avril4234

homepage

<< předchozí 1 2 3
    • 20.8.2020  11:35
    Ferdinand (2017)

Po dlhej dobe zas animák, ktorý ma hlboko zasiahol (áno, videla som ho len včera). A síce je pravda, že príbeh sa nesie v štýle "klišé", prostredie a zvyklosti tohto animáku ma takpovediac zrazili na kolená. Som prekvapená, ale rada, že tému ako býčie zápasy, týranie zvierat a "zabíjačka" vložili do animovaného filmu v duchu toho, že to nieje v poriadku a je nutné voči tomu zakročiť. Kiežby sa tým ľudia inšpirovali... Zvyšok je, samozrejme len typické klišé v štýle "bláznivé putovanie domov za pravou "rodinou" a hľadanie seba samého", ale vďaka prostrediu dodáva celkom iný nádych. Emočne na mňa funguje dokonale, takže 5*.

• 27.10.2019  18:04
    She-Ra a princezny moci (TV seriál) (2018)

Som veľmi prekvapená a sklamaná, že tento seriál nezískal väčšiu popularitu, ale dokonca získava len kritiku, sťažnosti a nenávisť. Seriál je priam nabitý emóciami a napätím a v každej epizóde sa nájdu aj komediálne prvky. Spôsoby, akými o ňom každý hovorí ma dosť udivujú. Čo vlastne tomuto seriálu chýba? Z môjho pohľadu skutočne nič. Je nemožné sa pri ňom nudiť, alebo úprimne nepustiť slzu dojatia. V žiadnom prípade seriál nepôsobí umelo. Všetko, čo vidím je, že sú doň vložené celé srdcia a duše tých, čo na tom pracujú. Nikto ma nikdy nemôže presvedčiť, že tomuto seriálu chýba cit, pretože to je ten najväčší protiklad, aký sa dá povedať. Animácia je z môjho pohľadu na vysokej úrovni, dessign postáv veľmi sympatický a hudba, ktorá sprevádza dej každej epizódy je emocionálna, či chytľavá sama o sebe. Opening za mňa 10/10. Postavy, ich vzťahy a interakcie sú uveriteľné, každá postava má svoj príbeh a dôvody na svoje konanie, niesú len čiernobiele a vďaka spôsobom, akými dej prebieha, je ľahké vžiť sa a chápať každú jednu postavu, dokonca aj tých najväčších zloduchov. A v žiadnom prípade sa nejedná o nejaký b-čkový, klišéovitý animák. Je pre mňa absolútne nemožné pochopiť, prečo toľko nenávisti, odsudzovania a zasadnutosti voči nemu. She-Ra And The Princesses of Power si ma totálne získala po každej stránke a u mňa sa automaticky radí medzi naj animáky.

• 8.10.2017  20:44

MLP film mám konečne za sebou a jedným slovom -EPIC. Aj keď priznávam, už niekoľko mesiacov dopredu som mala skoro celý film vyspojlerovaný, obzvlášť čo sa týka príbehu Tempest Shadow (keďže mám knihu o celom jej backstory) a vedela som z väčšiny, o čo tam pôjde, takže hlavný príbeh ma ničím neprekvapil, tak trochu mi je ľúto, že sa rozhodli pre klišé, no našťastie ide o nadpriemerne spracované klišé. Niektoré scény ma rozhodne nechali v šoku a slzách. Zvraty boli fakt silné a tým si ma film najviac získal. O humor tiež nieje núdza, hoci komédiou by som osobne film nenazvala. Na pomery MLP to bolo dosť akčné a miestami aj temné (v dobrom zmysle). Od druhej polovice (podľa mňa) to už naberá dobré tempo. Jediné, čo mi tak trochu chýbalo bol Storm King. Dúfala som, že sa objaví častejšie na to, že je hlavný záporák. Ale keďže som bola najviac zameraná na Tempest, ako svoju obľúbenkyňu, film rozhodne nesklamal. Aj koniec bol pre mňa viac-menej nečakaný. Animácia a hudba sú už prvky sami o sebe, inak ako nádherou sa popísať nedajú, vizuály sú parádne prepracované. A najlepšia pieseň je rozhodne "Open up your eyes", len pieseň samotná navodí zimomriavky a scéna počas nej je rovnako dychberúca, skutočný zážitok... Odporúčam vidieť. Moje celkové hodnotenie (zhliadnuté po 3. krát): 8,5/10

• 16.6.2017  23:40

Ako malá som bola obrovskou fanynkou pôvodného filmu (alebo skôr samotných dalmatíncov). Časom ma dalmatínska mánia prešla, ale teraz nedávno som si pozrela tento film a prirástol mi k srdcu ešte viac, než pôvodný, či iný z kategórie 101 Dalmatíncov. Iste, dej je jedno veľké klišé pre deti, ale táto zápletka na mňa v každom príbehu funguje, takže za mňa jednoznačných 5*.

• 16.6.2017  23:05

O triedu slabšie ako Hachiko (toho už i tak v emóciách nič neprekoná), ale znovu ide o extrémne dojemný film (aspoň teda pre milovníkov psov, ktorým som i ja). Nápad s reinkarnáciou mi prišiel zaujímavý a aspoň trošku to znižovalo smútok z každého úmrtia hlavného hrdinu. I napriek tomu ma to zakaždým rozplakalo a nechalo smutnou. Začiatok bol trochu naťahovaný a miestami som sa nudila, ale tie dojemné scény to vynahradili. Rozhodne patrí medzi lepšie a najpútavejšie filmy o psoch, ktoré som doposiaľ videla. Dávam 5* už len za samotnú myšlienku a hĺbku.

• 17.1.2017  20:28

Osobne sa mi tento film páči viac, než Leví Kráľ 3. Je pravda, že na prvé dve nemá ani náhodou, ale rozhodne im hanbu nerobí. Úžasná myšlienka, sympatické postavy, chytľavé songy. A yup, mne sa páči aj animácia a osobne v nej nevidím tak obrovský rozdiel oproti pôvodným filmom, ako každý uvádza, skôr by som povedala, že je takmer rovnaká (asi len niesom taká detailistka). Kašlem na nezrovnalosti s filmami, toto ma do seba vtiahlo a zjavne tak skoro nepustí.

• 31.12.2016  12:03

Priznám sa, že vo mne tento film vyvolal až pocity depresie, než len smútku. Aj keď za to môžem vďačiť z veľkej časti hudbe. Som milovníčka emočných filmov a plačem dokonca pri každej dojemnej scéne v akomkoľvek filme, ale toto je prvý film, u ktorého som vďaka depresívnemu hudobnému doprovodu plakala behom celého filmu -od samého začiatku až do konca. Pri začiatočných scénach s ľuďmi som sa chvíľkami nudila, ale za každým zameraním na Hachiho som ronila slzy smúku, keďže som si film dopredu vyspojlerovala. Len ma utvrdzuje v tom, že nikto nieje lepší priateľ človeka, než pes. Je to rozhodne jeden z mojich obľúbených filmov, ktoré však nebudem pozerať pravidelne, narozdiel od ostatných filmov. Emócie sú až príliš silné... Jednoznačných 100%...

• 9.11.2016  22:45
    Lví hlídka (TV seriál) (2016)

S filmami to príliš zrovnávať nebudem, seriál je kapitola sama o sebe, navyše je pre najmenších. Lenže práve to mu dodáva ešte väčšie kúzlo - fakt, že ide v stopách filmov takmer dokonale (podľa mňa im teda žiadnu hanbu nerobí, práve naopak) a je určený pre najmladších divákov. Je výnimočný od bežných seriálov pre predškolákov. Myšlienku má dokonalú (mám strašnú slabosť pre príbehy, kde hlavné postavy reprezentujú odlišné tváre "niečoho"). Snáď mi osobne vadí len charakter Kiary (to je snáď jediná vec, ktorá ma zaráža). 3. séria však dokonca vyjasnila dejové "nezrovnalosti" s Leví Kráľ 2 a mne teda dávajú perfektný zmysel a seriál si nesmierne užívam. 3. sériu vrelo odporúčam vidieť. Rozhodne to radím medzi lepšie animované seriály a v mojich očiach to proste nieje seriál hodný len pre predškolákov. Za mňa jasných 5 hviezd.

• 29.9.2016  21:56

Podľa mňa rozhodne 2. naj Equestria Girls film po Rainbow Rocks, aj keď scéna s Daydream Shimmer z predošlého filmu (Friendship Games) je lepšia než akákoľvek z tohto. Ale teraz vážne. Konečne sme mali možnosť v EG zažiť zmenu prostredia a oddýchnuť si od školy v tom najlepšom prostredí -prírode. Prírodné tématiky sú moje obľúbené, takže tento film má u mňa prvé plus za to. Hlavná záporáčka, ktorá vlastne ani nebola záporák, mala obrovské kúzlo a rýchlo si za svoj motív získala moje srdce. Jej príbeh bola u mňa najlepšia časť filmu. A moja naj postava tiež dostala ďalšiu epickú rolu, takže ďalšie obrovské plus za ňu. Samozrejme k tomu všetkému prirátam ďalšie ohromujúce pesničky, ktoré dokonca prekonali mnohé z predošlých EG filmov. Film má u mňa v podstate viac kladov než záporov. Zápory nebudem rozoberať, keďže sú príliš spojlerovité, ale priradzujem k nim fakt, že prvá polovica bola príliš zdĺhavá a dosť nudila. Knihu som si kúpila ešte pred filmom a upútala o niečo viac. Snáď sa môžem v budúcnosti ešte tešiť na pokračovanie EG filmov. Tento bol vynikajúci: 9/10.

• 4.4.2016  18:59

Film, narozdiel od seriálu nieje mojou srdcovkou, ale i tak dávam plný počet, keďže "Papyrus" je jedna z mojich naj rozprávok, najstaršia nostalgia a mám rada samotnú postavu Papyrusa. Žiaľ, príbeh je dosť "klišéovitý", nič extra sa očakávať nedá. Avšak milovníkov Egypta určite poteší.

• 3.3.2015  20:29
    Divocí koně (TV seriál) (2015)

To vážne? O_O Od tohto seriálu som úprimne čakala vyššie hodnotenie po toľkej chvále a spokojnosti v televízii, keď hovorili, že to získalo veľký úspech -už len kvôli koňom. Toto hodnotenie ma úprimne šokovalo (i keď u CSFD som na to zvyknutá). Mne sa práve toto zdá ako najlepší slovenský seriál (pričom tie ani ja nemám v obľube) a práve to prostredie, atmosféra a hlavne koníky na mňa dokopy pôsobia inak, než u iných slovenských seriálov. To jediné, čo by som vytkla je nedostatok screen timu pre kone a zameranie na ďalší lovestory. No i tak, veľmi ma uchvátila hudba -ako úvodná pieseň, rovnako tak aj BG hudba počas celého seriálu. Tá príroda, koníky a i dej je pre mňa z istých hľadísk zaujímavý (hlavne ma najviac zaujal "príbeh" Filipa a Margaréty, z tých ľudských príbehov). Ja sa teda nemám na čo sťažovať, čo by mi vyložene vadilo. Pre mňa rozhodne najlepší slovenský seriál.

• 1.10.2014  16:37

Akonáhle vyšla informácia o chystaní tohto filmu a nejaké ukážky a info, zhrozila som sa a odobralo mi to chuť tešiť sa na film. Myslela som si, že to bude len jednoducho o koncerte a súťaž o to, kto je lepší hudobník. Ani pesničky ma prvýkrát a dosť dlhú dobu vôbec nechytili. Proste mi to prišlo ako podpriemerný nudný príbeh o koncerte a škole, kde sa podľa ukážok v pesničkách bude i veľa zabávať. Nenašla som v tom žiadnu epickosť a emócie. Ale asi mesiac pred premiérou filmu som sa oň začínala viac zaujímať a zhliadla som najnovšie trailery, vypočula všetky soundtracky, čo vyšli na Youtube a pomaly som menila názor, že z toho môže byť i niečo zaujímavé. Akonáhle som zhliadla film, zažila som šok a obrovské prekvapenie, s ktorým som absolútne nerátala. To prekvapenie hlavne súvisí so Sunset Shimmer a epickosťou finálového súboja (ktorý ma ohromil hlavne pesničkami a atmosférou počas nich). Už mám novú najobľúbenejšiu MLP pieseň i postavu. Rozhodne sa mi film páčil viac než prvý po každej stránke. Sunset si v tomto filme získala moje sympatie, kým v prvom som ju nemusela. Takisto, hoci ja niesom fanúšik backgroundov, tak ich fanúšikovia si určite na svoje prídu v tomto filme. Záporáčky (na to, že všeobecne záporákov neznášam) mi prišli výnimočne sympatické (hlavne Aria), ale o to sa pričinili hlavne ich pesničky. Jednoducho neviem, čo viac dodať. Rozhodne to nieje žiaden prepadák, ako sa mi na prvý pohľad zdalo. Určite jeden z najlepších filmov, aké som videla.

• 1.12.2012  18:49
    Ni Hao Kai-lan (TV seriál) (2008)

Pre mňa rozhodne najlepší predškolský seriál -nie preto, že sa tam hovorí aj čínsky (čínština ma tak nezaujíma), ale proste ma najviac očaril kvôli postavám a hudbe. Aj niektoré príbehy sú skvelé, hoci len pre škôlkárov, ale sú na moju naj tému u animákoch -učiť sa byť dobrým priateľom. Som veľmi detinská a sentimentálna, takže mi to sadlo na chuť. Moja naj postava -volím medzi tigrom Rintoom a koalou Toleem. Trochu mi však chýba to, že tá Kai Lan nikdy nedostane od nikoho lekciu, len ona ju stále dáva druhým.

• 29.7.2012  19:03

No ak sa na to pozriem tak, že jednička bola tak trochu podľa skutočných udalostí, tak aj ja ju považujem za lepší film. Ale neviem prečo, príbehovo a zážitkovo ma viac očarila dvojka. Mne sa tie piesne naopak strašne páčia -aj v češtine, pretože presladené veci sú naopak mojou najväčšou srdcovkou a z piesní mám rovnaké zimomriavky, ako napr. u piesní z Levieho kráľa (ktorému sa inak tento film v určitých veciach dosť podobá z môjho pohľadu), či z Medvedích bratov (od Disneyho). Ibaže tieto v Baltovi 2 sa mi zdajú epickejšie a temnejšie -hlavne "Who you really are" (moja najobľúbenejšia) -tá je naozaj vydarená a nádherná a počujeme ju počas nádhernej "epickej" scény... Proste nádhera. Nechápem, prečo ľudia nenávidia presladené filmy a myslím si, že tento film rozhodne nepatrí medzi tie horšie diela, práve naopak. No a záver filmu -v istom zmysle je možno predvídateľný (i keď ja osobne som teda bola aj dosť prekvapená), ale zasa možno až príliš smutný a dojímavý, čo ja považujem za obrovský klad filmu. Takže ja som z filmu očarená a je pre mňa najlepší z celej trilógie o Baltovi.

• 8.2.2012  10:23
    Přestávka (TV seriál) (1997)

Tak k tomuto seriálu som sa dostala cez jeden z mojich najobľúbenejších -Lilo a Stitch a jeho crossover epizódu s týmto seriálom. Spočiatku (kvôli vzhľadu postáv) mi to prišlo odpudivé, ale ako verná fanynka Lilo a Stitch, som sa rozhodla pozrieť tento seriál, keď som s nadšením zistila, že to konečne vysielajú, o čom som predtým pochybovala. No a moje sympatie? Prišla som tomu na chuť, i keď to nieje zas nič extra a príbeh je vlastne už prebratý zo stoviek seriálov. Ale aj tak sa mi to páči. Najhlavnejšia myšlienka tohto animáku je predsa tak nádherná, hlboká a bohužiaľ pravdivá -"Detstvo je krátke a žijeme len raz a preto si ho treba vychutnať, kým trvá a nenarušovať jeho slobodné chvíle". Keď sa nad tým zamyslím a pozerám to s predstavou tejto myšlienky, tak hoci niekoľko častí je nudných, dokážem sa do toho vďaka tejto myšlienke vžiť. Okrem toho, seriál bol pôvodne vytvorený ako symbol slobody detí a detských práv. Možno to znázorňuje trochu viac, ako by bolo nutné, ale predsa, táto myšlienka sa nezaprie a núti nás premýšľať. No a moja obľúbená postava -T.J. (ktorý je tiež jedným z hlavných dôvodov mojej lásky k tomu seriálu -milujem jeho charakter) :D

• 18.12.2011  14:41
    Pokémon 3 (2000)

Len o kúsoček horší, než prvý film. Tento je môj druhý najobľúbenejší a druhý najdojímavejší (po jedničke). Hlavný dôvod, pre ktorý sa mi tento film páči, je hudba (konkrétne muzikálový soundtrack "I Want Things to be Real Again"). Stále, keď si ho len v hlave pripomeniem, dostanem zimomriavky a zvláštne pocity. Už len vďaka hudbe je to môj obľúbený film. Ale aj príbehová stránka je zaujímavá a tá úžasná hudba robí tento príbeh ešte nádhernejším. Veľmi sa mi páčilo aj stretnutie Asha a jeho Charizarda, až som dúfala, že sa k nemu vráti...

• 11.12.2011  14:18

Tento film je niečo neskutočné. Začiatok bol síce dosť nudný, ale to netrvalo dlho a pri výprave za tým kameňom sa to začalo perfektne rozbiehať a potom sa už nenaskytla žiadna scénka, ktorá by ma nudila. Hrozne ma dojalo, ako tých psíkov opúšťali a ako za nimi štekali a snažili sa odtrhnúť z reťazí. To bol jeden z najsilnejších momentov, pri ktorom som celý čas ronila slzy. Viera a spolupráca tých psov bola strašne nabitá emóciami. Zakaždým ma však najviac dostalo vyslovenie počtu dní, ktoré psíkovia trávili celkom opustení v krutej zime. Zvlášť pri predstave, že sa to naozaj odohralo. A bola som presvedčená, že všetci prežijú, ale opak ma vážne prekvapil... :´( Naozaj, toto je úžasný film, ktorý si nezaslúži menej, než 5* už len za fakt, že je podľa skutočnej udalosti a dejú sa tam také "neskutočné" a srdcervúce veci... Proste nádhera!

• 6.12.2011  22:11

Tak predovšetkým ma film zaujal hlavnými hrdinami -čo sú samozrejme úplne nádherné šteniatka. Zlatý Retriever a Husky sú moje najobľúbenejšie psie plemená a som z nich úplne hotová (hlavne, keď sú to k tomu šteniatka) :D Ale zázrakom, čo sa mne nikdy pri takých filmoch (kde sú hlavné zvieratá) nestáva, obľúbila som si aj ľudského hlavného hrdinu Adama (či ako sa volal) xD Film sa odohráva v prenádhernej atmosfére, tá polárna žiara je skutočná nádhera. Príbeh veľmi dojemný a v neposlednom rade -hudba -proste úžasná a strašne chytľavá... No proste niečo neskutočné... Takže -Najkrajší a najroztomilejší psíci, nádherné Aljašské prostredie, veľmi dojímavý, okúzľujúci príbeh aj hudba. Ani náhodou si to nezaslúži odpad. Napokon, je to detský film, tak čo si priať viac. Ja som viac, než spokojná a tento film rozhodne patrí do môjho rebríčku naj filmov. Najlepší diel z celej série Buddovcov.

• 4.12.2011  13:46

Toto je ...úžasný seriál!!! Hoci som bláznivá milovníčka animákov, MLP som vždy ignorovala, ale tejto verzii sa proste nedá odolať :D Nenašla som na tom nič, čo by mi čo len trošičku prekážalo. Pointa a epizódy sú perfektne vymyslené a moralizované nádherným, z môjho pohľadu až výnimočným spôsobom (nakoľko som veľký zástanca morálnych animákov, tu som z toho neopísateľne dojatá), postavy neuveriteľne roztomilé a všetky aj povahovo strašne sympatické a humor proste skvelý -miestami až príliš strelený, čo je na tomto seriáli skutočne neuveriteľné. Nemôžem inak, než odporučiť ;) (Moja naj hlavná postava je Twilight Sparkle a najkrajší poník jednoznačne Rarity) :)

• 23.10.2011  16:08

Tento krátky filmík obsahuje dvd "Lilo & Stitch 2: Stitch má mouchy". Napriek tomu, že má len okolo 4 minút, je veľmi dojímavý, až mi trošku vadí, že nieje dlhší (a je oveľa lepší, než napr. Stitch! film). 4 minúty sú venované len dojemnému a smutnému okamihu "Stitchovho života", ktorý ma dokonca rozplakal, čo sa mi pri krátkometrážnych filmoch nikdy nestáva. Fanúšikom Stitcha, ktorí majú dvd "Lilo a Stitch 2" a ešte si nepozreli tento "Krátky bonus" + majú radi dojemné filmy, odporúčam ho zhliadnuť :) Dozviete sa aj to, z čoho všetkého bol vytvorený Stitch. Poznámka: Tento krátkometrážny film nieje súčasťou filmov, či seriálu Lilo a Stitch.

• 15.10.2011  22:10
    Medicopter 117 (TV seriál) (1998)

Donedávna môj najobľúbenejší seriál -dokonca záľuba. Epizódy sú úplne skvelé, napínavé, plné emócií, dokonca aj vtipné. Herci už možno nepôsobia tak sympaticky (na pár výnimiek), ale ich rola a charaktery sú úchvatné. Veľkým plusom pre tento seriál je aj fakt, že postavy niekedy aj umierajú -dokonca aj tie hlavné. Misie záchranárov sú nabité napätím a emóciami, čo mi presne sadá na môj vkus a vyráža mi dych, keď vidím, ako riskujú svoje životy kvôli pacientom a neustále sami padnú do nešťastia, či dokonca umrú, takže často vyroním aj slzy. Ale napriek tomu, zápory tohto seriálu sa proste nedajú prehliadnuť, i keď mne osobne neprekážajú. Napr. keď nastane výbuch tesne vedľa vrtuľníka, ostane nepoškodený. To je len jeden z mála záporov, ktoré mi však úprimne ani nevadia, ale zdajú sa mi hlúpe. Čo sa týka postáv, najsympatickejší mi je jednoznačne pilot Thomas Wächter, toho úplne milujem a stal sa ďalším dôvodom, prečo zbožňujem tento seriál :D No a sám vrtuľník, najkrajší, aký som videla -absolútna nádhera, bez ktorej by tento seriál ani nemohol byť taký úžasný :)

• 5.10.2011  16:20

U mňa to býva naopak -dvojky ma väčšinou chytia viac než jednotky a to platí aj u Stuarta. Možno je to tým, že druhé diely "rozprávok" bývajú často o lovestory hlavných postáv a to je môj najobľúbenejší faktor, preto je pre mňa druhý diel Stuarta lepší než prvý. Dej je trochu akčnejší, než u jednotky a podľa mňa je tu aj viac humoru. Dokonca aj hudba v dvojke u mňa veľmi zabodovala, narozdiel od jednotky. Zvieratká sú ešte roztomilejšie a príbeh ešte dojímavejší a je tu ďalší film presne podľa môjho gesta.

• 5.10.2011  15:56

Ďalší z mojich obľúbených filmov. Viem, že je to detinská záležitosť, ale mňa tieto detinské záležitosti proste strašne berú. Myšiak Stuart je veľmi roztomilý a hneď si získal moje sympatie. Nápad vložiť animovanú postavičku do hraného filmu ma vie strašne očariť a aj vďaka tomu mi tento film prirástol k srdcu. Aj ostatné postavy sú veľmi sympatické a veľmi ma dojíma vzťah rodiny Littlovcov k Stuartovi. ...Nemám tomuto filmu čo vytknúť, ja sa tých presladených rodinných komédií nikdy nenasýtim :-)

• 2.10.2011  19:45

Film je spočiatku akčný, popravde, ani som nechápala, či je ten začiatok "reálny", alebo "filmový" a vlastne začiatku som najprv vôbec nerozumela, ani ma nenadchol. Proste nemám rada hneď zhurta akčné začiatky, kde ani nepochopím pointu. Za to má u mňa jediné mínus. Postupne sa z filmu ale stáva klasický animák, kde zohráva úlohu nielen hľadanie Boltovej paničky Penny, ale aj "hľadanie seba samého" a samozrejme hodnoty priateľstva a je z toho ďalší veľmi dojímavý príbeh, kde sem-tam zaznie nejaká vtipná hláška. Mňa tento film (až na spomínaný začiatok) veľmi nadchol a roztomilý Bolt sa stal mojou ďalšou obľúbenou postavičkou.

• 13.9.2011  13:23
    Twister (1996)

Tento film patrí medzi moje najobľúbenejšie predovšetkým kvôli tomu, že strašne milujem tornáda. V tomto filme ma nadchla každá scénka s tornádom, snáď až na tú poslednú s F5. Tá už bola fakt blbá a nelogická a ako som sa na ňu najviac tešila, tak som sa pri nej aj sklamala. Ale inak ma samotný film veľmi očaril, dokonale som sa vžila do všetkých postáv, takže síce som to sledovala hlavne pre tornáda, nakoniec ma do seba úplne vtiahol celý príbeh. Emočné romantické scény, ktoré sa dopĺňajú s katastrofickými (tornádovými) sú proste moja šálka kávy :-) Takže aj napriek tej nevydarenej scénke s tornádom F5 dávam 5*.

• 5.9.2011  13:37

Mňa osobne vždy viac brali Pokémon filmy, než seriál a to predovšetkým tento film, ktorý je skutočne očarujúci a dosýta nabitý emóciami, ktoré vo mne zanechali neopísateľný dojem. Nevidím v ňom ani jedinú chybičku, s ktorou by som bola nespokojná, proste tento film má obrovské kúzlo a u mňa je NUMBERONE v "pokémonskom svete" :)

• 4.9.2011  17:35
    Papyrus (TV seriál) (1998)

Síce veľmi málo známy seriál, ale celkom zaujímavý už len vďaka egyptskej tématike, ktorú mám veľmi rada. Tento animák je bohatý na dobrodružstvo a bojové scény, ale zato chudobný na humor. Dej v každej epizóde je dosť vážny, takže o komédiu sa rozhodne nejedná ani z časti, čo je u animáku nezvyčajné a výnimočné (v dobrom zmysle). Ja ho určite odporúčam, síce je tam hrozne málo srandy, ale vzrušujúcich a akčných scén je tam naozaj dosť. Milovníci Egypta si na svoje určite prídu :)

• 4.9.2011  15:25
    Návrat komisaře Rexe (TV seriál) (2008)

Možno som asi jediná, ale táto talianska verzia Rexa sa mi páči ešte o niečo viac, než tá rakúska. Mne to prišlo úplne iné. Epizódy majú hlbší, emočnejší dej aj hudbu, než v predošlých sériách a každá epizóda ma niečím dojala. Takisto aj nový Rexov pán mi je sympatickejší, než tí predošlí. Ja osobne uprednostňujem túto novú verziu, aj keď tie staré série mám tiež rada.

• 4.9.2011  14:41

Keď som si prečítala stručný obsah, tak som sa bála, že dvojka veľmi zneucti jednotku, keďže Kenai sa dá "dokopy" s "nejakou" dávnou priateľkou a bola som presvedčená, že si ju ani nepozriem (rovnako ako pred pozretím jednotky). Nakoniec som sa však predsa odhodlala, lebo môj záujem bol väčší, než obava zo sklamania. A opäť, rovnako ako pri jednotke, u mňa nastalo veľké prekvapenie -hlavne v závere filmu, ktorý je rovnako prekvapivý ako v jednotke, čo z Medvedích bratov 2 robí excelentné pokračovanie. A podľa mňa je na rovnakej úrovni, aj keď jednotka má predsalen trošičku hlbší a pútavejší príbeh, ale dvojka za ňou vôbec nezaostáva a mne sa páči rovnako. Animácia je rovnaká a čo sa týka piesní, v jednotke sa mi síce páčili všetky piesne, ale pieseň z dvojky "Feels like home" ma úplne očarila a milujem ju viac, než všetky z jednotky. Takže dvojka je tiež strašne nádherná a prekvapivá a rozhodne stojí za zhliadnutie :)

• 4.9.2011  14:17
    Lilo a Stitch (TV seriál) (2003)

Seriál je to prvé, čo som v kategórii "Lilo a Stitch" videla. A hneď ma úplne zaujal hlavne vďaka roztomilému Stitchovi, ktorého som si strašne obľúbila a spočiatku som to pozerala len kvôli nemu. Ale keď som sa postupne vžila aj do príbehu, Lilo a Stitch sa stal mojou najobľúbenejšou rozprávkou a dokonca aj záľubou. Vzhľadovo sa to síce trochu podobá na Pokémon, ale príbehovo je to na úplne inej a oveľa vyššej úrovni. Humoru je tam fúra a každá epizóda je zaujímavá niečim iným. Lilo a Stitch je úžasný seriál, ktorý ma nikdy neomrzí, má skvelú, síce jednoduchú, ale veľmi hlbokú, dojemnú myšlienku a veľmi sympatické postavičky, čo sú samozrejme, hlavne experimenty, ktoré sú 100 krát sympatickejšie než pokémoni :) Vôbec nechápem toto nízke hodnotenie a to, že niektorí z tých, ktorí to poriadne nepoznajú, to porovnávajú s pokémonmi a preto to odsudzujú...

<< předchozí 1 2 3