Taron

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 6.5.2020  18:05
    Babadook (2014)

No ku... Na tohle se od prvních minut fakt dobře nedívá. Atmosféra vážně neskutečná, všechny aspekty ve mně vytvářely chvílema až nesnesitelnej pocit a musel jsem si i dát pauzu. Škoda už celkem u hororů klasicky dojebanýho konce... Taková škoda, jinak by to určitě patřilo k úplnýmu topu... Film se mně mohl líbit sebevíc, ale ať dělám, co dělám, celkovej pocit z něho mně prostě posledních dvacet minut hodně zkazilo...

• 6.5.2020  09:45

Bezprostředně po dokoukání filmu jsem měl popravdě chuť hodnotit max jednou hvězdičkou, ale druhej den se mně furt film vkrádal do hlavy a až potom mně došlo, jak speciální film tohle vlastně je. Tvůrci se s tím prostě nesrali, nedali nám žádnou odpověď, kterou jsme chtěli, a hlavně žádný zadostiučinění, úlevu, nic... Tak to žel někdy chodí aji v životě, a nejhorší na tom je, že se velmi pravděpodobně dějou i přesně takový případy, jako ve filmu, a ta pachuť je po tom uvědomění pěkně hořká...

• 2.4.2020  15:34

Pro mě to bylo celkem příjemný překvapení, vzhledem k tomu, že jsem fakt žádnou bombu nečekal. První polovina filmu je celkem hloupá a chvilema úsměvná, ke všemu prošpikovaná úplně nesmyslnýma lekačkama, ale druhá půlka je pak sladká, nebo spíš hodně hořká, odměna. Vyhrocení jde pak do hodně brutálních výšin. Vžít se v některých scénách do hlavních hrdinů bylo téměř až nesnesitelný. Škoda zbytečných chyb, je to skoro na 4*, ale žel opravdu jen skoro.

• 1.4.2020  18:32
    Elita (TV seriál) (2018)

Moc nemám slov, Španělé dokážou zkrátka vytvářet díla naprosto špičkové úrovně.

• 31.3.2020  16:02
    Aterrados (2017)

Hodně děsivá záležitost. To, co se většině tvůrců nedaří, konkrétně nechat otevřený konec a nenasrat tím 90% diváků, se tady povedlo. Kdo čeká, že dostane odpovědi na všechny otázky, čeká marně. Ale z nějakýho důvodu to tady prostě sedne, záhadný stvoření zůstanou záhadný i po dokoukání, a vám se příjemně spát určitě nebude.

• 31.3.2020  13:30

Co to bylo za blábol? Naprosto směšný nelogický řešení situace hlavní hrdinkou, který mělo v divákovi evokovat, že její problém nejde vyřešit, bylo fakt trapný a pilo mně krev... Proč třeba Barneymu neřekla pravdu a nepokusila se ho dostat na svojí stranu? Proč vysvětlení matce vzdala po 10 vteřinách? atd. Tyhle věci byly tak debilní, že to žel odpustit nejde. Celkový vyvrcholení a konečné "rozuzlení" snad ani nepotřebuje komentář. Jedna hvězda za dobrej nápad, žel kompletně pohřbenej tragickým zpracováním.

• 1.2.2020  19:29
    Ghúl (TV seriál) (2018)

Jedním slovem nářez. Fakt moc nechápu zdejší nevalný hodnocení, asi už z principu, že se jedná o horor a je z Indie. Ve skutečnosti je to ale hororová lahůdka. Neskutečně ponurá atmosféra, děsivý prostředí, skvělí herci a parádní poučnej děj. Opravdu nemám moc co vytknout.

• 29.1.2020  10:43
    Vis a vis (TV seriál) (2015)

Ti Španělé to prostě fakt umí, vyrobit seriál, kterej vás baví a nepustí. V Locked Up, stejně jako u Elite nebo Money Heist, můžeme očekávat špičkový herecký výkony a parádní zápletky. Bohužel občas mi některý vyústění nebo rozhodnutí postav přišly hodně nelogický. Některý pasáže seriálu byly taky docela nudný, ne, že ne, a konec seriálu mně přišel úspěchanej, což je fakt škoda. Ale aji tak Locked Up každýmu rád doporučím.

• 29.1.2020  08:02
    Marianne (TV seriál) (2019)

Už jsem viděl něco hororů a nenapadlo mě, že se ještě dokážu takhle moc bát. Scénář chvílema pokulhává, hlavně v logice děje a některých rozhodnutích hrdinů, ale za tu hnusnou strašidelnou atmosféru, skvělou Emmu a svižnej napínavej děj jsem to seriálu rád odpustil.

• 29.1.2020  07:52
    Ares (TV seriál) (2020)

Jde vlastně jen o neustálý hromadění nezodpovězených otázek, který mě donutily seriál sjet za jeden den, což by bylo super, kdyby člověk dostal na konci seriálu odpovědi na víc než jen na tak 20% z nich. Žel po dokoukání jsem měl v hlavě větu "To byla teda kravina.", skvělá ponurá atmosféra celej seriál zdaleka nezachránila.

• 16.1.2020  18:01

Pro mě jako pro obrovskýho fanouška tenhle dokument byla jedna z nejsilnějších věci, který jsem kdy viděl. Ale dokument určitě může zhlídnout i nezaujatej divák, myslim, že je hodně poučnej. Především v tom, jaký hyeny lidi dokážou být, když je někdo až příliš vstřícnej a hodnej. Zbytečná smrt jednoho mladého potetovaného génia. Chybí tu, nikdy nezapomeneme.

• 4.9.2019  20:32
    Boj s obry (2017)

Určitě stojí za zhlédnutí... Příjemně dojemné... Podle mě trochu podhodnocené... 7/10

• 2.9.2019  20:01

Celkem kravina, ale pobaví to... ani to není příliš zdlouhavý :)

• 9.8.2019  16:23
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

🤮

• 6.8.2019  21:13
    Safe Haven (2013)

Neuvěřitelná atmosféra...

• 6.8.2019  20:29
    Apostle (2018)

To byla ale zase blablamina... Roztahaná nechutně krvavýma scénama zbytečně prošpikovaná pi*****a

• 25.7.2019  13:00
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Po třetí sérii zvyšuji na plných 5*...

• 10.7.2019  20:51
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Nic jiného než 5* nejde udělit.

• 26.6.2019  08:38
    Batesův motel (TV seriál) (2013)

Dokonalá záležitost. Skvěle propracované postavy a snad ještě lepší obsazení. Veru Farmigu jsem měl rád i před zhlédnutím tohoto seriálu, ale to, co předvádí za mistrovský výkon tady, se asi nedá srovnat s žádnou jinou její rolí. Myslím, že Norma je její životní postava... Děj seriálu je parádně vygradovaný (jediné slabší místo je asi část třetí série, kde se příběh nijak výrazně neposouvá, ale závěr této série to plně vynahradí a od této chvíle si seriál nasazuje už jen vyšší a vyšší laťky). Opravdu speciální, často až nechutný, ovšem velice silný vztah matky se synem se v průběhu velmi zajímavě až děsivě vyvíjí... Náhled do Normanovy hlavy je neskutečně věrohodný a člověka u sledování seriálu hodně často mrazí. Bates Motel je ponurý, vyhrocený, napínavý, dojemný, odporný, zvrhlý a často i vtipný... V podobném žánru podle mě nemá konkurenci a nechápu, že jsem se o něm nedozvěděl dřív. Ještě teď mě při pomyšlení na některé scény mrazí... Prostě Psycho. (PS: zkuste se vyhnout četným komentářům založeným na zhlédnutí pilotu nebo prvních pár dílů, je to jako hodnotit Titanic potom, co se Jack dostane na palubu = demence)

• 27.4.2019  17:50
    Hanna (2011)

Hodně zabitej potenciál. Víceméně se jedná jen o zběsilou akci, sice povedenou, ale na dobrej film to zdaleka nestačí.

• 22.3.2019  10:53
    Doodlebug (studentský film) (1997)

Popisek je tak trochu spoiler celýho děje :D

• 22.2.2019  20:58
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Tak toto je lahůdka pro milovníky sci-fi. Nečekejte ale Star Trek nebo Stargate styl. Seriál se snaží být, dle mého názoru, hodně realistickou verzí budoucnosti (možná kromě existence protomolekuly) po kolonizaci Marsu a dalších částí sluneční soustavy . Opravdu stojí za zhlédnutí. PS: pan hororový maniak LIVINGDEAD by seriálu měl dát více času než prvních dvacet minut prvního dílu 😀

• 17.12.2018  12:40
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Hodně neotřelé téma ve světě seriálů a i velmi neotřelé zpracování. V jednu chvíli mi ale přišlo, že se děje vlastně furt to stejný nic dokola a seriál se jenom uměle natahoval, taky některý věci nedávaly logicky moc smysl. Nebýt toho, tak by to asi bylo na plnej počet. Každopádně je rozhodně potřeba vyzvednout skvělý herecký výkony v čele s tím Juda Lawa.

• 1.12.2018  22:52
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

Tak tady prostě nemám slov. Toto patří k naprosté špičce kinematografie i umění vůbec. Opravdu jsem se do seriálu zamiloval až po uši, ani na vteřinu mě nepustil a smířit se s tím, že je konec, je hodně bolestivý. Nikdy jsem nedával víc jasných 100%. Edit: Konec není! A pokračujeme úplně stejně kvalitně dál.

• 29.11.2018  12:10
    Nenávist (2004)

No, to byla docela hrůza. Nejvtipnější je, jak se tvůrci snaží představit promyšlenej děj a přitom z toho vznikne jenom totální slátanina s nezanedbatelným počtem logických nesmyslů. Chování hlavních hrdinů taky prakticky konstantně postrádá logiku. Herecký výkony o těch ani není třeba mluvit. Ale některý strašidelný scény se fakt povedly a jsou originální, proto alespoň ty dvě hvězdy. Škoda ale, že se pro ně nenašel trochu serioznější podklad.

• 1.11.2018  22:47

Ale tak nebylo to tak špatný. Sice tomu chybí profesionalita jak sůl, ale co můžu vyzdvihnout je, že se tvůrci nesrali s žádnýma citama a scénář je dost nekompromisní. I přes těch několik s prominutím kokotin, co se ve filmu objeví (poslední scéna Travolty wtf??), se na to dalo dívat.

• 1.11.2018  19:54
    Spáči (1996)

Krása, hnus, smutek, štěstí, zoufalství, naděje. Je tam všechno.

• 1.11.2018  19:23

Tohle v kinematografii zkrátka nemá obdoby. Z tisíců udělat stovky milionů to mluví za všechno, i když se ve své době jednalo o obrovský lhaní divákovi. Já bych dal všechno za to vidět to v době, kdy si lidi mysleli, že je to reálný a ani bych nebyl nasranej, až bych se dozvěděl, jak že to vlastně je. Spíš bych se jenom uctivě uklonil. Každopádně i když už jsem věděl, že je to všechno kompletní fikce, tak jsem si film maximálně užil (už několikrát) a mrzí mě, že tvůrci tenhle styl hororů úplně přehlíží. No jo, asi to není žádná sranda udělat dobrej horor bez zbytečných lekaček a bez vizuální podoby strašidla.

• 31.10.2018  22:43
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Poprvé v životě asi nemám ani jedno negativní slovo, který by mě do komentáře napadlo. Díky za tenhle masterpiece.

• 23.10.2018  22:49
    Dobyvatelé ztracené pravdy (TV seriál) (2007)

Strašně podceněná záležitost. To, že v seriálu nejsou žádný důkazy, není podle mě problém, naopak to jej hodně vyzdvihuje. Nesnáším nesmyslný kecy dokumentaristů, kdy jsou přesvědčeni, že právě dokázali, že to "ono" existuje. Toho se tady naštěstí nedočkáme, ale dočkáme se vtipných průpovídek a napínavé atmosféry, i když se třeba nic tak zvláštního nestane.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6