Janghwa, hongryeon (2003)

Hodně divný a plíživý snímek, který se ke konci zvrhne ve zběsilé tempo zmatených obrazů, ze kterých se až motá hlava a i když jsem se v nich dokonale ztratil, tak mi po skončení filmu zůstaly v hlavě a jejich různé kombinace a srovnávání mě zabavili ještě na dlouhou chvíli, ale stejně jsem k uspokojivému výsledku nedošel. Nevím jestli jen režisér nezvládl mozaikovitou strukturu, ale i tak vytvořil zajímavý hlavolam k rozlousknutí. A když už moc nefunguje děj, tak vše vynahradí podmanivá hudba, typicky asijské hororové rekvizity a velmi dusná atmosféra, která s ejen málokomu podaří tak skvěle vykreslit.

Třináctá komnata (1968)

Takový dost zvláštní a o dost temnější český Most do země Terabithia. V hodnocení se jistě odráží kvalitní předloha, ale tak vykreslenou atmosféru Kampy i dětského pohledu na tragické události jsem snad v českém filmu neviděl. Hlavně samotný závěr se snovou koláží se velmi blížil žánru hororu. Polozapomenutý snímek Vávrova vrcholného období zastínily jeho dva opusy, mezi nimiž je sevřen, ale dle mého od nich není kvalitativně daleko.

Pravidla lži (2006)

Čtyři hvězdičky utekly jen o fous a to hlavně kvůli značně natáhnuté stopáži a občasné nepřehlednosti děje. K dobru však lze jednoznačně přičíst silné herecké výkony, syrovou atmosféru i ty prvky thrilleru, které děj trochu oživily.

Řidič slečny Daisy (1989)

Čekal jsem o kapku víc, ale i tak se jedná o velmi příjemný herecký koncert Freemana a hlavně Tandyové, která mi však lépe sedla ve Smažených zelených rajčatech.

Velká filmová loupež (1986)

Slabé dvě hvězdičky. Děj je zmatený a nudný (hlavně při sáhodlouhém přijíždění hostů, scéna s miniautem byla naprostý extrém) a připadá mi, jako by tento film vznikl naprostou improvizací v kulisách výstavy. Jedině několik scén s Kaiserem a Lábusem a filmových parodií nedělá z tohoto filmu naprostý brak. A také mě děsí ty peníze, co se za tuhle blbost musely vyhodit a kolik by podobná slátanina stála dnes.

Zahradník (2006) odpad!

Asi jsem zvolil špatnou kombinaci rozhodnutí, ale to, co mi nakonec "vyjelo" byla naprostá hrůza. Ne však v tom dobrém hororovém slova smyslu, ale ve smyslu kvalitativním. Zahradník se nedá označit ani za film, je to jen zmatená koláž, která spíše nudí než děsí. Snaha o vytvoření něčeho výjimečného se rozpadla Bystroňovi v rukou a pouhé mačkání tlačítek, který rozhodne o postavách, který nenávidím od první minuty a nejraději bych je poslal "do kytek" na jediné kliknutí zážitek nedělá. A stejně ty nejdůležitější věci se nakonec zvolily samy, což mě nas**** ze všeho nejvíc. NEVER MORE!

Neobyčejná třída (1964)

Časem hodně nahlodaný snímek, který se však občas blýskne dnes již zvláštní atmosférou doby. Dívčí třída je někdy doslova na zabití (Závazek, že dívky nebudou opisovat byl hodně přitažený za vlasy), ale jindy docela trefně (nevím jestli chtěně) kriticky odráží absurditu totalitní výchovy. Každopádně sympatické haštěření se nakonec zvrhne v šedivou moralitku a ani živelné výkony hereček (z nichž se jasně vytyčuje Čočková, která je doslova k sežraní) nedokáží zachránit epizodicky laděný příběh.

O život (2007)

Slibný námět se zvrtl ve slepenec scén, které občas působí mile absurdně ale častěji vůbec nedávají smysl a s dějem mají pramálo společného a působí samoúčelně a rozhodně ne vtipne. Co lze na snímku ocenit je zvládnutí technické stránky i efektů i výkon Doroty Nvotové, která bohužel dostala roli naprosté blbky, ale občas dá zazářit svému talentu.

Agent v sukni (2000)

Typická fekál komedie s dávkou sentimentu, která není tak strašná, jak se může na první pohled zdát. Ale i tak se nevyhne scénám odpudivým jako hlavní hrdinka.

Soukromé pasti (2008) (seriál)

1. díl - dost omletou zápletku oživuje výkon Táni Vilhelmové a hlavně výborná Šafránková. Jejich dialog v parku zastínil celý zbytek děje, který byl poněkud mdlý.*** 2. díl - lepší námět, lepší atmosféra a takřka filmové zpracování. Sandra Nováková už předvedla své herecké kvality v Pusinkách a zde je jen potvrzuje. Jen ten konec se trochu vymikal realitě.****4. díl - opět silný příběh na téma nevěra s následky, kterému neskutečně prospěly skvělé herecké výkony, jimž vévodí civilní Voříšková a Bydžovská, která každou roli neskutečně prožívá. Zatím pro mě nejlepší díl.****6. díl - spíše banální historka, která ničím nezaujme a ani není vtipná, spíše televizní průměr s docela sympatickou Geislerovou.***7. díl - Velmi silný námět probíhá víceméně standartně, občas je cítit sžíravé napětí, ale pak přichází spíše zklamání a když se k tomu přidají směšné scény s rohlíky, nebýt katarzního závěru výsledek by za moc nestál.***