PedroPo

Twitter: podlesak

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 11.8.2019  22:15
    Close (2019)

Velmi, velmi, velmi těžce uvěřitelné. A fakt nemyslím, že by si ženská bodyguard neporadila s tolika chlapi. Prostě to dramaturgicky drhne a snaha o to odhalení v posledních 10 minutách moc nevyšla. Škoda.

• 6.6.2019  21:55
    John Wick 3 (2019)

Bohužel, velké zklamání. Na trojku jsem byl natěšený jak puberťák na první cigáro a dopadlo to podobně jako s tím prvním kouřením - nechutnalo mi. Ta nepřetržitá akce mě neskutečně nudila. Souboje byly o něco delší a... nudily mě. Mrzí mě to moc, ale na ten film už podruhé nepůjdu (předchozí dva jsem v kině viděl hned dvakrát). I tak téhle sérii ale věřím a jestli se jim podaří dodat do kin i čtyřku, tak jí dám šanci.

• 16.9.2018  21:15

Je to kravina, ale oproti všem těm žraločím céčkám, je tohleto aspoň kravina s nadupaným rozpočtem a pěknýma čínskýma herečkama. Jen kdyby to nebylo tak dlouhé...

• 19.7.2018  16:41
    Westworld - Dveře (série) (2018)

Na rozdíl od první série jsem to prostě... nepochopil. Bylo to překombinované, bylo to zmatené, bylo to... Zbytečné? Japonská a indická odbočka vypadaly efektně, ale efektivní moc nebyly. Pokud má být třetí řada, jsem zvědavý, kam se budou chtít tvůrci posouvat. Ale tohle bylo těžké zklamání.

• 15.6.2018  08:05
    Branky, body, kokoti (TV pořad) (2018)

Už jsem to na web psal jednou, ale klidně to rád zopakuju: I když Branky, body, kokoti moderuje ženská (a hlavní téma jsou ženské), tenhle pořad má koule! Zatímco si Štastné pondělí Jindřicha Šídla musí vypomáhat hudebními klipy z YouTube, aby nám přeci došlo o čem se mluví, tady je to čistý scénář s pichlavými a trefnými závěry na kterém (podle titulků) dělalo hned několik lidí. A je to na tom znát. Nevím, jak to ten team má vyřešené s autorskými právy, ale určitě mě ty vtipné video vsuvky baví víc, než desetivteřinové části písniček z oblíbeného playlistu J. Šídla. Těším se co přijde dál a dávám plnou palbu.

• 11.6.2018  00:05
    Single Man (TV seriál) (2017)

Na rozdíl od první řady Single Lady, která měla kvalitní vzestupnou tendenci, je její mužský klon nastavený směrem dolů. Bohužel. Taclík je fajn, ale to je asi tak všechno. Dramatická linka slabá a konec vysloveně odfláknutý. Hlavně, že do toho Playtvák.cz nacpe tři reklamy za sebou.

• 9.6.2018  08:29

Největším problémem Debbieho parťaček je, že se v nich nic nestane. Teda, ono se toho stane hodně - celý heist je efektně naplánovaný a efektivně provedený. Jenže je to, jako kdybyste koukali na výukové video pro zloděje. Přijde učitel do třídy, řekne "A dneska se naučíme, jak ukrást pár šperků. Dělejte si poznámky, bude z toho test," a pustí video. A to je všechno. Co určitě (ne)potěší, je celá ta holčičí parta. Prostě jsem se nemohl zbavit dojmu, že je jim to tak trochu u zadele. A nebo prostě skvěle zahrály tu přezíravost. Nevím. Tak jako tak, tento film neurazí, nenadchne. Není to takový průser jako dvojka Dannyho parťáků (což byl teda obrovský WTF), ale na jedničku nebo trojku prostě nemá.

• 21.5.2018  08:52
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Dokud to bylo ještě o dabingu, řešily se věci s ním spojené a v každém díle bylo nějaké cameo, ten seriál mě bavil. Jak se to posunulo do roviny osobních vztahů, podnikatelských aktivit a ilegálních léčiv, seriál ztratil drive. Dost by mě zajímala ta původní divadelní hra, předpokládám, že její obsah by dal tak maximálně na tři díly seriálu, takže bylo nutné někde nastavovat. A žádný nastavovaný jídlo nemůže chutnat dobře... PS - přemýšlím nad tím, zda ty původní seriály a filmy, které se ve filmu dabovaly někdo vážně natočil nebo to bylo udělané speciálně kvůli Dabing Street.

• 22.4.2018  22:46
    Papírový dům (TV seriál) (2017)

Až na poslední tři díly, vynikající. Pak trochu padá řetěz, události se dějí spíš tak, aby vyhovovaly plánovanému konci, než že byste je očekávaly v realitě. Ale jinak perfektně natočené i zahrané (Profesor, Denver nebo Raquel). A nesmím zapomenout ani na Úrsulu Corberó, která jistě zůstala v myšlenkách nejednoho chlapa. Prostě Španělé umí a byl jsem moc mile překvapený, jakou quality TV jsou schopni dodat.

• 14.4.2018  09:25
    Pepa (2018)

Velké ambice a hodně a hodně rozpačitý výsledek. To je za mě ve zkratce Pepa. Film, který bohužel honí víc zajíců najednou, aby ve finále nechytil žádného a musel se spokojit s okusováním kořínků, které najde na louce. A je to škoda. Protože po řemeslné stránce není filmu co vytknout. Protože je to částečně dobovka, všechno sedí. Jo, kouká se na to pěkně, ale to je tak asi všechno. Což je fakt škoda (už podruhé). Třeba Suchánka považuju za kvalitního herce (vzpomene na Rudého kapitána). A když začal číst ten voice over, říkal jsem si - jo, je tam takový ten sarkastický hajzlík a třeba se to rozvine. Bohužel (potřetí), nerozvinulo. Někdy v momentě, když potkal svou manželku, spadl řetěz nejen voice overu, ale i celému filmu. A bylo vymalováno. Ten film bohužel neví, o čem chce vyprávět. A nebo to ví, ale nedaří se mu to. Jak si pak vysvětlit třeba následující: hlavní hrdina chodí v noci na střechu paneláku šmírovat lidi kolem. Vybere si dvojici manželů, kteří se snaží o dítě a "žije" s nimi jejich život. Ale přišlo mi, že tato dějová linka je tam jen kvůli tomu, aby pak na samém konci filmu mohl udělat fór, kdy se poprvé setká s tou ženou osobně a řekne: Jé, to jste vy? Což ona samozřejmě vůbec nechápe. A o závěrečném "otcovském" twistu a karmickém dovětku už se radši zmiňovat vůbec nebudu. Nebo o tom, že je fakt těžký si s hlavním hrdinou vybudovat nějaký pocit sounáležitosti, když je to prostě takový obyčejný...trouba. Toho filmu je škoda, ale není to úplná sračka. A o hvězdičku navíc dávám za prsa té mladé zrzky. PS - na film jsem si zajel do Čáslavi, kde mají Kino Miloše Formana. A druhý den ráno jsem se dozvěděl, že Miloš Forman zemřel. Ironie, která by ho myslím pobavila.

• 18.3.2018  23:22
    Nezdolná Kimmy Schmidt (TV seriál) (2015)

Něco jako 30 Rock, ale se samýma ženskýma (ano, i Titus). První série byla úžasná, každou chvíli jsem si pokládal otázku, jak je možný, že někdo vymyslí takovýto vtip nebo slovní hříčku. Pak už to bylo jen horší - druhou sérii klidně přeskočte, protože většina postav se začala chovat jako totální pitomci. To se trochu zlepšilo v poslední sérii, ale už to holt nebylo ono. Tak i tak, doporučuju, protože jako komedie to funguje a na hlavní hrdinku se dobře dívá. A pak je tam taky spousta cameo rolí, plus Tina Fey a Joh Hamm, kteří si to fakt užívali. PS - jo a pár bodů navíc za úvodní znělku a její text...

• 8.1.2018  19:54
    Bright (2017)

Dostal jsem se k tomu spíš náhodou, ale jsem za to hodně rád, protože Bright mě hodně bavil. Will Smith si jede svoje a má k tomu ty nejlibovější nigga-ork-whatever hlášky, které je možný pronášet. Tak proč ne. Já na tom žádnou chybu nenašel.

• 28.12.2017  22:32

Solidní tři hvězdy. Na víc to, bohužel, nemá. Ale není to špatný film. Jen je prostě takový... jednoduchý. I co se vtipů týče. Takže jsem se párkrát hodně nahlas zasmál, ale ve výsledku už si skoro nic nepamatuju. Takže taková jednohubka, třeba. PS - velký palec hore za všechny hvězdy ze Saturday Night Live. PS 2 - Jennifer a krav maga, like it!

• 9.12.2017  22:47
    Combat Hospital (TV seriál) (2011)

Kanadský MASH z 21. století ve kterém místo plukovníka Blakea velí Phil Collins :) Líbilo se mi kvůli lékařským a vojenským věcem, hlavně když si uvědomíte, jak moc logisticky složité je něco takového jako polní nemocnici postavit a provozovat, zrovna v takové pr*eli jako je Afgánistán.

• 2.12.2017  21:20
    Prezident v pořadí (TV seriál) (2016)

Podezírám tvůrce Designated Survivor že už dopředu tušili, jak v USA v roce 2016 volby prezidenta dopadnou a tak si radši vytvořili vlastního... Osobně bych radši, kdyby se to mnohem víc točilo kolem prezidenta jako takového (ale od toho máme třeba West Wing, že), ale i ta konspirační zápletka má něco do sebe. A Kiefer Sutherland je na jedničku, stejně jako většina dalších členů jeho party. Za mě plný počet a nový oblíbený seriál.

• 8.8.2017  08:39
    Mumie (2017)

Spíš 2 a půl * Když já mám pro Toma nějakou perverzní slabost ;)

• 28.5.2017  20:31

Ano, ano, ano! Víc asi není třeba dodávat. To, co jsem zažil v kině před třema lety v kině se zopakovalo a měl jsem z toho velikou radost.

• 28.5.2017  20:28

Nejsem žádný velký fanda Vetřelce. Promethea jsem viděl a nějak moc jsem ho nepochopil. Podobné je to i u A:Covenant. Super výprava, výborný Fassbender i další herci, odsýpá to. Ale že bych si z toho sedl na zadek, to nemůžu říct. Podruhé už to určitě vidět nepotřebuju.

• 15.4.2017  07:55
    Doktoři (TV seriál) (2017)

Smekám! Před všemi pány doktory, kteří v seriálu účinkovali. Můžeme na poměry u nás nadávat jak chceme (a mnohdy oprávněně), ale to, že máme takovou úroveň zdravotnictví, nikdo neokecá. Tohle byla reklama jako vyšitá. Fakt pěkné a povedené.

• 26.3.2017  21:25
    Masaryk (2016)

Spíš 3,5 než plné 4. Ale jinak určitě nepřišlo zklamání. Spíš jsem hodně dlouho nevěděl, na co vlastně koukám. A proč ten film vzniknul. A nevím to vlastně doteď. Mám jedinou teorii - kvůli zahraničí. Protože tohle je přesně ten film do ciziny. Ne na Oskary, tam by byl Masaryk každému ukradený. Ale Británie, Německo a tak. A myslím, že by si úspěch za hranicema zasloužil, protože je technicky skvělý. I herecky, zvlášť všechny anglicky mluvené role. K tomu samozřejmě Roden a Kaiser. Takže sem rád, že sem ten film viděl, ale podruhé bych na něj nešel (na John Wick 2 jsem podruhé šel ;)

• 18.2.2017  21:52
    Jackie (2016)

Spíš tři a půl hvězdy. To přiblížení se čtyřem je za Johna Hurta. Solidní film, ale že bych z něho byl nějak urvaný nebo ho potřeboval vidět znovu, to tedy ne.

• 10.1.2017  17:19
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

K té trojhvězdě bych přidal ještě půl hvězdy za Hugh Laurieho, protože pro něj mám slabost už od dob Bits of Fry and Laurie. Ale jinak mi to přišlo spíš průměrné. Ano, pěkná výprava, ano, je to napínavé (občas), ano, ta blondýnka je vážně kost. A nesmím zapomenout na Olivii Colman. Bože, co za dítě se může narodit matce, která pár měsíců před porodem dělá takovéto stresové vylomeniny. Ovšem vzhledem k celkovému haló kolem seriálu, je to průměr, takže spíš zklamání.

• 13.8.2016  08:51

Dal bych i čtyři hvězdy, ale to by tam nesmělo být hned několik fakt hluchých míst, která měla jít původně po stůl ve střižně. Jinak fajn podívaná, Deadshot a Harley Quinn jasně vedou, zbytek je tak nějak do počtu, ale pěkně se na to jako na celek dívá. Jo a nesmím zapomenout soundtrack, ten sem si teda hodně užil.

• 21.7.2016  00:40

Na rozdíl od jedničky je toto dlouhé, překombinované a zcela zbytečné.

• 6.7.2016  16:36
    Ohnivý kuře (TV seriál) (2016)

Je to vlastně taková Růžovka nebo Vékávéčka. Ale protože se to odehrává v gastro prostředí, zdobí to Kristýnka Leichtová, Michal Suchánek opět potvrdil, že hrát umí, né že ne, a víc než občas je to i vtipné, ty čtyři hvězdy si to zaslouží. Jasně, nebudu scenáristy obviňovat z totálního vykradení Gilmore Girls a dalších seriálů, protože kdo má ty nové zápletky taky pořád vymýšlet, že jo. Tohle se povedlo a těším se na druhou sérii, snad to ne*kurvíte.

• 6.7.2016  15:35

O čem ten film vlastně byl? Obžaloba současné společnosti? Jdi si za svým? Stačí věřit? Nebo, co se má stát, se stane? Beru to poslední a s plnou váhou pěti hvězd jsem rád, že jsem si tento dlouho odkládaný kousek konečně pustil.

• 1.5.2016  22:25

Jsou filmy, které když si pustíte ve správný čas, bez ohledu na to, jak by mohly být špatné, pro vás budou vždy nejlepší. Prostě proto, že jste si je pustili ve správný čas. People, Places, Things není špatný film. Není ani nejlepší. Ale pustil jsem si ho ve správný čas. A proto nemám problém mu dopřát čtyři hvězdy. Nevím, jestli bych ho stejně vysoko hodnotil, kdyby dneska nebylo 1. května a já s dcerkou v náručí pod rozkvetlým stromem nepolíbil její matku. Se kterou už rok nežiju... Jenže 1. května se holky mají líbat, aby neuschly. To přece nebudu riskovat, ne :) Stejné je to s tímto filmem - když v sobě budete mít alespoň trošičku toho, co se děje/dělo jeho hlavnímu hrdinovi, bude se vám líbit. A když to v sobě mít budete, pak je ten správný čas pro tenhle film kdykoliv.

• 27.4.2016  23:24
    Teorie tygra (2016)

Když jsem psal kdysi recenzi na Pasti, pasti, pastičky, vyznal jsem se z toho, jak mi tehdy bylo v kinosále špatně v rozkroku při scéně, kdy Donutil s Hanákem hledají to, co jim z rozkroku uřízla Stivínová. Jenže to bylo před skoro 20 lety a tehdy to fyzično prostě převládalo. Když jsem teď koukal na Teorii tygra, na Pastičky jsem si vzpomněl. A zase mi nebylo v rozkroku dobře. Asi proto, že ta nehmotná kastrace je možná ještě horší, než když vám ty kulky doopravdy ufiknou (nebo minimálně padesát na padesát). A protože jsem už taky o skoro těch 20 let starší, je tenhle druh "úrazu" mnohem pravděpodobnější. Ovšem i přes tenhle nemilý pocit jsem si film užil. Výborný casting (dokonce ani Kohák, kterému bych herectví nechal úředně zakázat, mi nevadil), pěkná hudba, vtipů tak akorát, aby se nezapomínalo na příběh. Snad to jen mohlo být o trošku kratší, ale to je detail. Teď jen přijít na to, jak zajistit, aby se něco podobného nestalo v budoucnosti vám :)

• 25.4.2016  16:42

Jediná chyba na jinak dokonalém filmu? Že už nejsou natočené další díly, na které by se dalo podívat.

• 17.4.2016  22:44

Až do té doby, než Paul poprvé doopravdy zazpíval (což trvalo docela dlouho), jsem si film užíval. Pak už ani tolik ne. A celý ten začátek filmu jsem byl ochotný přihodit ještě jednu hvězdu za Jamese Cordena, kterého mám rád (i když hlavně jako moderátora Late Late Show). Ale čím déle mu trvalo dostat se před partičku vedenou Simonem Cowellem, tím víc jsem ten film bral jako průměrný. Bohužel, bez nároku na bonusovou hvězdu. A to mám všechny tu hudbu, která se tam hrála (a zpívala) moc rád. Ale radši si na YouTube pustím opravdový záznam toho castingu, než se na tento průměr (dobře zahraný a s občasnými velmi vtipnými momenty) dívat znovu. Takže za 3*.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10