avril4234

okres Košice

homepage

1 2 3 následující >>
    • 4.9.2011  17:35
    Papyrus (TV seriál) (1998)

Síce veľmi málo známy seriál, ale celkom zaujímavý už len vďaka egyptskej tématike, ktorú mám veľmi rada. Tento animák je bohatý na dobrodružstvo a bojové scény, ale zato chudobný na humor. Dej v každej epizóde je dosť vážny, takže o komédiu sa rozhodne nejedná ani z časti, čo je u animáku nezvyčajné a výnimočné (v dobrom zmysle). Ja ho určite odporúčam, síce je tam hrozne málo srandy, ale vzrušujúcich a akčných scén je tam naozaj dosť. Milovníci Egypta si na svoje určite prídu :)

• 5.9.2011  13:37

Mňa osobne vždy viac brali Pokémon filmy, než seriál a to predovšetkým tento film, ktorý je skutočne očarujúci a dosýta nabitý emóciami, ktoré vo mne zanechali neopísateľný dojem. Nevidím v ňom ani jedinú chybičku, s ktorou by som bola nespokojná, proste tento film má obrovské kúzlo a u mňa je NUMBERONE v "pokémonskom svete" :)

• 7.11.2016  22:42
    Stříbrný blesk (TV seriál) (1998)

Moja nostalgia z detstva... Príbeh síce nieje nejak úžasne zaujímavý, či originálny ("bojujem, kým sa nestanem kráľom/ vodcom, čo je mi súdené", to už je ohrané klišé), ale už len kvôli animácii a hudbe musím dať minimálne 4 hviezdy. Úvodná pieseň je proste prekrásna a dodnes mi ostala v pamäti a srdci. Kiež by som si tento seriál mohla znovu zhliadnuť, ak by nebol tak neznámy a nedostupný...

• 13.9.2011  13:31
    Twister se vrací (TV film) (1998)

Strašné sklamanie oproti Twisteru. V tomto filme (s výnimkou záveru) som sa žiadneho tornáda nedočkala a je to dosť škoda, že neponechali pôvodných hercov Twisteru a pokračovanie ich príbehu. Tento film ma už nenadchol vôbec ničím. 1* mu dám len za záverečné tornáda.

• 4.4.2016  18:59

Film, narozdiel od seriálu nieje mojou srdcovkou, ale i tak dávam plný počet, keďže "Papyrus" je jedna z mojich naj rozprávok, najstaršia nostalgia a mám rada samotnú postavu Papyrusa. Žiaľ, príbeh je dosť "klišéovitý", nič extra sa očakávať nedá. Avšak milovníkov Egypta určite poteší.

• 5.9.2011  13:26
    Pokémon (TV seriál) (1997)

Ani mňa poké-mánia nevynechala a ešte nedávno som za tým šalela a kupovala si takmer všetko "Pokémon", na čo som natrafila. Ešte aj teraz ma pokémonie vecičky ako nálepky, kartičky, plyšáky atď. lákajú, ale samotný seriál ma už prestal úplne baviť. Videla som celé prvé 4 série + niekoľko novších epizód, ale tie novšie ma teda vôbec nezaujali, skôr odpudili. A navyše už mi tá nekonečnosť seriálu a pokémonov strašne lezie na nervy. Dám 4*, lebo spomienky, keď som to milovala, sú veľmi silné a úprimne, ešte stále to mám rada, ale aj moje sklamanie z posledných sérií, odkedy tam nieje Misty, je veľké, lebo moja naj postava je Ash a jeho rola je po odchode Misty čím ďalej, tým menšia a na tieto série sa fakt nemienim pozerať, takže musím dať 1* dolu. Ale tie prvé série, keď tam ešte bola Misty sú skvelé. A najsilnejšou stránkou seriálu je u mňa hudobná stránka -hlavne BGM. Tie musím počúvať dokola.

• 8.2.2012  10:23
    Přestávka (TV seriál) (1997)

Tak k tomuto seriálu som sa dostala cez jeden z mojich najobľúbenejších -Lilo a Stitch a jeho crossover epizódu s týmto seriálom. Spočiatku (kvôli vzhľadu postáv) mi to prišlo odpudivé, ale ako verná fanynka Lilo a Stitch, som sa rozhodla pozrieť tento seriál, keď som s nadšením zistila, že to konečne vysielajú, o čom som predtým pochybovala. No a moje sympatie? Prišla som tomu na chuť, i keď to nieje zas nič extra a príbeh je vlastne už prebratý zo stoviek seriálov. Ale aj tak sa mi to páči. Najhlavnejšia myšlienka tohto animáku je predsa tak nádherná, hlboká a bohužiaľ pravdivá -"Detstvo je krátke a žijeme len raz a preto si ho treba vychutnať, kým trvá a nenarušovať jeho slobodné chvíle". Keď sa nad tým zamyslím a pozerám to s predstavou tejto myšlienky, tak hoci niekoľko častí je nudných, dokážem sa do toho vďaka tejto myšlienke vžiť. Okrem toho, seriál bol pôvodne vytvorený ako symbol slobody detí a detských práv. Možno to znázorňuje trochu viac, ako by bolo nutné, ale predsa, táto myšlienka sa nezaprie a núti nás premýšľať. No a moja obľúbená postava -T.J. (ktorý je tiež jedným z hlavných dôvodov mojej lásky k tomu seriálu -milujem jeho charakter) :D

• 16.6.2017  23:31

Osobne ma viac oslovila dvojka, než jednička (taktiež má pre mňa menej trápnych momentov). A veľmi ma chytila úvodná pieseň Jacka.

• 13.9.2011  13:23
    Twister (1996)

Tento film patrí medzi moje najobľúbenejšie predovšetkým kvôli tomu, že strašne milujem tornáda. V tomto filme ma nadchla každá scénka s tornádom, snáď až na tú poslednú s F5. Tá už bola fakt blbá a nelogická a ako som sa na ňu najviac tešila, tak som sa pri nej aj sklamala. Ale inak ma samotný film veľmi očaril, dokonale som sa vžila do všetkých postáv, takže síce som to sledovala hlavne pre tornáda, nakoniec ma do seba úplne vtiahol celý príbeh. Emočné romantické scény, ktoré sa dopĺňajú s katastrofickými (tornádovými) sú proste moja šálka kávy :-) Takže aj napriek tej nevydarenej scénke s tornádom F5 dávam 5*.

• 13.9.2011  13:01
    Timon a Pumbaa (TV seriál) (1995)

Tak toto má naozaj veľmi ďaleko od filmov "Leví kráľ" a mňa to už vôbec neočarilo. Je to síce srandovné, ale pre mňa je tam dosť trápny humor a animácia väčšiny postáv je proste príšerná. Timon a Pumbaa (postavy) sú to jediné, čo sa mi na celom seriáli páči a 3* som dala len kvôli nim a tomu, že sa to týka nádhernej disneyovky. Príbehy nič moc.

• 15.10.2011  21:39
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

Moja jediná obľúbená a sledovaná kriminálka, to je práve Komisár Rex. Kriminálne prípady síce niesú ničím výnimočné, ale to, že hlavný hrdina je pes, vďaka ktorému sú všetci zločinci zatknutí, to je trefa do môjho terča. Psov (ešte k tomu vlčiakov) strašne milujem a preto mi je ukradnutý aj dosť často nudný dej. Pre mňa je hlavný bod pozornosti pes a všetko, čo sa deje okolo neho, preto milujem hlavne epizódy, kde treba zachraňovať práve Rexa. Čo sa týka jeho pánov, všetci mi boli sympatickí, len Moser trošku menej. Ale seriál je pre mňa taký priemerný, zaujímavý hlavne tým, že v hlavnej role je pes a z kriminálnych prípadov ma zaujala menej, než polovica. Navyše úvodné piesne každej série ma úplne očarili. Napriek tomu však tento seriál patrí medzi moje obľúbené, i keď ho už neplánujem ďalej sledovať (v TV som ho sledovala zakaždým, keď ho vysielali, takže ma už omrzel). Ale moje srdce nikdy neomrzí.

• 3.9.2011  14:10
    Lví král (1994)

Síce som ako malá bola na tom v kine, ale už sa na ten zážitok nepamätám, akurát viem, že už vtedy ma to uchvátilo. Ale aj teraz je to skutočne jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Nemám tomu čo vytknúť. Prekrásna animácia, postavy, veľmi dojímavé piesne a vysoko emocionálny príbeh, pri ktorom sa nikdy nemôžem vyhnúť slzám, aj keď to pozerám stokrát dokola. Nemôžem dať menej než 5* a 100% :)

• 5.9.2011  20:20
    Klukoviny Toma a Jerryho (TV seriál) (1990)

Klasických Toma a Jerryho som kedysi milovala, ale toto je ešte oveľa horšie. Animácia nieje najhoršia, ale príbehy sú o ničom. Klasický Tom a Jerry je oveľa lepší.

• 13.12.2019  19:49

U mňa je tento film oproti remaku sklamaním nie kvôli Hachikovi (s ktorým tu mnohí vyjadrujú nespokojnosť), ale kvôli ľudským postavám. Kým v remaku boli všetci voči Hachimu prívetiví a láskyplní, tu sa žiaľ k nemu všetci (okrem jeho pána) chovali ako tyrani, urážali ho a pohadzovali si ho, ako vodový balón. Všetci boli otvorene takí vášniví odporcovia psov, takže to kľudne pôsobilo, akoby chudák pes utekal čakať svojho pána, lebo bol všetkými traumatizovaný, opovrhovaný a týraný, než z dôvodu jeho vernosti. A to je dojem, aký som z celého snímku mala a základ toho, kde tento film a jeho námet na celej čiare zlyhal. Nečakala som, že pes bude radostnejší, keď ľudia k nemu neprejavovali žiadnu lásku a súcit. Celú dobu sa mi lámalo srdce a bola som v agónii len z toho, ako s ním bolo zaobchádzané, než samotný zámer filmu.. Záver tejto verzie bol však dokonca EŠTE o niečo srdcervúcejší, než v americkej, keďže v tejto *SPOILER* bol dlhý záber na bezvládneho umierajúceho Hachiho, čo ma položilo... 4* dávam len "z nutnosti" u takýchto príbehov -3 za Hachiho a1 za námet a to, že sa jedná o legendárny skutočný príbeh a pre tie ja mám naozaj slabosť, nech sú spracované akokoľvek.

• 4.9.2011  15:09
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Toto bola moja úplne prvá rozprávka, na ktorej som vyrastala a ktorú som strašne milovala. Ale ja som vždy fandila Tomovi a Jerryho aj doteraz nenávidím. Proste sa mi nepáči, že Jerry skoro stále skončil ako víťaz a práve kvôli tomu faktu som k tomu seriálu postupne začala strácať sympatie a prestal sa mi zdať taký zaujímavý. Tom bude vždy mojou obľúbenou postavou, ale seriál už nemusím. 3* dám len z nostalgie.

1 2 3 následující >>