Badseeds

Eliška Němejcová

okres Plzeň

<< předchozí 1 2
    • 2.6.2019  00:26
    Odpočívej v pokoji (TV seriál) (2001)

Jsem si jistá, že krásnější seriál jsem neviděla a nikdy neuvidím :-)

• 2.1.2019  17:21

Jack staví dům jsem přežila, Climaxu Gaspara Noe se úspěšně vyhnula, a bláhově si myslela, že z mošničky bizáru mám na nějaký čas vybráno. ,,Bude to švandovní," říkali. Nebylo. Jednu hvězdičku dávám jen proto, že jsem realitu týhle šílenosti mohla opustit. Jo a špagety? Ty si ještě dlouho nedám...

• 13.6.2016  18:52

S kamarádkou jsme nedávno neoficiálně založily nedělní klub fanoušků hororu (máte pravdu, jsme dvě holky, které sledují snímek škvírou mezi prsty, zatímco ječí v kině a je jim skoro 27) a přestože jsem při Conjuring 2 prodělala pár poctivejch mrtvic, předchozí díl mi přišel děsivější. I tak mě u druhého pokračování potěšilo prostředí Anglie, scéna, kdy Ed Warren zpovídá ducha staříka s rutinou pracovníka KFC a celkově postava Eda Warrena, protože Mirky Dušíny můžu. Jen by mě zajímala jedna věc - proč jeptiška?!

• 26.6.2015  12:37

Na území žen jsem viděla kdysi (nesvědčí o tom pouze přítomnost „véčkových“ telefonů a pytlovitých džín ve filmu) a přesto mi dodnes rezonuje v hlavě. Nenápadná forma snímku unesla váhu poměrně komplexních témat jako je dospívání, umírání, neumírání; jak se přenášíme přes nepovedené vztahy, na základě čehož objevujeme něco o sobě a o životě. Zaujal mě půvab lehkosti stylu vyprávění a propracovanost postav. Pokud bych chtěla hrát roli ve filmu, byl by to charakter Cartera (i když postava babičky je taky můj velkej kůň.) Jen když si vzpomenu ty výborný dialogy... ,,Snažím se tě probrat. Svět je zatraceně obrovskej, nepřehlednej a chaotickej a nikdy takovej, jakej si představuješ. Je přirozený, že máš strach, ale nikdy nedopusť, aby ses kvůli němu chovala jako kretén…"

• 29.4.2015  16:26

Za takový příběh a styl vyprávění by se nemusel stydět ani Hemingway.

• 28.1.2015  01:14
    Camp X-ray (2014)

Všimla jsem si, že Kristen Stewart si od proslulé Ságy začala vybírat zajímavé projekty (např. Sils Maria, 2014), od CAMP X-RAY jsem si toho ale tolik neslibovala. Jsem ráda, že jsem se (jako obvykle) mýlila. Film mě zasáhl přímo do srdce a už před polovinou bylo jasné, že to bude láska jako trám. Poutavá, zároveň ošemetná problematika se nerozplizla, hlavně díky perfektní atmosféře a příkladu přístupu jednotlivce, za což Americe hezky tleskám. P.S. : Někdo, kdo čte Harryho Pottera, přeci nemůže být Bad Guy...

• 22.10.2013  23:01
    Don Jon (2013)

My body. My pad. My ride. My family. My church. My boys. My girls. My porn!

• 3.9.2013  18:59
    Na dotek (2004)

Čím mě film dostal je především mistrně napsaný scénář - nedivím se, že se u nás Closer dočkalo divadelního zpracování. Z herecké "fantastic four" to pak byl hlavně Jude Law, který svým hereckým umem pomohl poodkrýt zcela novou dimenzi slabošství.

• 30.8.2013  13:53

Almodovarovská absurditka, kterou moje vnitřní, roztančená buzna ocenila. Pátou hvězdu by zajistila snad jen dávka meskalinu před projekcí.

• 24.8.2013  10:24

Na tento film si vzpomenu pokaždé, když se jdu projít do parku. Scény z partnerského života na mě udělaly dojem především svou strukturou a přesahem (ačkoli není nejspíš příliš pravděpodobné, že by se kdy na ČSFD přehouply do červeného spektra). Po shlédnutí snímku je pro mě prakticky nemožné nepřemýšlet nad příběhy lidí, které míjím - a kolikrát se u toho bavím jako u dalšího filmu. Při návštěvě Londýna rozhodně Hampstead Heath nevynechám.

• 1.7.2013  00:29

Smekám. Tomu říkám film o smyslu a víře. Hned má člověk o něco víc životní síly a odvahy.

• 30.6.2013  11:18

Snímek, který by vyplnil mou prázdnotu, kdybych už do konce MFFKV neměla na výběr filmů šťastnou ruku. Emoce na plátně, kterým věříte; podpořené hloubkou příběhu (nemluvě o dobré hudbě; kameře) - to je pro mě na MFF nezbytným balíčkem, který je v tomto nenápadném dramatu obsažen. Znovu se taky potvrdilo zvláštní pravidlo, že filmy s židovskou tématikou mě na MFFKV zatím nezklamaly.

• 22.6.2013  17:34
    Rok ďábla (2002)

Absurdita s poetikou, taškařice s hloubkou, k tomu hrátky s noetikou a chlastací touhou. Nohavica s Plíhalem, Franta Černý s Colemanem - Zelenka je géniem.

• 9.6.2013  18:35
    Vyznání Anny Elliotové (TV film) (2007)

Bud mi zas omylem do čaje spadlo LSD, nebo jsem právě viděla dost psychedelicky natočené Vyznání Anny Elliotové. Docela úlet, ale vydržela jsem hlavně kvůli Sally Hawkins, která mě tu ani v nejmenším nezklamala.

• 8.6.2013  21:34
    Rozum a cit (1995)

Anglická klasika, kterou chcete vidět už jen kvůli režii Anga Lee, scénáři Emmy Thompson nebo hvězdokupě herců. Bohužel obligátní moře postav předlohy Jane Austen v sobě tentokrát některé z hereckých rolí částečně utopilo. Úměra "příliš mnoho postav na krátkou stopáž" pro mě vedla ke zploštění některých výkonů, což je škoda. Coby hereckého prostoru dokázal maximálně využít například Alan Rickman nebo Emma Thompson, naopak Hugh Grant mi přišel, jakoby na filmový plac spíš zabloudil. Vyústění dějových linií našroubované do posledních dvou minut mi také přišlo trochu úsměvné. Celé to na mě zkrátka působilo dojmem člověka, který se snaží nacpat do oblíbeného, leč sraženého svetru.

• 7.6.2013  16:09

Buscemi zavedl sondu do hospodského prostředí s postavami, které působí věrohodně a jim podobné bychom našli v každém pajzlíku vzoru Trees Lounge, nejen v Americe. Jako štamgast ve svém nejmilejším baru i já jsem ve filmu našla pár vizuálně zajímavých, pár zábavných i hlubších momentů. Jinak ale příběh vyprchá stejně rychle jako bublinky z rýžového Budweiseru.

• 4.6.2013  11:38

Napadlo vás někdy jakou cestu má za sebou krabička od sirek? Proč si v kavárně někdo dává dvě kávy do dvou šálků, místo jedné? Nebo, že život nemá valnou cenu? Jarmusche tohle všechno napadlo přede mnou a postaral se mi tak o dokonalý filmový zážitek.

• 2.6.2013  23:08

Owning Mahowny má přesně tu nepodbízivou a zároveň působivou atmosféru, na kterou vzácně narazím a kterou mám ráda. Jak už jste jistě četli ve svých filmových slabikářích: Na-co-sáhne-Philip-Seymour-Hoffman, promění-se-ve-zlato. Není tedy žádný div, když Hoffman zahrál fantasticky i postavu Dana Mahownyho, kterému toho zlata nakonec moc nezbylo. Za zmínku určitě stojí i bankéřova žena v podání Minnie Driver. Říkám si, že tvůrčí, ale jinak dost nenápadný film by možná nepotěšil většinového diváka, imunnímu vůči Hoffmanovo kouzlu. Ale víte co? Může to risknout.

• 1.6.2013  01:10

Film se zdánlivou zn. "obvyklý" je skutečně neuvěřitelnou jízdou, prošpikovanou špičkovými hereckými výkony ve všech věkových kategoriích, onanistickou kamerou, Sigur Ros, zralým scénářem, Elbow, Clivem trpícím v obilí, Clivem, jehož birthday parties a šikana je snem všech dětí; britskými sportovními bonmoty a témeř hmatatelnou tragikou. A to nízké hodnocení tady? Screw you CSFD - just say YES!

• 21.3.2013  22:13

Tohle je přesně ten případ nenápadně tvářícího se filmu, kterej ve finále převálcuje všechny filmy Febiofestu. Bezchybně natočenej příběh, kterej je místy pravdivě nelítostnej, nechybí mu ale britskej vtip a šmrnc. Herecky exceluje v taťkovské roli Tim Roth a dámské oko jistě potěší Cillian Murphy. Pro mě nezapomenutelnej zážitek, nehledě na to, že mám teď tendenci každý dítě stříhat na mikádo a říkat mu Liška. Zkrátka jak by řekla uživatelka Štíple - "Briťáci umí."

• 5.2.2013  19:52
    Numbers (2012)

Pro mě nejlepší krátký film ze křtu DVD Ishorts. Vidím tam tu podobnost s čísly z Death Note (Desu Nóto) jen já?

• 30.1.2013  00:48

Čekala jsem něco jako roadmovie s důchodcem jedoucím na sekačce, kterého budou pronásledovat Lynchovský bubáci a strašidla. Skoro jsem se trefila, i když bubáci tady jsou spíš stíny druhé světové války a strašidla zase alkohol, nebo spory v rodině. Přesto (nebo právě proto) jde o velmi laskavý příběh (okořeněný jednou docela crazy Lynchovskou scénou s jelenem), který dovede člověka k úvaze o tématech tak základních, ale zásadních, jako je staří či rodinné pouto. Pro mě má tenhle film (kromě bubáků a strašidel) taky duši.

• 29.10.2012  22:09
    Skyfall (2012)

Judy dostala pár spamů, Bardemovi ujela ruka s peroxidem a Q by si mohl s klidem střihnout vedlejšáka v IT Crowd. Nicméně Mendesova „Veselá omáčka“ v podobě polevy hořkého dramatu – ano. Ale u Bondovky? Exoticky pojatý Bond ve spojení s postavami jubilejní žánrovky je jako jaderná exploze, která vám spadne z nebe rovnou do klína. Přijemná jako něco mezi hypotetickým bodnutím škorpiona a homosexuálním mučením od Bardema. Sama se ještě rozhoduji, jak mi vlastně ten protřepaný a nemíchaný Heineken chutná.

• 11.10.2012  23:36
    Pohrdání (1963)

Godardova kamera zabírá diváka na začátku a konci. Je to Váš život. Nebo by alespoň mohl být - pojednává totiž o životních momentech, kdy třeba i jednou větou něco pokazíte a nemusíte už dostat druhou šanci. G. skvěle zachytil odcizení ve vztahu postav B.Bardot a M.Piccoliho od úžasné intimní scény (líbil se mi "střih" pomocí změn světel) přes lhaní z milosti, ke vzájemné nechuti až po definitivní rozloučení. To vše okořenilo prostředí filmu, ona divadelnost, linie příběhu Odysseai a nahatá hlavní protagonistka. 9/10.

• 28.9.2012  12:14
    Dvanáct (2007)

Divadlení nálada 12 mi připomněla Karamazovi a je podobně strhující. Soudci čečenského chlapce na pozadí vyšetřování vraždy odkrývají skutečnou povahu případu, tak i viny své vlastní. Sergej Makoveckij nebo Sergej Garmaš herecky připravili půdu pro dojemné i velmi temné drama. Pět hvězd dávám za řemeslnou preciznost filmu, hudbu a za to, že vše tentokrát nejelo tou "stejnou rourou." Michalkov připaravil šmakuládu s tématy jako vina, milosrdenství a zcizení, po které se v sobě jen marně snažíte učesat množství dříve netušených emocí.

• 12.8.2012  14:50
    Piano (1993)

Originálku Piána jsem koupila na vlakovém nádraží za deset korun - a s klidem můžu říct, že to bylo mých nejlépe investovaných deset korun v životě.

• 12.8.2012  14:37
    Le Havre (2011)

Úžasný film, který pro mě překonal snad i skvělého Muže bez minulosti. Co se děje týče, Kaurismäki zde opět netlačí na pilu s akcí, lépe však vynikne odkrývání krásného příběhu, který dokáže uděřit na tu správnou filantropickou strunku. Dvojici André Wilms a Kati Outinen bych si přála vídat na filmovém plátně častěji, protože kdo by je nemiloval?

• 15.7.2012  22:32

Trainspotting, Big Fish, Cassandra´s dream, Beginners - a teď i Ghost Writter. To jsou filmy, kde si to Ewan McGregor vodí jako Skupa loutku a které stojí za to vidět.

• 11.7.2012  02:05
    Kvílení (2010)

Komukoli, kdo má umělecké ambice v čemkoli a v jakékoli oblasti bych doporučila shlédnout KVÍLENÍ, ze kterého inspirace přímo křičí. James Franco mě svou recitací úplně dojal a to se přece neděje každý den. Svatý, svatý, svatý svatý, svatý, svatý Allen Ginsberg.

• 6.7.2012  18:11

Možná se u toho od srdce zasmějete jako já. Před koncem ale doporučuju zdrhnout, než chytnete epileptickej záchvat. (MFFKV 2012)

<< předchozí 1 2