dobytek

pizza delivery driver

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 13.11.2018  04:18
    Přežít (1993)

Přečetl jsem si knihu, kterou napsal Piers Paul Read, a film je proti tomu hodně slaboučkej čajíček. Z filmu jsem měl pocit, jak tam všichni táhli za jeden provaz, a že to vlastně zase až taková hrůza nebyla. Při čtení knihy se mi až dělalo fyzicky špatně a běhal mi mráz po zádech. Kromě toho, že tam panovala hodně mizerná nálada a v jednom kuse tam měli mezi sebou různý rozbroje, hádky o maso, o cigarety a podobně, tak je tam taky do podrobností vylíčeno, jak přežívali v letadle namačkaný jeden na druhýho takovym způsobem, že si nemohli při spaní ani pořádně lehnout. A jako bonus tam přijemnou atmosféru dotvářely všudypřítomný hovna, hnis, krev z hemeroidů a podobný chuťovky. Taky to pojídání lidskýho masa ve filmu vypadá docela esteticky. Podle knihy z mrtvol sežrali naprosto všechno včetně hnijících střev, mozků nebo varlat. Kniha rozhodně neni pro osoby se slabym žaludkem. Dále je ve filmu hodně zjednodušená ta cesta k záchraně. To vypadá, že vylezli na vrchol hory a bylo prakticky hotovo. Ve skutečnosti jim to trvalo 10 dní a ten jeden dostal po cestě navíc sračku jak bič, takže horko těžko se k tý záchraně vůbec dobelhal. Samozřejmě chápu, že do 2 hodin nejde nacpat toho tolik jako do knihy, která má asi 250 stránek, ale film je opravdu hodně osekanej o důležitý věci a naopak si tam zase nějaký dramatický události tvůrci přidali. Jinak pokud knihu neznáte, tak film ujde. Pokud jste knihu četli, film je naprostá ztráta času a působí spíš jako parodie. Jinak herecký obsazení je celkem krize a postavy se mi pletly mezi sebou. Trochu z tý nevýrazný šedi vyčnívá Ethan Hawke a Illeana Douglas. Johna Malkoviche nepočítám, ten je tam minutu na začátku a pak minutu na konci. Radši se podívejte třeba na tento dokument.

• 8.11.2018  18:09

Takovej obyčejnej film z války, kterej je okořeněn tim, že zde bojujou a umíraj ženy, což je trochu nestandardní. Pokud by tam místo pětice docela hezkých děvoček byla parta gopniků z Kyjeva, tak na to asi nikdo ani koukat nebude. Navíc mi film přišel docela zdlouhavej. Nedovedu si představit, jak asi vypadá originál z roku 1972, když ten má přes 3 hodiny. Jinak soudruh staršina ty skopčáky vyřídil stylem Rambo v podstatě sám. Řek bych, že většina z těch soudružek ve zbrani tam nadělala víc škody, než užitku.

• 3.11.2018  15:51
    Báječná léta (TV seriál) (1988)

Vzpomínám si, že když Báječná léta poprvé běžely v televizi, tak jsem byl ve věku Kevina Arnolda a se seriálem jsem v podstatě vyrůstal. Tenkrát jsem se dokázal s hlavní postavou sžít a opravdu jsem ten seriál doslova hltal. Pak jsem viděl pár dílů, když mi bylo asi tak 18 a tenkrát už mě to moc nebralo. Teď jsem seriál někde našel, takže jsem se zkusil z nostalgie na pár dílů podívat a upřímně řečeno, byl jsem trochu v šoku. Pamatoval jsem si to jako takovej pohodovej seriál o dospívání, ale on je to spíš horor o dospívání. Kevin Arnold žije v příšerný rodině, kde vládne tvrdou rukou otec, což je ukázkovej psychopat a despotickej tyran. Celá rodina před nim musí chodit po špičkách a ve všem mu přikyvovat, protože otec hledá neustále jakýkoliv záminky k tomu, aby vyvolal konflikt. Matka je sice hodná a starostlivá, ale jinak dost smutná existence, která zastává v rodině jenom funkci služky. Její nejčastější téma rozhovoru je bramborová kaše. Starší bratr je totální primitiv se sklony k agresivitě. Chudáka Kevina akorát od rána do večera mlátí a nadává mu. Z tohoto panoptika se trochu vymyká akorát starší sestra, která je relativně normální. Teda až na to, že je to hipík. Ale jako jediná si dovolí třeba s otcem nesouhlasit a dokonce má i vlastní názory. Ta se ovšem později provdá za Rosse z přátel a odjede s nim na Aljašku. Pak je tam Kevinův kamarád Paul, což je totální zoufalec, a Kevinova láska Winnie, která s nim zachází jak s kusem hadru. Kromě toho je Kevin ve škole permanentně šikanován staršími spolužáky. Najdou tam teda i některý opravdu pohodový a milý epizody, ale prožít takový dětství, tak na to asi nijak nostalgicky vzpomínat nebudu...

• 29.10.2018  21:29

Co to bylo? To se nějakej asociální feťák z Irska pokusil natočit remake filmu Dennis - postrach okolí? Po většinu času se to tváří jako obyčejná komedie pro děti, ale hlavní postava tam tropí nezbednosti, který jsou tak trochu přes čáru. Např. navštěvuje svoje sousedy a sere jim tam na koberec. Nakonec udělá ještě něco horšího, ale nechci spoilerovat. Do toho má hlavní postava neustále různý zhulený apokalyptický představy, případně se mu zjevuje Sinéad O'Connor. Navíc mi ten hlavní zrzavej spratek lez příšerně na nervy. Člověk se pak nemůže ani divit, že jeho fotr, kterýho výborně zahrál Stephen Rea, je radši věčně naloženej v lihu. Film je to dost neobvyklej a do jistý míry šokující, ale celkově to je příšerná blbost...

• 29.10.2018  01:44
    Pouic Pouic (1963)

Jean Girault vymyslel roli na tělo pro Funése, ten to zahrál tim svym nezaměnitelnym způsobem a mělo to úspěch. Dalších 20 let pak Funés hrál pořád dokola jednu a tu samou postavu a všichni se tomu smáli, smějeme se tomu i v dnešní době a nejspíš se tomu budeme smát ještě hodně dlouho. Film je docela jednoduchá konverzačka založená na záměnách osob. Samo o sobě by to asi nebylo nic moc, ale Funésovo živelný herectví způsobilo, že jsem se u toho bavil od začátku do konce. Z ostatních herců zdatně sekunduje svéráznej sluha v podání četníka Merlota (Christian Marin) a za zmínku stojí ještě mladá Mireille Darc. Jinak jsem to viděl s dabingem Krampola a bylo to celkem snesitelný. 75%

• 27.10.2018  00:50
    Smolař (1957)

Je docela zvláštní vidět Funése ve filmech z časů, kdy to ještě nebyl ten rtuťovitej mužíček, jak ho všichni známe a máme ho kvůli těm rolím rádi. On tady hraje takovýho roztržitýho nešiku, kterej má ovšem z prdele kliku, takže ze všech problémů nakonec vybruslí. Trochu se to podobá postavám, se kterejma později v 70. letech udělal díru do světa Pierre Richard. Jinak film je už dost nahlodán zubem času, takže některý scény a situace, který tehdy patrně byly považovány za humorný, už dneska humorný nejsou ani po flašce vodky a krabičce Zoloftu. Jestli ale máte Funése aspoň trochu rádi, tak vás film asi nezklame. Zejména jeho sebevražedný pokusy na začátku jsou výborný. Později film trochu ztrácí dech...

• 26.10.2018  15:43
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Nevim, jestli jsem divnej, nebo naopak málo divnej, ale tento seriál mě vůbec nebaví. Před lety jsem viděl pár dílů z těch prvních sérií a ten "humor" mi připadal jako strašná křeč, kde je ten umělej smích v podstatě holá nutnost, protože jinak by divák asi ty vtipy vůbec neodhalil. V poslední době jsem se zkusil podívat i na nějaký ty novější díly, jestli se to třeba nezlepšilo, a řek bych, že si to drží pořád stejně zoufalou úroveň. To už fakt radši Přátelé. To si aspoň nehraje na nic "inteligentního".

• 8.10.2018  02:05

Tohle je teda hodně minimalistický dílo. Je tu dvojice postav a ta se pohybuje na ploše jednoho papundeklovýho domku. Toť vše. A překvapivě to stačilo na docela koukatelnej film. Příběh je silnej, akorát by to chtělo trochu přepsat některý dialogy. To co tam ze sebe hlavní postavy občas sypaly za různý "moudra", to bylo mimo realitu. Prostě takhle snad nikdo normální nemluví. A už vůbec ne nějaký jednodušší ženy z americkýho zapadákova. Jinak nenalíčená Sissy Spacek vypadá sice dost divně, ale předvedla tady hodně slušnej výkon. 70%

• 4.10.2018  00:42
    Koktejl (1988)

Mihne se tam hezká Gina Gershon a je tam jedna hezká písnička od Bobbyho McFerrina. Nic víc jsem v tom filmu nenašel. Jinak dělat za barem musí bejt hotovej očistec. To snad radši makat ve fabrice u pásu na 3 směny...

• 2.10.2018  12:51
    Zrůda (2003)

Já teda Charlize Theron nemám zrovna moc v oblibě, ale musim uznat, že nejlepší věc na celym filmu je asi její hereckej výkon. Sice vypadala, jak kdyby jí někdo na xicht nahodil omítku, ale zahrála tuhle podivnou roli naprosto přesvědčivě. Christina Ricci byla vždycky divná, takže se k ní hodila. Problém filmu je v tom, že pokud jsem na začátku pociťoval k hlavní dvojici aspoň trochu sympatie, tak postupem času mi ty dvě krávy začaly lézt na nervy a na konci bych jim dal oběma elektrický křeslo. Za zmínku stojí docela dobře zvolenej soundtrack. No aby taky ne, když je pod tim podepsán BT. Celkově průměrnej film na jedno zhlédnutí...

• 1.10.2018  09:33

Na komedii je tam humoru dost málo, drama bych v tom asi nehledal a thriller už vůbec ne. Ve výsledku je to takový poflakování od ničeho k ničemu s Johnnym Deppem a flaškou rumu v hlavní roli. Kdyby se to natočilo čistě jako komedie, asi by to dopadlo líp.

• 30.9.2018  15:34

Moc nevim, jak tohle ohodnotit. Je to takovej hezky natočenej a dobře zahranej film o ničem. Několik lidí řeší svoje osobní problémy, někdo něco vyřeší, někdo pro změnu nic nevyřeší, někomu zase přibyde další problém, atd... A ve finále to vlastně nedopadne nijak. Ale celkem se na to dalo koukat. Asi to zachránili herci. Jenom dodávám, že to byl další film od Sauteta, kterej mě moc neoslovil. 50%

• 23.9.2018  19:29

Film jsem viděl už před delší dobou a zapomněl jsem ho ohodnotit. Narazil jsem na to někde v televizi a podíval jsem se na to vyloženě z nudy, protože romantický drama nepatří zrovna mezi žánry, který bych nějak vyhledával. Kevin Costner hraje podivína, kterej píše nějaký neskutečně dojemný dopisy a tyto dopisy pak následně vyhazuje společně s prázdnejma lahvema od kořalky do oceánu. První půlka je taková ukecaná telenovela, pak Kevin Costner vykoná pohlavní styk a mezitim, co si jeho partnerka v koupelně umývá ze sebe zaschlý sperma, tak on si sbalí tašku a odjede si postavit lodičku, aby na ní mohl zase vyplout a vyhodit do oceánu další odpadky. No ty 2 hodiny jsem u toho teda přežil, ale vleklo se to jak tejden před vejplatou. Občas se tam objevily nějaký světlejší okamžiky při scénách s Paulem Newmanem a Robbie Coltranem. Trochu mi udělalo radost, že ten film skončil tragicky. Žádná romantická svatba na závěr se nekonala. Z toho plyne poučení, že prázdný lahve máte házet do popelnice na sklo, protože pokud je budete házet do oceánu, můžete u toho taky přijít o život...

• 16.9.2018  23:53

Nuda k posrání. Ani Lino Ventura to nezachránil.

• 20.8.2018  02:21

Nenadchne, neurazí. O žádný velký umění se teda fakt nejedná, ale já se na tyhle starý český detektivky vždycky rád podívám...

• 19.8.2018  12:00

Emilio Estevez natočil fakt zvláštní dílo. V podstatě celej film je o tom, že se otec, matka, syn a dcera spolu hádaj o nějaký píčoviny. Pak synovi tak trochu rupne v bedně a ty hádky překročej běžný meze. Ale kdybych žil v takový pošahaný rodině, tak bych ani nemusel bojovat ve Vietnamu, aby mi ruplo v bedně. Jinak konec filmu mi přišel trochu podivnej. Emilio Estevez prostě odjede autobusem a je tam takovej doslov, že je to vlastně všechno v cajku. 70%

• 16.8.2018  23:28
    Apokalypsa (1979)

Vůbec mě to nebavilo a v půlce jsem to vzdal. To už je snad lepší koukat na výměnu manželek. Hodně dlouho jsem si nebyl opdpadem tak jistej, jako právě tady. Sorryjako.

• 29.7.2018  10:55
    Strašáci (1971)

Od Peckinpaha jsem viděl zatim Útěk, Konvoj a Železný kříž a ani jeden z těch filmů mě zrovna dvakrát nenadchnul. A Strašáci nebudou výjimkou. Tohle teda hodně dlouho vypadalo nadějně, mělo to atmosféru, která houstla a bylo prostě jasný, že se "něco" stane. Jenže to, co se stalo, byl totální úlet, kterej nemůžu brát vážně ani po lobotomii. V závěru prostě Peckinpah začal řádit. Banda vidláků se začne dobývat do baráku, ve kterym Dustin Hoffman ukrývá místního blázna, ale nechce ho vidlákům vydat. Dustin Hoffman se ovšem najednou přepne do nějakýho survival módu a začne ty vidláky postupně likvidovat. Problém je v tom, že místo toho, aby v tuto chvíli ten film nějakym způsobem vygradoval, tak se z toho stává nechtěná komedie. Vidláci jsou totiž naprosto retardovaný a jejich útok spočívá v tom, že dovnitř do baráku hážou rozbitejma oknama krysy a do toho se ještě začnou projíždět kolem baráku na šlapacích tříkolkách. To už jsem se fakt musel smát. Jsou tam teda i nějaký lepší okamžiky, když třeba Dustin Hoffman chrstne těm vidlákům vařící olej do xichtu nebo na ně nastraží past na medvědy. Jinak celý tohle dobývání do baráku navíc nese typickej Peckinpahův rukopis - zmatený a nepřehledný scény a k tomu hromada zpomalenejch záběrů. Jinak Susan Gorge mi připadá jako hodně špatná herečka. Akorát pro ty oči, to by jeden vraždil... 60%

• 9.6.2018  22:44
    Lidice (2011)

Já jsem se tomu filmu docela dlouho vyhejbal, protože jsem moc nevěřil, že to za něco bude stát. Ale jsem velice mile překvapen. Dobrej komentář tady napsal flanker.27 a já s nim docela souhlasim. Pro mě je to teda "jenom" za 4, ale já jsem v hodnocení hrozně krutopřísnej. 5 hvězd dávám tak jednou za rok.

• 5.6.2018  15:40
    Muž z Ria (1964)

Belmondo tam lítá jak střelenej, leze pořád někde po vejškách a do toho přijde občas nějakej vtípek na odlehčení... Jsou to takový epizodky, který má držet pohromadě nějakej příběh o krádeži a následnym hledání jakýsi sošky. Jenže ten hlavní příběh mě teda moc nebavil. A Belmondo v tý době taky ještě nebyl ten pan herec, kterej by dokázal utáhnout celej film. Já mám Belmonda rád, ale za mlada to byl spíš takovej kašpárek. On dozrál až v době, když mu bylo tak těch 40 - 50 let. Jinak co se týče dabingu, na kterej tady plno lidí nadává, tak já viděl teda nějakou verzi, kde Belmonda nadaboval Mrkvička. Hodně slabý 3 hvězdy.

• 26.5.2018  17:23

V komentářích ostatních uživatelů tady čtu, že aby diváka film bavil, tak si musí nejdřív sám něco podobnýho prožít a kdesi, cosi... Já teda podobný šílený vztahy s podobně šílenejma lidma nikdy nezažil, takže film mě asi tak trochu minul. Romy Schneider se chová jako magor a postupně zamotá hlavu dvěma chlapům a ty se začnou chovat taky jako magoři. Ani jeden z týhle trojice mi nebyl nijak sympatickej a bylo mi dost ukradený, jak tenhle propletenec nakonec dopadne. Na druhou stranu musim uznat, že film ani přes poměrně dlouhou stopáž nijak nenudí a celkově se na to docela hezky kouká. Moc mě to ale nenadchlo - slabší průměr.

• 20.5.2018  18:53

Tohle vypadá jako dílo nějakýho schizofrenika. Na začátku se to tváří jako docela slušnej válečnej film a nakonec z toho vyleze stupidní 60's papundeklový sci-fi. Navíc někoho asi napadlo, že by nebylo úplně od věci obsadit do nějaký vedlejší role taky Sophii Loren, takže se doprostřed ještě naroubovala nějaká naprosto zbytečná epizodka z hotelovýho pokoje, která se zbytkem filmu prakticky nijak nesouvisí. A výslednej produkt je neskutečná sračka.

• 16.5.2018  19:42

Věřim tomu, že v 70. letech to byl asi velice šokující a odvážnej film. Ale já jsem zvyklej na to, že postavy ve feťáckejch filmech dělaj daleko horší věci, dopadnou daleko hůř a je to všechno daleko hnusnější a beznadějnější. Tady postavy prostě tak nějak vesele fetujou a profetujou se až k takovýmu nicneříkajícímu konci. Proměna Helen z obyčejný holky na smažku a prostitutku je možná smutná, ale to je asi tak všechno. Postava Bobbyho je od samýho začátku na přesdržku a nic dobrýho jsem mu ani nepřál. Navíc je to vyprávěný dost zkratkovitě, takže máte pocit, že když třeba Bobbyho zavřeli do vězení, tak se tam šel asi jenom osprchovat a druhej den ho zase pustili. Ve filmu se občas najde nějaká silnější scéna, povedlo se přenést na obrazovku tu atmosféru špinavýho New Yorku a nejrůznějších feťáckejch doupat, herecký výkony jsou taky na docela slušný úrovni, ale jako celek to prostě v dnešní době už nějak nemá sílu. 50%

• 10.5.2018  23:34

Možná to bude znít trochu idiotsky, ale tenhle film mi (s trochou nadsázky) změnil život. Když jsem Můj nejmilejší bar viděl poprvé asi před 10 lety, což bylo v době, kdy jsem makal v jedný zmrdofirmě zavřenej někde v kanclu, tak jsem si řikal, že bych vlastně docela bral takhle nějak žít. Rozvážet zmrzlinu někde v papundeklový čtvrti a pak si vypít pár piv a panáků v nejmilejšim baru, to by byla paráda. Přestože hlavní postava tady působí spíš jako takovej zoufalec a lůzr, tak mně ten Tommyho život připadal velice pohodovej. V tý době jsem prostě začal svůj další život směřovat k nějaký pohodovější práci. A je to docela zajímavý, ale já jsem opravdu začal díky nějaký shodě okolností pracovat jako automechanik, přestože moje vzdělání bylo gymnázium a neměl jsem absolutně žádnou praxi. Několik let jsem teda pracoval jako automechanik, pak jsem se stal nezaměstnaným automechanikem a nakonec jsem se teda dostal k rozvážení pizzy (tady se to trochu liší, protože ve filmu Tommy rozváží zmrzlinu). No prostě jsem si prožil podobný životní situace jako Tommy. Rozdíl je akorát v tom, že já jsem si ty svoje životní etapy barovýho povaleče, nezaměstnanýho automechanika a rozvozce pizzy rozprostřel do delšího časovýho období. A ještě teda narozdíl od filmu nemám problém s tim, že bych nějaký ženský udělal dítě (nebo o tom aspoň nevim). Ale až na pár rozdílů, je ten film jak z mýho života. Co víc k tomu napsat? Možná to neni nejlepší film na světě, ale je to prostě moje srdcová záležitost.

• 7.5.2018  01:18

Lehce opotřebovaná ledová kráska Romy Schneider řeší nějaký svoje vztahy se současnym amantem a bejvalym manželem. A do toho pořád různě kafraj její slepicoidní kámošky. No neni to zrovna téma, který by mě přikovalo k obrazovce. Zajímavější podle mě byla vedlejší dějová linka o tom, jak jeden její známej byl odejit z práce a páchá sebevraždy. Jinak celý mi to přišlo opravdu takový hodně obyčejný a chvílema i trochu nudný, ale přesto všechno v tom filmu prostě "něco" je. Navíc herci v hlavních rolích to dokázali zahrát celkem uvěřitelně a taky mám rád tu atmosféru starý dobrý Francie. Jinak to bylo moje první setkání s tvorbou režiséra Clauda Sauteta a určitě zkusim nějaký další jeho filmy.

• 1.5.2018  12:09

Tato událost je poměrně čerstvá a natolik známá, že pokud člověk nežije někde mimo civilizaci v džungli, v pralese nebo třeba v Košicích, tak asi musel o zázraku na Hudsonu a o kapitánovi Sullym aspoň něco číst nebo zaslechnout. Tim pádem mi ten film připadá trochu zbytečnej. Jako Eastwood to natočil hezky bez nějakýho patosu a ždímání slz a Tom Hanks zahrál kapitána Sullyho uvěřitelně. Ten film je jako docela dobrej, ale když víte, že se v podstatě žádný velký drama konat nebude, všichni to přežijou a všechno dobře dopadne, tak to prostě moc zábavný neni. Podíval bych se na to někdy znovu? No to asi fakt ne. To měl Eastwood radši natočit film o kapitánovi Francescovi Schettinovi, kterýmu se o 3 roky později podařil ještě větší majstrštyk.

• 11.4.2018  23:37
    Španělská paradentóza (TV film) (1986)

Je to taková normalizační šeď, ale díky Nárožnýmu a Kopeckýmu se na to dalo koukat.

• 10.4.2018  22:43

Asi tak úvodních 30 minut vypadalo jako takový obyčejný doochodcovský drama. Sice filmy o doochodcích mě zrovna moc neberou, ale dalo se na to dívat. Jenže pak se tam zjeví hysterická Jane Fonda a mele nějaký neskutečný hovna. Ta sice záhy opět zmizí, ale zbytek filmu už je akorát o tom, jak jeden despotický stařec jezdí s nějakym nevychovanym spratkem po jezeře na člunu a chytá ryby. Horko těžko jsem to dokoukal. Film by byl tak na 1 hvězdu, druhou přidávám čistě jenom za Henryho Fondu. Nechápu, kde to nabralo takový hodnocení.

• 22.3.2018  22:08

Od filmu jsem vůbec nic nečekal. Zapnul jsem si to jenom jako kulisu při vaření. Nicméně hned od začátku mě to docela zaujalo, takže jsem vaření přerušil a docela se zájmem jsem film zhlédnul. Osobně mi to nepřišlo moc jako drama, ale spíš jako černá komedie. Vrcholem byla scéna u oběda. To mi dost připomínalo francouzskej film Jméno. Jinak Julii Roberts jsem dřív vůbec neměl rád, ale v posledních letech, kdy už je stará na to, aby hrála nějaký naivní nevěsty v romantickejch filmech, se mi docela začíná zamlouvat. Pro mě tohle byla asi její nejlepší role. Celkově bych to viděl na rozhraní 3 a 4 hvězd, ale zaokrouhlim nahoru.

• 18.3.2018  23:41

Kulhající a stárnoucí Paul Newman tady hrál něco jako frajera Luka po 30 letech. A nutno dodat, že i v tom pokročilym věku to pořád frajer byl a dokázal celej film utáhnout prakticky sám. Ten film sám o sobě neni žádnej zázrak. Je to taková obyčejná komedie z americkýho maloměsta, kde spolu postavy vedou různý žabomyší války. No a nakonec si to stejně všichni spolu vyříkaj v hospodě u piva a jede se dál. Stačilo vidět jednou.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56