...a jitra jsou zde tichá (2015)

Po tom co jsem viděl snímek Stalingrad, mám maličko nedůvěru k ruským filmům z Velké vlastenecké války. Ale tohle bylo decentní, herečky jsou sympatické a dá se na ně koukat, akce je docela dobrá, nic nereálného. Tohle je ten správný feminismus, kde se zachycují fakt skutečně ženské hrdinky (ženských vojaček v rudé armádě bylo nespočet). Oceňuji i kameru a záběry na hezkou krajinu.70%

Zlatá maska (2020) (pořad) odpad!

Nevěřil jsem někdy tomu, že to řeknu, ale zlaté superstar, zlatý hlas, zlatý talent. Tohle je fakt totální žumpa, přeplácaná cetka, blikající všemi barvami co snad existují (chudáci lidi trpící epilepsií). To, že to funguje někde v Japonsku, neznamená, že to bude fungovat i v ČR (a taky nefunguje). Koukal jsem na Krejzovi, koukám na slunečnou, koukal jsem na štiky, ale tyhle věci byly aspoň trapné, až to bylo zábavné. Tohle je prostě jen a jen nudné.. 0%

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Dlouhou dobu jsem nedokázal přiřadit k tomuto filmu žánr. Ze začátku to na mě působilo jako taková černá komedie, ale po první půlce ten humor tak nějak ustupuje. Nevím proč ale Mildred mi přišla celou dobu jako strašná piča a naopak Woody Harrelson mi přišel jako největší sympaťák. Herecky je to ale dobře zvládnuté. V celém filmu se prakticky nic neděje, on i ten konec je takový, no nijaký, ale i tak mě to bavilo. Na dlouhé covidové večery ideální. 75%

Cesty z dluhů (2020) (pořad)

Já normálně nemám slov, takový bizár, to se nedá.. Viděl jsem pouze díl, kde byla matka a její čerstvě zletilá dcera a většinu času jsem měl otevřenou hubu a divil jsem se, že někdo takový mezi námi žije. Sám nejsem moc praktický, do práce se také nějak moc nehrnu, ale to, že holka v 18 letech v životě nevynesla koš, či se "unaví" během vysávání no nemám slov.. Pan Waldhauser měl na konci tohoto dílu naprostou pravdu, že se takto vychovává další generace dlužníků, při troše štěstí tahle holka skončí jenom pod mostem, ale spíše si nadělá 10 parchantů a nechá se vyživovat daňovým poplatníkem. Samotná reality show není rozhodně blbá, jen je to nedotažené. Velký problém jsou i samotní účinkující, protože podobným lidem skutečně pomoct nelze - i kdyby od primy dostali 10 míčů, tak za dva roky jsou zase v mínusu. Musím ale ocenit, že pan finanční poradce docela rychle zhodnotil, kde je problém. Škoda, že se podobné reality show neujala spíše ČT, protože ta se nemusí honit za sledovaností a účinkující by nebyli třeba tragédi, kterým stejně nelze pomoct. Ale ti radši natočí nějakou chujovinu jako To se ví, či dovolenou v protektorátu.. 35%

Tajemství 2. světové války (1998) (seriál)

Velmi dobře zpracovaný dokument o méně známých věcech z WW2. Vzhledem k obrovskému rozsahu témat mě některé díly bavily více, některé naopak méně, ale to není vůbec na škodu, spíše naopak, protože dokument o válce v pacifiku bych si asi nepustil a díky tomuto dokumentu jsem byl tak trošku donucen se o této části WW2 něco dozvědět. Některá fakta se skutečně opakují (např. to s prolomením enigmy), na druhou stranu chápu, že každá epizoda musí být tak nějak konzistentní i pro lidi, kteří neviděli předešlí díly. Rozhodně nejlepší dokument o WW2, co jsem tento rok viděl. 92%

Párty Hárd (2019)

Rozhodně nejlepší počin od Řezníka. Máma má raka mě hodně zklamalo, takže jsem se bál, že i toto bude blbé. Hned první scéna mě vyvedla z omylu. Některé scény byly naprosto skvělé a musel jsem si je pouštět víckrát (scény s Grundzou). Příjde mi to, že všech řezníkových filmů nejvíce ujeté a celkově je to takový spíše dětinský humor, na druhou stranu mě se přesně takový humor líbí. 85%

Greyhound (2020)

Příjemný válečný film, který si na nic moc nehraje a jde rovnou na věc. Akce je v podstatě od první minuty a končí až závěrečnými titulky. Film působí poněkud nepřehledně a myslím, že lidi co nemají tento žánr rádi tento film neocení, na druhou stranu právě tahle nepřehlednost poměrně přesně popisuje situaci, která v Atlantiku během WW2 panovala. Hanks jako vždy skvělý. Jsem nakonec rád, že to nešlo do kin protože samotný film má asi 80 minut což je na kino fakt málo.. 70%

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

Největší problém téhle série je to, že střelivo bylo vystříleno již v prvním díle a další díly nenabízejí nic moc nového. Co ale musím ocenit je to, že trojka není taková (nelogická) sračka jako dvojka a sem tam nějakou vtipnou scénu přinese. Podobně jako u minulých dílů se to přehoupne i na takovou tu slaďárnu, ale na to jsem si už asi zvykl. Celkově se ale nejedná o nic tak strašného, na německou komedii je to poměrně důstojné, občas i vtipné, v porovnání s novodobými americkými "komediemi" je to skvělé. 55%

Loupež v Hatton Garden (2017)

Strašné utrpení. O této loupeži jsem se prvně dozvěděl z pořadu White Rabbit Project, kde to bylo zpracováno fantastickým způsobem, když jsem viděl ukázky na toto tak jsem se na to také těšil. Bohužel jsem se dočkal jenom nudy a ničeho jiného. Zase abych tvůrcům filmu příliš nekřivdil, tak na samotné loupeži bylo zajímavé asi jen to, že to udělali dědci + absurdní způsob kterým je policie následně chytla a s takovou municí asi není možné natočit "zábavný" film. Rozhodně spíše doporučuji právě zmiňovaný White Rabbit Project, kde se o loupeži dozvíte možná víc hlavně v kratší době. 20%

V síti (2020)

Myslím si, že je dobré, že někdo tuhle problematiku poměrně zajímavým způsobem zdokumentoval. Minimálně to třeba otevře rodičům oči, že dětem by se měli více věnovat, více s nimi komunikovat atd.. Protože se obávám, že do pasti podobných úchylů padnou děti, které mají nějaký problém (nenapadá mě jediný důvod co může fascinovat dvanáctku na nechutném padesátnikovi co si honí péro). Samotná zpracování dokumentu se mi líbilo, herečky skutečně vypadaly velmi mladě (teda v obličeji, jejich postava, minimálně dolní polovina opravdu nevypadala na dvanáctiletou) a docela obdivuji, že to zvládly. Co mě trošku vadilo, že občas se vyloženě porušoval kodex (např. s tím "klaďasem"), který si autoři sami nastavili a co mě vyloženě iritovalo byl rozhovor s právníkem, který říkal, že by to sociální sítě měli více monitorovat a mazat to. Myslím, že každá rozumná seznamka, či sociální síť rychle smaže závadný obsah, či uživatele (a to dokonce i sítě jako VK, které si s tím minimálně ze začátku fungování hlavu příliš nelámali), není ale technicky možné monitorovat v reálném času veškerý obsah, či diskuze, jednak z důvodu, že by se podobní právníci posrali, že jim sahají na soukromí a dále to není možné technologicky. Celkově se jedná o složitou problematiku, která asi nemá jednoduché řešení, myslím si, že je dobře že něco takového vzniklo. Je otázka jak si to přeberou rodiče.. Dokument nechávám bez hodnocení, protože podle mě něco takového ani hodnotit příliš nejde.