dobytek

dobytek

Ebeneezer Goode

okres Mladá Boleslav
pizza delivery driver

244 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
  • 16.9.2018  23:53

  Nuda k posrání. Ani Lino Ventura to nezachránil.

  • 20.8.2018  02:21

  Nenadchne, neurazí. O žádný velký umění se teda fakt nejedná, ale já se na tyhle starý český detektivky vždycky rád podívám...

  • 19.8.2018  12:00

  Emilio Estevez natočil fakt zvláštní dílo. V podstatě celej film je o tom, že se otec, matka, syn a dcera spolu hádaj o nějaký píčoviny. Pak synovi tak trochu rupne v bedně a ty hádky překročej běžný meze. Ale kdybych žil v takový pošahaný rodině, tak bych ani nemusel bojovat ve Vietnamu, aby mi ruplo v bedně. Jinak konec filmu mi přišel trochu podivnej. Emilio Estevez prostě odjede autobusem a je tam takovej doslov, že je to vlastně všechno v cajku. 70%

  • 16.8.2018  23:28
  Apokalypsa (1979)
  odpad!

  Vůbec mě to nebavilo a v půlce jsem to vzdal. To už je snad lepší koukat na výměnu manželek. Hodně dlouho jsem si nebyl opdpadem tak jistej, jako právě tady. Sorryjako.

  • 29.7.2018  10:55
  Strašáci (1971)
  ***

  Od Peckinpaha jsem viděl zatim Útěk, Konvoj a Železný kříž a ani jeden z těch filmů mě zrovna dvakrát nenadchnul. A Strašáci nebudou výjimkou. Tohle teda hodně dlouho vypadalo nadějně, mělo to atmosféru, která houstla a bylo prostě jasný, že se "něco" stane. Jenže to, co se stalo, byl totální úlet, kterej nemůžu brát vážně ani po lobotomii. V závěru prostě Peckinpah začal řádit. Banda vidláků se začne dobývat do baráku, ve kterym Dustin Hoffman ukrývá místního blázna, ale nechce ho vidlákům vydat. Dustin Hoffman se ovšem najednou přepne do nějakýho survival módu a začne ty vidláky postupně likvidovat. Problém je v tom, že místo toho, aby v tuto chvíli ten film nějakym způsobem vygradoval, tak se z toho stává nechtěná komedie. Vidláci jsou totiž naprosto retardovaný a jejich útok spočívá v tom, že dovnitř do baráku hážou rozbitejma oknama krysy a do toho se ještě začnou projíždět kolem baráku na šlapacích tříkolkách. To už jsem se fakt musel smát. Jsou tam teda i nějaký lepší okamžiky, když třeba Dustin Hoffman chrstne těm vidlákům vařící olej do xichtu nebo na ně nastraží past na medvědy. Jinak celý tohle dobývání do baráku navíc nese typickej Peckinpahův rukopis - zmatený a nepřehledný scény a k tomu hromada zpomalenejch záběrů. Jinak Susan Gorge mi připadá jako hodně špatná herečka. Akorát pro ty oči, to by jeden vraždil... 60%

  • 9.6.2018  22:44
  Lidice (2011)
  ****

  Já jsem se tomu filmu docela dlouho vyhejbal, protože jsem moc nevěřil, že to za něco bude stát. Ale jsem velice mile překvapen. Dobrej komentář tady napsal flanker.27 a já s nim docela souhlasim. Pro mě je to teda "jenom" za 4, ale já jsem v hodnocení hrozně krutopřísnej. 5 hvězd dávám tak jednou za rok.

  • 5.6.2018  15:40
  Muž z Ria (1964)
  ***

  Belmondo tam lítá jak střelenej, leze pořád někde po vejškách a do toho přijde občas nějakej vtípek na odlehčení... Jsou to takový epizodky, který má držet pohromadě nějakej příběh o krádeži a následnym hledání jakýsi sošky. Jenže ten hlavní příběh mě teda moc nebavil. A Belmondo v tý době taky ještě nebyl ten pan herec, kterej by dokázal utáhnout celej film. Já mám Belmonda rád, ale za mlada to byl spíš takovej kašpárek. On dozrál až v době, když mu bylo tak těch 40 - 50 let. Jinak co se týče dabingu, na kterej tady plno lidí nadává, tak já viděl teda nějakou verzi, kde Belmonda nadaboval Mrkvička. Hodně slabý 3 hvězdy.

  • 26.5.2018  17:23

  V komentářích ostatních uživatelů tady čtu, že aby diváka film bavil, tak si musí nejdřív sám něco podobnýho prožít a kdesi, cosi... Já teda podobný šílený vztahy s podobně šílenejma lidma nikdy nezažil, takže film mě asi tak trochu minul. Romy Schneider se chová jako magor a postupně zamotá hlavu dvěma chlapům a ty se začnou chovat taky jako magoři. Ani jeden z týhle trojice mi nebyl nijak sympatickej a bylo mi dost ukradený, jak tenhle propletenec nakonec dopadne. Na druhou stranu musim uznat, že film ani přes poměrně dlouhou stopáž nijak nenudí a celkově se na to docela hezky kouká. Moc mě to ale nenadchlo - slabší průměr.

  • 20.5.2018  18:53

  Tohle vypadá jako dílo nějakýho schizofrenika. Na začátku se to tváří jako docela slušnej válečnej film a nakonec z toho vyleze stupidní 60's papundeklový sci-fi. Navíc někoho asi napadlo, že by nebylo úplně od věci obsadit do nějaký vedlejší role taky Sophii Loren, takže se doprostřed ještě naroubovala nějaká naprosto zbytečná epizodka z hotelovýho pokoje, která se zbytkem filmu prakticky nijak nesouvisí. A výslednej produkt je neskutečná sračka.

  • 16.5.2018  19:42

  Věřim tomu, že v 70. letech to byl asi velice šokující a odvážnej film. Ale já jsem zvyklej na to, že postavy ve feťáckejch filmech dělaj daleko horší věci, dopadnou daleko hůř a je to všechno daleko hnusnější a beznadějnější. Tady postavy prostě tak nějak vesele fetujou a profetujou se až k takovýmu nicneříkajícímu konci. Proměna Helen z obyčejný holky na smažku a prostitutku je možná smutná, ale to je asi tak všechno. Postava Bobbyho je od samýho začátku na přesdržku a nic dobrýho jsem mu ani nepřál. Navíc je to vyprávěný dost zkratkovitě, takže máte pocit, že když třeba Bobbyho zavřeli do vězení, tak se tam šel asi jenom osprchovat a druhej den ho zase pustili. Ve filmu se občas najde nějaká silnější scéna, povedlo se přenést na obrazovku tu atmosféru špinavýho New Yorku a nejrůznějších feťáckejch doupat, herecký výkony jsou taky na docela slušný úrovni, ale jako celek to prostě v dnešní době už nějak nemá sílu. 50%

  • 10.5.2018  23:34

  Možná to bude znít trochu idiotsky, ale tenhle film mi (s trochou nadsázky) změnil život. Když jsem Můj nejmilejší bar viděl poprvé asi před 10 lety, což bylo v době, kdy jsem makal v jedný zmrdofirmě zavřenej někde v kanclu, tak jsem si řikal, že bych vlastně docela bral takhle nějak žít. Rozvážet zmrzlinu někde v papundeklový čtvrti a pak si vypít pár piv a panáků v nejmilejšim baru, to by byla paráda. Přestože hlavní postava tady působí spíš jako takovej zoufalec a lůzr, tak mně ten Tommyho život připadal velice pohodovej. V tý době jsem prostě začal svůj další život směřovat k nějaký pohodovější práci. A je to docela zajímavý, ale já jsem opravdu začal díky nějaký shodě okolností pracovat jako automechanik, přestože moje vzdělání bylo gymnázium a neměl jsem absolutně žádnou praxi. Několik let jsem teda pracoval jako automechanik, pak jsem se stal nezaměstnaným automechanikem a nakonec jsem se teda dostal k rozvážení pizzy (tady se to trochu liší, protože ve filmu Tommy rozváží zmrzlinu). No prostě jsem si prožil podobný životní situace jako Tommy. Rozdíl je akorát v tom, že já jsem si ty svoje životní etapy barovýho povaleče, nezaměstnanýho automechanika a rozvozce pizzy rozprostřel do delšího časovýho období. A ještě teda narozdíl od filmu nemám problém s tim, že bych nějaký ženský udělal dítě (nebo o tom aspoň nevim). Ale až na pár rozdílů, je ten film jak z mýho života. Co víc k tomu napsat? Možná to neni nejlepší film na světě, ale je to prostě moje srdcová záležitost.

  • 7.5.2018  01:18

  Lehce opotřebovaná ledová kráska Romy Schneider řeší nějaký svoje vztahy se současnym amantem a bejvalym manželem. A do toho pořád různě kafraj její slepicoidní kámošky. No neni to zrovna téma, který by mě přikovalo k obrazovce. Zajímavější podle mě byla vedlejší dějová linka o tom, jak jeden její známej byl odejit z práce a páchá sebevraždy. Jinak celý mi to přišlo opravdu takový hodně obyčejný a chvílema i trochu nudný, ale přesto všechno v tom filmu prostě "něco" je. Navíc herci v hlavních rolích to dokázali zahrát celkem uvěřitelně a taky mám rád tu atmosféru starý dobrý Francie. Jinak to bylo moje první setkání s tvorbou režiséra Clauda Sauteta a určitě zkusim nějaký další jeho filmy.

  • 1.5.2018  12:09

  Tato událost je poměrně čerstvá a natolik známá, že pokud člověk nežije někde mimo civilizaci v džungli, v pralese nebo třeba v Košicích, tak asi musel o zázraku na Hudsonu a o kapitánovi Sullym aspoň něco číst nebo zaslechnout. Tim pádem mi ten film připadá trochu zbytečnej. Jako Eastwood to natočil hezky bez nějakýho patosu a ždímání slz a Tom Hanks zahrál kapitána Sullyho uvěřitelně. Ten film je jako docela dobrej, ale když víte, že se v podstatě žádný velký drama konat nebude, všichni to přežijou a všechno dobře dopadne, tak to prostě moc zábavný neni. Podíval bych se na to někdy znovu? No to asi fakt ne. To měl Eastwood radši natočit film o kapitánovi Francescovi Schettinovi, kterýmu se o 3 roky později podařil ještě větší majstrštyk.

  • 11.4.2018  23:37
  Španělská paradentóza (TV film) (1986)
  ***

  Je to taková normalizační šeď, ale díky Nárožnýmu a Kopeckýmu se na to dalo koukat.

  • 10.4.2018  22:43

  Asi tak úvodních 30 minut vypadalo jako takový obyčejný doochodcovský drama. Sice filmy o doochodcích mě zrovna moc neberou, ale dalo se na to dívat. Jenže pak se tam zjeví hysterická Jane Fonda a mele nějaký neskutečný hovna. Ta sice záhy opět zmizí, ale zbytek filmu už je akorát o tom, jak jeden despotický stařec jezdí s nějakym nevychovanym spratkem po jezeře na člunu a chytá ryby. Horko těžko jsem to dokoukal. Film by byl tak na 1 hvězdu, druhou přidávám čistě jenom za Henryho Fondu. Nechápu, kde to nabralo takový hodnocení.

  • 22.3.2018  22:08

  Od filmu jsem vůbec nic nečekal. Zapnul jsem si to jenom jako kulisu při vaření. Nicméně hned od začátku mě to docela zaujalo, takže jsem vaření přerušil a docela se zájmem jsem film zhlédnul. Osobně mi to nepřišlo moc jako drama, ale spíš jako černá komedie. Vrcholem byla scéna u oběda. To mi dost připomínalo francouzskej film Jméno. Jinak Julii Roberts jsem dřív vůbec neměl rád, ale v posledních letech, kdy už je stará na to, aby hrála nějaký naivní nevěsty v romantickejch filmech, se mi docela začíná zamlouvat. Pro mě tohle byla asi její nejlepší role. Celkově bych to viděl na rozhraní 3 a 4 hvězd, ale zaokrouhlim nahoru.

  • 18.3.2018  23:41

  Kulhající a stárnoucí Paul Newman tady hrál něco jako frajera Luka po 30 letech. A nutno dodat, že i v tom pokročilym věku to pořád frajer byl a dokázal celej film utáhnout prakticky sám. Ten film sám o sobě neni žádnej zázrak. Je to taková obyčejná komedie z americkýho maloměsta, kde spolu postavy vedou různý žabomyší války. No a nakonec si to stejně všichni spolu vyříkaj v hospodě u piva a jede se dál. Stačilo vidět jednou.

  • 7.3.2018  23:42

  Ze začátku to vypadalo docela slibně, ale postupně jsem pochopil, že to jako neni žádná obyčejná detektivka, ale nějakej "chytrej" film. Všechny ty podivný kecy mě přestaly bavit a asi tak v půlce jsem si musel dát přestávku. Druhej den jsem to teda dokoukal, ale považuju to za ztracenej čas. Prostě 1,5 hod jsem poslouchal nějaký nesmyslný rozhovory dvou osob, který mi připadali jako blázni nebo feťáci, abych se na konci dočkal rozuzlení, který aspoň pro mě bylo do jistý míry překvapivý. Ten konec trochu napravil dojem z celýho filmu. Jinak bych snad uvažoval i o odpadu.

  • 3.3.2018  13:30
  Řeka (1984)
  ***

  Šílený zemědělec Mel Gibson si z australskýho outbacku odskočil do nějaký řitě v americkym zapadákově a pokouší se zde uživit pěstovánim kukuřice. Sice mu do toho pořád prší, takže místo farmaření se spíš věnuje stavění protipovodňových hrází, ale nakonec se doplácá k tomu, že nějakou tu kukuřici fakt sklidí. Je to takový sociálně-odborářský drama o tom, že americký zemědělci žili z ruky do huby a každej dolar si museli tvrdě odpracovat. A když se k tomu přidá ještě špatný počasí a zlej podnikatel, co chce na místě farmy postavit vodní elektrárnu, tak nezbyde nic jinýho, než chod farmy svěřit manželce a jít hákovat do nějaký příšerný ocelárny. Jinak Mel Gibson, i když mu nemůžu celkem nic vytknout, mi do role vidláka tak úplně nepasoval. Celkově průměr.

  • 23.2.2018  11:35

  Lino Ventura v roli fízla s nezbytnym cigárem v rypáku jako obvykle opět exceluje. Marlene Jobert je těžce mimo. Celou dobu se akorát nešťastně tváří a poskakuje tam někde za Venturou v krátký sukni. Její postava byla nejen zbytečná, ale skoro bych až řek, že ten film kazila. Jinak jsem z toho celkově moc nadšen nebyl. Hledání poslední adresy začne postupně trochu nudit. Je to jenom takový chození sem a tam pořád dokola. Závěr docela ujde, ale zase ten ubrečenej finální proslov Marlene Jobert tomu nasadil korunu... 60%

  • 25.1.2018  02:08

  Co měl pan Pavel za fousy, to je teda úlet. Jinak paní Ivaně by měl někdo vysvětlit, že v jejím věku a s její nadváhou se fakt nehodí, aby se oblíkala jako nějaká náctiletá holka. Aspoň, že na tu dceru tancující u tyče se dalo dívat...

  • 25.1.2018  02:06

  Dcera skočí pod vlak, syn skočí pod tramvaj. Asi maj v rodině nějakou slabost pro kolejový vozidla. Jinak ten syn byl docela chudák, protože vyrůstat s paní Marcelou muselo bejt asi solidní psycho. Věřme, že se někdo nad ní zase slituje a daruje jí peníze, aby to mohla všechno opět naházet do automatů a koupit si cigára.

  • 25.1.2018  02:02

  Strašně nesympatický lidi...

  • 25.1.2018  01:49

  Tak tenhle díl mě zaujal z toho důvodu, že tu jejich dceru si vzal za manželku můj spolužák ze základky. Jinak přiženit se do takový famílie, to je asi výhra. Přišlo mi, že celá ta rodina bere nějaký tvrdý drogy.

  • 15.1.2018  02:25
  Ztracenci (1983)
  **

  V roce 1983 natočil Coppola dva nicneříkající filmy na podobný téma o rozhněvaných mladých mužích - Dravé ryby a tohle. Film tak do půlky vypadal aspoň trochu zajímavě, ale pak dojde k dost podivnýmu zvratu v ději a nastane nuda. Navíc si žádná z postav ani nezískala moje sympatie, takže mi bylo celkem ukradený, jak to s nima nakonec dopadne. Já prostě tomu Coppolovi nějak nemůžu přijít na chuť. Nejzajímavější na celym filmu je asi herecký obsazení, protože můžete vidět nejrůznější tehdy začínající mladý herce. 40%

  • 8.1.2018  01:41
  Maigret klade past (TV film) (2016)
  ***

  Je skvělý, že si tady na čsfd člověk přečte obsah filmu, kde je vyzrazen kompletní děj. Ušetří si tak 1,5 hod, protože už se nemusí na film vůbec dívat. Já jsem zrovna neměl nic lepšího na práci, takže jsem se podíval, i když jsem už věděl, co se tam bude odehrávat a jak to dopadne. Měl jsem hlavně obavy, jak bude Rowan Atkinson působit ve vážný roli, jestli z toho nebude nakonec fraška, ale překvapivě to dopadlo docela dobře. Spíš mi přišel film trochu slabší, co se týče příběhu. Vyřešení případu bylo na můj vkus nějak moc jednoduchý. Neviděl jsem verzi z 50. let s Jeanem Gabinem, takže nemůžu srovnávat.

  • 3.1.2018  23:18

  Můj bratr řikal, že se mu to docela líbilo, tak jsem se odhodlal, že se na to taky podívám. No mně se to nelíbilo teda vůbec. Akorát jsem byl zvědavej, jak se to teda nakonec vyřeší, takže jsem to dokoukal. No a když si Colin Farrell přetáhne kulicha přes hlavu a točí se s puškou kolem dokola, tak jsem se fakt smál, protože mi to připadalo asi jako scéna z Mr. Beana. Netušim, co je ten režisér Yorgos Lanthimos zač, ale asi to bude nějakej feťák.

  • 30.12.2017  14:30

  Hercule Poirot rozmotává případ vraždy a ve filmu se v podstatě akorát kecá. Ale ani na chvilku jsem se u toho nenudil. Sidney Lumet tyhle konverzačky na malym prostoru prostě uměl. Jenom některý postavy mi teda trochu lezly na nervy. A postava Hercula Poirota pro mě bude vždycky spojená s Davidem Suchetem. Albert Finney mi připadal spíš jak nějaká parodie na Adolfa Hitlera. 75%

  • 30.12.2017  01:13
  Soudce (2014)
  *

  Některý věci jsou pro mě naprosto nepochopitelný. Jak je možný, že je k dispozici docela zajímavej příběh a k tomu hodně silná herecká sestava a někdo z toho ve finále uplácá takovou sračku, která by byla vhodná snad jako epizoda do nějaký telenovely? Patrně pan režisér, kterej má jinak na kontě samý komedie, dramata prostě neumí. Tohle je bohužel totálně nevyužitej potenciál. Jinak z toho filmu ani nebylo jasný, jestli Robert Duvall toho cyklozmrda teda přejel, nebo ne.

  • 21.12.2017  23:25

  Je pro mě záhadou, proč Svěračové maj v oblibě dokurvit svoje filmy tim, že tam pořád cpou nějaký fakany. Třeba Kolju takhle pohřbili úplně, Obecnou školu částečně... No a tohle taky částečně. Film je vyprávěnej jakoby dětskym pohledem na svět a mě to prostě nebavilo. Poměrně zajímavý dospělý postavy dostaly zoufale málo prostoru a místo toho se ve filmu pořád dohadujou nějaký parchanti o tom, že někoho vyloučej z party a podobně. Navíc jsem nepochopil, proč ten kluk nosil celou dobu na hlavě tanga.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace