• Thriller

Odnikud někam (2010)

Jestli chtěla Sofia Coppola natočit film, kterej bude naprosto o ničem, tak se jí to povedlo dokonale. Sledovat 1,5 hod, jak někdo jen tak sedí a čumí a tváří se znuděně, případně se projíždí po městě ve Ferrari, to je opravdu dechberoucí filmovej zážitek. Je to dost podobný, jako Ztraceno v překladu, ale tam to ještě aspoň trochu zachránilo pár scén a lepší herecký obsazení. Tady zbyla jen ta nuda. Jedinej důvod, proč nedám odpad, je ten, že se tam našlo několik pěknejch záběrů.

Protivný sprostý holky (2004)

Nevim, jestli je to tim, že už jsem prostě na teen-komedie moc starej, nebo ten film opravdu stál za hovno, ale zasmál jsem se u toho dohromady asi tak 5×. A to mi přišlo asi nejvtipnější hlavně to, jak Lindsay Lohan tady měla odmítavej postoj k drogám a alkoholu. Jinak nejlepší na celym filmu je písnička Halcyon od Orbital v úplnym závěru. Pak se celkem dalo koukat na ty buchty tvořící společenství Plastics. Dost lidí se tady rozplývá nad Lindsay ještě před její kokainovou kariérou, ale mně se teda nejvíc z nich líbila Lacey Chabert. Dvě hvězdy jsou až až...

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Zase další z mnoha filmů o lůzrovi, kterej se úplně změní a nakonec je za velkýho borce. Nic moc originálního, nic moc zajímavýho, ale ten film je takovej pohodovej, že se na to dá dívat. Překvapil Steve Carell v záporný roli. U něho jsem byl vždycky zvyklej, že hraje různý zoufalce a takový neškodný trouby, a těžko bych si ho dokázal představit, jak hraje nějakýho šmejda. A zahrál to naprosto přesvědčivě. Taky překvapil Sam Rockwell, kterýho si pamatuju hlavně jako toho zlýho vězně v Zelený míli. Tady pro změnu hraje největšího pohodáře široko daleko. Ostatní herci jsou taky celkem OK, ale chybí tomu nějakej zajímavější příběh nebo aspoň nějaký překvapení. Navíc to postrádá jakoukoliv pointu. 50%

Za lepší život (2011)

Ten mexikánec byl hotovej nezmar. Vosumnáctkrát ho vyhostili z USA a on se jim tam pokaždý vrátil, že tam zapomněl fajfku. Takovej byl vytrvalej, že by se moh stát poslancem nebo ministrem. Jinak jsem teda netušil, že půlka filmu bude o hledání ukradenýho auta. Podle textu distributora jsem si myslel, že tam budou nějaký gangy a mrtvoly. Ty členové gangu svou činnost omezili pouze na to, že se tvářili hustě. Jinak všichni se tam chovaj dost podivně a navíc jsou nesympatický. Nějak mi jich nebylo ani trochu líto.

Horalka (1960)

Sice všechny ty hrůzy války působily docela uvěřitelně, ale jsou to spíš jednotlivý scény. Většina filmu je o tom, jak se pořád někdo plahočí po válkou zmítaný Itálii a ptá se na cestu a kde sehnat nějaký jídlo. Jako celek mě to prostě moc nebavilo. Snad jenom postava pacifisty, kterýho hrál Belmondo, přinesla do filmu jakýsi oživení. A Sophia Loren tady vypadá jak Sabrina Salerno. 50%

Krvavá volba (2000)

Úvodní část s jatkama v Jemenu je opravdu krvavá. Druhá část ze soudní síně sice krvavá už neni, ale taky ujde. Sice nějaký ty klišé známý z jinejch soudních dramat se tam najdou, ale 2 hodiny utekly jako voda. K tomu navíc Tommy Lee Jones a Samuel L. Jackson v hlavních rolích. Celkově to je rozhodně nadprůměrnej film. Friedkin je podle mě nedoceněnej režisér.

Coherence (2013)

Jestli je někdo ochotnej přistoupit na hru, že se někde u stolu sejde 8 idiotů, který najednou začnou vesele cestovat do nějakejch paralelních vesmírů, tak se možná u filmu bude celkem bavit. Já mam asi na tohle málo bujnou fantazii, takže jsem si spíš celou dobu řikal, jestli ten nesmysl nemam vypnout. Ale věřil jsem, že to třeba bude mít nějaký racionální vysvětlení, tak jsem vydržel až do konce. Nechci spoilerovat, ale žádný vysvětlení nepřišlo. Kdybych měl ten film nějak popsat, tak prvních 15 minut je totální nuda, dalších 15 minut se konečně začíná odehrávat něco zajímavýho, ale pak přijde vysvětlení, že prostě je tam nějakej paralelní vesmír, kde je 8 stejnejch idiotů ve stejnym domě a všichni ty idioti choděj sem a tam. A zbytek filmu je jako dítě z pásma Gazy. Nemá ani hlavu ani patu. Navíc to nejspíš natočil ten samej kameraman, co točil Záhadu Blair witch. Nedokázal tu kameru udržet snad ani 2 sekundy v klidu.

Oheň (1991)

Sice to natočil Ron Howard, což samo o sobě dává tušit, že to asi nebude žádnej zázrak, ale myslel jsem si, že když v tom hraje Robert De Niro nebo Donald Sutherland, nemůže to bejt špatnej film. Bohužel ani jeden z nich moc prostoru nedostal a divák tak sleduje drtivou většinu filmu Williama Baldwina a Kurta Russella, jak ve zpomalenejch záběrech pobíhaj někde mezi plamenama. Kurt Russell ještě zahrál jakž tak, ale William Baldwin to je naprostej hereckej tragéd. Jinak ten film je jedno klišé za druhym. Nějak mě to vůbec nebavilo. Film je tak za 1 hvězdu. Tu druhou přidávám za De Nira a Sutherlanda. Škoda, že jsou tam tak málo.

Moji přátelé II (1982)

Už dlouho jsem se u filmu takhle nenasmál. S touhle partičkou přátel se rozhodně nebudete nudit. Film jsem viděl už před mnoha lety a vim, že se mi to líbilo hodně. Teď jsem k tomu přistupoval trochu s nedůvěrou. Těch filmů, který jsem měl rád v dětství, ale o 20 let později mě to dost zklamalo, jsem viděl už hodně. Tahle komedie rozhodně nezklamala. Ke konci teda film trochu ztrácí dech a spíš se tak rozpadá na jednotlivý scénky, ale 4 hvězdy si rozhodně zaslouží...

Promiň, jsi ženatý! (1992)

Když stojí Frank Oz za kamerou a Steve Martin před kamerou, tak snad ani nemůže vzniknout špatnej film. Tohle je sice jenom další z řady komedií o tom, jak se dva nejdřív moc nemusej, ale nakonec mezi nima nějaká ta jiskra přeskočí a končí to romantickym happy endem, ale pobavilo to a 97 minut uteklo jako voda. Steve Martin (pokud hraje v komediích) je taková jistota a Goldie Hawn se svym afektovanym herectvim se do role tentokrát celkem hodila. Jinak ji moc rád nemam. 65%