dobytek

okres Mladá Boleslav
pizza delivery driver

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
    • 6.5.2021  12:45

Co jsem zatim viděl filmy od Verneuila, tak to bylo všechno dobrodružný nebo akční, případně natočený hodně nevážně s nějakou nadsázkou. Dost mě překvapilo, že je tenhle film naopak takovej opravdu ze života. Práce nic moc, doma nic moc, šedivý životy bez nějaký naděje na zlepšení... Románek hlavní postavy s mladou servírkou z motorestu zažehne snad nějakou jiskřičku naděje, ale ve finále to všechno ještě zhorší. Závěr trochu připomíná Clouzotovu o 3 roky starší Mzdu strachu. Možná se Verneuil nechal inspirovat. Jinak on Verneuil evidentně rád točil filmy s autama, takže pro mě byl zajímavej i pohled do kabin náklaďáků dnes už naprosto zapomenutých značek jako Willème nebo Bernard. Hlavně jsem čuměl, že v roce 1956 se ve Francii už používaly tachografy. Pro mě osobně je to možná nejlepší Verneuiův film, co jsem zatim viděl.

• 2.5.2021  23:49

Předlohou pro film byla kratičká Kunderova povídka. Já jsem tu povídku někdy před pár lety čet a pokud si dobře vzpomínám, tak to mělo asi 20 stránek. Možná ani to ne. Osobně si myslim, že na celovečerní film je v předloze prostě málo materiálu, takže je tu opravdu hodně takový tý "umělecký" vaty, aby se nějak natáhla stopáž. Povídku jsem přečetl jednim dechem za pár minut, u filmu jsem se nudil. Mám pocit, že ta tzv. nová vlna je strašně přeceňovaná. Slabý 3 hvězdy.

• 18.4.2021  16:31

Jako první jsem viděl americkej remake s Peterem Falkem z roku 1987, kterej se mi líbil opravdu hodně. Čekal jsem, že originál s Linem Venturou bude určitě ještě lepší, ale moc mě to nenadchlo. Kdybych viděl tenhle originál jako první, třeba by se mi to líbilo víc. Pokud bych si měl vybrat, tak já teda sáhnu po mnohem svižnější a odlehčenější verzi s Peterem Falkem.

• 31.3.2021  13:18
    Blok 99 (2017)

Tak tohle vypadá jako dílo nějakýho milovníka Béčkovejch braků z 80. let. Kdyby tohle někdo natočil o 30 let dřív a v hlavní roli hrál třeba Sylvester Stallone nebo Jean-Claude Van Damme, tak se na to budou ve videopůjčovnách stát fronty. Na rok 2017 to působí dost zvláštně. Jako kdyby takovej film snad do dnešní doby ani nepatřil. Ale to beru jako plus, že taky pro změnu někdo natočil film plnej brutality a násilí. Trochu zvláštně na mě působil taky Vince Vaughn v roli největšího drsňáka a zabijáka. Já jsem mu tu roli prostě nevěřil a nepomohlo mu v tom ani to, že si namaloval na oholenou hlavu fixou křížek. On mi pasuje spíš do komedií. Člověk tak čeká, jestli třeba dozorce ve vězení nebude hrát Ben Stiller. Jinak docela dlouho trvá, než se to rozjede. Začátek je dost o ničem, celá ta zápletka je taková opravdu hodně Béčková a celej film působí často opravdu až hloupě. Ale s vypnutym mozkem je to zhruba od půlky docela zábavný dílo, který přináší něco, co už se ve filmech dneska nevidí. 60%

• 23.3.2021  23:23

Poručík Columbo odložil svůj baloňák a dal se na dráhu zločinu. A jak Columbo pečlivě vyšetřuje případy vražd, tak tady stejně pečlivě plánuje vyloupení klenotnictví. Ty jeho finty a zejména převleky byly fenomenální a já se u filmu skvěle bavil. A i když si na romantický filmy opravdu moc nepotrpim, tak tady mi ta romantická část ani nevadila. Závěr mi teda přišel trochu odfláknutej, ale 4 hvězdy dám.

• 19.3.2021  12:59

Začátek vypadá spíš jako nějaká rodinná komedie. Musel jsem se ubezpečit, jestli se vůbec koukám na správnej film, protože tohle fakt nevypadalo na thriller nebo drama ani omylem. Pak se tam teda odehrajou nějaký tragický události a začne to vypadat, že by snad z toho mohlo vylézt něco zajímavýho. Jenže celá ta naplánovaná cesta matky za likvidací padoucha podle návodu mrtvýho syna je akorát naprosto neuvěřitelná báchorka.

• 11.3.2021  11:21

Richard Gere v roli bezďáka mi ze začátku přišel trochu jako úlet, ale postupně jsem si na něj zvyknul a musim uznat, že to zahrál celkem slušně a tu roli jsem mu věřil. Celej film je ovšem akorát takový plácání od ničeho k ničemu, kdy hlavní postava různě posedává někde na lavičkách, shání nějaký drobný, pak si koupí nějakej chlast, pak jde spát do nějakýho útulku pro bezdomovce, atd... Ale tak oni tohle bezdomovci asi obvykle dělaj, takže těžko se dá čekat od filmu o bezdomovcích něco jinýho. Film teda asi celkem reálně popisuje život bezďáka v ulicích New Yorku, ale je to dost nuda. Moc nevim, jak to ohodnotit. Nakonec dám neutrální 3 hvězdy.

• 7.3.2021  13:01

Označení komedie moc nechápu. Já jsem tady žádný komediální prvky jaksi nenašel. Teda vlastně mě pobavilo, že v UK členové rodiny spolu doma komunikujou tak, že po sobě akorát vyřvávaj dokola "fuck you, fuck off, shut up" a podobně. Jako drama to funguje mnohem líp. Životní problémy všech postav jsou uvěřitelný, herci vypadaj jako nejhorší asociálové z pořadu Výměna manželek, ale jako celek je to dost o ničem a nekončí to vlastně nijak. Ten film kolem mě jenom tak proplul a nic ve mně nezanechal. Zajímavý pro mě bylo snad akorát zjištění, že Sally Hawkins, na kterou mám alergii, byla před dvaceti lety docela roztomilá.

• 28.2.2021  01:40

Když vydržíte 1,5 hod rozhovorů o hovně, tak vám za odměnu na konci zahraje písnička Natural Blues od Mobyho. A to se vyplatí.

• 23.2.2021  13:22

Liam Neeson v pro něho dost typický roli exceluje. Ostatní jsou spíš do počtu. Podle mě by si tenhle film zasloužil herce trochu zvučnějších jmen. Jinak to pátrání a vyšetřování je trošku odfláknutý. Sází se spíš na atmosféru a ta se teda povedla. Moc jsem nepochopil smysl toho afro-americkýho vegetariána, kterej jako Neesonovi pomáhá. Zřejmě se jenom musela naplnit nějaká norma na to, kolik má ve filmu hrát černochů. Celkově dobrej námět, dobrej hlavní herec, dobrá atmosféra, ale k tomu taky spoustu menších nedostatků. Film má teď 70% a vidim to tak stejně. Těsný 4 hvězdy.

• 18.2.2021  01:41

Já bych to asi hodil za normálních okolností do odpadu, ale teď jsem rád i za to, že vidim v televizi lidi bez respirátorů a bez roušek.

• 14.2.2021  12:35
    Kokain (2001)

Na filmu je nejzajímavější asi ta aura toho, že samotnej režisér se pár měsíců po premiéře předávkoval kokainem a umřel. Jinak nic moc. Příběh je vyprávěnej strašně zkratkovitě a zmateně a pořád se tam objevujou nový a nový postavy, aby bez vysvětlení zase někam zmizely. Hodně postav se mi navíc pletlo mezi sebou. Od chvíle, co se film dostal někam do roku 1980, jsem se v tom už úplně ztratil. Konec o tom, jak se hlavní postava jakoby napraví a chce se starat o dceru a píše nějaký dojemný dopisy otci, mě už vyloženě nudil. Feťácký filmy mám jinak docela rád, ale tohle mě nebavilo. Od filmu, co má 83%, jsem čekal rozhodně víc.

• 9.2.2021  23:13
    Bazén (1969)

Koukat na Romy Schneider v plavkách a občas i bez plavek sice nemusí bejt pro někoho úplná ztráta času, ale vyplnit tim skoro celou první půlku filmu je fakt trochu moc. První půlka je opravdu nudná. Pak se začnou ty na první pohled přátelský vztahy mezi postavama komplikovat a konečně to nabere trochu na obrátkách. My, znalci detektivek jsme teda kroutili hlavou nad tim, jak někdo mohl takhle blbě narafičit vraždu jako nehodu, protože třeba Columbo by tady odhalil vraha maximálně za 5 minut. Tady sice detektiv má jakýsi podezření, ale překvapivě rychle to vzdá, takže případ zůstane nevyřešen a celej film dojde k nejasnýmu a otevřenýmu konci. Nemůžu tomuhle dílu upřít, že je to hezky natočený, hezky se na to kouká a myslim si, že by z toho šel třeba sestříhat nějakej parádní videoklip. K hercům taky nemám výhrady a dokonce mám pocit, že tady opravdu mezi nima fungovala ta pověstná "chemie". Jenže dějově to je docela slabota.

• 9.2.2021  11:32

Ze začátku se to tvářilo jako černá komedie, pak to přešlo v nějaký romantický drama a na konci z toho vylezla jakási podivná fantasmagorie. Bavily mě některý ty vedlejší postavičky a hlavní herecká dvojice Kevin Spacey a Julianne Moore je docela sympatická, ale to je tak asi všechno.

• 9.2.2021  11:19
    Zlé časy (1975)

Charles Bronson většinu času mlčí a rozdává rány a přesně tyhle role mu seděly. Ale čekal jsem, že film bude mít třeba i nějakej sociální rozměr jako třeba Rocky. Jenže tohle je jenom bezduchý mlácení v nějakejch ošuntělejch skladech a přístavech. Navíc ani ty bitky nejsou natočený zrovna moc dobře a celej film vyznívá tak, že prostě předem víte, že i kdyby se Bronson šel rvát třeba s Terminátorem, tak mu s prstem v nose rozbije hubu. Celkově nic moc.

• 6.2.2021  13:23
    Muž a žena (1966)

Pro mě je nejdůležitější součástí tohoto filmu ona slavná ústřední melodie. To se povede málokdy, aby se hudba do filmu takhle dokonale hodila. Napadá mě možná foukací harmonika z Půlnočního kovboje, možná to párkrát dokázal Vangelis... I kdyby ten film byl sebevětší kravina, tak kvůli tý melodii a několika hezkejm záběrům to pro mě stálo za vidění. Z mýho pohledu ten film funguje spíš tak, že je to asi podobný, jako kdybych někde našel 55 let starý album s fotkama a začal si ho prohlížet. A na to asi člověk musí mít i náladu. Já tu náladu zrovna měl, takže budu hodnotit vysoko. Ale troufám si říct, že na druhý zhlédnutí už by mě to asi nebavilo.

• 31.1.2021  12:47
    Výměna (2008)

Silný téma, ale na můj vkus to bylo trochu zdlouhavý, což je u Eastwooda celkem častý. Navíc mi Angelina Jolie do týhle role vůbec nepasovala. Vrcholem filmu pro mě byla scéna s popravou. Kdyby popravou film skončil, tak bych možná uvažoval o 4 hvězdách. Ale těch dalších cca 15 minut už tam bylo vyloženě navíc.

• 30.1.2021  16:07

Discopříběh jsem měl v paměti zafixovanej, že je to docela sračka, kterou nemám potřebu vidět ještě někdy znova. Ale včera večer jsem tak zapnul televizi a zrovna Discopříběh začínal, tak jsem se na to zkusil po dlouhý době podívat a úplně v pohodě jsem to dokoukal. Herecký výkony některých mladých (ne)herců jsou poněkud prkenný, takže mě ani moc nepřekvapuje, že nikdo z nich později ve filmu žádnou velkou díru do světa neudělal. Navíc film tak trochu postrádá pointu. Je to prostě komedie od Soukupa plná písniček od Michala Davida, takže opravdu od toho nemůžete chtít žádný velký umění nebo hlubokou myšlenku. Ale ani bych Discopříběh nezatracoval.

• 24.1.2021  12:39
    Probuzení (1959)

Film se sice natočil v temných 50. letech, ale mládež v tomto filmu rozhodně nepatří mezi nějaký uvědomělý svazáky a pionýry. Žádnou bolševickou agitku jsem neobjevil a téma o rebelující mládeži je nadčasový, takže klidně by někdo mohl podobný dílo natočit i dneska. Příběh je uvěřitelnej, postavy nejsou taky žádný černobílý figurky a tehdy začínající mladý herci jako Brejchová, Kostka nebo Kodet působili věrohodně. Jsou tam nějaký hluchý místa jako třeba hraní volejbalu, ale celkově tenhle film musim pochválit. Jinak mě zaujalo, že Josef Kemr už tenkrát vypadal jako doochodce.

• 17.1.2021  01:25
    Hud (1963)

Paul Newman tyhle frajírkovský typy prostě uměl zahrát a tohle je taková jeho one man show. Moc nechápu, za co dostali Oscara ty ostatní herci. Příběh mě ale moc nezaujal a chvílema jsem se u filmu nudil. Zajímavý je to opravdu snad jen pro fanoušky Paula Newmana, protože on táhne celej film. Ale Newman má na kontě rozhodně mnohem lepší filmy. 50%

• 14.1.2021  23:11

I když mám detektivky rád, tak komisař Maigret mi nějak uniknul. Respektive viděl jsem jenom nějaký ty novější verze s Rowanem Atkinsonem. A Bruno Cremer mi do role Maigreta pasoval rozhodně víc než Mr. Bean. Jinak se jedná o takovou poctivou detektivku, kde nejsou žádný akční scény, ale hlavně se tam mluví a pomaličku se rozmotává případ. Rozuzlení případu ovšem žádný velký překvapení nepřineslo. Ale určitě se podívám i na další epizody. Slabší 4 hvězdy.

• 30.12.2020  01:25

Co jsem si o tomto filmu přečet, tak jsem se dozvěděl, že Truffaut tady hodně kopíroval Hitchcocka. Já osobně Hitchcockovy filmy nemám rád, takže jsem od toho nic moc nečekal. Ale první půlka se mi opravdu líbila. O to větší zklamání přišlo ve druhý půlce, která je naprosto neuvěřitelná, odtržená od reality a hlavně taky dost nudná. To jsem akorát kroutil hlavou nad tim, jaký blbosti tam hlavní postavy vyváděj. Jedinej světlej okamžik jsem tam zaznamenal ve chvíli, když Catherine Deneuve ukáže kozy. První půlka je za 4 hvězdy, druhá půlka je zralá pomalu na odpad. Navíc mi Belmondo v roli takovýho naivního trouby, kterej se nechá ovládat od ženský jak loutka, moc neseděl. 50%

• 26.12.2020  05:37
    Skála (1996)

Na tomhle filmu je jedinym plusem účast Seana Conneryho. Za něho jedna hvězdička. Všechno ostatní je čistej odpad. Ani jsem neměl sílu tuhle blbost dokoukat až do konce. Majkl Bay mi opravdu těžce nesedí. A jako bonus ještě příšernej českej překlad ve stylu: "Zavolejte generála Attorneyho."

• 21.12.2020  02:02

Je otázka, jestli má smysl točit remake hned po 3 letech, co se natočil originál. Nutno dodat, že ten originál byl opravdu tak dobrej, že je dobrej i tenhle reamke. A při sledování jsem ani neměl vyloženě pocit, že se jedná o zbytečnej remake. Němci to natočili vyloženě jako komedii, originál je o dost vážnější. A asi jsem se u německý verze i víckrát zasmál, ale jak se mi u originálu líbil ten šalamounskej konec, tak tady se mi naopak vůbec nelíbil happy end. Když budu předstírat, že originální italskou verzi vůbec neznám, nikdy jsem ten film neviděl a ani o něm neslyšel, tak dám 4 hvězdy. Ale doporučuju rozhodně originál. Jinak se teda bojim, co vyleze z tý připravovaný česko-slovenský verze.

• 20.12.2020  00:02
    Obhájce (2011)

Sice jméno režiséra je pro mě naprosto neznámý a Matthew McConaněco a Ryan Phillippe nejsou zrovna moji oblíbenci, ale filmy ze soudní síně já docela můžu a tohle mě teda rozhodně nezklamalo. Co mi lezlo na nervy, byla jakási akční kamera, což mi k tomuto typu filmu fakt moc nesedělo. A ještě navíc do toho pořád hraje nějakej hip-hop. Neni to jako nějaká totální bomba a má to pár vad na kráse, ale ty 4 hvězdy filmu dám.

• 15.12.2020  00:29
    Povzbuzení (1988)

James Woods tady předved dobrej výkon a ta proměna z obchodníka, kterýmu se všechno daří, na zkrachovalýho závsiláka na kokainu, byla v jeho podání opravdu uvěřitelná. Problém filmu je asi v tom, že jsem od toho tématu očekával pád hlavních postav na úplný dno. Tady zůstanou jejich osudy takový nejasný a otevřený. 60%

• 28.11.2020  23:22

Na film jsem koukal jenom tak jednim okem při vaření, ale co tohle bylo za blbost, nad tim mi zůstával rozum stát. Dost mě překvapilo, že je to z roku 1969. Já to tipoval minimálně o 10 let starší. Hvězdu dám akorát za nějaký hezký asiatky, co jsem tam zahlídnul.

• 28.11.2020  23:18

Belmondo dokázal vytáhnout tohle průměrný soudní drama na vyšší level. Tentokrát nepředvádí žádný kaskadérský kousky, ale většinu času akorát chlastá víno. Škoda trochu pomalejšího rozjezdu. Závěr u soudu to ale zachránil a ty 4 hvězdy si film nakonec zaslouží. Jinak nejvíc mě dostala scéna, když si Belmondo v obchodě kupuje CD od Public Enemy.

• 23.11.2020  20:05

Mám rád filmy o mafiánech a mám rád filmy z prostředí vězení. Tady se navíc sešla dvojice mých oblíbených herců, ale z výsledku jsem dost na rozpacích. Jednak bych řek, že Charles Bronson si tady vybral zrovna nějakou slabší formu a celkově mu ta role asi moc nesedla. Na něho byla role dost ukecaná a když měl teda navíc hrát mladíčka ve věku 26 let, tak tomu fakt nešlo uvěřit. Ve vedlejších postavách jsem měl totální zmatek a chvílema jsem se už ztrácel v tom, kdo chce koho vlastně zabít. Pro mě docela zklamání. Myslel jsem, že by se tenhle film mohl zařadit mezi kulty jako třeba Goodfellas, ale to ani omylem. 50%

• 18.11.2020  18:37
    Dravec (1968)

Nechal jsem se nalákat na to, že ve filmu hraje Lino Ventura, ale ani jeho účast toto "veledílo" moc nezachránila. Postavy tam spolu vedou pořád nějaký revolucionářský debaty a je to ukecaný jak jihoamerická telenovela. Mě to vůbec nebavilo a bylo mi naprosto ukradený, o jakou tam jde revoluci a kdo je ten "hodnej" a kdo "špatnej". K tomu je nutno ještě připočítat dost otravnou hudbu. Měl jsem chuť to vypnout, ale nakonec jsem to teda dokoukal. V závěru přišla aspoň nějaká akce a finální přestřelka na mostě byla docela povedená. Film sám o sobě je tak za 1 hvězdu. Druhou hvězdu dostane Lino Ventura, protože ten je tradičně výbornej.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61