• Krátkometrážní
  • Rodinný

Pokémon - XY&Z (2015) (série)

Nepochybne moje najobľúbenejšie, najsympatickejšie a najakčnejšie série tohto anime. Arcy Sereny, Mazlíka a Asha s Greninjom boli najlepšie... Ten záver mi zlomil srdce...

Pokémon - XY (2013) (série)

Serena ma znovu pritiahla k tomuto anime a rýchlo si získala moje sympatie. XY sa zaradil za moje 2. naj série.

My Little Pony: Nová generace (2021)

Ak mám byť úprimná, úvod do 5. generácie nebol najhorší. Osobne som si film užila. Avšak kvalite G4 sa rovnať nemôže po žiadnej stránke. Animácia je fajn, nieje to však môj štýl (a niesom ani zvyknutá na MLP v 3D, v čom však veľký problém nevidím). Songy sú rozhodne slabšie, zo všetkých ma chytil len jediný -Angry Mob. Hlavní protagonisti sú fajn, i keď nemám obľúbenca. Zároveň však nikým neopovrhujem. Je vidieť kontrast medzi rolami tejto Mane 5 s Mane 6 z G4, i keď osobnosti niektorých z nich ich pripomínajú. Sunny je ako counterpart Twilight Sparkle, Izzy ako Pinkie Pie, Zipp ako Rainbow Dash, Pipp ako Rarity, či Hitch ako niečo medzi Applejack a Fluttershy. Najsilnejšou stránkou filmu aspoň pre mňa osobne boli odkazy na G4. Tam ale zas chýbali odpovede na určité otázky. Príbeh dosť vykráda G4 (v podstate ide v jeho stopách a odohráva sa v rovnakom universe, len o dosť modernejšom), a hoci mi to nevadí, neponúka nič nové, čo sme v G4 nevideli -skôr sa zameriava na niektoré slávne stránky G4. Samotný konflikt filmu je však napriek tomu sympatický a preto to plynulo celkom svižne a nenudila som sa. Vcelku to je príjemná záležitosť a pre fanúšikov G4 to môže byť ako stvorené. Žiaľ ani ako fanúšik G4 som osobne ohromená nebola, nenudilo ma to ani neurazilo, ale nič "extra" to pre mňa nieje. Možno je to naozaj len tým, že to vykráda G4, niesom fanúšik animácie ani hudby a moje srdce je závislé na G4. Silnejšie 3* -70%

Need for Speed (2014)

Film som prvýkrát videla pred niekoľkými rokmi s kamarátkou, keď ma ešte chodila navštevovať a pustila mi to. Predtým som sa na to nevedela plne sústrediť, keďže to normálne nieje môj štýl, takže som príliš veľa z príbehu nepochytila. To by som však nebola ja, keby som sa niečo neodhodlala pozrieť (aj opätovne) kvôli tomu, lebo sa v tom vyskytla pieseň od mojej, nanešťastie len odnedávna,obľúbenej skupiny. Takéto drobnosti ma často motivujú, aby som sa na samotný film plne sústredila. A priznávam, pri plnom sústredení som si film nakoniec užila. Hoci filmy o rýchlych autách práve nemusím, tento ma do seba vtiahol zápletkou. Fandila som hlavnému hrdinovi. Emócie fungovali, bolo ich tam celkom dosť, takže bez sĺz sa to neobišlo a pripísalo sa to na hodnotení. Zanechalo to vo mne pozitívny dojem, takže aj hodnotiť musím pozitívne.

Ferdinand (2017)

Po dlhej dobe zas animák, ktorý ma hlboko zasiahol (áno, videla som ho len včera). A síce je pravda, že príbeh sa nesie v štýle "klišé", prostredie a zvyklosti tohto animáku ma takpovediac zrazili na kolená. Som prekvapená, ale rada, že tému ako býčie zápasy, týranie zvierat a "zabíjačka" vložili do animovaného filmu v duchu toho, že to nieje v poriadku a je nutné voči tomu zakročiť. Kiežby sa tým ľudia inšpirovali... Zvyšok je, samozrejme len typické klišé v štýle "bláznivé putovanie domov za pravou "rodinou" a hľadanie seba samého", ale vďaka prostrediu dodáva celkom iný nádych. Emočne na mňa funguje dokonale, takže 5*.

Věrný pes Čiko (1987)

U mňa je tento film oproti remaku sklamaním nie kvôli Hachikovi (s ktorým tu mnohí vyjadrujú nespokojnosť), ale kvôli ľudským postavám. Kým v remaku boli všetci voči Hachimu prívetiví a láskyplní, tu sa žiaľ k nemu všetci (okrem jeho pána) chovali ako tyrani, urážali ho a pohadzovali si ho, ako vodový balón. Všetci boli otvorene takí vášniví odporcovia psov, takže to kľudne pôsobilo, akoby chudák pes utekal čakať svojho pána, lebo bol všetkými traumatizovaný, opovrhovaný a týraný, než z dôvodu jeho vernosti. A to je dojem, aký som z celého snímku mala a základ toho, kde tento film a jeho námet na celej čiare zlyhal. Nečakala som, že pes bude radostnejší, keď ľudia k nemu neprejavovali žiadnu lásku a súcit. Celú dobu sa mi lámalo srdce a bola som v agónii len z toho, ako s ním bolo zaobchádzané, než samotný zámer filmu.. Záver tejto verzie bol však dokonca EŠTE o niečo srdcervúcejší, než v americkej, keďže v tejto *SPOILER* bol dlhý záber na bezvládneho umierajúceho Hachiho, čo ma položilo... 4* dávam len "z nutnosti" u takýchto príbehov -3 za Hachiho a1 za námet a to, že sa jedná o legendárny skutočný príbeh a pre tie ja mám naozaj slabosť, nech sú spracované akokoľvek.

Tajný život mazlíčků 2 (2019)

Dúfala som v nejaké zlepšenie oproti jedničke, to žiaľ nenastalo. Príbeh bol zážitkovo, aspoň u mňa, na rovnakej úrovni. Ako tu mnohí uvádzajú, toto bolo naozaj určené len pre deti a žiadne zvraty, emocionálne scény, či hĺbka sa nenaskytli. Je to skôr taká oddychovka pre dospelých a zábava pre deti.

She-Ra a princezny moci (2018) (seriál)

Som veľmi prekvapená a sklamaná, že tento seriál nezískal väčšiu popularitu, ale dokonca získava len kritiku, sťažnosti a nenávisť. Seriál je priam nabitý emóciami a napätím a v každej epizóde sa nájdu aj komediálne prvky. Spôsoby, akými o ňom každý hovorí ma dosť udivujú. Čo vlastne tomuto seriálu chýba? Z môjho pohľadu skutočne nič. Je nemožné sa pri ňom nudiť, alebo úprimne nepustiť slzu dojatia. V žiadnom prípade seriál nepôsobí umelo. Všetko, čo vidím je, že sú doň vložené celé srdcia a duše tých, čo na tom pracujú. Nikto ma nikdy nemôže presvedčiť, že tomuto seriálu chýba cit, pretože to je ten najväčší protiklad, aký sa dá povedať. Animácia je z môjho pohľadu na vysokej úrovni, dessign postáv veľmi sympatický a hudba, ktorá sprevádza dej každej epizódy je emocionálna, či chytľavá sama o sebe. Opening za mňa 10/10. Postavy, ich vzťahy a interakcie sú uveriteľné, každá postava má svoj príbeh a dôvody na svoje konanie, niesú len čiernobiele a vďaka spôsobom, akými dej prebieha, je ľahké vžiť sa a chápať každú jednu postavu, dokonca aj tých najväčších zloduchov. A v žiadnom prípade sa nejedná o nejaký b-čkový, klišéovitý animák. Je pre mňa absolútne nemožné pochopiť, prečo toľko nenávisti, odsudzovania a zasadnutosti voči nemu. She-Ra And The Princesses of Power si ma totálne získala po každej stránke a u mňa sa automaticky radí medzi naj animáky.

Králíček Petr (2018)

Úprimne, to jediné, čo ma k tomuto filmu priviedlo, je jeden zo soundtrackov -konkrétne "Remember the name", čo je pôvodne skladbou môjho obľúbeného speváka/ idola "Mike Shinoda" (známeho z Linkin Park) a jeho sólo projektu "Fort Minor". Hneď ako som sa to dozvedela, som nemohla odolať zhliadnutiu tohto filmu, hoci som si podľa popisu a traileru od samotného filmu nič nesľubovala. Do kina chodiť nemôžem, takže som zatiaľ mala možnosť pozrieť si to len v originálnom znení. Ale budem úprimná, hoci to bol príbehovo priemer (úprimne som očakávala výrazný podpriemer), celkom prekvapivo ma to nakoniec do seba vtiahlo (mám slabosť pre roztomilé zvieratká a zároveň som sa dokázala do ich rolí vžívať a fandiť im). Niektoré prehnané bitky, pasce, či humor boli za hranicou môjho vkusu, ale prehltla som to. Morálne posolstvá a dojemné scény fungovali tak, ako som očakávala. Nejde o žiaden zázrak, ale pre mňa bol prihliadnuc na moje očakávania dostačujúci.

Hodný dinosaurus (2015)

Úprimne, dizajn postáv bolo skutočne to jediné, v čom film zaostával, kým je pravda, že prostredia boli až príliš realistické, čo verím, že v tejto kombinácii narušovalo celkový zážitok. Ale na rovinu, mne osobne sa film celkom páčil. Mne celkom stačí, ak je film tak, či inak doják, a okamžite si moje sympatie získa. Niesom divák zameraný na humor, originalitu, akciu, scény/ referencie pre dospelých a pod. Vo všetkom, čo sledujem, mi ide hlavne o emócie. Keďže sama som veľký strachopud, príbehy o týchto ustrašených postavách vždy pritiahnu moju pozornosť a dokážem s nimi súcitiť a fandiť im. Takže hlavný hrdina mi prirástol k srdcu. To mi celkom stačilo, aby som si film užila, napriek tomu, že to bolo veľké klišé. Boli tam aspoň 2 scény, ktoré ma úplne dojali k slzám (hlavne tie prispeli k môjmu hodnoteniu). Naopak, ako tu mnohí uvádzajú, scéna s chrobákom bola absolútne nechutná a bolo mi z nej zle, takže tá bola obrovské negatívum filmu. Miestami to bolo príliš nudné, ale i tak dávam 4* keďže som bola mimoriadne dojatá.