Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Krimi

plakát

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Tom Cruise sice nepatří mezi moje oblíbené herce, ale tahle role mu fakt seděla. Barry Seal mi byl doteď neznámý, nejsem si zcela jistý jak moc se film opírá o skutečnost (co jsem letmo projel wiki, tak asi moc ne), ale i tak to byl skvělý film, který měl výborný spád. Většinou píšu to, že film by měl být kratší, ale tomuto filmu by neuškodilo, kdyby klidně trval tak o 20-30 minut déle, tak by mě to ani nevadilo. Po dlouhé době super podívaná 85%

plakát

Dvě nevěsty a jedna svatba (2018)

Na poměry "novodobé české komedie" docela obstojný. Konec mi přišel odfláknutý, tak nějak to na mě působilo, že tvůrcům došla stopáž, tak to hlavně chtěli skončit. Děj byl předvídatelný, ale to u podobných filmů bývá, styl vyprávění byl ale zajímavý. Sedlo mi herecké obsazení, Annu Polívkovou jsem si poslední dobou docela oblíbil. 60%

plakát

Dlouhá noc přežití (2020) odpad!

Asi nebýt Bruce Willise tak si tohoto filmu ani nevšimnu (a byl bych za to rád), ale takovou přehlídku nesmyslných scén a idiotských postav jsem už dlouhou dobu neviděl. Celý film byl vlastně o tom, jak rukojmí utečou, udělají nějakou totálně nelogickou věc díky který je padouch najde sváže a rukojmí se za pět minut opět rozvážou a udělají podobnou kravinu, aby je padouch zase chytnul. Strašná debilita. 10%

plakát

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Já vlastně ani nevím, jestli to bylo dobré, nebo špatné. Bylo to debilní, ale ne takovým způsobem jako poslední kameňáky (které byly spíše trapné). Přišlo mi to jako taková vykrádačka bláznivé střely, některé gagy byly vydařené, některé slabší. Film se ale snažil být vtipný v každé scéně, což bylo na škodu, protože po chvíli to začalo být už předvídatelné. Budu si to pak muset někdy pustit ještě jednou a možná hodnocení přehodnotím. 55%

plakát

MasterChef Česko: Souboj nejlepších (2021) (TV pořad)

Já nevím, když odmyslím poslední díl, tak mě to přišlo jako výběr těch nejméně sympatických soutěžících co v obou sériích byli. Ke všemu to nebylo nic jiného než recyklace starých dílů, samotné vaření probíhalo zlomek času. Hlavně bez té Pavlíny to prostě není ono. 15%

Mumie (2017)

Původní mumie se mi hodně líbily, dokonce i ta hrobka dračího císaře měla něco do sebe. Ale tohle? Totální slátanina, měl to být horor, akčnák, nebo sakra co? Zápletka naprosto debilní, většinu času jsem se šíleně nudil. 15%

plakát

Zlý časy v El Royale (2018)

Hodně to připomíná filmy od Tarantina, každopádně mě to líbilo více než většina filmů od Tarantina. Příběh je dobrej, líbil se mi styl jak byl příběh vyprávěn (ale opět je tam vidět silná "inspirace" filmy od Tarantina), prostředí skvěle, postavy taktéž. Film jsem bohužel nevnímal tolik, kolik by si zasloužil, takže jsem se občas ztrácel. Někdy až budu mít čas tak si to pustím ještě jednou a hodnocení kdyžtak přehodnotím. Zatím 80%

Utopenec na útěku (1998)

Velmi povedená parodie, místy se ale příliš moc humorem tlačilo na pilu a bohužel výsledek byl opačný. Leslie Nielsen jako vždy skvělý, dále musím vyzdvihnout Richarda Crenna, který naprosto skvěle paroduje Tommyho Lee Jonese. 70%

Ledové království (2013)

Dlouhou dobu jsem nechápal ten kult, který kolem tohoto filmu vznikl, dokonce mě tenhle hype naopak odrazoval a Ledové království jsem prvně viděl až koncem roku 2020. Upřímně se nedivím, proč je to tak populární. Nejsem rozhodně cílovka, ale co pro mě bylo třeba Toy Story/Doba ledová, tak pro současné děti to je právě frozen a docela oprávněně. Příběh rozhodně není blbý (jasný je to pohádka, padouch vyhrát nemůže), postavy mi docela seděly, hudba je dobrá. Kdybych byl mladší, tak si to užiju asi více, ale i na "staré kolena" mě to bavilo. 85%

Šťastný nový rok (2019)

Možná jsem jenom otupělý těmi jinými českými "skvosty" které jsem v nedávné době viděl, ale tohle mi nepřišlo vůbec špatné. Dokonce mi to přišlo i docela vtipné (na poměry novodobých českých filmů to bylo nadprůměrně vtipné), příběh je sice klasická romantická srágora, ale docela mě to bavilo. Co mě ale rvalo uši, bylo předabování některých postav. Nechápu proč to nemohli nechat v původním znění. 65%

Ovládací panel
1 bod