• Krátkometrážní
  • Rodinný

Můj malý Pony: Přátelství je magické (2010) (seriál)

Toto je ...úžasný seriál!!! Hoci som bláznivá milovníčka animákov, MLP som vždy ignorovala, ale tejto verzii sa proste nedá odolať :D Nenašla som na tom nič, čo by mi čo len trošičku prekážalo. Pointa a epizódy sú perfektne vymyslené a moralizované nádherným, z môjho pohľadu až výnimočným spôsobom (nakoľko som veľký zástanca morálnych animákov, tu som z toho neopísateľne dojatá), postavy neuveriteľne roztomilé a všetky aj povahovo strašne sympatické a humor proste skvelý -miestami až príliš strelený, čo je na tomto seriáli skutočne neuveriteľné. Nemôžem inak, než odporučiť ;) (Moja naj hlavná postava je Twilight Sparkle a najkrajší poník jednoznačne Rarity) :)

The Origin of Stitch (2005)

Tento krátky filmík obsahuje dvd "Lilo & Stitch 2: Stitch má mouchy". Napriek tomu, že má len okolo 4 minút, je veľmi dojímavý, až mi trošku vadí, že nieje dlhší (a je oveľa lepší, než napr. Stitch! film). 4 minúty sú venované len dojemnému a smutnému okamihu "Stitchovho života", ktorý ma dokonca rozplakal, čo sa mi pri krátkometrážnych filmoch nikdy nestáva. Fanúšikom Stitcha, ktorí majú dvd "Lilo a Stitch 2" a ešte si nepozreli tento "Krátky bonus" + majú radi dojemné filmy, odporúčam ho zhliadnuť :) Dozviete sa aj to, z čoho všetkého bol vytvorený Stitch. Poznámka: Tento krátkometrážny film nieje súčasťou filmov, či seriálu Lilo a Stitch.

Medicopter 117 (1998) (seriál)

Donedávna môj najobľúbenejší seriál -dokonca záľuba. Epizódy sú úplne skvelé, napínavé, plné emócií, dokonca aj vtipné. Herci už možno nepôsobia tak sympaticky (na pár výnimiek), ale ich rola a charaktery sú úchvatné. Veľkým plusom pre tento seriál je aj fakt, že postavy niekedy aj umierajú -dokonca aj tie hlavné. Misie záchranárov sú nabité napätím a emóciami, čo mi presne sadá na môj vkus a vyráža mi dych, keď vidím, ako riskujú svoje životy kvôli pacientom a neustále sami padnú do nešťastia, či dokonca umrú, takže často vyroním aj slzy. Ale napriek tomu, zápory tohto seriálu sa proste nedajú prehliadnuť, i keď mne osobne neprekážajú. Napr. keď nastane výbuch tesne vedľa vrtuľníka, ostane nepoškodený. To je len jeden z mála záporov, ktoré mi však úprimne ani nevadia, ale zdajú sa mi hlúpe. Čo sa týka postáv, najsympatickejší mi je jednoznačne pilot Thomas Wächter, toho úplne milujem a stal sa ďalším dôvodom, prečo zbožňujem tento seriál :D No a sám vrtuľník, najkrajší, aký som videla -absolútna nádhera, bez ktorej by tento seriál ani nemohol byť taký úžasný :)

Myšák Stuart Little 2 (2002)

U mňa to býva naopak -dvojky ma väčšinou chytia viac než jednotky a to platí aj u Stuarta. Možno je to tým, že druhé diely "rozprávok" bývajú často o lovestory hlavných postáv a to je môj najobľúbenejší faktor, preto je pre mňa druhý diel Stuarta lepší než prvý. Dej je trochu akčnejší, než u jednotky a podľa mňa je tu aj viac humoru. Dokonca aj hudba v dvojke u mňa veľmi zabodovala, narozdiel od jednotky. Zvieratká sú ešte roztomilejšie a príbeh ešte dojímavejší a je tu ďalší film presne podľa môjho gesta.

Myšák Stuart Little (1999)

Ďalší z mojich obľúbených filmov. Viem, že je to detinská záležitosť, ale mňa tieto detinské záležitosti proste strašne berú. Myšiak Stuart je veľmi roztomilý a hneď si získal moje sympatie. Nápad vložiť animovanú postavičku do hraného filmu ma vie strašne očariť a aj vďaka tomu mi tento film prirástol k srdcu. Aj ostatné postavy sú veľmi sympatické a veľmi ma dojíma vzťah rodiny Littlovcov k Stuartovi. ...Nemám tomuto filmu čo vytknúť, ja sa tých presladených rodinných komédií nikdy nenasýtim :-)

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Film je spočiatku akčný, popravde, ani som nechápala, či je ten začiatok "reálny", alebo "filmový" a vlastne začiatku som najprv vôbec nerozumela, ani ma nenadchol. Proste nemám rada hneď zhurta akčné začiatky, kde ani nepochopím pointu. Za to má u mňa jediné mínus. Postupne sa z filmu ale stáva klasický animák, kde zohráva úlohu nielen hľadanie Boltovej paničky Penny, ale aj "hľadanie seba samého" a samozrejme hodnoty priateľstva a je z toho ďalší veľmi dojímavý príbeh, kde sem-tam zaznie nejaká vtipná hláška. Mňa tento film (až na spomínaný začiatok) veľmi nadchol a roztomilý Bolt sa stal mojou ďalšou obľúbenou postavičkou.

Twister (1996)

Tento film patrí medzi moje najobľúbenejšie predovšetkým kvôli tomu, že strašne milujem tornáda. V tomto filme ma nadchla každá scénka s tornádom, snáď až na tú poslednú s F5. Tá už bola fakt blbá a nelogická a ako som sa na ňu najviac tešila, tak som sa pri nej aj sklamala. Ale inak ma samotný film veľmi očaril, dokonale som sa vžila do všetkých postáv, takže síce som to sledovala hlavne pre tornáda, nakoniec ma do seba úplne vtiahol celý príbeh. Emočné romantické scény, ktoré sa dopĺňajú s katastrofickými (tornádovými) sú proste moja šálka kávy :-) Takže aj napriek tej nevydarenej scénke s tornádom F5 dávam 5*.

Pokémon: První film (1998)

Mňa osobne vždy viac brali Pokémon filmy, než seriál a to predovšetkým tento film, ktorý je skutočne očarujúci a dosýta nabitý emóciami, ktoré vo mne zanechali neopísateľný dojem. Nevidím v ňom ani jedinú chybičku, s ktorou by som bola nespokojná, proste tento film má obrovské kúzlo a u mňa je NUMBERONE v "pokémonskom svete" :)

Papyrus (1998) (seriál)

Síce veľmi málo známy seriál, ale celkom zaujímavý už len vďaka egyptskej tématike, ktorú mám veľmi rada. Tento animák je bohatý na dobrodružstvo a bojové scény, ale zato chudobný na humor. Dej v každej epizóde je dosť vážny, takže o komédiu sa rozhodne nejedná ani z časti, čo je u animáku nezvyčajné a výnimočné (v dobrom zmysle). Ja ho určite odporúčam, síce je tam hrozne málo srandy, ale vzrušujúcich a akčných scén je tam naozaj dosť. Milovníci Egypta si na svoje určite prídu :)

Návrat komisaře Rexe (2008) (seriál)

Možno som asi jediná, ale táto talianska verzia Rexa sa mi páči ešte o niečo viac, než tá rakúska. Mne to prišlo úplne iné. Epizódy majú hlbší, emočnejší dej aj hudbu, než v predošlých sériách a každá epizóda ma niečím dojala. Takisto aj nový Rexov pán mi je sympatickejší, než tí predošlí. Ja osobne uprednostňujem túto novú verziu, aj keď tie staré série mám tiež rada.