá lva pražských salónů.... ...."Zavřete oči, odcházím...."

Kamarád do deště (1988)

Vaculík a Tofi coby idolové té doby, ve které byl tenhle film peckou. I když má děj některé chvíle, ve kterých mi chování nepřijde úplně logické, mi přijdou méně logické, tak za to vykreslení doby, praktik a morálky dávám čtyři hvězdy. Jinak na tu dobu kvalitka a né že né

Temné stíny (2012)

Film, který nebavil tak, jak měl. Z mého pohledu se jedná lehce o frašku. Není to ani oddychovka, u které nechcete přemýšlet, jelikož mě některé věci trošku dráždili.... Například přeskakování z dějové sekvence na jiné a naznačování jiných působilo dojmem zmatku. Chvílema jsem vůbec netušil kam by to mohlo ústit (většinou to zkrátka cítíte) a kdybych nechtěl vědět jak to celé dopadne, tak už někde v půlce spím. Z konfrontace upíra trávivšího posledních 200 let zamčeného v zemi v rakvi a světa let sedmdesátých by se dalo vytěžit mnohem více, ale to už to bylo řečeno. Vizuální stránka navozující groteskní / fantasy atmosféru je super, taktéž mohu dát palec nahoru za Johnnyho Deppa a jeho dar dodat postavě eleganci a komičnost zároveň PS: Vždy mě potěší, když autor titulků nad textem přemýšlí - good job

Obchodník se smrtí (2005)

Afrika přesně taková jakou ji západ chce mít a jakou si ji přímo a nepřímo udržuje. Zkuste se někdy podívat na to, jak statistiky vražd stoupají ve chvíli, kdy vyjde nějaký nový nadupaný mobil, pro který je potřeba cobalt aj. "Armáda osvoboditelů (utlačitelů) pak střídá jinou armádu osvoboditelů (utlačitelů) aby bylo možno získat nadvládu nad hyperlevnými pracovními silami (bodejť by vám práce, s Kalašnikovem u hlavy, nešla od ruky a zadarmo) těžící pro západ levně jinak drahé nerostné suroviny. Zkrátka jak by řekl Louis: "What a wonderful world".... Díky Bohu za to, že se točí takové filmy. Realitu je třeba čas od času připomínat. Po filmařské stránce nemám co vytknout PS: Trochu mě zamrazilo když jsem viděl Jareda Leta - asi ještě dozvuk z Requiem for a dream :-)