arthur.22

arthur.22

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 23.8.2016  18:30

Ve srovnání s napínavou původní rozhlasovou hrou (případně s českou filmovou verzí s J. Šejbalovou v hlavní roli) mi tato "natažená" verze přišla dost.. natažená. Cca od třetiny filmu už diváka nic nenapíná, nic nepřekvapí. Snad až úplným koncem se film vrací k původnímu žánru. I tak jde ale o pěknou podívanou, Barbara Stanwyck je v roli Leony Stevenson naprosto dokonalá!

• 24.7.2016  23:10

Ve filmu chybí spousta klasických citací a situací z původního díla, kterých se dočkáme snad ve všech jiných filmových verzích Vánoční koledy. Místy je děj i malinko poupravený, čímž se stává o něco pohádkovějším.. A zdá se, že čím pohádkovější Vánoční koleda, tím jsem spokojenější!

• 22.7.2016  20:18

Švédská teorie lásky mě hned na začátku zklamala. Jak vztahy mezi jedinci fungují a proč tomu tak je, se dozvíme během prvních pár minut, takže mě zaujalo jen centrum pro přistěhovalce, kde se nově příchozí mimo jiné učí, jak kašlat na ostatní a nebýt zbytečně sdílní, aby "zapadli". Kratochvilné hledání pohřešovaných osob je celkem zajímavá (i když šílená) záležitost, ale chyběl mi tu jakýkoliv výstup. Když se ve filmu objevila parta hipíků, kteří mají být protipólem osamělosti a říkají, jak je přirozené dotýkat se jeden druhého a jak to většinové společnosti chybí, načež se ukáže, že se do lesa opravdu jen jezdí válet jeden po druhém, ideálně všichni po všech, chtělo se mi film vypnout. Pak se ale děj přesunul do Etiopie a tamní část mě nadchla, stejně jako závěrečné hodnocení pana Baumana, takže za poslední cca třetinu filmu dávám 4*, zbytek si netroufám hodnotit.

• 20.5.2016  08:57

Celkem nenápadný dokument o jedné škole - klasické výpovědi na kameru střídají záběry práce ve škole a v rodinném prostředí. Člověku může i chvíli trvat, než si všimne, co je na filmu zvláštního. Jsou to děti, kterým je film věnován. Objeví se zde několik dospělých, ale vždy jen ve vedlejší roli, nedočkáte se od nich žádných chvalozpěvů na školní integraci nebo na samotnou školu Berg Fidel. Naprostou většinu informací máme od samotných dětí, které si uvědomují své handicapy (místy o nich mluví tak věcně, až z toho zamrazí) a vědí, že i s nimi dokážou spoustu věcí. Davidova vlastní skladba pro klavír je fantastickou tečkou.

• 9.5.2016  00:06

Otřesný nabubřelý kýč o ničem. Přesně ten typ, který si s obrovským potěšením kdykoliv dopřeju.

• 7.4.2016  12:28

Podle bídné předlohy se asi špatně točí dobrý film (v případě Zápisníku to dopadlo jen o malý kousek lépe). Nabízí se otázka, jestli pan Sparks zná jiné věci než modré šaty, obrazy, stěhovavá zvířata a bouřky..

• 21.3.2016  22:59

Jedna hvězda za kostýmy, druhá za Alana Rickmana (jako Ludvíka, nikoliv jako režiséra). ..a jestli divák nudou neumřel, žije ještě dnes.

• 27.1.2016  22:58
    Room (2015)

Přiznávám, kniha se mi líbila o dost víc. Což ale v žádném případě neznamená, že by film sám o sobě neobstál! V první části mi toho dost chybělo, ale je pochopitelné, že atmosféru původního Pokoje není snadné zachytit. (pozn.: Srovnávám s knihou v originále, český překlad se atmosféře originálu moc nepřiblížil.)

• 19.11.2015  11:05

Jak píše Hellboy, Kozí příběh to není, což beru jako velké plus. Do čtyř hvězdiček mi chybí jen malilinkatý kousek provazu..

• 27.8.2015  11:34
    Grizzly Man (2005)

Líbí se mi, že Herzog se v dokumentu netají svými pochybami o Treadwellově příčetnosti. O medvědech jsme se dost podstatného naučili na základní škole, T.T. možná zrovna neposlouchal. Psát o něm něco víc asi nemá cenu, podívejte se sami..

• 26.8.2015  12:01
    Catfish (2010)

Jediným důvodem, proč nedám 5, je fakt, že netuším, jestli je dokument opravdu autentický (pravda, pokud není, úžasně by to s tématem korespondovalo). Zaujal mě především úplný konec příběhu.. Jak tady píšou i jiní, zas tak moc si toho o filmu předem nezjišťujte a jděte do něj.

• 13.8.2015  22:30

Příběh je celkem o ničem, hudba mě nebavila a hlavní postavy taky nic moc. U těch vedlejších už to bylo lepší.. Důvodem, proč dávám čtyři, je ztvárnění všech prostředí, ve kterých se příběh odehrává. Ano, je to přeplácané, ale naprosto dokonale. Určitě se podívám ještě minimálně jednou, příště ale radši bez zvuku.

• 25.6.2015  11:00
    Christine (1983)

Christine je hodně, ale opravdu hodně špatný film, ač si dovedu představit, že knižní předloha tak bídná není. K ranní kávě je to ale celkem příjemná společnost, tak jí nebudu kazit hodnocení.

• 23.6.2015  07:59
    Orphan (2009)

Chtělo se mi dát 2*, ale Isabelle je rozkošná a závěrečné titulky též.. Nelze neocenit.

• 22.6.2015  09:21
    Juno (2007)

Je to milé. Místy až moc. V šestnácti by se mi ale určitě chtělo hned na to kouknout znovu.. Výběru hudby ovšem tleskám i teď.

• 26.5.2015  18:50

Přiznávám, že mé hodnocení je krajně subjektivní, černé vokalistky mě vždycky spolehlivě posadí na prdel, takže ač se jedná o "běžný" dokument typu vyprávění1/archivní záběr1/vyprávění2/archivní záběr2 atd., nemůžu dát míň než pět, když u toho ani nedýchám..

• 26.5.2015  10:58
    Gravitace (2013)

Technicky je to krása, paní Sandy je moc milá a pan George je sympaťák, proto hodnotím relativně vysoko, scénář je naprostá tragédie. Co se týče napětí, u mě spočívalo v čekání na to, jaká kravina přijde po té předchozí. Taky se mi líbila ta žabička ke konci.

• 22.5.2015  13:10

Je to patetický hollywoodský kýč se vším všudy, ale docela mě bavil, asi slabá chvilka.

• 21.5.2015  20:48
    Pokoj na koštěti (TV film) (2012)

Moc milá podívaná pro prťata. Překladatel/ka by zasloužil/a facku a já chci domů Walliamsova žabáka!

• 16.5.2015  22:36
    Dům snů (2011)

*SPOILER ALERT* Film mě skoro celou dobu celkem bavil, tu spoustu klišé v hororu zvládnu, naopak mě mile překvapily některé dramatické prvky. Námět by si asi zasloužil lepší zpracování, sám o sobě špatný není. Ale ten konec Sheridanovi neodpustím. Hlavní hrdina zachraňující ženu (případně psa, kočku, knížku, stůl..), z hořícího domu (člunu, skladu, ropné plošiny..), záběry na to, jak sebe i kořist dostane do bezpečí a v pozadí vybuchuje dům.. Dřív mi to ve filmech jenom vadilo, teď je to naprosto spolehlivě zabíjí.

• 28.3.2015  00:48
    Love/Hate (TV seriál) (2010)

Hodně slušná gangsterka o velkých penězích, špíně a dně Dublinu.. První tři série jsou parádní, dál už mi to nijak zvlášť přínosné nepřijde.

• 2.3.2015  21:20

Sendakova předloha patří mezi mé nejoblíbenější knížky, proto mi trvalo odvážit se pustit si film. Animovaný kraťas by asi stačil, ale nedopadlo to podle mého nejhůř. Nicméně rozdíl mezi poetičností knížky a filmu je asi jako rozdíl mezi jejich českými názvy - ze souboje "Max a maxipříšerky" a "Tam kde žijí divočiny" mi jako jasný vítěz vychází Divočiny..

• 25.2.2015  18:00

On i Ona jsou každý zvlášť docela fajn, ale od "společného" filmu byla blbost čekat nějaký nadhled nebo jakýkoliv jiný přínos. Ony ty pohledy nejsou zas tak extrémně odlišné, aby si člověk nedokázal poskládat všechno dohromady na základě jednoho z nich (i proto hodnotím oba stejně, nechci jednomu nahrávat jen proto, že byl první), a když jsou k dispozici oba, smysl jejich prostého spojení v jeden film mi úplně uniká. Každopádně mě mnohem víc než hlavní postavy zaujaly ty vedlejší (především tedy jejich představitelé), konkrétně profesorka Friedmanová (Viola Davis), která má větší prostor v dámské části trilogie, a Spencer Ludlow (Ciarán Hinds) z části pánské. I z úcty k nim tento film raději nechám bez hodnocení..

• 23.2.2015  20:47

Moc mě potěšil výběr hudby, taky Anjelica Huston a předěly jednotlivých kapitol. Jinak mě ale u Andersona víc baví výtvarné hříčky a rutiny než hraní si na drama (byť komediální).

• 17.2.2015  15:14

Irská tvrdohlavost mě moc baví a většina herců v Killing Bono mě bavila taky, proto film hodnotím celkem vysoko, ač mi zabral tři dny, protože pohromadě to moc nedrží, takže se každou chvíli našlo něco zábavnějšího..

• 14.2.2015  21:40

Velice slušné drama, které totálně popravil otřesný konec, což mě dost zamrzelo, téma je mi blízké a vypadalo to tak nadějně..

• 10.2.2015  09:53
    Ballykissangel (TV seriál) (1996)

První série je výborná, druhá celkem slušná, další nehodnotím, pokazilo by se to.

• 4.2.2015  15:00
    Co by kdyby (2014)

Příjemná, místy i vtipná telenovelka..

• 3.2.2015  21:43

Žeru Helen Mirren, pana Hallströma i filmy o jídle. Láska na kari je na můj vkus trochu moc dlouhá a ještě víc sentimentální, nicméně je to velmi milé dílko, naprosto ideální pro večer, od kterého nečekáte žádné drama, jen příjemný a nenáročný příběh.

• 3.2.2015  13:39
    Sněhurka (2012)

Nalákala mě oscarová nominace za kostýmy.. Kostýmy dobrý.

<< předchozí 1 2 3 4 5