Dexx

Dexx

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 23.3.2006  21:51

Film, který k vám mluví obrazem - naprosto srozumitelně a přehledně; a nepustí dokud neskončí. Prostě vrchol génia.

• 6.11.2005  22:42
    Rude Boy (1980)

Tenhle hudebni polodokument se (vcelku uspesne, pravda) snazi priblizit Anglii konce 70.let, tu ktera zrodila punk, skrz tu nejlepsi z punkovych kapel - The Clash. Jako film je to ale celkem bida (scenar je tragedie, vsichni zucastneni neherci...) a vlastne moc nema smysl na to koukat...nebyt toho, ze tu je nekolik desitek minut profesionalne tocenych zaberu z koncertu Clash. Rika se, ze jejich vystoupeni mela v sobe neskutecnou energii, a tohle je dukaz. Pokud chcete videt, jak se naplno proziva muzika, jak vypada opravdu elektrizujici koncert a jak vypadal punk v podani svych nejtalentovanejsich tvurcu, je tohle pro vas. A pokud mate radi Clash, tak tohle je poklad, ktery proste videt MUSITE!!!

• 11.9.2005  08:50

Z čiré nostalgie...Jestli vám není deset a nežijete na konci 80.let, odečtěte si dvě hvězdičky.

• 21.8.2005  10:50
    Saturnin (1994)

Vzhledem k tomu, že kniha a film je vždycky něco trochu jiného, je lepší nesrovnávat. Tohle je nicméně víc než důstojná filmová verze, s kouzelnou atmosférou a především úžasnými představiteli všech rolí, kteří do nich padnou jako ulití. V čele, samozřejmě, s Oldřichem Víznerem - jeho Saturnin je prostě a jednoduše dokonalý.

• 11.7.2005  14:16

Technicky dokonalý snímek, vyznačující se často až dechberoucí děsivostí a hlubokým pocitem beznaděje - který je na konci trestuhodně zahozen... Bohužel, Spielberg opět neměl nervy dotáhnout vše do nabízejícího se konce, jenž by z celého filmu udělal opravdový mistrovský kousek. Namísto toho vyrobil typicky "spielbergovský pitomý" závěr, který ve spojení s podprahovým zaměřením na "vykoupení z rodinné krize" (opravdu hodně zbytečný motiv) silně kazí celkový dojem z filmu.

• 26.2.2005  23:42

Přestože se zde často tluče Kubrickův pohled na svět a lidstvo se Spielbergovým, kupodivu to dává dohromady neobvyklý, pozoruhodný a jakýmsi zvláštním způsobem vlastně úžasný film.

• 24.12.2004  11:42

"Máchale, spadlo ti to! Asi vítr!" nebo "Jéé, já si zlomil šavli..." jsou nezapomenutelné hlášky nezapomenutelného kaprála Petra Nárožného v podle mě nejlepší pohádce co existuje. Skvělá hudba, naprosto dokonalí všichni herci, spousta legrace a báječné peklo!

• 24.12.2004  11:35

Velmi povedená pohádka s překvapivě výborným Jiřím Kornem (ještě s vlasy!:-)) a taky se skvělým bubeníkem Josefa Kemra.

• 24.12.2004  11:31

Film se skvělým obsazením všech rolí a kouzelnou atmosférou Krkonoš za dob císaře pána.

• 14.12.2004  15:22

Pokud vám je něco přes deset, ideální. Jinak se lze buď bavit na účet autorů, nebo utéct s křikem do tmy...

• 14.12.2004  15:17
    Zlaté oko (1995)

Nemůžu si pomoct, ale tohle je podle mě jedna z vůbec nejhorších bondovek. Nějak se mi zdá, že prvn pokus s Brosnanem nemá nejen svoji tvář, ale ani minimální smysl pro cokoliv. Naštěstí, pak přišly už jenom lepší.

• 14.12.2004  15:14
    Vlak života (1998)

Komedie, která je vlastně nesmírnou tragédií. U žádného filmu jsem neviděl, aby CELÉ plné kino zaraženě a ztichle sedělo po celé závěrečné titulky a ještě chvíli potom. Mrazivost tohoto filmu to dokázala, a kdo jej uvidí, pochopí proč.

• 12.12.2004  15:07

Tenhle film táhne úžasně charismatické trio Caine-Sutherland-Duvall (ale ani ostatní nejsou k zahození) takovým způsobem, že je to skoro na 5*, což je vzhledem k tomu, že jinak je to spíš průměr, velký úspěch. Prostě klasika. Nelze než vřele doporučit všem, kdo rádi trochu akce, tajných operací a druhou světovou.

• 12.12.2004  12:14
    Taková normální rodinka (TV seriál) (1971)

Je jen pár věcí, na které si udělám čas v případě každé televizní reprízy. Tohle je zaručeně jedna z nich. Prostě koncert, nezapomenutelné, úžasné a nikdy se mi to neomrzí!!!

• 11.12.2004  23:01

South Park je lepší. Tento film sice není vůbec špatný, ale věřím, že často může někoho nudit a občas se to stane i člověku, který jinak styl humoru autorského dua bere. To když už "je to jaksi moc" ve stylu parodovaných předloh. Celkově nářez, ale dokonalé to není.

• 9.11.2004  12:53

Nesmí se brát vážně, ale jako sympatická pocta starým filmům odvozeným z ještě starších komiksů. Pak to funguje bezchybně a hezky se na to dívá. Jen na posmrtného Laurence Oliviera se moc netěšte, je tam opravdu jen "na skok".

• 18.8.2004  10:35

Romantická komedie mě většinou moc nebere, ale když je takhle napsaná a zahraná, tak stojí za to vidět. Kaufman je prostě sakra dobrej a herci prostě skvělí.

• 21.4.2004  23:02

Tuhle komedii prostě můžu kdykoliv. Svěží, vtipné, spád jak má být, nezapomenutelné scény (hořící pokoj, automobilová honička, soud) i dialogy. A ovšem, skvělé herecké obsazení v čele s Ryanem O'Nealem v roli drasticky probouzeného nudného vědce.

• 14.4.2004  21:19

Nějakou chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na Michaela J. Foxe v naprosto nekomediální roli (kterou zvládá perfektně, škoda, že těch se v dramatech neobjevil častěji), ale pak už jsem sledoval výborné drama o tom, co udělá z lidí válka. Vykolejený Sean Penn i ostatní herci jsou taktéž vynikající.

• 12.4.2004  22:18

Příjemně oddechová totální ujetost. Není to normální film, spíš dílo zhuleného štábu, jenž ve své snaze dobře se bavit utratil hodně peněz a vytvořil přitom někdy až montypythonovské filmové situace.

• 26.1.2004  18:21

Především díky obsazení (Pacino, Crowe či Plummer prostě nemůžou zklamat) je to docela dramatický a zajímavý film o vítězném boji s větrnými mlýny tabákového průmyslu.

• 21.1.2004  18:44

Rozhodně to není jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl, ale to bude mou zaujatostí proti současné filmové tvorbě. Rozhodně to není dokonalé. Je tam spousta věcí, které si mohli autoři odpustit, aniž by to ublížilo filmu či předloze (visící Frodo, skokan Denethor či Legolas, etc.) a taky mi tam místy něco chybělo. Taky Mortensen opravdu není ten pravý král. Ale i tak je to asi nejlepší film, co dnes může vzniknout, a jsou tam momenty, které prostě nejdou popsat (většina filmu). A když nebudete rýpaví jako já, tak jako celek je to prakticky dokonalý epický film, který vtáhne diváka do svého světa a pustí jej až někdy hodinu po skončení. Takže 95%, což se zaokrouhluje nahoru...

• 10.1.2004  13:52

Je to sice taková ptákovina, ale mně se to líbilo a dobře jsem se bavil. Asi je to zásluha toho skvělého obsazení, které prostě nemůže zklamat.

• 25.12.2003  21:27

Film tak dokonalý, že by pomalu ani nepotřeboval dialogy. Stačí obraz, zvuk, a hudba...a Sergio Leone. Pak vznikne něco, co se nedá popsat. To se musí vidět, slyšet...a pocítit.

• 25.12.2003  21:12
    Profesionál (1981)

Jeden z nejlepších, ne-li nejlepší Belmondův film. Projednou tu ze sebe nedělá šaška, a atmosféra snímku tím dostává pořádnou šťávu, houstnoucí až do konce. K tomu skvělé vedlejší obsazení (padoušský Robert Hossein nemá chybu, stejně jako ostatní herci), nádherná Morriconeho hudba, a ten závěr...mmm...prostě 5*.

• 7.12.2003  21:18

Nic moc scénář+herecké výkony často na hranici ochotnictví (přehrávání až běda)+cosi, co asi měl být humor,ale já to nejspíš nepchopil=nuda nuda, šeď šeď...a 40% max.

• 18.11.2003  23:59

Dost dobrý! Fakt zajímavej nápad dokumentu o lidech á la National Geographic. Málem jsem spadl pod stůl, Vladimír Čech nemá chybu:-)

• 18.11.2003  23:56
    Chobotnička (1983)

Rozhodně dobrá bondovka, s příjemnou - hodně vysokou - mírou nadhledu a humoru. Roger Moore tomu všemu dodává správný, težko popsatelný švih Bonda před důchodem:-)

• 17.11.2003  11:43

Atmosféra a napětí, že by se daly krájet, přitom se tam vlastně jen mluví (naštěstí-scéna tragédie v katedrále není právě povedená a je trochu kaňkou v celkovém dojmu). Úchvatně děsivý Richard Burton, jeho ďábelský pohled mě strašil ve snu ještě týden po shlédnutí. A ten konec! Brrrr...

• 15.11.2003  23:08

No, je to lepší než Reloaded (víc příběhu, i když dost pod povrchem), míň zbytečných scén všeho druhu, takže jsem se tentokrát nenudil (jen těch scén v Zionu mi v kontextu příběhu přijde pořád zbytečně moc). Bůhvíproč mi ale přijde první díl jako film prostě lepší. Tady mě jaksi nic moc nepřekvapilo, a třeba "bitva se stroji" mi (na rozdíl od asi většiny diváctva) nepřišla nijak úchvatná. Nicméně, trilogii se dostalo jistě důstojného konce v podobě skvělého završní příbehu, s nímž nelze být nespokojen. A to finále, to opravdu stojí za to vidět. Takže ****1/2*.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6