dobytek

dobytek

Ebeneezer Goode

okres Mladá Boleslav
pizza delivery driver

242 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Blbec jménem zákona (1998)

  José Luis Bouřlivák je prostě takovej borec, že jsem tohle jméno začal používat i na internetu :-) Mně jenom stačí, když v čínský restauraci volá na servírku "Číňanko!" a válim se smíchy. Tenhle týpek prostě ani nemusí nic moc dělat a působí strašně legračně. Stačí jenom samotnej začátek, kdy do sebe Bouřlivák naleje asi 10 panáků a vyrazí se svym Seatem do ulic Madridu. Blbec jménem zákona je další moje srdcová záležitost. Santiago Segura je buď úplnej magor nebo génius, protože něco podobnýho asi nikdo normální nikdy nevytvoří. Jinak název ve španělštině je parodie na film Cobra, kterej se ve Španělsku vysílal jako Cobra, el brazo fuerte de la ley (pevná ruka zákona) a ve filmu jsou odkazy na další filmy - Taxikář, Komando, Reservoir dogs.

 • poster

  Jackie Brown (1997)

 • poster

  Mafiáni (1990)

 • poster

  Big Lebowski (1998)

 • poster

  Maléry pana Šikuly (1999)

  Já jsem tenhle film viděl poprvé ještě jako študentík a to mě to zase až tak nechytlo. Později jsem začal pracoval jako kancelářská krysa a to na mě film působil skoro depresivně. Naštěstí už tuhle práci nedělám, ale když si vzpomenu na ty časy, tak mi to připadá, jako kdyby ten film byl o mně. Nenáviděl jsem svou práci, nenáviděl jsem nadřízený a tenhle film přesně dokázal vystihnout moje pocity. A tahle hláška mluví úplně za všechno: So I was sitting in my cubicle today and I realized, ever since I started working, every single day of my life has been worse than the day before it. So that means that every single day that you see me, that's on the worst day of my life. I když to nejspíš někomu bude připadat dost šílený, tak já tenhle film řadim mezi svoje nejoblíbenější filmy. Je to prostě srdcová záležitost. Ron Livingston, kterej je jinak spíš takovej herec vedlejších rolí, mě tady docela pozitivně překvapil. Naprosto skvělej je pak hlavně Richard Riehle, ale i ostatní herci mi docela seděli. Řek bych, že někdo měl při výběru asi šťastnou ruku. Jinak jestli umíte nějak trochu líp anglicky, tak je určitě lepší sledovat to v originálnim znění. S českym dabingem některý hlášky úplně ztratily smysl. On už stačí jenom ten debilní českej název.

 • poster

  Go (1999)

  Go je skvělej film, kterej jsem viděl už dávno, ale už jsem si ho tak moc dobře nepamatoval, takže jsem si ho netroufal hodnotit. Teď se mi konečně podařilo ho vidět znovu a rozhodně to stálo za to. Jak už tady napsalo několik lidí přede mnou, tak při sledování si určitě vzpomenete na Pulp fiction. Mně to ještě trochu připomínalo Acid house. Ale Go má oproti oběma zmiňovaným filmům dvě velký výhody - ani na chvilku jsem se u toho nenudil a všechny 3 povídky jsou +/- stejně dobrý. Když se k tomu přičtou zajímavý herci a celkem dobrej soundtrack, tak mi to vychází na takový lepší 4 hvězdičky - 85% ---------- update: Pod vlivem alkoholu zvedám hodnocení na 5 hvězdiček. Ten film si to zaslouží a ještě k tomu dodávám - Mně se to líbilo VÍC než Pulp fiction. A teď mě klidně ukamenujte...

 • poster

  Brouk (2002)

  Většinou u hodnocení filmů přemejšlim, za co dávat hvězdičky. V případě Brouka přemejšlim, jestli je vůbec nějakej důvod, proč nedat plnej počet. Je to originální, je to zábavný, má to myšlenku, pointu, hrajou v tom neokoukaný herci (potěšil mě zejména můj oblíbenej herec malých-velkých rolí John Carrol Lynch) a jako bonus docela přijemná muzika (škoda, že neexistuje soundtrack)... Na tenhle film se můžu podívat třeba každej tejden a pořád mě to baví. Pro mě jasnejch 5 hvězdiček.

 • poster

  New Kids Turbo (2010)

  K filmu jsem se dostal celkem náhodně díky videoklipu k písničce Turbo od Paula Elstaka a když jsem se dozvěděl, že Paul Elstak má na svědomí v podstatě kompletní soundtrack (a dokonce se úplně na konci ve filmu objeví) a později jsem našel pár ukázek na youtube, tak jsem to prostě musel vidět. Co těch 5 magorů vyvádí za hovadiny, to se ani nedá popsat. Vybrat nějaký nejlepší okamžiky ani nejde, protože to je naprostej úlet od první do poslední minuty. Oproti tomuhle je i Klub sráčů vysoce intelektuální film určenej pro nejnáročnější diváky. Pod 5 hvězdiček prostě jít nemůžu. A šestou bych ještě přidal za soundtrack.

 • poster

  Zkurvená noc (2003)

  Tento film od (pro mě) naprosto neznámýho režiséra mě hodně zaujal. Nečekal jsem žádný zázraky a nakonec jsem se skvěle bavil od první do poslední minuty. Mam prostě rád černej humor a taky mam rád filmy, kde děj tvoří několik do sebe propletenejch mini-příběhů. Hodně mi to připomínalo Go.

 • poster

  Můj nejmilejší bar (1996)

  Jsem strašnej zevlák a s hlavnim hrdinou se naprosto bez problémů ztotožnit dokážu. I když Steve Buscemi má teda víc vlasů a je hubenější a ošklivější než já. On ten film celkem nic moc závažnýho neřeší, ale to mi vůbec nevadí. Když si čtu noviny, tak taky vynechávám články o tom, co zase proved Tupodebilánek a Pablbek a přejdu na vtipy, sport a počasí. Já tenhle film prostě miluju a s 5-ti hvězdama nevádám ani na vteřinu. Ani moc nevim, co k tomu napsat. Tohle je holt taková moje srdcová záležitost. Koukat na to v mym nejmilejšim baru s půlitrem v ruce, tak se z Tommyho snad rozbrečim :-) Ale tam je v televizi vždycky jen fotbal nebo hokej, takže to se asi nestane. Zrovna přemejšlim, že dám v práci výpověď a začnu radši rozvážet zmrzlinu. To by musela bejt fakt super práce pro takový rádoby povaleče jako jsem já. Dašlí level je už jenom totální zevlák a povaleč, na kterýho bych to jednou rád dotáhnul. Ale o tom už je zase jinej film - Big Lebowski. --- update po letech: Ten film je pro mě nějakej osudovej. Když jsem tento komentář psal v roce 2008, tak jsem pracoval za stolem v jedný zmrdo-firmě. Jak šel čas, tak jsem to dotáhnul na alkoholika a více-méně nezaměstnanýho automechanika a v současnosti sice nerozvážim zmrzlinu, ale rozvážim pizzu, což je trochu podobný :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace