Podnikavá dívka (1988)

Na komedii mi to přišlo trochu málo vtipné, naopak jsem se až podezřele často nudil. Nic moc.

Ohrožení Britannicu (1974)

Hvězdně obsazený a velmi kvaltiní "bombový" thriller. Ze svého kouzla ztratil jen málo, a i dnes vám to nedá spát - červený, nebo modrý?

Kill Bill (2003)

Bruce Lee, Sergio Leone a kdovícoještě v jednom filmu, vše řádně říznuté řekněme Mužem z Acapulca (některé krvavé scény jsou slušná komedie;-). Kouká se na to znametnitě, i když spíš než plnohodnotný film je to hříčka postmoderny. Ale jedno je jisté - mezi současnou tvorbou ční Kill Bill těžko popsatelným způsobem a dává vzpomenout, jaká mizérie to dnes ve filmovém průmyslu je...Uvidíme co Vol.2.

Princezna Mononoke (1997)

První anime co jsem viděl, a po počáteční skepsi jsem byl vcelku příjemně potěšen. Není to sice úplný zázrak (je to holt kreslené;-), ale kouká se na to víc než dobře, má to šťávu a hlavně zvláštní poetiku japonské kultury. Rozhodně nelze než doporučit.

Metropolis (1927)

Fantastická vize 21.století v mistrovském kousku Fritze Langa. Sociální téma dnes už sice vypadá trochu omšele, ale vize moderní společnosti je stále úžasně silná a působivá. Za vše může i dokonalé a na svou dobu velmi vizionářské technické zpracování (uvidíte zde třeba Blade Runnnera nebo Minority Report), a nelze nezmínit i skvělou expresionistickou kameru. Např. hra světel a stínů při pronásledování Marie katakombami nemá chybu.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Slušná, spíš průměrná parodie, které dost škodí idiotský "humor" s parodií přímo nesouvisející. Ale chvílemi je to fakt legrace.

Mumie (1999)

Více než povedená variace na Jonese. Ten je sice stále nejlepší popcornové dobrodružství, ale Mumie rozhodně nikoho neurazí. Pokud chcete vypnout mozek a dvě hodiny se dobře bavit, je to film pro vás.

Nenapravitelný (1975)

Totální ztřeštěnost, místy sice docela legrace, místy ale musel být scénárista silně pod vlivem...něčeho velmi silného. To už je to pak ujeté až moc.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Prostě...skvělý:-) Na konci jsem se jen šťastně šklebil, protože něco tak absurdně černočerně zábavnýho se jen tak nevidí. Scénář je prostě perfektní, a i když je přímo úchylně zamotaný, vyvíjí se stále překvapivěji až do posledního záběru. A ty postavičky - krom toho, že jsou dobře obsazené, jsou prostě...k sežrání:-) Úplně všechny.

Říše slunce (1987)

Cosi mi říká, že tento hrubě nedoceněý film je největším Spielbergovým majstrštykem, a možná na tom i něco bude. Hloubka filmu je nepopsatelná, Bale je fantastický a přitom to celé neupadá do patosu a poněkud účelové emocionality pozdější Stevenovy tvorby. Nelze než smeknout.