avril4234

homepage

4 body

<< předchozí 1 2 3
    • 10.5.2018  13:56

Úprimne, to jediné, čo ma k tomuto filmu priviedlo, je jeden zo soundtrackov -konkrétne "Remember the name", čo je pôvodne skladbou môjho obľúbeného speváka/ idola "Mike Shinoda" (známeho z Linkin Park) a jeho sólo projektu "Fort Minor". Hneď ako som sa to dozvedela, som nemohla odolať zhliadnutiu tohto filmu, hoci som si podľa popisu a traileru od samotného filmu nič nesľubovala. Do kina chodiť nemôžem, takže som zatiaľ mala možnosť pozrieť si to len v originálnom znení. Ale budem úprimná, hoci to bol príbehovo priemer (úprimne som očakávala výrazný podpriemer), celkom prekvapivo ma to nakoniec do seba vtiahlo (mám slabosť pre roztomilé zvieratká a zároveň som sa dokázala do ich rolí vžívať a fandiť im). Niektoré prehnané bitky, pasce, či humor boli za hranicou môjho vkusu, ale prehltla som to. Morálne posolstvá a dojemné scény fungovali tak, ako som očakávala. Nejde o žiaden zázrak, ale pre mňa bol prihliadnuc na moje očakávania dostačujúci.

• 8.4.2018  12:43

Úprimne, dizajn postáv bolo skutočne to jediné, v čom film zaostával, kým je pravda, že prostredia boli až príliš realistické, čo verím, že v tejto kombinácii narušovalo celkový zážitok. Ale na rovinu, mne osobne sa film celkom páčil. Mne celkom stačí, ak je film tak, či inak doják, a okamžite si moje sympatie získa. Niesom divák zameraný na humor, originalitu, akciu, scény/ referencie pre dospelých a pod. Vo všetkom, čo sledujem, mi ide hlavne o emócie. Keďže sama som veľký strachopud, príbehy o týchto ustrašených postavách vždy pritiahnu moju pozornosť a dokážem s nimi súcitiť a fandiť im. Takže hlavný hrdina mi prirástol k srdcu. To mi celkom stačilo, aby som si film užila, napriek tomu, že to bolo veľké klišé. Boli tam aspoň 2 scény, ktoré ma úplne dojali k slzám (hlavne tie prispeli k môjmu hodnoteniu). Naopak, ako tu mnohí uvádzajú, scéna s chrobákom bola absolútne nechutná a bolo mi z nej zle, takže tá bola obrovské negatívum filmu. Miestami to bolo príliš nudné, ale i tak dávam 4* keďže som bola mimoriadne dojatá.

• 23.3.2018  19:34

Úprimne, verila som, že to bude taká hrôza, ako sa o tomto filme roznáša. Takisto nechcem ani povedať, že to bola nejaká sláva. Ale taká "stredná", ľahko podpriemerná cesta to pre mňa minimálne bola. Súhlasím, film bol príbehovo len slabý odvar z tisícok ďalších animákov. Ale ja totiž filmy nesúdim na základe originality. Nápad so svetom smajlíkov bol vlastne sám o sebe celkom originálny. A tiež mám rada príbehy odohrávajúce sa vnútri niečoho (ako napr. "Inside out" sa odohrávalo v hlave, tak sa "The Emoji Movie" odohrávalo v mobile. Príbeh bol minimálne aspoň zábavný (aspoň pre mňa), ak už nič viac a miestami som sa fakt pobavila. Po emocionálnej stránke to bolo samozrejme slabšie, ale našlo sa pár scén (ku koncu), pri ktorých som takmer vyronila slzu. A aj to sa u mňa ráta. A priznávam, že som možno divná, ak ma toto dokázalo čo len trochu dojať. Ale okrem toho, nenašla som v tom nič viac. Je to tak na 2/3 hviezdy, ale vzhľadom k povesti filmu, prikloním sa k trom.

• 8.10.2017  20:44

MLP film mám konečne za sebou a jedným slovom -EPIC. Aj keď priznávam, už niekoľko mesiacov dopredu som mala skoro celý film vyspojlerovaný, obzvlášť čo sa týka príbehu Tempest Shadow (keďže mám knihu o celom jej backstory) a vedela som z väčšiny, o čo tam pôjde, takže hlavný príbeh ma ničím neprekvapil, tak trochu mi je ľúto, že sa rozhodli pre klišé, no našťastie ide o nadpriemerne spracované klišé. Niektoré scény ma rozhodne nechali v šoku a slzách. Zvraty boli fakt silné a tým si ma film najviac získal. O humor tiež nieje núdza, hoci komédiou by som osobne film nenazvala. Na pomery MLP to bolo dosť akčné a miestami aj temné (v dobrom zmysle). Od druhej polovice (podľa mňa) to už naberá dobré tempo. Jediné, čo mi tak trochu chýbalo bol Storm King. Dúfala som, že sa objaví častejšie na to, že je hlavný záporák. Ale keďže som bola najviac zameraná na Tempest, ako svoju obľúbenkyňu, film rozhodne nesklamal. Aj koniec bol pre mňa viac-menej nečakaný. Animácia a hudba sú už prvky sami o sebe, inak ako nádherou sa popísať nedajú, vizuály sú parádne prepracované. A najlepšia pieseň je rozhodne "Open up your eyes", len pieseň samotná navodí zimomriavky a scéna počas nej je rovnako dychberúca, skutočný zážitok... Odporúčam vidieť. Moje celkové hodnotenie (zhliadnuté po 3. krát): 8,5/10

• 27.6.2017  16:36
    Sofie První (TV seriál) (2013)

Nevidela som (len čítala), ako to celé začalo a tiež som videla len zopár častí. Úprimne, nieje to zlá rozprávka, má to istý druh hĺbky a oceňujem seriály pre predškolákov, ktorých postavy sa s nimi nezhovárajú, nekladú otázky a majú vlastný príbeh a dej. Čo na Sofii ďalej oceňujem, sú crossovery v niektorých dieloch. Avšak kde Sofia pre mňa upadá, je samotná zápletka a príbeh ako jedno veľké klišé o ďalšej Disney Princeznej. Princeznovské príbehy ma nikdy nebrali, takže nemôžem Sofiu ohodnotiť vyššie. A mínusom je aj to, že ju na Disney Junior strašne pchajú do tváre (ten kanál úprimne sledujem len kvôli Levej hliadke). Ale niečo to do seba má a úvodná pieseň (vrátane niektorých ďalších v jednotlivých častiach) je fakt strašne chytľavá. Dávam 2*.

• 16.6.2017  23:40

Ako malá som bola obrovskou fanynkou pôvodného filmu (alebo skôr samotných dalmatíncov). Časom ma dalmatínska mánia prešla, ale teraz nedávno som si pozrela tento film a prirástol mi k srdcu ešte viac, než pôvodný, či iný z kategórie 101 Dalmatíncov. Iste, dej je jedno veľké klišé pre deti, ale táto zápletka na mňa v každom príbehu funguje, takže za mňa jednoznačných 5*.

• 16.6.2017  23:31

Osobne ma viac oslovila dvojka, než jednička (taktiež má pre mňa menej trápnych momentov). A veľmi ma chytila úvodná pieseň Jacka.

• 16.6.2017  23:05

O triedu slabšie ako Hachiko (toho už i tak v emóciách nič neprekoná), ale znovu ide o extrémne dojemný film (aspoň teda pre milovníkov psov, ktorým som i ja). Nápad s reinkarnáciou mi prišiel zaujímavý a aspoň trošku to znižovalo smútok z každého úmrtia hlavného hrdinu. I napriek tomu ma to zakaždým rozplakalo a nechalo smutnou. Začiatok bol trochu naťahovaný a miestami som sa nudila, ale tie dojemné scény to vynahradili. Rozhodne patrí medzi lepšie a najpútavejšie filmy o psoch, ktoré som doposiaľ videla. Dávam 5* už len za samotnú myšlienku a hĺbku.

• 31.1.2017  17:47
    Pyžamasky (TV seriál) (2015)

I na to, aká som detinská a milovníčka animákov, by toto malo byť aj na mňa príliš, ale mám proste zvláštny vkus. Prvýkrát som seriál zhliadla len nedávno, keďže na Disney Junior občas sledujem Leviu hliadku a občas vo voľnom čase nechávame Disney Junior (či iný rozprávkový kanál) zapnutý, hoci mu veľkú pozornosť nevenujem. Obľubujem animáky, kde sa ľudskí hlavní hrdinovia menia na zvieracie bytosti so superschopnosťami (či naopak). Príbehy síce nič moc (veď čo by som i mala čakať od seriálu pre predškolákov), ale len vďaka konceptu a sympatickým hlavným hrdinom, musím dať minimálne 4*. A *myslím*, že môj obľúbený charakter je Catboy. Len strašná škoda, že seriál zatiaľ nedostal český/ slovenský dabing.

• 17.1.2017  20:28

Osobne sa mi tento film páči viac, než Leví Kráľ 3. Je pravda, že na prvé dve nemá ani náhodou, ale rozhodne im hanbu nerobí. Úžasná myšlienka, sympatické postavy, chytľavé songy. A yup, mne sa páči aj animácia a osobne v nej nevidím tak obrovský rozdiel oproti pôvodným filmom, ako každý uvádza, skôr by som povedala, že je takmer rovnaká (asi len niesom taká detailistka). Kašlem na nezrovnalosti s filmami, toto ma do seba vtiahlo a zjavne tak skoro nepustí.

• 31.12.2016  12:03

Priznám sa, že vo mne tento film vyvolal až pocity depresie, než len smútku. Aj keď za to môžem vďačiť z veľkej časti hudbe. Som milovníčka emočných filmov a plačem dokonca pri každej dojemnej scéne v akomkoľvek filme, ale toto je prvý film, u ktorého som vďaka depresívnemu hudobnému doprovodu plakala behom celého filmu -od samého začiatku až do konca. Pri začiatočných scénach s ľuďmi som sa chvíľkami nudila, ale za každým zameraním na Hachiho som ronila slzy smúku, keďže som si film dopredu vyspojlerovala. Len ma utvrdzuje v tom, že nikto nieje lepší priateľ človeka, než pes. Je to rozhodne jeden z mojich obľúbených filmov, ktoré však nebudem pozerať pravidelne, narozdiel od ostatných filmov. Emócie sú až príliš silné... Jednoznačných 100%...

• 29.12.2016  19:27

Ako milovník zvierat a filmov o maznáčikoch (hlavne psoch) som očakávala niečo roztomilé, čo zahreje na srdci. Ale tento film žiaľ nieje ten prípad. Dvaja hlavní hrdinovia síce boli sympatickí, ale to je tak jediné, čo ma na tomto filme zaujalo -ich spor. Zatiaľ čo králik so svojou bandou, napriek ich údajnému smutnému osudu kvôli ľuďom nevzbudzovali žiadne sympatie a to sa mi doposiaľ nestalo. Niesom fan zbesilých naháňačiek (hlavne v zábavnom prevedení) a tu ich bolo na môj vkus príliš. V skratke, film ma ničím nedojal ani nepobavil a na moje prekvapenie ma nechal chladnou. Dávam mu 2 hviezdy -prvú za rivalitu Maxa a Barona a druhú za scénu pri "nájdení" Baronovho majiteľa, bližšie spojlerovať nebudem. Čakala som viac a nechcela som veriť tunajšiemu hodnoteniu (to ma nakoniec donútilo si to pozrieť), ale je to fakt jeden zo slabších animákov.

• 30.11.2016  18:59
    Star proti silám zla (TV seriál) (2015)

Najprv som zhliadla pár častí, ktoré mi zneli sympaticky a páčili sa mi, hoci mi prišli na môj vkus divné. Ale zdalo sa mi, že je to fajn seriál. Hlavné dôvody sú: 1. Songy; Oboje, ústredný aj záverečný (jedny z najlepších openings/ credits v animákoch). Prvá vec, pre ktorú som sa tento seriál odhodlala sledovať, hoci animácia je proti môjmu vkusu. 2. Marco; Jediná postava v seriáli, ktorá je mi sympatická vzhľadovo a celkom aj povahovo. Naviac, v dosť veľa epizódach skončí zle, takže ho mám rada aj z ľútosti, ako už u mňa býva zvykom. Avšak po zhliadnutí celej série som prehodnotila názor na seriál samotný. Okrem uvedených kladov, zvyšok seriálu je vlastne záporom. Ako som vravela, animácia nič moc a dejovo to nieje nijak odlišné od iných animákov tohto typu. Je to príliš divoké, až to ide na nervy a často to nechápem, plné veľmi trápnych, až odpudivých momentov (presne typ seriálov, ktorý ja neznášam). Plus, takmer žiadne emócie, pre ktoré ja filmy/ seriály sledujem. Ale tie songy proste nemôžem dostať z hlavy a nejak mi k seriálu podsúvajú pozitívny pocit, spoločne so sympatickým Marcom, takže to ma nejak núti sledovať to -avšak len jednorázovo (možno s výnimkou epizód, ktoré ma trochu zaujali), narozdiel od mojich obľúbených animákov, ktoré sledujem vkuse.

• 9.11.2016  22:45
    Lví hlídka (TV seriál) (2015)

S filmami to príliš zrovnávať nebudem, seriál je kapitola sama o sebe, navyše je pre najmenších. Lenže práve to mu dodáva ešte väčšie kúzlo - fakt, že ide v stopách filmov takmer dokonale (podľa mňa im teda žiadnu hanbu nerobí, práve naopak) a je určený pre najmladších divákov. Je výnimočný od bežných seriálov pre predškolákov. Myšlienku má dokonalú (mám strašnú slabosť pre príbehy, kde hlavné postavy reprezentujú odlišné tváre "niečoho"). Snáď mi osobne vadí len charakter Kiary (to je snáď jediná vec, ktorá ma zaráža). Iste, nedáva príliš zmysel oproti Leví Kráľ 2, otázok je viac, ale ja sa tým snažím netrápiť, pretože si seriál užívam. Rozhodne to radím medzi lepšie animované seriály a v mojich očiach to proste nieje seriál hodný len pre predškolákov. Za mňa jasných 5 hviezd.

• 7.11.2016  22:42
    Stříbrný blesk (TV seriál) (1998)

Moja nostalgia z detstva... Príbeh síce nieje nejak úžasne zaujímavý, či originálny ("bojujem, kým sa nestanem kráľom/ vodcom, čo je mi súdené", to už je ohrané klišé), ale už len kvôli animácii a hudbe musím dať minimálne 4 hviezdy. Úvodná pieseň je proste prekrásna a dodnes mi ostala v pamäti a srdci. Kiež by som si tento seriál mohla znovu zhliadnuť, ak by nebol tak neznámy a nedostupný...

• 29.9.2016  21:56

Podľa mňa rozhodne 2. naj Equestria Girls film po Rainbow Rocks, aj keď scéna s Daydream Shimmer z predošlého filmu (Friendship Games) je lepšia než akákoľvek z tohto. Ale teraz vážne. Konečne sme mali možnosť v EG zažiť zmenu prostredia a oddýchnuť si od školy v tom najlepšom prostredí -prírode. Prírodné tématiky sú moje obľúbené, takže tento film má u mňa prvé plus za to. Hlavná záporáčka, ktorá vlastne ani nebola záporák, mala obrovské kúzlo a rýchlo si za svoj motív získala moje srdce. Jej príbeh bola u mňa najlepšia časť filmu. A moja naj postava tiež dostala ďalšiu epickú rolu, takže ďalšie obrovské plus za ňu. Samozrejme k tomu všetkému prirátam ďalšie ohromujúce pesničky, ktoré dokonca prekonali mnohé z predošlých EG filmov. Film má u mňa v podstate viac kladov než záporov. Zápory nebudem rozoberať, keďže sú príliš spojlerovité, ale priradzujem k nim fakt, že prvá polovica bola príliš zdĺhavá a dosť nudila. Knihu som si kúpila ešte pred filmom a upútala o niečo viac. Snáď sa môžem v budúcnosti ešte tešiť na pokračovanie EG filmov. Tento bol vynikajúci: 9/10.

• 4.4.2016  18:59

Film, narozdiel od seriálu nieje mojou srdcovkou, ale i tak dávam plný počet, keďže "Papyrus" je jedna z mojich naj rozprávok, najstaršia nostalgia a mám rada samotnú postavu Papyrusa. Žiaľ, príbeh je dosť "klišéovitý", nič extra sa očakávať nedá. Avšak milovníkov Egypta určite poteší.

• 5.10.2015  23:04

No, za mňa rozhodne lepšie ako prvý film, no horšie než druhý (na ten už u mňa len sotva niečo bude mať, jedine, ak by bola Sunset znovu zameraním). No teraz k samotnému filmu. Nakoľko športová tématika bola vždy mojou najneobľúbenejšou u filmov, tohto filmu som sa veľmi obávala. No na moje prekvapenie, športy zaberali len malú časť filmu, napriek tomu, že názov a dej mal byť o nich. No motokrosová scéna bola i tak najlepšia a jedine u tej mi chýbalo viac screen-timu a nebezpečia. Napriek tomu, že ľudská Twilight mala môj obľúbený typ charakteru, mňa príliš neokúzlila (obzvlášť kvôli zvratu v úplnom závere filmu, spoilerovať ho nebudem) a jej poníkovskú verziu mi teda príliš nepripomínala. U mňa bola najsilnejšou stránkou filmu znovu len Sunset a ďalšia etapa vývoja jej charakteru, aj keď tentokrát nedostala toľko priestoru ako práve v dvojke. A samozrejme pesničky, ktorých bolo tiež menej, ako v dvojke a trošičku menej chytľavé, no vždy skvelé. Predzáverečná scéna a bitka so Sunset a Twilight bola proste naj. Celkovo, som s filmom spokojná a už len kvôli mojej obľúbenkyni musím hodnotiť za 5 hviezd. Ja proste nemám Equestria Girls nikdy dosť.

• 7.3.2015  19:06

Takže po zhliadnutí v cz dabingu som zmenila názor. TOTO je môj naj film z Prestávky. Síce to stále nieje nič extra a oproti seriálu slabšie, zaujalo ma to.

• 3.3.2015  20:29
    Divocí koně (TV seriál) (2014)

To vážne? O_O Od tohto seriálu som úprimne čakala vyššie hodnotenie po toľkej chvále a spokojnosti v televízii, keď hovorili, že to získalo veľký úspech -už len kvôli koňom. Toto hodnotenie ma úprimne šokovalo (i keď u CSFD som na to zvyknutá). Mne sa práve toto zdá ako najlepší slovenský seriál (pričom tie ani ja nemám v obľube) a práve to prostredie, atmosféra a hlavne koníky na mňa dokopy pôsobia inak, než u iných slovenských seriálov. To jediné, čo by som vytkla je nedostatok screen timu pre kone a zameranie na ďalší lovestory. No i tak, veľmi ma uchvátila hudba -ako úvodná pieseň, rovnako tak aj BG hudba počas celého seriálu. Tá príroda, koníky a i dej je pre mňa z istých hľadísk zaujímavý (hlavne ma najviac zaujal "príbeh" Filipa a Margaréty, z tých ľudských príbehov). Ja sa teda nemám na čo sťažovať, čo by mi vyložene vadilo. Pre mňa rozhodne najlepší slovenský seriál.

• 1.10.2014  16:37

Akonáhle vyšla informácia o chystaní tohto filmu a nejaké ukážky a info, zhrozila som sa a odobralo mi to chuť tešiť sa na film. Myslela som si, že to bude len jednoducho o koncerte a súťaž o to, kto je lepší hudobník. Ani pesničky ma prvýkrát a dosť dlhú dobu vôbec nechytili. Proste mi to prišlo ako podpriemerný nudný príbeh o koncerte a škole, kde sa podľa ukážok v pesničkách bude i veľa zabávať. Nenašla som v tom žiadnu epickosť a emócie. Ale asi mesiac pred premiérou filmu som sa oň začínala viac zaujímať a zhliadla som najnovšie trailery, vypočula všetky soundtracky, čo vyšli na Youtube a pomaly som menila názor, že z toho môže byť i niečo zaujímavé. Akonáhle som zhliadla film, zažila som šok a obrovské prekvapenie, s ktorým som absolútne nerátala. To prekvapenie hlavne súvisí so Sunset Shimmer a epickosťou finálového súboja (ktorý ma ohromil hlavne pesničkami a atmosférou počas nich). Už mám novú najobľúbenejšiu MLP pieseň i postavu. Rozhodne sa mi film páčil viac než prvý po každej stránke. Sunset si v tomto filme získala moje sympatie, kým v prvom som ju nemusela. Takisto, hoci ja niesom fanúšik backgroundov, tak ich fanúšikovia si určite na svoje prídu v tomto filme. Záporáčky (na to, že všeobecne záporákov neznášam) mi prišli výnimočne sympatické (hlavne Aria), ale o to sa pričinili hlavne ich pesničky. Jednoducho neviem, čo viac dodať. Rozhodne to nieje žiaden prepadák, ako sa mi na prvý pohľad zdalo. Určite jeden z najlepších filmov, aké som videla.

• 23.9.2014  16:50

3D animáky fakt nemusím. Nejak strácajú tú roztomilosť 2D animákov (u postáv), aspoň u mňa. Predsalen pestrofarebný svet ma poteší viac ako niečo čo pripomína realitu, aj keď u mnohých je to opak. A to je dôvod, prečo sa týmto animákom vyhýbam a neverím ani na príbeh, čo by ma u nich dokázal zaujať (u mňa je najlepší 3D animák rozhodne Bolt). Zatiaľ sa to podarilo len pár výnimkám a to i tejto. Práve som to dopozerala (len kvôli všetkej chvále a popularite, ktorú to získalo a čistej zvedavosti) a musím uznať, že si ju celkom zaslúži, i keď sa rozhodne nejedná o niečo extra výnimočné. Je to však veľmi krásne, plné citov a nádherného prostredia (zimu a ľad mám veľmi v láske, oveľa radšej než slnko a leto) a možno i preto mi to sadlo. Ako tu veľa ľudí spomína, že nechápu, čo je na tom filme špeciálne a že sa to Tangled nevyrovná, ja si zas kladiem otázku, čo je tak špeciálne práve na Tangled (tento film ma nezaujal vôbec a prišiel mi ešte viac neoriginálny než Frozen). Ďalej, proti pesničkám v animákoch nemám nič, ale okrem "Let it go" ma v tomto filme všetky len otravovali a boli až prehnane zdĺhavé (skôr som na štýl piesní ako sú v MLP:FiM). Ale keďže preferujem dojáky nad komédiami a v tomto filme bolo viac srdcehrejivých scén, než tých vtipných, musím dať aspoň 4 hviezdy, hoci medzi moje obľúbené filmy rozhodne nepatrí a nikdy patriť nebude.

• 28.7.2013  16:37

Na seriál to nemá ani náhodou, i keď si zachoval kúzlo priateľstva. No čakala som niečo oveľa oveľa horšie. Film sám o sebe nebol tak zlý, pesničky, ako vždy chytľavé, miestami dojalo aj pobavilo. Polepšenie záporáka ma potešilo, ale mohlo sa v príbehu vyvíjať postupne, nie náhle, bolo by to zaujímavejšie a záživnejšie. A ten lovestory mi prišiel úplne zbytočný. Celkovo to však bolo dobré a vzhľad postáv ma postupne úplne očaril, rovnako ako vzhľad poníkov. Čím častejšie sa na Equestria Girls dívam, tým viac ma to chytá. Z pôvodných 3 mení na 4* aj napriek niektorým nedostatkom.

• 1.12.2012  19:09
    Mia a já (TV seriál) (2011)

Mne to AŽ tak hrozné nepríde. Spočiatku som si hovorila to isté -je to somarina a trápnosť, konieckoncov, mňa vôbec nepriťahujú 3D animáky a postavy v nich, vrátane tohto seriálu, mi prídu odpudivé, i keď všeobecne mám rada jednorožce, tu mi sympatické vôbec neprišli. Na pohľad ma to absolútne nezaujíma. Ale ak sa do toho začnem vžívať, nejak ma to do seba vtiahne a musím to dodívať do konca. Videla som to len raz a len pár častí a teraz už nemám chuť to vidieť znova, ale niektoré časti na mňa urobili dojem. Myšlienka spojiť reálny svet s animovaným je mi veľmi sympatická. Je to pre mňa taký priemerný seriál, keďže animácia a postavy ma nezaujali, ale príbeh je dosť banálny.

• 1.12.2012  18:49
    Ni Hao Kai-lan (TV seriál) (2008)

Pre mňa rozhodne najlepší predškolský seriál -nie preto, že sa tam hovorí aj čínsky (čínština ma tak nezaujíma), ale proste ma najviac očaril kvôli postavám a hudbe. Aj niektoré príbehy sú skvelé, hoci len pre škôlkárov, ale sú na moju naj tému u animákoch -učiť sa byť dobrým priateľom. Som veľmi detinská a sentimentálna, takže mi to sadlo na chuť. Moja naj postava -volím medzi tigrom Rintoom a koalou Toleem. Trochu mi však chýba to, že tá Kai Lan nikdy nedostane od nikoho lekciu, len ona ju stále dáva druhým.

• 29.7.2012  19:03

No ak sa na to pozriem tak, že jednička bola tak trochu podľa skutočných udalostí, tak aj ja ju považujem za lepší film. Ale neviem prečo, príbehovo a zážitkovo ma viac očarila dvojka. Mne sa tie piesne naopak strašne páčia -aj v češtine, pretože presladené veci sú naopak mojou najväčšou srdcovkou a z piesní mám rovnaké zimomriavky, ako napr. u piesní z Levieho kráľa (ktorému sa inak tento film v určitých veciach dosť podobá z môjho pohľadu), či z Medvedích bratov (od Disneyho). Ibaže tieto v Baltovi 2 sa mi zdajú epickejšie a temnejšie -hlavne "Who you really are" (moja najobľúbenejšia) -tá je naozaj vydarená a nádherná a počujeme ju počas nádhernej "epickej" scény... Proste nádhera. Nechápem, prečo ľudia nenávidia presladené filmy a myslím si, že tento film rozhodne nepatrí medzi tie horšie diela, práve naopak. No a záver filmu -v istom zmysle je možno predvídateľný (i keď ja osobne som teda bola aj dosť prekvapená), ale zasa možno až príliš smutný a dojímavý, čo ja považujem za obrovský klad filmu. Takže ja som z filmu očarená a je pre mňa najlepší z celej trilógie o Baltovi.

• 19.7.2012  18:19
    Velkolepé století (TV seriál) (2011)

Na začiatok sa chcem spýtať - toto má byť fakt charakterizované ako telenovela??? Ja to vidím ako normálny historický seriál podľa skutočných udalostí a vôbec nie ako telenovelu. Iste, je tam romantika, atď., ale na mňa to proste pôsobí tak vážne a trochu depresívne na telenovelu. A náhodou sa mi to páči a mám pri tom úplne iný pocit, než pri telenovelách. Ale možno mám ten pocit len ja. Úprimne, tiež to nejak nesledujem, ale sleduje to moja mama (každú časť), takže mi neuniknú určité udalosti, z ktorých polovica ma veľmi zaujme a tak ma donútia sledovať to a byť zvedavá na ďalší diel, keďže každý sa končí napínavo. Je to dosť akčné a brutalít je tam viac než dosť, na čo síce ja normálne niesom zvyknutá, ale v tomto prípade je to výnimka. Neviem, nejak sa mi to zapáčilo, zvykla som si na to a viem sa do toho vžiť. Ale inak to nevyhľadávam. Dám však 4*, pretože si ich z môjho názoru zaslúži, hlavne medzi tie odpady.

• 18.7.2012  21:00

Podľa mňa celkom fajn film Prestávky. Dosť ma šokovalo záverečné odhalenie, čo som až donedávna pri sledovaní seriálu vôbec netušila a hoci ma to aj z jedného drobného dôvodu trápi, považujem to za prekvapivý zvrat a ako klad tohto filmu. Celkovo však na mňa film urobil mierne pozitívny dojem. Zdal sa mi zaujímavý nápad vložiť do filmu zopár epizód seriálu, i keď na druhej strane to ničí originalitu a nádych filmu, nakoľko je takmer celý film zložený z 10 minútových epizód seriálu. To skoro omrzí.

• 7.4.2012  13:56

Musím povedať, že je to horšie, ako seriál. Zmenila som názor na myšlienku, pretože po opakovanom sledovaní som pochopila, že sa vlastne nijak nelíši od myšlienky seriálu a aká je hlboká. Aj samotné spracovanie stálo za to. Miestami som bola pobavená aj dojatá, musím dať 4*. Možno neskôr zvýšim. Asi najlepší film Prestávky.

• 8.2.2012  10:23
    Přestávka (TV seriál) (1997)

Tak k tomuto seriálu som sa dostala cez jeden z mojich najobľúbenejších -Lilo a Stitch a jeho crossover epizódu s týmto seriálom. Spočiatku (kvôli vzhľadu postáv) mi to prišlo odpudivé, ale ako verná fanynka Lilo a Stitch, som sa rozhodla pozrieť tento seriál, keď som s nadšením zistila, že to konečne vysielajú, o čom som predtým pochybovala. No a moje sympatie? Prišla som tomu na chuť, i keď to nieje zas nič extra a príbeh je vlastne už prebratý zo stoviek seriálov. Ale aj tak sa mi to páči. Najhlavnejšia myšlienka tohto animáku je predsa tak nádherná, hlboká a bohužiaľ pravdivá -"Detstvo je krátke a žijeme len raz a preto si ho treba vychutnať, kým trvá a nenarušovať jeho slobodné chvíle". Keď sa nad tým zamyslím a pozerám to s predstavou tejto myšlienky, tak hoci niekoľko častí je nudných, dokážem sa do toho vďaka tejto myšlienke vžiť. Okrem toho, seriál bol pôvodne vytvorený ako symbol slobody detí a detských práv. Možno to znázorňuje trochu viac, ako by bolo nutné, ale predsa, táto myšlienka sa nezaprie a núti nás premýšľať. No a moja obľúbená postava -T.J. (ktorý je tiež jedným z hlavných dôvodov mojej lásky k tomu seriálu -milujem jeho charakter) :D

<< předchozí 1 2 3