• Krátkometrážní
  • Rodinný

Jdi, Diego, jdi! (2005) (seriál)

Jednoznačne o dosť lepšie, než totálne trápne "Dora the Explorer". Sympatický hlavný hrdina a príbeh, ktorý sa týka ochrany zvierat, to dokopy robí na mňa (milovníčku zvierat) dobrý dojem. Ak by to, bohužiaľ, nebolo pre predškolákov, dala by som možno aj 5*. Takto je to ale celkom priemerné.

Jungle Jack 2 (1996)

Osobne ma viac oslovila dvojka, než jednička (taktiež má pre mňa menej trápnych momentov). A veľmi ma chytila úvodná pieseň Jacka.

Klukoviny Toma a Jerryho (1990) (seriál) odpad!

Klasických Toma a Jerryho som kedysi milovala, ale toto je ešte oveľa horšie. Animácia nieje najhoršia, ale príbehy sú o ničom. Klasický Tom a Jerry je oveľa lepší.

Komisař Rex (1994) (seriál)

Moja jediná obľúbená a sledovaná kriminálka, to je práve Komisár Rex. Kriminálne prípady síce niesú ničím výnimočné, ale to, že hlavný hrdina je pes, vďaka ktorému sú všetci zločinci zatknutí, to je trefa do môjho terča. Psov (ešte k tomu vlčiakov) strašne milujem a preto mi je ukradnutý aj dosť často nudný dej. Pre mňa je hlavný bod pozornosti pes a všetko, čo sa deje okolo neho, preto milujem hlavne epizódy, kde treba zachraňovať práve Rexa. Čo sa týka jeho pánov, všetci mi boli sympatickí, len Moser trošku menej. Ale seriál je pre mňa taký priemerný, zaujímavý hlavne tým, že v hlavnej role je pes a z kriminálnych prípadov ma zaujala menej, než polovica. Navyše úvodné piesne každej série ma úplne očarili. Napriek tomu však tento seriál patrí medzi moje obľúbené, i keď ho už neplánujem ďalej sledovať (v TV som ho sledovala zakaždým, keď ho vysielali, takže ma už omrzel). Ale moje srdce nikdy neomrzí.

Kouzelní kmotříčci (2001) (seriál)

Jediné, čo ma na tomto animáku zaujalo je obrovská (animátorska) podobnosť so seriálom Danny Phantom a vlastne je to z rovnakého štúdia. Ja som závislá na Dannymu Phantomovi, preto nedokážem odolať seriálom, ktoré mi ho pripomínajú a hodnotiť ich vysoko. Inak je to ale vážna blbosť, ktorá ma dejovo vôbec nezaujala a práve nadšene sa na to nepozerám. Len pre zaujímavosť som zhliadla pár častí, ale takmer sa mi to v niektorých okamihoch hnusí a tento štýl animácie zas vôbec nemusím, len Danny Phantom je záhadná výnimka. Fairly Odd Parents je len podpriemerný seriál, ktorému dávam slabú 1*.

Králíček Petr (2018)

Úprimne, to jediné, čo ma k tomuto filmu priviedlo, je jeden zo soundtrackov -konkrétne "Remember the name", čo je pôvodne skladbou môjho obľúbeného speváka/ idola "Mike Shinoda" (známeho z Linkin Park) a jeho sólo projektu "Fort Minor". Hneď ako som sa to dozvedela, som nemohla odolať zhliadnutiu tohto filmu, hoci som si podľa popisu a traileru od samotného filmu nič nesľubovala. Do kina chodiť nemôžem, takže som zatiaľ mala možnosť pozrieť si to len v originálnom znení. Ale budem úprimná, hoci to bol príbehovo priemer (úprimne som očakávala výrazný podpriemer), celkom prekvapivo ma to nakoniec do seba vtiahlo (mám slabosť pre roztomilé zvieratká a zároveň som sa dokázala do ich rolí vžívať a fandiť im). Niektoré prehnané bitky, pasce, či humor boli za hranicou môjho vkusu, ale prehltla som to. Morálne posolstvá a dojemné scény fungovali tak, ako som očakávala. Nejde o žiaden zázrak, ale pre mňa bol prihliadnuc na moje očakávania dostačujúci.

Ledové království (2013)

3D animáky fakt nemusím. Nejak strácajú tú roztomilosť 2D animákov (u postáv), aspoň u mňa. Predsalen pestrofarebný svet ma poteší viac ako niečo čo pripomína realitu, aj keď u mnohých je to opak. A to je dôvod, prečo sa týmto animákom vyhýbam a neverím ani na príbeh, čo by ma u nich dokázal zaujať (u mňa je najlepší 3D animák rozhodne Bolt). Zatiaľ sa to podarilo len pár výnimkám a to i tejto. Práve som to dopozerala (len kvôli všetkej chvále a popularite, ktorú to získalo a čistej zvedavosti) a musím uznať, že si ju celkom zaslúži, i keď sa rozhodne nejedná o niečo extra výnimočné. Je to však veľmi krásne, plné citov a nádherného prostredia (zimu a ľad mám veľmi v láske, oveľa radšej než slnko a leto) a možno i preto mi to sadlo. Ako tu veľa ľudí spomína, že nechápu, čo je na tom filme špeciálne a že sa to Tangled nevyrovná, ja si zas kladiem otázku, čo je tak špeciálne práve na Tangled (tento film ma nezaujal vôbec a prišiel mi ešte viac neoriginálny než Frozen). Ďalej, proti pesničkám v animákoch nemám nič, ale okrem "Let it go" ma v tomto filme všetky len otravovali a boli až prehnane zdĺhavé (skôr som na štýl piesní ako sú v MLP:FiM). Ale keďže preferujem dojáky nad komédiami a v tomto filme bolo viac srdcehrejivých scén, než tých vtipných, musím dať aspoň 4 hviezdy, hoci medzi moje obľúbené filmy rozhodne nepatrí a nikdy patriť nebude.

Leroy a Stitch (2006) (TV film)

Pravdupovediac, kým som to nevidela, trochu som sa bála, že nastane sklamanie, aj vzhľadom k tomu, že je to záverečný film série "Lilo a Stitch", ale po zhliadnutí filmu som ostala veľmi očarená a dojatá. Zdá sa mi, že tento film narozdiel od svojich predchodcov trošku vybočil od žánru "komédia", humoru je pomenej a nieje až taký vtipný, ale zato pribudlo viac akčných a bojových scén. Ale inak sa to stále drží toho tradičného rodinného ducha a emočných scén je tu opäť hromada. Ja osobne som s týmto filmom viac, než spokojná a je to môj druhý najobľúbenejší film v kategórii Lilo a Stitch.

Life and Times of Juniper Lee, The (2005) (seriál)

Tento seriál sa mi páči už hlavne kvôli tomu, že je pointou strašne podobný môjmu najobľúbenejšiemu -Americký drak: Jake Long. Ale má zato dosť veľa nedostatkov a oveľa viac nudných epizód. Napriek tomu mi však prirástol k srdcu a patrí medzi moje obľúbené. Je aj často veľmi zábavný a niektoré epizódy ma naozaj veľmi zaujali, takže mu nedokážem dať menej, než 5*. Juniper Lee je asi môj najobľúbenejší seriál na Cartoon Network.

Lilo a Stitch (2003) (seriál)

Seriál je to prvé, čo som v kategórii "Lilo a Stitch" videla. A hneď ma úplne zaujal hlavne vďaka roztomilému Stitchovi, ktorého som si strašne obľúbila a spočiatku som to pozerala len kvôli nemu. Ale keď som sa postupne vžila aj do príbehu, Lilo a Stitch sa stal mojou najobľúbenejšou rozprávkou a dokonca aj záľubou. Vzhľadovo sa to síce trochu podobá na Pokémon, ale príbehovo je to na úplne inej a oveľa vyššej úrovni. Humoru je tam fúra a každá epizóda je zaujímavá niečim iným. Lilo a Stitch je úžasný seriál, ktorý ma nikdy neomrzí, má skvelú, síce jednoduchú, ale veľmi hlbokú, dojemnú myšlienku a veľmi sympatické postavičky, čo sú samozrejme, hlavne experimenty, ktoré sú 100 krát sympatickejšie než pokémoni :) Vôbec nechápem toto nízke hodnotenie a to, že niektorí z tých, ktorí to poriadne nepoznajú, to porovnávajú s pokémonmi a preto to odsudzujú...