Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Thriller

Recenze (1 979)

plakát

Parazit (2019) 

Asi je teda chyba ve mně, že asijská kultura mě jaksi nebere, když ostatním, se tohle líbí. Ale ať to jsou filmy nebo hudba, tak mi připadá, že čim dál na východ, tim horší sračky. Jinak zhruba do půlky se mi film docela líbil. Je to taková černo-humorná komedie. Sice tak nějak asijsky podivná, asi pro mě občas trochu nepochopitelná, ale vlastně mě to celkem bavilo. To bych dal tak 3-4 hvězdy. Jenže od půlky nastane zlom, kdy jsem fakt nevěděl, jestli pořád koukám na komedii, na béčkovej horor, nebo snad dokonce na začátek nějakýho ujetýho korejskýho porna. A závěr mi přišel vyloženě jako dílo nějakýho šílenýho psychopata. Další problém je, že korejský herci jsou pro mě neznámý, dokonce se mi i pletli mezi sebou, nenašel jsem na nich ani zrnko něčeho jako charisma, takže po herecký stránce taky dost o ničem. Kdyby tohle někdo natočil v Hollywoodu, tak to ještě možná utáhnou známý xichty, ale to tady v případě Korejců prostě nefunguje. Pokud nějakej film na podobný téma, tak radši třeba Srdečně vás vítáme (2017).

plakát

Na svobodě (1978) 

Od Dustina Hoffmana jsem čekal, že bude hrát asi trochu většího sympaťáka. Já mám s filmem problém, že hlavnímu hrdinovi se opravdu nedá fandit, ani s nim mít nějakej soucit, takže ve finále mi to vlastně bylo dost jedno, jak to s nim dopadne. Jinak je to takový tuctový krimi, který v rámci podobnejch filmů ze 70. let celkem snadno zapadne. Vrcholem celýho filmu je asi scéna s vyloupením klenotnictví a následnym útěkem. Kdyby v tom nehrál Dustin Hoffman, tak to možná ani nedokoukám. Slabý 3 hvězdy.

plakát

Jak to skončí (2021) 

Sice mě odrazovalo, že film má jenom 35%, ale pustil jsem si to jenom jako kulisu při vaření. Ze začátku mi to úplně špatný nepřišlo, ale postupně to začalo nudit a tak od půlky mi ta hlavní postava začala lézt vyloženě na nervy. Horko těžko jsem to dokoukal.

plakát

Velké nic (2023) 

Vůbec jsem se na tenhle dokument nechtěl koukat, protože kdykoliv slyšim slova jako covid, očkování, testování, opatření, rouška, respirátor, konspirátor a podobně, tak se ve mně vaří krev. Vůbec nemám chuť si tu dobu, kdy se Babiš pasoval do role diktátora a společně s blbečkem v červený mikině nám zavedli skoro na 2 roky koronavirní džihád, připomínat. Ale z nějakýho masochismu jsem se nakonec na dokument podíval. Dneska už se člověk tomu i zasměje, když třeba sleduje záběr na nudisty v rouškách. Nebo jsem se musel smát, když tam nějaký krávy smrtelně vážně prohlašujou, že zachraňujou svět tim, že šijou roušky. Teď to je k smíchu, ale tenkrát vás přesně tenhle typ lidí napomínal někde v obchodě, že nenosíte roušku. Jinak ze strany opačnýho tábora si museli vybrat zrovna Peterkovou, aby to jako vypadalo, že odpůrci opatření jsou úplný magoři a dezoláti. Ale další roky nakonec ukázaly, že tzv. dezoláti měli v hodně věcech pravdu. Jinak já jsem opatření nedodržoval, účastnil jsem se i několika dezolátských protestů a očkovat jsem se samozřejmě nenechal. Zajímavý je, že v letech 2020 a 2021 mi za to lidi nadávali a přáli mi, abych chcípnul na covid. V roce 2023 mi každej tvrdí, že se choval úplně stejně. Jinak nevim, za co tady dávat hvězdy. Snad hvězdu za toho vožralýho bezďáka, co se někde na ulici válel po zemi, ale problém byl v tom, že mu během toho válení v hovnech spadla z xichtu rouška.

plakát

Pašerák (2018) 

Clinta Eastwooda mám rád a vůbec mi nevadí, že v těch filmech, který si zároveň sám režíroval, hraje už asi 40 let více méně pořád stejnou postavu. A překvapivě, i když mu tady už táhne na 90 let, tak ještě pořád to charisma v sobě má a tu postavu zahrál zase na jedničku. Ale problém je asi v tom, že tenhle film je spíš taková naivní pohádka. Postava Clinta Eastwooda snad do půlky filmu vůbec netuší, že převáží drogy, drogová mafie tady působí dojmem, že jsou to spíš takový legrační čórkaři autorádií, policie taky nějak nevzbuzuje respekt. Vlastně je to takovej pohodovej film. Jestli se tady v žánrech uvádí, že je to thriller, tak jsem asi viděl něco jinýho. Přesto to za vidění asi stojí.

plakát

Správní chlapi (2016) 

Myslel jsem si, že to bude trochu "normálnější" film. Nečekal jsem až takovej úlet. Tohle je dost těžko zařaditelný dílo. Měl jsem z toho pocit, jak kdyby někdo smíchal Pulp fiction s nějakou bláznivou komedií typu Blbý a blbější. Je to taková trochu zmatená všehochuť, ale celý se to spíš rozpadá na jednotlivý scény, což tady docela zafungovalo. Stejně tak zafungovala dvojice Russell Crowe a Ryan Gosling. Shane Black scénáře k těmhle buddy movies evidentně prostě umí. K tomu samozřejmě padne pár hlášek. Film je sice dost divnej, ale mě to bavilo.

plakát

James Dean (2001) (TV film) 

Já ten kult osobnosti okolo herce, kterej natočil všeho všudy 3 filmy a pak se zabil v autě, dost dobře nechápu. A po zhlédnutí tohoto životopisnýho filmu ho chápu snad ještě míň. Mám z toho dojem, že James Dean vlastně vůbec žádnej frajer nebyl, ale to svoje frajírkovství jenom hrál, aby zakryl, že ve skutečnosti je to psychicky labilní homosexuál. Možná teda James Dean hrál nějakou postavu v civilním životě a před kamerou potom byl sám sebou. Ale fakt nevim. Z filmu na mě James Dean působil teda hlavně jako pěknej blbec, se kterym by člověk asi nechtěl mít nic společnýho. A co se týče jeho smrti, tak já jsem žil v domnění, že chudák nedostal přednost a v tý nehodě byl naprosto nevinně. Ale z filmu to vypadá, že hodně velkou část viny nese on sám.

plakát

Rivalové (2013) 

Tohle je zase další Howardův těžkej průměr. Průměrný herci, průměrnej děj a "akční" scény ze závodů mě taky moc nebraly. Vlastně se mi mnohem víc líbila krátká jízda s Lancií 2000 po silnici než všechny jízdy s formulí po závodních okruzích dohromady. A o obou hlavních postavách se dozvíte z filmu asi tolik jako z wikipedie. Já mám z těch výtvorů Rona Howarda pocit, jak kdyby šel člověk do drahý restaurace a dostal tam jídlo na úrovni trochu lepší závodní jídelny. Obrovský haló kolem a výsledek takovej, že to sice neurazí, ale ani nenadchne. Vzhledem k tomu, že film má tady 90%, což je lepší hodnocení než třeba kultovní záležitosti typu Gauneři, Terminátor, Mafiáni a podobně, tak jsem čekal teda mnohem víc. 60%

plakát

Kriminál (1989) 

Tenhle film mi nějak uniknul v dobách, kdy jsem byl mladý a neklidný. Tenkrát by se mi to asi líbilo víc. Teď z toho mám dojem jakýsi Béčkovitosti. Herecký obsazení asi slibovalo trochu větší zážitek. Bohužel, třeba takovej Donald Sutherland nemá moc, co hrát. Jinak film má nějakou atmosféru, docela mě to bavilo, ale na druhou stranu to působí občas vyloženě hloupě. Máme tady kriminál pro ty nejhorší zločince, ale všichni ty vrazi a násilníci zavřený na doživotí tam můžou v klídku bez dozoru jít do dílny a tam si brát jakýkoliv nářadí. Nikoho to nezajímá, dozorci je tam nechaj úplně o samotě. Ono to vůbec vypadalo, že celý to vězení má na starost dohromady asi tak 5 dozorců. Je to prostě takový nedotažený.

plakát

Na špatné straně (2018) 

Námět je dobrej, ale potřebovalo by to celý tak o hodinu zkrátit. Ve filmu je strašně moc scén, kde se vlastně vůbec nic neděje. Mel Gibson a Vince Vaughn většinu času jenom tak posedávaj po nocích v autě a vedou rozhovory o ničem. Následuje střih a vedou další rozhovor o ničem v autě pro změnu ve dne. Naštěstí poslední zhruba třetina to jakž takž zachránila. Od přepadení banky mě film konečně začal bavit. Je tam akce, je to plný (asi trochu samoúčelný) brutality a celý se to rozmotá pro mě dost překvapivě a nečekaně. Ale když vezmu v úvahu, že z filmu je minimálně polovina stopáže fakt nuda, tak možná i ty 3 hvězdy jsou až moc.