dobytek

pizza delivery driver

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 20.1.2019  04:38
    Rallye smrti (2008)

Tady vidim velký špatný. Asi už jsem na podobný frikulínský filmy starej, protože tohle mě teda minulo velkym obloukem. Kdyby mi bylo tak 14 let, asi bych hodnotil jinak. A Jason Statham se začíná stávat mym velmi neoblíbenym hercem. Je to takovej těžce monotématickej herec, kterej hraje dokola pořád jednu a tu samou postavu. Prostě něco podobnýho, jako je ten debílek Vin Diesel.

• 15.1.2019  23:10

Mělo to našlápnuto na 5 hvězd, ale ten konec se mi moc nepozdával. Připadalo mi to takový useknutý. Nicméně i přes ten ne úplně povedenej konec, je to pro mě nejlepší Eastwoodův výtvor.

• 11.1.2019  01:37

Na začátku to vypadalo na zajímavej film, ale postupem času mě Robert Redford v souboji s oceánem přestal bavit. Pořád jsem čekal, že se o hlavní (respektive jediný) postavě něco dozvim, ale nedozvěděl jsem se vůbec nic. Zůstalo mi utajeno, kdo to je, kam na tý lodi pluje, proč tam pluje, atd... Navíc Redford zarytě mlčí a za celej film řekne asi tak 10 slov. Ta postava na mě nepůsobila vůbec nijak a bylo mi tim pádem lhostejný, jestli umře, nebo se zachrání. Ke konci jsem se už nudil.

• 6.1.2019  16:34

Mladej Richard Gere hledá svoje místo na světě a jeho šílená rodina, která se skládá z více či méně psychicky nemocných a labilních jedinců, mu to zrovna moc neusnadňuje. Často mi přišlo, že jsou některý situace tak zbytečně přehnaně šílený, že je to až k smíchu. Filmu to dost ubírá na věrohodnosti. Celkově se nejedná o nic zvláštního. Stačilo vidět jednou. 50%

• 29.12.2018  18:54

Myslel jsem si, že uvidim Jane Krakowski za mlada, ale ta se tam mihla hned na začátku asi na 10 vteřin a to byla její celá role. Místo toho jsem byl nucen koukat na škaredej xicht Glenn Close. Proč zrovna ona dostala roli femme fatale, je pro mě naprostou záhadou. To by musel bejt chlap asi hodně velkej zoufalec, aby si ho taková ošklivá a nesympatická pani omotala okamžitě kolem prstu. Film sám o sobě neni špatnej, ale ta Glenn Close mi tam prostě neseděla. A ještě ta finální scéna v koupelně je teda neskutečně blbá. Škoda, že tam radši nenechali ten původní konec.

• 29.12.2018  07:24
    Kašpárek (1980)

Belmonda mám rád, ale tohle se teda moc nepovedlo. V první polovině se najde pár dobrejch vtipů, ale později se z toho stane zmatená rádoby akční slátanina. To se potom Belmondo může třeba přetrhnout, ale sám ten film prostě nezachrání. Ke konci už jsem to sledoval jenom tak jednim okem.

• 27.12.2018  22:03
    P.Ě.S.T. (1978)

Rocky Balboa si odskočil z ringu a dal se k odborářům. Začátky jeho kariéry odboráře ve 30. letech byly poměrně zajímavý. Sice nějaký stávkující odboráři nejsou zrovna téma, který by mě přikovalo k obrazovce, ale docela mě to i bavilo. Potom ovšem děj přeskočí někam do roku cca 1960 a hlavně se tam kecá a kecá a kecá. Jinak film je hodně podobnej Hoffovi s Nicholsonem. 50%

• 15.12.2018  20:09

Čekal jsem od toho teda něco trochu jinýho. Myslel jsem si, že to bude soudní drama, ale tohle chvílema připomíná spíš černou komedii. A moc nechápu, proč ve filmu tyhle "vtipný" momenty jsou. Třeba scéna s vrtulníkem je úplně mimo. Když se začne hrát na vážnější strunu, tak je film poměrně dobrej, ale spíš se to tak drobí na jednotlivý epizody. Chtělo by to z filmu tak 30 minut vystříhat. Jinak Pacinův hereckej výkon rozhodně stojí za to.

• 6.12.2018  05:44
    Navždy (1989)

Spielberg měl v 80. letech příšerný období, kdy točil různý fantasmagorie a stupidní pohádky pro děti. Tento film nijak nevybočuje z jeho tehdejší zoufalý tvorby. Je to taková kýčovitá romantická komedie, ve který Richard Dreyfuss v roli anděla strážnýho (nebo co to je) pořád mele pantem, ale nikdo ho nevidí a neslyší. Já jsem na film náhodou narazil v televizi, tak jsem se podíval hlavně kvůli Johnu Goodmanovi. Ten sice nezklamal, ale jeho role je poměrně malá. Richard Dreyfuss byl tradičně takovej nemastnej neslanej a Holly Hunter, kterou mám jinak docela rád, hrála tak nesympatickou krávu, že mi lezla od první do poslední minuty na nervy. Navíc měla hroznej 80's účes. Od toho holiče, kterej jí tohle vytvořil na hlavě, bych si nenechal ostříhat ani chlupy v podpaží.

• 2.12.2018  00:39
    Lovec (1980)

Režisér s obskurnim jménem Buzna Kulík asi vůbec nevěděl, co chce vlastně natočit. Tohle je takovej slepenec několika žánrů, kterej nedrží vůbec pohromadě. Kromě honičky v metru neni na filmu nic zajímavýho. Je smutný, že Steve McQueen se rozloučil zrovna v takový kravině.

• 1.12.2018  02:19

Měl jsem z toho pocit, že se nedívám na žádný pokračování, ale spíš na takovou poctu originálu z roku 1982, kde vlastně ani moc nešlo o příběh nebo o děj. Je to celý dost o ničem a plný scén, kde se vůbec nic neděje, ale prostě mě dokázala vtáhnout atmosféra, takže jsem to i přes ukrutnou dýlku celkem v pohodě dokoukal. Původnímu Blade runnerovi to ovšem nesahá ani po kotníky. Pro mě je to průměr a opravdu nedokážu říct, jestli bych hodnotil nějak jinak, kdybych originál neznal.

• 27.11.2018  15:09

Já si ten film pamatuju už lehce mlhavě, ale podle mě to zase tak špatný nebylo, jak by se mohlo podle celkovýho hodnocení zdát. John Ventimiglia v jedný z mála hlavních rolí hraje takovýho dosti neodbytnýho týpka, kterej uteče (odejde) z vězení a jde navštívit starýho známýho. Tahle dvojka se vydá na výlet do nočních ulic New Yorku. No postupně to trochu sklouzává k takovýmu poflakování od ničeho k ničemu. Jinak film končí tragicky, což mě docela překvapilo, protože jinak je to vyloženě komedie. Docela bych se na to zase po letech podíval. Škoda, že film neni nikde k sehnání.

• 17.11.2018  16:22

Partička kamarádů odpaluje rachejtle tak usilovně, že jim to nakonec přinese vítězství v nějaký podivný soutěži. A díky tomu nemusí ten homosexuální kovboj ze Zkrocený hory celej život strávit na šachtě, jak by si přál jeho krutopřísný fotr, ale může dál studovat. Moc mě tohle téma nebavilo... 50%

• 13.11.2018  04:18
    Přežít (1993)

Přečetl jsem si knihu, kterou napsal Piers Paul Read, a film je proti tomu hodně slaboučkej čajíček. Z filmu jsem měl pocit, jak tam všichni táhli za jeden provaz, a že to vlastně zase až taková hrůza nebyla. Při čtení knihy se mi až dělalo fyzicky špatně a běhal mi mráz po zádech. Kromě toho, že tam panovala hodně mizerná nálada a v jednom kuse tam měli mezi sebou různý rozbroje, hádky o maso, o cigarety a podobně, tak je tam taky do podrobností vylíčeno, jak přežívali v letadle namačkaný jeden na druhýho takovym způsobem, že si nemohli při spaní ani pořádně lehnout. A jako bonus tam přijemnou atmosféru dotvářely všudypřítomný hovna, hnis, krev z hemeroidů a podobný chuťovky. Taky to pojídání lidskýho masa ve filmu vypadá docela esteticky. Podle knihy z mrtvol sežrali naprosto všechno včetně hnijících střev, mozků nebo varlat. Kniha rozhodně neni pro osoby se slabym žaludkem. Dále je ve filmu hodně zjednodušená ta cesta k záchraně. To vypadá, že vylezli na vrchol hory a bylo prakticky hotovo. Ve skutečnosti jim to trvalo 10 dní a ten jeden dostal po cestě navíc sračku jak bič, takže horko těžko se k tý záchraně vůbec dobelhal. Samozřejmě chápu, že do 2 hodin nejde nacpat toho tolik jako do knihy, která má asi 250 stránek, ale film je opravdu hodně osekanej o důležitý věci a naopak si tam zase nějaký dramatický události tvůrci přidali. Jinak pokud knihu neznáte, tak film ujde. Pokud jste knihu četli, film je naprostá ztráta času a působí spíš jako parodie. Jinak herecký obsazení je celkem krize a postavy se mi pletly mezi sebou. Trochu z tý nevýrazný šedi vyčnívá Ethan Hawke a Illeana Douglas. Johna Malkoviche nepočítám, ten je tam minutu na začátku a pak minutu na konci. Radši se podívejte třeba na tento dokument.

• 8.11.2018  18:09

Takovej obyčejnej film z války, kterej je okořeněn tim, že zde bojujou a umíraj ženy, což je trochu nestandardní. Pokud by tam místo pětice docela hezkých děvoček byla parta gopniků z Kyjeva, tak na to asi nikdo ani koukat nebude. Navíc mi film přišel docela zdlouhavej. Nedovedu si představit, jak asi vypadá originál z roku 1972, když ten má přes 3 hodiny. Jinak soudruh staršina ty skopčáky vyřídil stylem Rambo v podstatě sám. Řek bych, že většina z těch soudružek ve zbrani tam nadělala víc škody, než užitku.

• 3.11.2018  15:51
    Báječná léta (TV seriál) (1988)

Vzpomínám si, že když Báječná léta poprvé běžely v televizi, tak jsem byl ve věku Kevina Arnolda a se seriálem jsem v podstatě vyrůstal. Tenkrát jsem se dokázal s hlavní postavou sžít a opravdu jsem ten seriál doslova hltal. Pak jsem viděl pár dílů, když mi bylo asi tak 18 a tenkrát už mě to moc nebralo. Teď jsem seriál někde našel, takže jsem se zkusil z nostalgie na pár dílů podívat a upřímně řečeno, byl jsem trochu v šoku. Pamatoval jsem si to jako takovej pohodovej seriál o dospívání, ale on je to spíš horor o dospívání. Kevin Arnold žije v příšerný rodině, kde vládne tvrdou rukou otec, což je ukázkovej psychopat a despotickej tyran. Celá rodina před nim musí chodit po špičkách a ve všem mu přikyvovat, protože otec hledá neustále jakýkoliv záminky k tomu, aby vyvolal konflikt. Matka je sice hodná a starostlivá, ale jinak dost smutná existence, která zastává v rodině jenom funkci služky. Její nejčastější téma rozhovoru je bramborová kaše. Starší bratr je totální primitiv se sklony k agresivitě. Chudáka Kevina akorát od rána do večera mlátí a nadává mu. Z tohoto panoptika se trochu vymyká akorát starší sestra, která je relativně normální. Teda až na to, že je to hipík. Ale jako jediná si dovolí třeba s otcem nesouhlasit a dokonce má i vlastní názory. Ta se ovšem později provdá za Rosse z přátel a odjede s nim na Aljašku. Pak je tam Kevinův kamarád Paul, což je totální zoufalec, a Kevinova láska Winnie, která s nim zachází jak s kusem hadru. Kromě toho je Kevin ve škole permanentně šikanován staršími spolužáky. Najdou se tam teda i některý opravdu pohodový a milý epizody, ale prožít takový dětství, tak na to asi nijak nostalgicky vzpomínat nebudu...

• 29.10.2018  21:29

Co to bylo? To se nějakej asociální feťák z Irska pokusil natočit remake filmu Dennis - postrach okolí? Po většinu času se to tváří jako obyčejná komedie pro děti, ale hlavní postava tam tropí nezbednosti, který jsou tak trochu přes čáru. Např. navštěvuje svoje sousedy a sere jim tam na koberec. Nakonec udělá ještě něco horšího, ale nechci spoilerovat. Do toho má hlavní postava neustále různý zhulený apokalyptický představy, případně se mu zjevuje Sinéad O'Connor. Navíc mi ten hlavní zrzavej spratek lez příšerně na nervy. Člověk se pak nemůže ani divit, že jeho fotr, kterýho výborně zahrál Stephen Rea, je radši věčně naloženej v lihu. Film je to dost neobvyklej a do jistý míry šokující, ale celkově to je příšerná blbost...

• 29.10.2018  01:44
    Pouic Pouic (1963)

Jean Girault vymyslel roli na tělo pro Funése, ten to zahrál tim svym nezaměnitelnym způsobem a mělo to úspěch. Dalších 20 let pak Funés hrál pořád dokola jednu a tu samou postavu a všichni se tomu smáli, smějeme se tomu i v dnešní době a nejspíš se tomu budeme smát ještě hodně dlouho. Film je docela jednoduchá konverzačka založená na záměnách osob. Samo o sobě by to asi nebylo nic moc, ale Funésovo živelný herectví způsobilo, že jsem se u toho bavil od začátku do konce. Z ostatních herců zdatně sekunduje svéráznej sluha v podání četníka Merlota (Christian Marin) a za zmínku stojí ještě mladá Mireille Darc. Jinak jsem to viděl s dabingem Krampola a bylo to celkem snesitelný. 75%

• 27.10.2018  00:50
    Smolař (1957)

Je docela zvláštní vidět Funése ve filmech z časů, kdy to ještě nebyl ten rtuťovitej mužíček, jak ho všichni známe a máme ho kvůli těm rolím rádi. On tady hraje takovýho roztržitýho nešiku, kterej má ovšem z prdele kliku, takže ze všech problémů nakonec vybruslí. Trochu se to podobá postavám, se kterejma později v 70. letech udělal díru do světa Pierre Richard. Jinak film je už dost nahlodán zubem času, takže některý scény a situace, který tehdy patrně byly považovány za humorný, už dneska humorný nejsou ani po flašce vodky a krabičce Zoloftu. Jestli ale máte Funése aspoň trochu rádi, tak vás film asi nezklame. Zejména jeho sebevražedný pokusy na začátku jsou výborný. Později film trochu ztrácí dech...

• 26.10.2018  15:43
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Nevim, jestli jsem divnej, nebo naopak málo divnej, ale tento seriál mě vůbec nebaví. Před lety jsem viděl pár dílů z těch prvních sérií a ten "humor" mi připadal jako strašná křeč, kde je ten umělej smích v podstatě holá nutnost, protože jinak by divák asi ty vtipy vůbec neodhalil. V poslední době jsem se zkusil podívat i na nějaký ty novější díly, jestli se to třeba nezlepšilo, a řek bych, že si to drží pořád stejně zoufalou úroveň. To už fakt radši Přátelé. To si aspoň nehraje na nic "inteligentního".

• 8.10.2018  02:05

Tohle je teda hodně minimalistický dílo. Je tu dvojice postav a ta se pohybuje na ploše jednoho papundeklovýho domku. Toť vše. A překvapivě to stačilo na docela koukatelnej film. Příběh je silnej, akorát by to chtělo trochu přepsat některý dialogy. To co tam ze sebe hlavní postavy občas sypaly za různý "moudra", to bylo mimo realitu. Prostě takhle snad nikdo normální nemluví. A už vůbec ne nějaký jednodušší ženy z americkýho zapadákova. Jinak nenalíčená Sissy Spacek vypadá sice dost divně, ale předvedla tady hodně slušnej výkon. 70%

• 4.10.2018  00:42
    Koktejl (1988)

Mihne se tam hezká Gina Gershon a je tam jedna hezká písnička od Bobbyho McFerrina. Nic víc jsem v tom filmu nenašel. Jinak dělat za barem musí bejt hotovej očistec. To snad radši makat ve fabrice u pásu na 3 směny...

• 2.10.2018  12:51
    Zrůda (2003)

Já teda Charlize Theron nemám zrovna moc v oblibě, ale musim uznat, že nejlepší věc na celym filmu je asi její hereckej výkon. Sice vypadala, jak kdyby jí někdo na xicht nahodil omítku, ale zahrála tuhle podivnou roli naprosto přesvědčivě. Christina Ricci byla vždycky divná, takže se k ní hodila. Problém filmu je v tom, že pokud jsem na začátku pociťoval k hlavní dvojici aspoň trochu sympatie, tak postupem času mi ty dvě krávy začaly lézt na nervy a na konci bych jim dal oběma elektrický křeslo. Za zmínku stojí docela dobře zvolenej soundtrack. No aby taky ne, když je pod tim podepsán BT. Celkově průměrnej film na jedno zhlédnutí...

• 1.10.2018  09:33

Na komedii je tam humoru dost málo, drama bych v tom asi nehledal a thriller už vůbec ne. Ve výsledku je to takový poflakování od ničeho k ničemu s Johnnym Deppem a flaškou rumu v hlavní roli. Kdyby se to natočilo čistě jako komedie, asi by to dopadlo líp.

• 30.9.2018  15:34

Moc nevim, jak tohle ohodnotit. Je to takovej hezky natočenej a dobře zahranej film o ničem. Několik lidí řeší svoje osobní problémy, někdo něco vyřeší, někdo pro změnu nic nevyřeší, někomu zase přibyde další problém, atd... A ve finále to vlastně nedopadne nijak. Ale celkem se na to dalo koukat. Asi to zachránili herci. Jenom dodávám, že to byl další film od Sauteta, kterej mě moc neoslovil. 50%

• 23.9.2018  19:29

Film jsem viděl už před delší dobou a zapomněl jsem ho ohodnotit. Narazil jsem na to někde v televizi a podíval jsem se na to vyloženě z nudy, protože romantický drama nepatří zrovna mezi žánry, který bych nějak vyhledával. Kevin Costner hraje podivína, kterej píše nějaký neskutečně dojemný dopisy a tyto dopisy pak následně vyhazuje společně s prázdnejma lahvema od kořalky do oceánu. První půlka je taková ukecaná telenovela, pak Kevin Costner vykoná pohlavní styk a mezitim, co si jeho partnerka v koupelně umývá ze sebe zaschlý sperma, tak on si sbalí tašku a odjede si postavit lodičku, aby na ní mohl zase vyplout a vyhodit do oceánu další odpadky. No ty 2 hodiny jsem u toho teda přežil, ale vleklo se to jak tejden před vejplatou. Občas se tam objevily nějaký světlejší okamžiky při scénách s Paulem Newmanem a Robbie Coltranem. Trochu mi udělalo radost, že ten film skončil tragicky. Žádná romantická svatba na závěr se nekonala. Z toho plyne poučení, že prázdný lahve máte házet do popelnice na sklo, protože pokud je budete házet do oceánu, můžete u toho taky přijít o život...

• 16.9.2018  23:53

Nuda k posrání. Ani Lino Ventura to nezachránil.

• 20.8.2018  02:21

Nenadchne, neurazí. O žádný velký umění se teda fakt nejedná, ale já se na tyhle starý český detektivky vždycky rád podívám...

• 19.8.2018  12:00

Emilio Estevez natočil fakt zvláštní dílo. V podstatě celej film je o tom, že se otec, matka, syn a dcera spolu hádaj o nějaký píčoviny. Pak synovi tak trochu rupne v bedně a ty hádky překročej běžný meze. Ale kdybych žil v takový pošahaný rodině, tak bych ani nemusel bojovat ve Vietnamu, aby mi ruplo v bedně. Jinak konec filmu mi přišel trochu podivnej. Emilio Estevez prostě odjede autobusem a je tam takovej doslov, že je to vlastně všechno v cajku. 70%

• 16.8.2018  23:28
    Apokalypsa (1979)

Vůbec mě to nebavilo a v půlce jsem to vzdal. To už je snad lepší koukat na výměnu manželek. Hodně dlouho jsem si nebyl opdpadem tak jistej, jako právě tady. Sorryjako.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57