Padesát odstínů temnoty (2017)

Tvl já fakt nevím. V padesáti odstínu šedi mě přišlo, že se film snažil tvářit, že má aspoň nějaký děj. Tohle mi přišlo jako hodně slabé soft porno, kde děj téměř neexistoval. Vlastně ono i jako soft porno to stálo za hovno.. Hvězdu opět dávám za hezkou Dakotu Johnson. 15%

Zhoubné zlo (2021)

Teď si nevybavuji horor, kterému jsem byl schopný dát 5*. Tento snímek si ale 5* určitě zaslouží. První půlka mi přišla hodně nemilosrdná a v této části si divák příliš neodpočine, protože jedna lekačka střídá druhou. Druhá polovina je spíše taková brutální řežba. Příběh je bohužel docela předvídatelný, čemuž hodně napomohla první scéna filmu, na druhou stranu bez této scény by první půlka filmu nedávala absolutně smysl. Musím ale vyzdvihnout parádní kameru, nebýt ní, tak filmu dávám asi 4*.  85%

1. MISE - Hof a Hof (2021) (epizoda) odpad!

Fakt od toho někdo čekal něco jiného než přeskinovaný modrý kód? Když i očividně ty kulisy jsou stejné jenom trošku jinak nabarvené. Musím ale uznat, že tohle je daleko debilnější než modrý kód, takže to možná i nějaký potenciál má. Já fakt nepochopím, proč se tvůrci seriálů pořád a pořád vrací k lékařskému prostředí, to někoho ještě baví? Dolanský mi příliš nesedí a na téhle roli obzvláště ne, Leichtová už není zdaleka tak sympatická jako byla např. v comebacku. Jeden díl ještě asi zkusím, chci vidět jak ten bizár bude pokračovat

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Z tohoto filmu mám takové smíšené pocity. Některé momenty byly skvělé a skutečně jsem se u nich hodně zasmál (zejména ke konci filmu), naopak část filmu byla taková ne příliš záživná. Myšlenka zajímavá, ale asi by z ní šlo vytěžit trošku víc. Ryan Reynolds mi příliš nesedl, škoda že neobsadili Dwayne Johnsona, protože ten se vyloženě na takové role hodí. 70%

Na lovu (2021) (pořad)

Jsem rád, že nova po dlouhé době opět nasadila nějakou vědomostní soutěž. Nepochopím proč ale jako moderátora nasadila okoukaného Sokola, který se snaží být za každou cenu vtipný, až je totálně trapný. To snad i ten Matonoha má větší charisma. Lovci také moc na sympatičnosti nepobrali, zajímalo by mě, jestli nemají odpovědi na otázky naučené, protože jejich úspěšnost je fakt vysoká a mnohdy vědí i totální pičoviny. Na riskuj, či milionáře to nemá, ale na dnešní poměry to špatné není. 55%

Black Widow (2021)

Já vlastně od tohoto filmu neměl nějaké vysoké očekávání, takže jsem vlastně nebyl ani zklamán. Bohužel mě film ani nijak nepřekvapil. Moc nevím co bych o tomto počinu napsal, možná jedině to, že je to většinu času šíleně nudné a je to takový paskvil. Co ale musím ocenit byl Captain Russia (Red Guardian), který celý film zachraňuje. Nevím jestli by ve výsledku nebylo lepší, kdyby film byl primárně o něm a sem tam se objevila Black Widow než naopak. Když zabrousím do paměti, tak mě to přijde jako jedna z nejslabších Marvelovek co jsem kdy viděl. 40%

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Na pokračování únikové hry jsem se hodně těšil a rozhodně jsem z kina neodcházel zklamaný. Film se nese v podobném duchu jako jednička, v porovnání s jedničkou se ale neřeší tak samotné postavy, ale spíše je kladen důraz na hádanky a prostředí. Kromě Bena a Zoey (ti co byli v prvním díle) mi ostatní soutěžící přišli strašně hloupí a chovali se nelogicky, vzhledem k tomu, že už jedny hry přežily, tak bych předpokládal, že budou tušit trošku více. Oceňuji překvapení ke konci. Trošku mě mrzí, že se děj vlastně prakticky nikam neposunul, ale aspoň se můžu těšit na trojku. 90%

Vyšinutý (2020)

Film obsahuje několik zajímavých myšlenek, které stojí za zmínku. První tou myšlenkou je, že nemá cenu situace zbytečně hrotit, další myšlenkou je, že není dobrý nápad všechna osobní data mít v mobilu, který ke všemu není zabezpečený ani heslem. Film je taková průměrná oddechovka, hodně slabá napodobenina volného pádu. Tvůrci se totálně vykašlali na nějaké detailnější rozebrání jednotlivých postav, což u takového žánru je zásadní nedostatek. Škoda, myslím, že kdyby film byl třeba o 20-30 minut delší a trošku blíže nám představil postavu Russela Crowa a Caren Pistorius tak to má určitě tak o 10 % více. On by to totiž nebyl vůbec špatný film, ale je z toho znát, že je to odfláknuté a že ani tvůrci neměli nějaké moc velké ambice.. Což je škoda, protože Russell Crowe není rozhodně špatný herec. 65%

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Přišlo mi to o chlup lepší než Jigsaw, avšak v porovnání s původní heptalogií slabota. Většina postav je nesympatická - kraluje tomu uřvaný Chris Rock, ne ten se fakt na takovou roli vůbec nehodí. Přišlo mi to podobně překombinované jako Jigsaw, takže kdo viděl Jigsaw moc dobře, tak od 40. minuty věděl, kdo je ten vrah. Pasti už byly čirý sadismus. Maličko jsem čekal, že to bude nějakým způsobem navazovat na Jigsaw, ale to se nestalo. 65%

Útok na Bílý dům (2013)

Typický scénář, ultra vycvičená skupina teroristů zaútočí na Bílý Dům a shodou náhod jim do toho hodí vidle nějaký bývalý mariňák, který je v okolí jen náhodou. Aby to mělo ještě větší grády, tak jedno z rukojmích je shodou náhod i dcera tohoto "zachránce", tvůrce musím pochválit že asi více nesympatickou herečku už vybrat nemohli. Ale i přesto musím uznat, že jsem se dost dobře bavil. Jasně je to jako přes kopírák, nechybí typický patos a šťastný happy end se světovým mírem, je to akční béčko, ale co si budeme nalhávat, podobné filmy asi nikdy neomrzí. Bavili mě záporáci, ten jeden týpek mi dokonce připomínal Bidena :D Za co musím strhnout hvězdu je politicky korektní nádech, který tento film bez pochyby má. 70%