Ztraceni (2004) (seriál)

Nakoniec som dostal síce dačo úplne iné ako som čakal ale i tak som bol spokojný. Tento seriál sa z počiatku hrá na dačo úplné iné čím nakoniec bol. Prvá a druhá sériu ktorú som začal hltať dakedy v období keď som ukončil svoje študentské časy bola niečím, z čím som sa do tej chvíle nestretol. Zmes mysterie a romantiky na nebezpečnom ostrove kde všetci čakajú na záchranu a vykúpenie. Dajako v tretej a štvrtej sérií sa seriál skôr zmenil na akčné dobrodružstvo. Vidíme, že všetko čo sme dovtedy videli je nakoniec celkom inak ako sme si mysleli. Piata a šiesta séria je už fantasy a príprava na veľké finále. Zo začiatku sa mi zdalo zbytočné to neustále vracanie čo hlavní hrdinovia zažívali pred oným osudným letom 815. Ale nakoniec to všetko dávalo zmysel. Ostrov im ponúkol druhú šancu. Dačo ako vykúpenie a bolo len na nich ako to prímu. Pri cestovaní v čase sa mi páčilo, že sa scenáristi nepokúsili o dajakú koninu ale zostali verní teórií relativity. Každá z postáv mala dačo do seba. Daktoré som od začiatku neznášal. Iné mi prirástli k srdcu. Ak by som mal zhodnotiť ktoré postavy boli u mňa tie najobľúbenejšie tak by som sa tu musel asi rozpisovať do aleluja. Poviem len, že škoda že nedali napríklad Shannon ktorú stvárnila Maggie Grace viac priestoru. Dobre sa na ňu pozeralo :). Ale uznávam, že sa snažili a vybrali rozhodne nádherné ženy ( či Evangeline Lilly - Kate, Rebecca Mader - Charlotte, Tania Raymonde - Alex a samozrejme Emilie de Ravin ako Claire). U mužoch som žiadnu dôležitú stratu alebo nedostatok priestoru nezaznamenal. Najsilnejšou postavou ktorá mi síce takmer celý seriál išla na nervy bola Michael Emerson ako Ben. Najzáhadnejšia bol zas asi Terry O'Quinn ako Locke. Celkovo u mňa zostane pár nezodpovedaných otázok o ostrove ale ten seriál nebol o ňom. Bol o ľuďoch a ich druhej šanci ...

Magická hlubina (1988)

Možno to bol len môj pocit ale v tomto filme sa nič nedialo. Nič. Na čo som to vôbec pozeral? Za delfínov jedna hviezda ...

Cizí oběd (2013)

Môj počiatočný optimizmus sa začal rozvíjať od momentu, ako si hlavná dvojica začala prostredníctvom obeda dopisovať. Príbehy zo života ktoré boli či už z minulosti alebo prítomnosti boli skvelé. Tešil som sa kedy sa stretnú. Nečakal som od nich žiaden vzájomný vzťah ale skvelé kamarátstvo. SPOILER! no od momentu ako sa hlavný hrdina vyhol stretnutiu to začalo upadať. Chápem ho (a to dosť! možno by bolo teraz všetko úplne ináč) ale filmu to veľmi ublížilo

Vojákova dívka (2003) (TV film)

Film ma hneď na začiatku vystrašil. A veľmi! Bál som sa, že čo to idem pozerať za koninu (prepáč). Predsudky ktoré vždy boli, sú a budú hrajú v tomto filme prvú ligu. Jeden sa vedel s predsudkom vysporiadať a druhý nie. Aj tak si myslím, že toho spolubývajúceho najviac sralo, že je homosexuál a nevie stým bojovať.

Zmizení (2013)

Vo filme Donnie Darko raz dakto vravel, že strach a láska sú najsilnejšie emócie. Musím povedať, že súhlasim Strach (ktorý je vedený láskou) o vlastné deti je taký silný, že idem až za hranicu zákona. Strach ktorý nakoniec rozožerie inak "bezstarostnú" rodinu na padrť. Možno to všetko bola len skúška viery v boha (schválne ho píšem z malým b). Možno to bola len sila jedného nezdravého mozgu ... Odpovede treba asi hľadať dakde na začiatku, ak tam teda sú ... Hlavne si treba dať pozor na vatu, tej tam je dosť ...

Starbuck (2011)

Nechať si platiť za masturbáciu je prejavom priamej demokracie. Ako to je ale keď chcem vedieť kto je otcom? Hmmm ... inak komédiu od toho moc nečakajte, no na druhú stranu je to milý príbeh .... (najviac ma dojalo, keď prehovoril "hovorca" detí čo podávali žalobu keď chceli vedieť kto je ich biologický otec)

Já, robot (2004)

Nakoniec som bol spokojný. Tieto sci-fi filmy ktoré môžu ukazovať blízku realitu mám rád. Navyše tiež som tak mierne hádal kto zavraždil pána profesora. Neuhádol som, rovnako ako som neuhádol kto je zodpovedný za onu vzburu :o Keby bolo menej efektov a viac by dbali na dialógy tak by to bolo aj za 5* P.S roboty sú aj tak na sračku, načo ich vôbec vyrábajú

Očista (2013)

Mne to teda pripadalo ako keby sa skôr pozerám na určitý druh komédie. Vám nie? Takže na jednej strane máme skvelý prepracovaný bezpečnostný systém počnúc silnými "okenicami" ktorý stojí nemalé peniaze a na strane druhej reťaz a ťahač. Čo podľa Vás vyhrá? Na tomto filme sa mi inak páčilo veľa vecí. Na jednej strane krásna empatia ktorú predviedol malý chalan k neznámemu pánovi čo potreboval pomôcť. A na strane druhej ukážka toho, že aj sused či známi s ktorým sa zdravíte a máte pocit, že si vychádzate, by vás bes problémov odbachol ak by dostal k tomu možnosť z toho sa beztrestne vylízať. Každopádne dúfam, že takýto deň "amnestie" nikdy nebude zavedený ... tak či tak sa človek bojí ísť v noci po ulici .... napadá ma ešte jedna vec. Do akej mieri je toto pravdivé? "kde su vsetci svaty ked ozvyva sa plac a rev ziadne bozie deti sme iba krvilacna zver"

Rohy (2013)

Ani som netušil, že Juno Temple ma dokáže takto v dajakom filme očariť. No ale dlhé ryšavé vlasy robia svoje. To je fakt. A páčil sa i aj ten príbeh, kde aj ja som hádal kto bol oným vrahom Meriin ... Romantická časť fungovala skvelo a nebyť toho prehnaného fantasy konca by som rozhodne dal aj za 5*

Kingsman: Tajná služba (2014)

Nečakal som to ale ja som sa pri tom bavil Prvá polovica filmu bola dokonca famozná. Potom od tej scénky v kostole to trošku začalo pokrivkávať ale aj tak celkový dojem stojí zato. A tá Lanselotka by tiež stála zato :D