Taron

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 27.4.2019  17:50
    Hanna (2011)

Hodně zabitej potenciál. Víceméně se jedná jen o zběsilou akci, sice povedenou, ale na dobrej film to zdaleka nestačí.

• 22.3.2019  10:53
    Doodlebug (studentský film) (1997)

Popisek je tak trochu spoiler celýho děje :D

• 22.2.2019  20:58
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Tak toto je lahůdka pro milovníky sci-fi. Nečekejte ale Star Trek nebo Stargate styl. Seriál se snaží být, dle mého názoru, hodně realistickou verzí budoucnosti (možná kromě existence protomolekuly) po kolonizaci Marsu a dalších částí sluneční soustavy . Opravdu stojí za zhlédnutí. PS: pan hororový maniak LIVINGDEAD by seriálu měl dát více času než prvních dvacet minut prvního dílu 😀

• 17.12.2018  12:40
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Hodně neotřelé téma ve světě seriálů a i velmi neotřelé zpracování. V jednu chvíli mi ale přišlo, že se děje vlastně furt to stejný nic dokola a seriál se jenom uměle natahoval, taky některý věci nedávaly logicky moc smysl. Nebýt toho, tak by to asi bylo na plnej počet. Každopádně je rozhodně potřeba vyzvednout skvělý herecký výkony v čele s tím Juda Lawa.

• 1.12.2018  22:52
    La casa de papel (TV seriál) (2017)

Tak tady prostě nemám slov. Toto patří k naprosté špičce kinematografie i umění vůbec. Opravdu jsem se do seriálu zamiloval až po uši, ani na vteřinu mě nepustil a smířit se s tím, že je konec, je hodně bolestivý. Nikdy jsem nedával víc jasných 100%.

• 29.11.2018  12:10
    Nenávist (2004)

No, to byla docela hrůza. Nejvtipnější je, jak se tvůrci snaží představit promyšlenej děj a přitom z toho vznikne jenom totální slátanina s nezanedbatelným počtem logických nesmyslů. Chování hlavních hrdinů taky prakticky konstantně postrádá logiku. Herecký výkony o těch ani není třeba mluvit. Ale některý strašidelný scény se fakt povedly a jsou originální, proto alespoň ty dvě hvězdy. Škoda ale, že se pro ně nenašel trochu serioznější podklad.

• 1.11.2018  22:47

Ale tak nebylo to tak špatný. Sice tomu chybí profesionalita jak sůl, ale co můžu vyzdvihnout je, že se tvůrci nesrali s žádnýma citama a scénář je dost nekompromisní. I přes těch několik s prominutím kokotin, co se ve filmu objeví (poslední scéna Travolty wtf??), se na to dalo dívat.

• 1.11.2018  19:54
    Spáči (1996)

Krása, hnus, smutek, štěstí, zoufalství, naděje. Je tam všechno.

• 1.11.2018  19:23

Tohle v kinematografii zkrátka nemá obdoby. Z tisíců udělat stovky milionů to mluví za všechno, i když se ve své době jednalo o obrovský lhaní divákovi. Já bych dal všechno za to vidět to v době, kdy si lidi mysleli, že je to reálný a ani bych nebyl nasranej, až bych se dozvěděl, jak že to vlastně je. Spíš bych se jenom uctivě uklonil. Každopádně i když už jsem věděl, že je to všechno kompletní fikce, tak jsem si film maximálně užil (už několikrát) a mrzí mě, že tvůrci tenhle styl hororů úplně přehlíží. No jo, asi to není žádná sranda udělat dobrej horor bez zbytečných lekaček a bez vizuální podoby strašidla.

• 31.10.2018  22:43
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Poprvé v životě asi nemám ani jedno negativní slovo, který by mě do komentáře napadlo. Díky za tenhle masterpiece.

• 23.10.2018  22:49
    Dobyvatelé ztracené pravdy (TV seriál) (2007)

Strašně podceněná záležitost. To, že v seriálu nejsou žádný důkazy, není podle mě problém, naopak to jej hodně vyzdvihuje. Nesnáším nesmyslný kecy dokumentaristů, kdy jsou přesvědčeni, že právě dokázali, že to "ono" existuje. Toho se tady naštěstí nedočkáme, ale dočkáme se vtipných průpovídek a napínavé atmosféry, i když se třeba nic tak zvláštního nestane.

• 20.10.2018  19:13
    Odkrývání Titaniku (TV film) (2015)

Škoda toho nekonečnýho opakování o vypuštění oceánu a keců typu "Více než po sto letech svítí na palubu Titaniku horké sluneční paprsky." Tohle dokument dost shodilo a taky zbytečně natahovalo. Co se týče nových objevů, s tím jsem byl spokojenej. Někteří tady píšou, že to byla parta bláznů s nesmyslnými teoriemi. Mně naopak teorie přišly smysluplný, i když ne vždy dostatečně dotažený a vysvětlený. Každopádně myslím, že každý titanikomaniak by měl těch 44 minut dokumentu určitě věnovat.

• 3.10.2018  23:02
    Sinister (2012)

Proč tohle údajně patří k hororové špičce, to nikdy nepochopím.

• 3.10.2018  22:55
    Mama (2013)

Tohle je nářez. Na to jak je film dlouhej, tak vlastně nemá žádný prostoje a já jsem měl nasr... v gaťách prakticky celej film. Jo, pár zbytečných nepromyšlených lekaček najdem, ale jinak to fakt stojí za to. Skvělý je, jak je mamá a její vzhled postupně menší a menší záhodou a zároveň se stává větším a větším strašákem. Zpracování vzhledu mamá je fakt něco hodně neotřelýho a originálního. Scénář, hudba, herecký výkony, efekty, už jen samotnej prvotní nápad dvou malých holčiček pět let ztracených v lese, všechno tohle podle mě zařazuje Mamá k těm nejlepším hororům.

• 30.9.2018  11:12
    Lemra líná (2006)

Bullshit...

• 23.9.2018  22:13

S takovýmhle obsazením udělat tak špatnej film je skoro zločin. Děj je od začátku až dokonce strašně nedomyšlenej a to, jak je všechno braný vážně působí fakt komicky. Hodinu a půl jsem se u filmu neskutečně nudil a nasíral se, u čeho to sakra ztrácím čas. Poslední půlhodina je naopak najednou zběsilá a děje se toho strašně moc, ale zas a znova to postrádá logiku. Závěrečná pointa možná výjimečně dává smysl, ale je slabá a fakt to není věc, která by vynahradila ty dvě hodiny marné snahy o dobrej film. Pár (opravdu pár) světlých chvilek to pro mě žel na víc než jednu hvězdu nevytáhne. Jaká škoda zajímavýho nápadu.

• 20.9.2018  22:45

O tomhle filmu je téžký něco napsat bez spoileru, a proto si jeden na konci komentáře neodpustím. Co se týče atmosféry a strašidelnosti, tak si myslím, že je to jeden z nejpovedenějších hororů poslední doby a to především platí v první povídce, kdy jsem si notebook od sebe posouval pořád dál a dál. Finále a celé rozuzlení, tady si podle mě tvůrci dali hodně náročnej úkol, aby to nevyznělo jako paskvil. Mně to jako paskvil rozhodně nevyznělo a spát se mně dobře nebude, ať už kvůli strachu z povídek nebo kvůli nepříjemným myšlenkám, který ve mně vyvolalo celý zakončení. Spoiler: Žít do smrti připoutanej k lůžku jen se svými výčitkami, nočními můrami a vůbec vším, co vás přinutilo sáhnout si na život, je opravdu opravdu odporná představa a klobouk dolů nad takhle hnusným nápadem.

• 15.9.2018  12:48
    Villmark 2 (2015)

No to je jiná! Tady se člověk konečně pořádně bál. Myslím, že tahle dvojka patří k těm světlým výjimkám, kdy dvojka překoná jedničku, ikdyž se hraje vlastně úplně na jinou notu, než v prvním dílu. Zatímco jednička se odehrává především v hlubokém lese, ve dvojce si lesa moc neužijem, ale ocitnem se v opuštěné léčebně a užijeme si jízdu à la mí oblíbení Grave Encounters, avšak bez duchů a bez přehnaných scén. Nebýt několika nesmyslných činů hlavních hrdinů, který mně pily krev, asi by to bylo aji na plnej počet.

• 15.9.2018  12:38
    Temné lesy (2003)

No, mně to přišlo vyloženě slabý. Atmosféra se chvílema tvářila slibně, ale častý naprosto nesmyslný chování hlavních hrdinů ji zabíjelo. Navíc když se už už zdálo, že by se člověk fakt mohl bát, tak to zůstalo jenom u takovýho škádlení diváka, a poslední asi 15 minutová naháněčka celej film bohužel nezachrání. Novýmu filmu The Ritual z podobného prostředí se myslím Villmark kvalitou bohužel zdaleka nepřibližuje.

• 5.9.2018  22:38

Každý vysvětlení, který mě napadne, má nějakej nedostatek. Lidi tady píšou, jak je vysvětlení jasný, ale ani v diskuzi film nikdo vysvětlit nedokáže. Možná film skutečně má nějaký vysvětlení bez chyb, ale já ho nevidím, a proto musím děj brát jako nedomyšlenej. Co se týče atmosféry a napětí, tak se jedná o velkou kvalitu. Zhlídnutí určitě každýmu doporučím ať už proto napětí nebo proto, aby se konečně našel někdo, kdo děj opravdu vysvětlí! :D

• 31.7.2018  22:57
    Meow (2016)

Příšerné, člověk neví, jestli to myslí vůbec vážně. A asi nejtrapnejsi "šokující" pointa. Jedna hvězda za čiču.

• 26.7.2018  19:13
    How It Ends (2018)

Tak to snad ne... měl jsem to vypnout už po té první hodině "nicnedění" a rozhovorech o ničem, ale ono se to tváří, že to někam směřuje, že aspoň ten konec bude stát za to, místo toho se ale člověk nedozví vůbec nic a celý film skončí v půlce scény... Pokud je to cliffhanger a bude následovat další film, kde se bude něco dít a bude se týkat té prozatím nevysvětlené apokalypsy, tak dejme tomu, šlo by to brát jako takový zahřívací předfilm, ale pokud ne, tak je to fakt hrůza.

• 24.7.2018  14:13
    You're Next (2011)

Jako jo, pár dobrých napínavých scén tam bylo, ale celkově vzato se jedná o bezduchou vyvražďovačku plnou klišé s docela častým nesmyslným chováním postav. Celkem mě to bavilo, ale určitě to není film, kterej bych doporučil svým známým.

• 20.7.2018  21:44
    Temné nebe (2013)

Nemám sci-fi horory s mimozemšťanama moc rád, ale toto mě bavilo. Záhadnost a neuchopitelnost mimozemšťanů je fakt děsivá. Všechny záhadný i akční scény podle mě fungujou a finále to rozseká úplně. Škoda jenom dost nudných pasáží hlavně v první polovině filmu a konce. Řekněte mně, kdo sakra u takovýho filmu chce vidět otevřenej konec?!

• 19.7.2018  17:49

Za mě naprosto geniální. Zvrhlost a narušenost některých lidí dokáže být doopravdy nechutná a tady to vidíme v plné parádě. Neskutečný mně na filmu příjde, že (aspoň u mě to tak bylo) i přesto, jakej je hlavní hrdina úchyl, stejně divák doufá, že se na něj nepříjde a zajímá ho, co bude dělat dál a proto si myslím, že film nejenom děsí, ale nastavuje i černé zrcadlo základním lidským morálním hodnotám. No, tuším, že po filmu si budu raději před spaním kontrolovat, co se odehrává pod mou postelí.

• 18.7.2018  18:51

Tak to má být, žádný zbytečný lekačky (kromě jedné) žádnej otravnej gore. Prostě jen hustá strašidelná atmosféra, která se stupňuje a stupňuje a konec, kterej vážně není příjemnej. Tohle je umění, lekačku a gore umí udělat každej.

• 18.7.2018  18:26
    M is for Mom (2013)

Tak to je moc dobrá blbost :D.

• 13.7.2018  23:00

Miluju filmy o cestování v čase a tady bylo toto téma chyceno za správný konec. Celý je to tak absurdní a vlastně celá zápletka je postavená čistě na paradoxech, ale přesto všechno dává smysl. Škoda jenom toho, že je dost věcí často předvídatelných a pak už člověk jenom kouká na to, co je mu jasný, že se stane. To filmu strašně moc ubírá, ale za zhlídnutí rozhodně stojí.

• 11.7.2018  13:49

No pomalej rozjezd a nezanedbatelnou dávku klišé naštěstí vykompenzuje opravdu drsnej závěr a velmi povedený "strašidlo". Fragile určitě patří k těm lepším hororům, který stojí za zhlídnutí.

• 9.7.2018  21:55
    RoboCop (1987)

Super. Ano, Terminátor to není, ale to vůbec nevadí. I tak je to moc povedený sci-fi s velmi sympatickým superhrdinou. Na film jsem se šel dívat s velkýma pochybnostma, přece jen je to už přes 30 let, ale od začátku mě to chytlo. Pořád to funguje evidentně :). Jediný co, tak konec už byl hoodně přitaženej za uši.

<< předchozí 1 2 3 4 5