Tuxedo

student, scenárista, fanoušek

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 22.6.2017  11:00

Film, ve kterém se důležité figury třeba i na hodinu vytratí z děje (přičemž Nemesis Prime je jenom strašák, ale žádná velká hrozba to není; souboj o hlavní ženskou hrdinku nakonec vyhraje profesorka, protože formule otec-dcera ze čtyřky nepovolovala milostné špičkování). Proč jednoho z robotů asi na minutu mluví Steve Buscemi? Co tam dělal John Turturro? O co tam přesně komu šlo a co přesně byl ten macguffin? Nikdy jsem nechápal tu nenávist vůči téhle sérii a nářky, že je až nepřijatelně hloupá a nezábavná. Ale tentokrát se k nim musím přidat. Dynamickou, nápaditou akci a jednoduchý příběh, ve kterém bych byl schopen usledovat, kdo, odkud a kam běží, jsem tentokrát nedostal.

• 5.6.2017  10:52

Scott nemá příliš v lásce ostatní filmy z této série, tudíž zřejmě ani fanoušky, a Vetřelec: Covenant navazuje obsahově i náladově spíše na Promethea, který mrštné xenomorfy viděl jen z rychlíku. Tady do něj sice po slušně vystupňovaném začátku naskáčou v hojnějším počtu, ale v téhle jízdě není moc času na nějaký strach z neznáma. Černí slizouni se po vzoru slasherových vrahů náhodně teleportují, aby na někoho vybafli ve sprše či u studánky, ohodili krví nejbližší stěnu a vyklidili scénu pro pseudofilozofické forbíny androida Davida (jehož velmi snaživě hraje Michael Fassbender). Kdo tady komu dělá Boha a jaké literární klasiky zrovna citovat, to zkrátka Scotta tankuje víc než plíživý horor. Naštěstí neplní sny jen sobě, ale i fanynkám Fassbendera, který konečně prožije na stříbrném plátně romanci s vhodným partnerem – se sebou samým. Ano, polibky zde nerozdávají jen vetřelčí hlavičky, ale i homoroboti, účastnící se tak neoficiální soutěže o největší mimózní moment filmu. Konkurencí jim jsou trénovaní astronauti, kteří však spíš trénují na jejich první Jackass video, a panáčkující vetřelčátka.

• 1.4.2017  09:58
    Sůl a oheň (2016)

Michael Shannon se snaží, seč může, ale takhle prostě lidské bytosti nemluví. Herzog si chtěl natočit dokument o ekologické stopě, ale neměl dostatek materiálu, tak tuhle agitku natočil jako hraný celovečerák a neobtěžoval se ani předstírat, že by film měl nějaký jiný účel. "Thriller" to není, bylo tam spoustu humorných momentů, u kterých se však nikdo z kina nezasmál, jen jsme se nevěřícně kroutili v sedačkách a vyhlíželi konec.

• 1.4.2017  09:54
    Pasažéři (2016)

Sympaťák Chris Pratt se omylem probudí ve špatném filmu, ve kterém jsou jeho komediální schopnosti spíše na obtíž, ale divák se bohužel nedokáže přimět ke spánku, protože ho zajímá, zda z toho námětu tvůrci přeci jen vytěží to, co by takovému námětu slušelo. Bohužel ne. Škoda, že jim v závěru nenarostli koule a nenechali Michaela Sheena přimět Pratta k tomu, aby popadnul požární sekyru a šel zabít svoji novou družku, to by byla teprve pocta Mistrovi.

• 17.9.2016  14:57
    Unfriend (2016)

Nezajímavé postavy, hloupé chování a zaprášená zápletka, ale ty hororové momenty, kdy začne jít o krk. Za tyhle noční můry by se nestyděl ani Freddy Krueger, masky by naopak potěšily Sama Raimiho. Výtky blednou ve světle toho, že jako horor Friend Request funguje jako málokterá žánrovka z posledních let.

• 17.9.2016  14:53
    ARQ (2016)

Rychlé vržení do děje filmu, který příjemně šlape a při jehož sledování si ani příliš nevzpomenete na Murrayho s Cruisem. Za malý peníz docela hodně muziky, jen ty hlavní postavy by mohly být o něco výraznější a jejich hašteření by se nemuselo každých pět minut slovo od slova opakovat (nesouvisí se zápletkou filmu).

• 17.9.2016  14:50
    The Neighbor (2016)

Dlouhá expozice, pak chvíle atmosférického plížení se po baráku a příliš rychlý závěr. Jako kdyby to štáb přestalo bavit a posledních dvacet minut, ve kterých se mělo postavám řádně zatopit, ve filmu chybělo. The Collector dostál svému názvu, Neighbor se stejným tvůrčím týmem nikoliv.

• 15.6.2016  15:23
    Wolf Creek (TV seriál) (2016)

Po slušném rozjezdu divák zařízne, protože Mick přestane zařezávat lidi. Fajn nápad přepnout do rape/revenge flicku a seriálový formát využít k pozvolné proměně ústřední oběti v odhodlanou lovkyni. Jenomže přibývají vedlejší postavy a dějové linky, které mají vyplnit ten zhruba 5 a půl hodinový čas. Velmi dlouho se tvůrci kodrcají k finále, které ani nestojí za to.

• 16.4.2016  11:57
    Holidays (2016)

Ve většině snímků převažuje výrazné řemeslo (střih, kamera a práce se zvukem) na úkor nevýrazného nápadu. I ty skutečně dobré kousky (atmosférický Father´s Day, bizarní Halloween) nakonec vyzní do ztracena. J*A*S*M: Mně to připomíná hůře provedený Friday the 31st z Tales of Halloween.

• 20.3.2016  13:56
    Daredevil (TV seriál) (2015)

První série za 7/10. Druhá za 9/10, i s drobnými zaškobrtnutími a ve výsledku přeci jen trochu moc zašmodrchaným dějem se jedná o to nejlepší z MCU. Už žádné zdlouhavé rozjezdy, rovnou se to bez okolků řeže a neustále se přitápí pod kotlem. Výborné postavy (jak staré, tak nové), propracovaný scénář a zřejmě nejtemnější podtóny, jaké v marvelovském vesmíru zazněly.

• 20.3.2016  13:47

Jako kdyby mi nějaký výtečník neustále přepínal mezi unylou adaptací Pýchy a předsudku se špatným castingem a nezábavnou hororovou komedií, která nastává vždy v momentě, kdy se postavy přesouvají z bodu A do bodu B. Správně ulítlý nápad, otřesné a nenápadité provedení.

• 31.8.2015  23:06

Bez děje.

• 26.1.2015  00:02
    Případ pro exorcistu (TV seriál) (2015)

Často zdlouhavé a bezradné, chvílemi třeskutě vtipné guilty pleasure ("Nemáte oheň?"). Miroslav Krobot potřebuje vlastní spin-off "Případ pro rasistu".

• 23.8.2014  23:30

Tváří se to jako survival horor, dlouhou dobu jím Beneath je, ale na celovečerní stopáž a na zakrytí neschopnosti zdeptat postavy jen reálným nebezpečím a klaustrofobií je třeba přihodit ještě zombies. Na motivy skutečných událostí, jo? :-D Ben Ketai bohužel není Neil Marshall, takže to ani nevypadá jako záměr (film prostě od jisté chvíli přepne žánr), ani to není nějaká fajn gore zábava. Jinak tu máme všechny klišé, co si lze přát, postavy rády řeší věci ze svého života, otcové se svěřují dcerám, horníci svým platonickým láskám atd.

• 22.8.2014  15:53
    Želvy Ninja (2014)

Tam, kde nový seriál z roku 2012 boduje, celovečerák selhává. Želvy Ninja-postavy jsou neosobité, zaměnitelné, nehezké a trvá jim, než se vůbec ukážou. Želvy Ninja-film do vás hned v první minutě nahustí dobře známý origin, aby vás pak dobrou hodinu otravoval a mátl originem jiným, který se točí hlavně kolem prkenné „April“. Na filmu je znát, že se asi dost přetáčelo a přestříhávalo nebo min. nedávalo moc pozor (Shredder měl být zřejmě původně Fichtner; zmatek kolem úmrtí táty April; Tříska neví, jestli má syny nebo bratry atd.). Bohužel naprosto šablonovité postavy a dialogy tam zůstaly (April je ambiciózní reportérka, všichni se jí smějí, hahaha, Arnett je „úsměvný“ sidekick). Kdyby si ten film aspoň z toho dělal srandu a nebral se občas tak fatálně (Foot Clan terorizující reálný New York? Seriously?), mohl to být příjemný úlet, viz již zmiňovaný seriál. 3/10

• 15.8.2014  14:08

O fous lepší než dvojka a to především díky závěrečnému dvacetiminutovému akčnímu nářezu, kde se konečně do hry navrací stávající tým (do té doby nepochopitelně odstavený na vedlejší kolej) a přepálené seznamování s nováčky se začne jakžtakž vyplácet (brokovnice, Ronda Rousey předvede víc, než obvykle stihne v zápasech UFC). Stará parta se tváří unaveně až nezúčastněně (hlavně Sly už méně hláškuje, více nostalgicky vzpomíná a tváří se nasraně), nejvíce si svou účast kupodivu užívá Ford a z řetězu utržený Banderas. Gibsonův záporák je postačující. Jinak překvapivě vážné, s minimem nadsázky nebo snahou o naplnění žánrových formulek (absence osobních soubojů a ikoničnosti hrdinů) a s odporně umělým pozadím. Nejúsměvnější momenty jsou ty nezáměrné, když si uvědomíte, že víc než Banderase nebo Snipese si na plátně často užijete jen jejich dablérů. 5/10

• 15.8.2014  12:49
    Dates (TV seriál) (2013)

Má to skvělé díly, které mohly být o polovinu delší (1,3,7,9), průměrné odpočinkové díly, které měly být o půlku kratší (5,6) a díly vyloženě slabé (2,4,8).

• 9.8.2014  12:41
    Rick and Morty (TV seriál) (2013)

Hodně ujetá zábava, která vypadá, že nezná hranic, přitom je to o postavách a vnitřní strukturovanosti každé epizody víc, než se na první pohled zdá. Konec šestého dílu je zdrcující a v rámci žánru animovaného sitcomu nemá obdoby!

• 6.8.2014  21:40

Vystřihnout z toho ty věšáky na vyděšené výrazy a povinné moralizování a být to jen o tom, jak se tichý killer Frank Grillo rozhodne v jeho obrněném auťáku projet městským peklem, bylo by zaděláno na slušné béčko. I tak je něco málo té akce fajn, ten balast kolem však nelze ignorovat a ze zajímavého nápadu pořád nevzniklo něco alespoň trochu uvěřitelného.

• 2.8.2014  11:58
    Divergence (2014)

To teď všechny "populární" filmové série pro náctileté budou dívčí dystopie s dementním konceptem a přepálenou stopáží?

• 2.8.2014  11:55

Řízný a brutální animák, kde je dovoleno fandit záporákům a zabíjet stejnou měrou zlé i dobré. Absence Batmana vůbec nevadí, jeho minimální účast aspoň dá zakrýt tomu, že jej tentokrát nedabuje někdo příliš schopný a že jindy vzorný hrdina tu nechá zbytečně zemřít docela dost lidí. Naštěstí u téhle akční zábavy lze vypnout mozek a necítit se přitom provinile.

• 2.8.2014  11:45
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

Hodnocení po třech dílech. Pilot je fajn, má to tajemnou atmosféru, zajímavé vedlejší charaktery (upírobijec David Bradley) i pár gore momentů. Jenomže pak se děj začne tříštit do příliš mnoha směrů s příliš mnoho postavami, snesitelná klišé se překlápějí v nesnesitelná (nestačí, že hlavní hrdina zanedbává rodinu, on je ještě bývalý alkoholik), postavy s mocí jsou buď černobíle zlé nebo hloupé a namísto očekávaného masakru, který by byl po konci pilotu zcela na místě, se vyčkává, monstra se vytrácejí neznámo kam a vůbec je třeba celý koncept neúměrně natáhnout na 13 dílů.

• 13.7.2014  19:01

Hravé, krutě černohumorné, bez hranic.

• 13.7.2014  17:36
    Výjimka v překladu (studentský film) (2014)

Slovy autora Everything wrong with...: "That´s racist."

• 13.7.2014  15:39

Chyby se ukazují hlavně v přímém porovnání s jedničkou. O lásce k show a přátelům se tu už jen mluví, ale divák ji necítí. Závěr, kde postavy deklamují získaná morální poselství, je i na rodinný film trochu moc (čekal jsem, že to alespoň Tina Fey svým verdiktem shodí, ale po komedii tu není ani stopy). Je zvláštní, jak si pokračování samo ze sebe na začátku utahuje, aby pak otrocky naplnilo všechna sequelová klišé a skutečně se stalo tou nastavovanou kaší, které se Muppets Most Wanted zprvu vysmívalo. Zbylé hlavní postavy z jedničky jsou odstaveny na vedlejší kolej, děj je rozdrobený (těžko říct, kdo je hlavní postavou, je zde hned několik záporáků, přičemž Gervais do své role vůbec nepasuje) a vtípky už nejsou tak ambiciózní. Několik slušných se najde, ale na téměř dvouhodinovou stopáž je to málo.

• 8.7.2014  16:01
    Sabotáž (2014)

Hloupější než osmdesátková béčka, přitom se to bere ohromně vážně. Ani na vteřinu jsem nevěřil čemukoliv, co se ve filmu stalo. Akční úvod navnadí, ale na dobrou hodinu pak tým není vůbec prezentován jako tým, ale jako banda sprostých hovad, kteří nedají dohromady větu a spíš by měli sami sedět za katrem, než pracovat u speciální jednotky. Na Arnolda v akci nebo Arnolda schopného zahrát postavu raději zapomeňte. Čekejte spíš plno klišé a dementní zvraty.

• 2.7.2014  14:47
    Černobílý svět (studentský film) (2014)

• 2.2.2014  15:34

Výchozí situace podobně slibná jako u Millerovi na tripu. Prvních 30 minut jsem se poměrně příjemně bavil, pak postavy začnou trochu moc mluvit o svých problémech a děj nehezky často variuje Pána much bez jakéhokoliv humorného znevažování. Film má posléze sklon občas diváku připomenout, že sleduje komedii, ujeté až parodické vsuvky však leckdy působí spíš nepatřičně (zvracení krve). Promarněná šance (výchozí situace, kdy rozličně typizované postavy jsou vrženy do pro ně atypického prostředí, vlastně nehraje roli), nejlépe z toho překvapivě vychází „ústřední“ hvězda Van Damme, jenž má na svědomí nejúsměvnější momenty. 2,5*

• 30.12.2013  12:35
    You're Next (2011)

Další z řady hororů, kde velká hromada anonymních postav v rozhodujícím momentu hystericky řve a dělá vše pro to, aby zemřeli oni i jejich milovaní (první pokus o útěk, chození k oknu, odvádění těch citlivějších do jiných pokojů, aby se z toho vyspali apod.). Velké překvapení bude pozornějším jasné cca po 20 minutách.

• 23.12.2013  19:17
    Pionýři hororu (TV seriál) (2013)

Pionýři hororu jsou zavádějící název. Jednak slovo „pionýři“ evokuje poctivé úmysly i poctivý přístup k žánru, tvůrci se však často vzepřeli i tomu podstatnějšímu ze zadání - „horor“. Opravdu čistokrevným hororem je pouze skvělá Třída smrti (5*), bohatá na vizuál, atmosféru, dějový spád i chytrou myšlenku v závěru. Masožravý obraz (2*) se také snaží tvářit seriózně, což je snaha chvályhodná, jenomže pouze dobré efekty a sázka na atmosféru nestačí. Tenhle zajímavý nápad i s jeho kompozičním řešením měl spíše vzniknout jako povídka. Animovaný Fanda (2*) je jakýmsi chaotickým rozkročením mezi pastišem a totální parodií na žánr i jeho diváky, příšerná vizuální stránka je pravděpodobně záměrná, což však sledování filmu moc neusnadňuje. Poměrně našláplý Odpad! (3*) coby hříčka funguje daleko lépe, protože na začátku rozdá karty a pak už jen přikládá do ohně a snaží se maximálně využít (se střídavým úspěchem) všeho, co je v dosahu. Odečet vody (3*) poměrně zdařile pracuje s divákem, ale stojí a padá pouze s jedním nápadem. V1: The Hunters of Carnivorous (4*) je skrz naskrz přiznané, hláškami a přestřelenými hereckými výkony prošpikované ultralaciné béčko, u kterého zamrzí jen letmá „neviditelná“ akční sekvence, z níž by měl radost možná i Uwe Boll. Explicitní důkaz (3*) byl točen za jiným účelem, proto ho nevnímám zcela v rámci hororových měřítek, zato Hodinový manžel (2*), byť nabídl jednu poměrně vtipnou montáž, nemá s hororem společného vlastně vůbec nic. Za nejhorší kousek považuji Pod drnem se skrývá Zlo (1*), který je sice chvílemi vrcholně vtipný svým neumětelstvím (špatný střih, triky) a bezprostředností, ale celá expozice i prostřední část jsou neúměrně natahovány a při některých pokusech o vtip je tak film stejně upocený jako ten moravský borec po tříminutovém zahradničení v rychloposuvu.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33