Lucretat

okres Praha

3 body

<< předchozí 1 2
    • 4.2.2017  13:19

Kvalita! ... Tohle jsem považoval za vhodné pojmenování nové řady, při sledování prvních dílů. Asi do poloviny. Pak zvrat a podle mě velmi zajímavý nápad, skloubit herce ze seriálu a ehm... fiktivní skutečné postavy. Jenže z tohoto potenciálně geniálního settingu se nepodařilo vykřesat nic moc zvláštního. Tam, kde bych čekal spíše thrillerový nádech a napětí pramenící z nastolených vztahů mezi účinkujícími (a v závěru možná i popření celé té nadpřirozené nadstavby jako šarády, která se nikdy nestala), dostáváme vlastně úplně to samé jako doposud. Opět duchové, kolonisté, nic nového pod sluncem. A aby toho nebylo málo, pak se připojí bloggeři, které pro změnu sejme ta samá skvarda strašidel. A pak - chvíle napětí - další odvážlivci s pořadem Lovci duchů! A hádejte, co se jim stane... Jo, správně. Výsledek - tvůrci definitivně potvrzují, že splétání příběhových nitek v závěru jim zkrátka nejde. A já už po šesti sériích přestávám doufat.

• 22.3.2016  00:56

Loved it! Mladík a moře aneb jak svět okolo utváří nás samé. Febiofest 21.3.2016.

• 26.1.2015  11:50

Myslím, že tvůrci moc neumí vařit. Zvládnou ještě tak základ na omáčku, ale postupně přidávají všechny ingredience, které jsou samy o sobě vynikající, ale když jich je moc splácaných dohromady, pokrm chutná všelijak, jen ne tak, jak bylo původně zamýšleno. Ve Freak Show máme parádní prostředí pro horor, přehlídku nejrůznějších deformovaných postav, velmi kvalitní dialogy, nechybí zajímavá odhalení a šokující zvrácenost. Přesto to dohromady netvoří dobrý celek, protože tomu zoufale chybí nosný příběh. Podobně jako v AHS světě nemají příšerky moc co hrát, protože na ně nikdo nechodí, i na obrazovce to vypadá podobně. Charaktery se většinou jaksi plácají od epizody k epizodě, sem tam někdo přibyde nebo ubude, přičemž na celkovou příběhovou linii to nemá sebemenší dopad (viz přítomnost Ma Petite nebo tlusté dámy, které tam ve výsledku vůbec nemusely být). Příjemné: nejlepší intro ze všech řad, siamská dvojčata, Dandy, music covery Jessicy Lange. Nepříjemné: Jessica Lange počtvrté hraje stejnou postavu.

• 3.11.2014  01:15
    Babadook (2014)

O filmu se velmi dlouho dopředu mluvilo a dlouho se na něj taky čekalo. I když jsem po shlédnutí traileru čekal typického (ale kvalitního) zástupce subžánru "bubák-ve-skříni", výsledek mě fakt mile překvapil. Napětí by se dalo krájet hned od začátku, hodně tomu pomáhali oba hlavní herci (toho kluka bych chvílema zaškrtil! - v dobrém :) Škoda jen, že celá ta pečlivě budovaná psycho atmosféra vezme za své ve finále, které bych si vzhledem k dosavadnímu vývoji představoval jinak. Rozhodl jsem se, že ten konec budu chápat jako metaforické uzamknutí temné stránky někde mimo dosah :) Adept na horor roku.

• 2.10.2014  23:44
    Annabelle (2014)

"Hej lidi, máme teď možnost vydělat nějaký prachy na těch Démonech, co měli úspěch. Ale musí to bejt rychlá akce, nemáte nějakýho známýho scénáristu? Nároky nejsou vysoký, lidi přitáhne ta spojitost s předchozím filmem." Takhle asi proběhl kick-off briefing u tohohle snímku. Ne vážně, pokud od hororu nevyžadujete nic víc než děsivý zjev panenky, pár povedených lekaček a... a co vlastně? Nic víc to prostě nemá.

• 10.9.2014  13:20

Další důkaz toho, že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Pán prstenů se podle mého povedl na jedničku a je to dnes už klasická trilogie. Pak páně Jacksona asi můza opustila (viz sterilní King Kong) a on asi doufal, že na něj opět vybafne někde za novozélandským keříkem. Inu, nestalo se. Z filmu je strašně cítit jak moc se chce zalíbit dětem, ale zároveň neodradit zaryté fanoušky původního tryptychu. Pro mě se to nepovedlo, je to nechutně digitální, pitvořivé, prvoplánové. Copak mají v továrně na sny linku jen s jedním programem - "Neurazit, nenadchnout"? Zaprodal jsi se producentům, Péťo. Na ostatní díly ani zvědavý nejsem. Howgh.

• 23.7.2014  17:03
    Pod drnem se skrývá Zlo (amatérský film) (2013)

Dvě věci mě pobavily - záběr na kávovar s koupelnovými zvuky a věta slečny Blondýnové: "Ten Josef, to je ale šikula." :D Ale připadá mi, že to bylo tak: pár lidí kolem tvůrců se asi v obýváku nad známými obličeji před kamerou zasmáli, a tak si pánové řekli, že je to vtipný film. Tak příště víc soudnosti :)

• 2.7.2014  21:01
    Posedlost (1981)

Tak přesně na tyhle filmy já nemám žaludek. Naprosto zbytečné hysterické scény obou hlavních postav, vůbec nic se v podstatě neděje... Prostě trochu méně "artu" prosím :)

• 7.6.2014  22:09
    Evidence (2012)

Aneb když se Záhada Blair Witch zvrhne v Resident Evil :)

• 18.5.2014  14:38
    Insidious 2 (2013)

Dal jsem si dnes takový mini Insidious maraton a tak můžu oba díly pěkně čerstvě porovnat. A začnu tím lepším. James Wan horory prostě umí, to je bezesporu. Ví, jak správně brnkat na nervy a už podruhé to umocňuje výbornými zvuky. Očividně má v malíku různá žánrová klišé, se kterými si dokáže pohrát a diváka v nestřežené chvíli zaskočit. To ale víme, dokázal to už několikrát. Pokračování jsou ale od toho, aby smysluplně příběhové navázala. A tady je podle mého kámen úrazu, totiž scénář. Připadá mi, jako by se oba scénáristé vydali do Zásvětí a místo nich se vrátil Pejsek s Kočičkou. SPOILER ALERT Podtitul filmu by totiž mohl znít "Návrat Normana Batese a jeho převtělení do Jacka Torrance". Nemám nic proti poctám starším žánrovým snímkům, ale tohle je prostě vykrádačka, že to bije do očí. A naplácnout tyhle ingredience na duchařské těsto neznamená, že je filmová pizza originální. Není. Plus je tu dalších spoustu malých věcí, které scénáristům utekly. Např. "Musíme zničit všechny vzpomínky na matku." A pak najdou matku, vezmou jí koněm po hlavě a je vyřešeno. Hotovo, happy end. Návaznost na první díl byla poměrně hezky vyřešena, ale jinak mě film nepřesvědčil a je mi líto, že potenciál téhle série u mě značně klesl. Rozmýšlím mezi 2* a 3*, dávám 2,5* za režii, zaokrouhleno 3*.

• 16.2.2014  17:50
    Hell: pt.1, The (amatérský film) (2013)

Tak ke krátkému filmu krátce :) Celkem se mi líbí téma a (houslový?) otvírák celkem příjemně naladil. Příběhu ale jinak chybí... příběh, nebo aspoň nějaký twist, zajímavá pointa (ta tedy hádám přijde až v další části?). Zajímavá byla kamera (i když všeho moc škodí a rozklepanost někdy byla přílišná). Co mě trochu zarazilo byla délka samotného filmu, který, ač se chlubí stopáží přes 8 minut, má vlastně jen cca 4, protože opening a closing credits mají dohromady přes čtyři a půl minuty!! Ale pěkný pokus, taková variace na silenthillovskou strunu :)

• 12.1.2014  02:18
    Stoker (2013)

Slyšel jsem sice, že je to vynikající film, ale že se z toho vyklube jeden z nejlepších, které jsem vůbec viděl, to bylo teda překvápko. Každý obraz a detail tu má svoje místo, naprosto dokonale přesní herci a nepředvídaný směr, který celá ta nádhera nabere. Amélie z Montmartru potkává Alfreda Hitchcocka. 6/5 a jednoznačně film roku 2013. PS.: Vynikající scénáristický debut známé tvářičky.

• 17.11.2013  23:04
    Zmizení (2013)

Nevím, jestli se mám radovat nad tím, že jsem právě shlédl parádní kousek, jaký už tu dlouho nebyl (naposledy snad Insomnie) a nebo brečet kvůli tomu, že už to nikdy neuvidím poprvé :) Malý velký žánrový klenot.

• 31.10.2013  21:37
    Shhh (2011)

Ta holka mizerně přehrávala, ale jinak se mi to moc líbilo, takové del Torovské věci já rád (btw. jeden z těch obrázků je příšerák z Faunova labyrintu, všimli jste si? :)

• 22.8.2013  23:01

Modern genius my ass.

• 3.8.2013  18:20

Tak jsem čekal různorodou sbírku hororových kraťasů, místo toho jsem ale dostal esesáckou lišku, prdící japonky a hovínko, kterému se stýskalo po domově... Povídka L už v jednom momentě snad hraničila se zákonem... Dost zklamání 3/10.

• 1.6.2013  16:24

První díl se mi celkem dost líbil, proto jsem se na pokračování těšil. Doufal jsem, že se dozvím proč vrah dělá co dělá a snad jsem i měl za to, že se dočkáme nové slasherové ikony. No, dopadlo to bohužel dost bídně. Příběh je v podstatě nulový, o vrahovi se nedozvíte vůbec nic, takže vás vlastně nezajímá. Do toho ploché charaktery, jejichž IQ se pohybuje kolem 100 (ale v součtu) a scénář nestál už vůbec za nic. Nedoporučuju.

• 7.5.2013  23:11
    Will a Grace (TV seriál) (1998)

Naprosto parádní sitcom, který dost troskotá na svém českém dabingu. V originále jsem ho viděl nesčetněkrát a jejich slovní hříčky, dvojsmysly a sarkastické poznámky jsou naprosto špičkové, což se tradičně v dabingu ztrácí, protože překladatelé nemají zájem/čas/talent na překlad toho ohromného množství hlášek. Vážně doporučuju originál i klidně bez českých titulek (na amerických sitcomech se mimochodem výborně učí angličtina poslechem). Po pár dílech můj oblíbený seriál.

• 4.4.2013  22:30

Naprosto geniální animák (záměrně neříkám pohádka), humorem určený spíše dospělejšímu publiku. Suverénně pro mě nejlepší disneyovka - asi proto, že je od ostatních i dost odlišná. Je bláznivější, originálnější, svěžější... Opravdu povedený český dabing k tomu hodně přispívá. Okamžitě šla do oblíbených filmů, kdybych mohl, dám hodnocení 6/5 :) Rozhodně doporučuju, skvělá zábava na večer s přáteli.

• 15.2.2013  14:12
    Babovřesky (2013)

Nikdy bych nečekal, že tohle řeknu, ale - kde je sakra verbal, když ho člověk potřebuje?

• 2.2.2013  15:03
    Elfen Lied (TV seriál) (2004)

... aneb vraždění dětí a zvířátek nebylo nikdy tak zábavné. Samozřejmě, že tomuto anime lze vytknout mnoho věcí (zbytná nahota, jednání některých postav...), ale mě to trochu zkazila jiná věc - a to sice, že celý příběh z velké části stojí na velice nepravděpodobných náhodách. SPOILER Např. Lucy se setká s Koutou jako dítě - Lucy uteče - Lucy jako Nyu najde na pláži Kouta - později se (ze všech myslitelných míst) na stejné pláži objevuje Nana, kterou objeví zrovna Mayu a ta ji odvede k Lucy...SPOILER. Nemám u seriálů/filmů/knih zkrátka rád, když jim jako palivo slouží náhoda. Ale to je ke kritice všechno. Námět je více než zajímavý a moc mě bavily příběhy jednotlivých postav (zvláště Mariko a jejího otce). Nyu!

• 2.12.2012  19:54
    Seznam smrti (2011)

Neskutečně přechválený film. Někdo si tady chtěl hrát na Davida Lynche a hrubě se to nepovedlo. Opravdu ztráta času. Ta jedna hvězdička je za hudbu.

• 2.12.2012  16:45

Brilantní snímek, který by vás neměl svou první polovinou odradit. Velké plus za originální příběh (i když malinko předvídatelný) a skvělou hudbu. Jen houšť!

• 22.11.2012  21:31

Právě jsem se vrátil z promítání, tak se můžu podělit o čerstvé dojmy. Na začátek - filmy ze SH univerza (co se hvězdiček týče) nehodnotím objektivně, jelikož jsem na SH vyrůstal a do dneška ho miluju jako celek, ačkoliv to už samozřejmě není, co bývalo. Tak nejdřív plusy - povedl se casting, jmenovitě Heather, Claudia, Leonard. Kdyby herci v globálu dostali trochu víc prostoru (a lepší dialogy), mohlo to ale dopadnout ještě o HODNĚ lépe. O hudbě se nedalo pochybovat co se potvrdil Yamaoka (a dopadla na dle očekávání na výbornou). Největší plus podle mě zaslouží výtvarné ztvárnění. Na tom si tvůrci dali záležet opravdu hodně a je to vidět. Bizarních a povedených monster je tu celá řada, některá z nich jsou nově vymyšlená přímo pro film, což je bod navíc. Bohužel se tvůrci formě věnovali o dost víc než obsahu... Čímž se dostáváme k záporům. Vlastně záporu. Jde totiž o jedno velké zklamání, a tím je scénář. Michael J. Bassett je dle svých slov velkým fanouškem her, což ale v příběhu a postavách absolutně nedokázal využít. První třetina byla ještě docela nadějná (čti "ne tak podprůměrná"), ale pak to šlo z kopce a na malou nenápadnou kuličku se začal nabalovat silenthillský popel nehorázné béčkovosti. Velká škoda, že si režisér scénář nakonec vydupal... Shrnutí: Kdyby jediným kritériem dobrého filmu byl vizuál, mohl by SH 2 směle pokukovat po Oskarech za nejlepší film. A nebo měl film zůstat němý. Přesto hodnotím *** (jedna hvězda navíc za mou hráčskou historii SH, což znamená, že se na film s nějakou zvrácenou chutí podívám ještě několikrát). Ještě malý plus za SPOILER souboje s "bossy" a velký plus za souboj PyramidHead vs. Dark Claudia.!! Ten byl opravdu působivý.SPOILER

• 15.11.2012  22:01
    Sinister (2012)

Tak já si furt v hlavě během filmu vytvářím možné konce a jak to bude a ono nakonec tohle... Ne, že by to byl špatnej film, ale po zdejším hodnocení jsem popravdě trochu zklamanej... Asi je to nedostatkem opravdu dobrých hororů, tohle je opravdu o něco lepší než většina současné produkce, ale zas ne o tolik.

• 28.10.2012  23:54

První polovině bych určitě neváhal dát 4*, jak se tam ale začnou množit duchové, jde celé tajemno do háje. Druhá polovina mě bohužel přímo nudila... Vlastně nechápu proč všechny ty duchařské intriky, když už od začátku mohli všechny vyvržadit a bylo by... Vyzdvihl bych určitě režii, zajímavou kameru a zručné dialogy, ale celkově se mi příběh a pojetí nelíbilo. Na druhou sérii se těším ze dvou důvodů: 1) odehrává se v blázinci, což je jedno z mých oblíbených horrorových placementů a 2) údajně má chybět nadpřirozeno, což by z výše uvedených důvodů mohlo být jen k užitku.

• 6.10.2012  00:42
    Bytost (1982)

Možná kdybych film viděl jako desetiletý, tak by mi utkvěl v paměti a o X let později bych mu na ČSFD udělil lepší skóre... Ale dnes už na mě takový film zapůsobit prostě nemůže. Líbilo se mi, že se scénárista s ničím nepáral a rozjel to hned ze začátku, ale druhá polovina filmu už byla spíš k smíchu. Ne, ne k smíchu, byla to spíš velká nuda a to včetně konce. Přeceněné. Zklamání.

• 10.3.2012  22:48

Po té vlně nadšení jsem bohužel filmem dost zklamán. Knihu jsem nečetl, ale k filmu mám dost výhrad: 1) chybí uvěřitelná motivace Kevina, chvíli je z něj zvrácený parchant, pak má zase světlé momenty, ale proč dělá co dělá se prostě vlastně nedozvíme 2) proč se k té matce tak chovali ostatní? ona přece de facto nic tak špatného neudělala 3) naprosto špatné vystavění příběhu, žádná gradace děje 4) ubíjející dlouhé, rádoby artové záběry, které se IMHO do filmu vůbec nehodily a naopak mu dost škodily a mě neskutečně nudily a otravovaly Plus si zaslouží samozřejmě Tilda, ale na Oscara to fakt tak silné nebylo. 40%

• 4.2.2012  23:09
    Delikatesy (1991)

Tenhle snímek je zkrátka divný a ta divnost mě hodně bavila. Tedy v první půlce. Francouzi mají schopnost jistého artového feelingu v genech. Artový film ale není magické zaklínadlo, kterým můžeme omluvit každý nepovedený experiment. U Delikates jsem si moc užil některé epizody (hlavně ty se sebevražednou Aurorou), ale jako celek to zkrátka nezapůsobilo. O ději se mluvit nedá, komediální náboj to v půlce téměř ztrácí a celé to tak nějak nesedí, asi jako by neseděl Legoland postavený z Merkuru. Jen pro gurmány.

• 10.8.2011  01:56

Zvědavost mi nedala a v rámci Filmové noci jsem se rozhodl věnovat dvě hodiny druhému Langdonovu příběhu. Knihu jsem ještě nedočetl, ale to mi nijak nevadilo. Svůj tip na hlavního záporáka jsem už měl (a správný), takže vzhůru na věc. Bohužel hned jedna z úvodních scén (ta v CERNu) do mě vsadila semínko pochybností, že tenhle film za něco bude stát. Hlášky typu: "Sesynchronizujte protonové aktivátory." a "Protonové aktivátory sesynchronizovány." možná udělají radost fandům seriálového Star Treku, ale na mě ta minuta těmto podobných pokynů opravdu nezapůsobila, naopak. Celý snímek je oproti Šifře méně propracovaný, téměř bez napětí a závěrečná pointa naprosto otřesně vygradovaná. Na druhou stranu existují daleko horší filmy a pokud vás Andělé a démoni vyloženě neotráví, rozhodně vás neurazí.

<< předchozí 1 2