avril4234

avril4234

okres Košice

homepage

• 29.7.2012  19:03

No ak sa na to pozriem tak, že jednička bola tak trochu podľa skutočných udalostí, tak aj ja ju považujem za lepší film. Ale neviem prečo, príbehovo a zážitkovo ma viac očarila dvojka. Mne sa tie piesne naopak strašne páčia -aj v češtine, pretože presladené veci sú naopak mojou najväčšou srdcovkou a z piesní mám rovnaké zimomriavky, ako napr. u piesní z Levieho kráľa (ktorému sa inak tento film v určitých veciach dosť podobá z môjho pohľadu), či z Medvedích bratov (od Disneyho). Ibaže tieto v Baltovi 2 sa mi zdajú epickejšie a temnejšie -hlavne "Who you really are" (moja najobľúbenejšia) -tá je naozaj vydarená a nádherná a počujeme ju počas nádhernej "epickej" scény... Proste nádhera. Nechápem, prečo ľudia nenávidia presladené filmy a myslím si, že tento film rozhodne nepatrí medzi tie horšie diela, práve naopak. No a záver filmu -v istom zmysle je možno predvídateľný (i keď ja osobne som teda bola aj dosť prekvapená), ale zasa možno až príliš smutný a dojímavý, čo ja považujem za obrovský klad filmu. Takže ja som z filmu očarená a je pre mňa najlepší z celej trilógie o Baltovi.

• 19.7.2012  18:19
    Velkolepé století (TV seriál) (2011)

Na začiatok sa chcem spýtať - toto má byť fakt charakterizované ako telenovela??? Ja to vidím ako normálny historický seriál podľa skutočných udalostí a vôbec nie ako telenovelu. Iste, je tam romantika, atď., ale na mňa to proste pôsobí tak vážne a trochu depresívne na telenovelu. A náhodou sa mi to páči a mám pri tom úplne iný pocit, než pri telenovelách. Ale možno mám ten pocit len ja. Úprimne, tiež to nejak nesledujem, ale sleduje to moja mama (každú časť), takže mi neuniknú určité udalosti, z ktorých polovica ma veľmi zaujme a tak ma donútia sledovať to a byť zvedavá na ďalší diel, keďže každý sa končí napínavo. Je to dosť akčné a brutalít je tam viac než dosť, na čo síce ja normálne niesom zvyknutá, ale v tomto prípade je to výnimka. Neviem, nejak sa mi to zapáčilo, zvykla som si na to a viem sa do toho vžiť. Ale inak to nevyhľadávam. Dám však 4*, pretože si ich z môjho názoru zaslúži, hlavne medzi tie odpady.

• 18.7.2012  21:00

Podľa mňa celkom fajn film Prestávky. Dosť ma šokovalo záverečné odhalenie, čo som až donedávna pri sledovaní seriálu vôbec netušila a hoci ma to aj z jedného drobného dôvodu trápi, považujem to za prekvapivý zvrat a ako klad tohto filmu. Celkovo však na mňa film urobil mierne pozitívny dojem. Zdal sa mi zaujímavý nápad vložiť do filmu zopár epizód seriálu, i keď na druhej strane to ničí originalitu a nádych filmu, nakoľko je takmer celý film zložený z 10 minútových epizód seriálu. To skoro omrzí.

• 7.4.2012  13:56

Musím povedať, že je to horšie, ako seriál. Zmenila som názor na myšlienku, pretože po opakovanom sledovaní som pochopila, že sa vlastne nijak nelíši od myšlienky seriálu a aká je hlboká. Aj samotné spracovanie stálo za to. Miestami som bola pobavená aj dojatá, musím dať 4*. Možno neskôr zvýšim. Asi najlepší film Prestávky.

• 8.2.2012  10:23
    Přestávka (TV seriál) (1997)

Tak k tomuto seriálu som sa dostala cez jeden z mojich najobľúbenejších -Lilo a Stitch a jeho crossover epizódu s týmto seriálom. Spočiatku (kvôli vzhľadu postáv) mi to prišlo odpudivé, ale ako verná fanynka Lilo a Stitch, som sa rozhodla pozrieť tento seriál, keď som s nadšením zistila, že to konečne vysielajú, o čom som predtým pochybovala. No a moje sympatie? Prišla som tomu na chuť, i keď to nieje zas nič extra a príbeh je vlastne už prebratý zo stoviek seriálov. Ale aj tak sa mi to páči. Najhlavnejšia myšlienka tohto animáku je predsa tak nádherná, hlboká a bohužiaľ pravdivá -"Detstvo je krátke a žijeme len raz a preto si ho treba vychutnať, kým trvá a nenarušovať jeho slobodné chvíle". Keď sa nad tým zamyslím a pozerám to s predstavou tejto myšlienky, tak hoci niekoľko častí je nudných, dokážem sa do toho vďaka tejto myšlienke vžiť. Okrem toho, seriál bol pôvodne vytvorený ako symbol slobody detí a detských práv. Možno to znázorňuje trochu viac, ako by bolo nutné, ale predsa, táto myšlienka sa nezaprie a núti nás premýšľať. No a moja obľúbená postava -T.J. (ktorý je tiež jedným z hlavných dôvodov mojej lásky k tomu seriálu -milujem jeho charakter) :D

• 12.1.2012  19:19
    Jdi, Diego, jdi! (TV seriál) (2005)

Jednoznačne o dosť lepšie, než totálne trápne "Dora the Explorer". Sympatický hlavný hrdina a príbeh, ktorý sa týka ochrany zvierat, to dokopy robí na mňa (milovníčku zvierat) dobrý dojem. Ak by to, bohužiaľ, nebolo pre predškolákov, dala by som možno aj 5*. Takto je to ale celkom priemerné.

• 18.12.2011  14:41
    Pokémon 3 (2000)

Len o kúsoček horší, než prvý film. Tento je môj druhý najobľúbenejší a druhý najdojímavejší (po jedničke). Hlavný dôvod, pre ktorý sa mi tento film páči, je hudba (konkrétne muzikálový soundtrack "I Want Things to be Real Again"). Stále, keď si ho len v hlave pripomeniem, dostanem zimomriavky a zvláštne pocity. Už len vďaka hudbe je to môj obľúbený film. Ale aj príbehová stránka je zaujímavá a tá úžasná hudba robí tento príbeh ešte nádhernejším. Veľmi sa mi páčilo aj stretnutie Asha a jeho Charizarda, až som dúfala, že sa k nemu vráti...

• 17.12.2011  21:39

Nie tak dobré, ako napr. 8 statočných, či Dobrodružstvo na Aljaške (tieto 2 filmy milujem), ale je to zábavné a kvôli nádherným huskym a Aljašskému prostrediu sa tomuto filmu nedá odolať :D (Aspoň z mojej strany)

• 11.12.2011  14:18

Tento film je niečo neskutočné. Začiatok bol síce dosť nudný, ale to netrvalo dlho a pri výprave za tým kameňom sa to začalo perfektne rozbiehať a potom sa už nenaskytla žiadna scénka, ktorá by ma nudila. Hrozne ma dojalo, ako tých psíkov opúšťali a ako za nimi štekali a snažili sa odtrhnúť z reťazí. To bol jeden z najsilnejších momentov, pri ktorom som celý čas ronila slzy. Viera a spolupráca tých psov bola strašne nabitá emóciami. Zakaždým ma však najviac dostalo vyslovenie počtu dní, ktoré psíkovia trávili celkom opustení v krutej zime. Zvlášť pri predstave, že sa to naozaj odohralo. A bola som presvedčená, že všetci prežijú, ale opak ma vážne prekvapil... :´( Naozaj, toto je úžasný film, ktorý si nezaslúži menej, než 5* už len za fakt, že je podľa skutočnej udalosti a dejú sa tam také "neskutočné" a srdcervúce veci... Proste nádhera!

• 7.12.2011  16:58
    Dora průzkumnice (TV seriál) (2000)

Vyslovene trápny seriál s veľmi trápnymi a neskutočnými scénkami, či postavami (živý hovoriaci búrkový mrak, ktorý sa dá zahnať nejakou pesničkou a pod. nezmysly v každej epizóde), ale aký by seriál pre najmenších mal byť? :D Napriek tomu som však pri tom dokázala sedieť (z nudy a vďaka môjmu putu k animákom) a pobavila sa na tom. Pre mňa je to asi najtrápnejší seriál pre predškolákov, ale má na mňa nejaký zvláštny vplyv a neodpudzuje ma. Možno aj preto, že som si obľúbila tú opičku a hudbu :D

• 7.12.2011  16:30
    Super zvířátka (TV seriál) (2005)

Niesom síce na takéto seriály pre predškolákov, ale keď sa zobudím veľmi skoro ráno, neviem už zaspať a tak tieto seriály občas pozerám a samozrejme, nič extra od nich nečakám, ale ani ma neodpudzujú, aj keď sú totálne trápne. Wonder Pets je však jeden z najzaujímavejších a najchytľavejších seriálov pre juniorov a to vďaka roztomilým zvieratkám, animácii a chytľavým pesničkám. Inak to ohodnotiť neviem, keďže príbeh je "klasický" a ničím nezaujímavý. Ale uvedené klady sú na 4*.

• 7.12.2011  16:11
    Kouzelní kmotříčci (TV seriál) (2001)

Jediné, čo ma na tomto animáku zaujalo je obrovská (animátorska) podobnosť so seriálom Danny Phantom a vlastne je to z rovnakého štúdia. Ja som závislá na Dannymu Phantomovi, preto nedokážem odolať seriálom, ktoré mi ho pripomínajú a hodnotiť ich vysoko. Inak je to ale vážna blbosť, ktorá ma dejovo vôbec nezaujala a práve nadšene sa na to nepozerám. Len pre zaujímavosť som zhliadla pár častí, ale takmer sa mi to v niektorých okamihoch hnusí a tento štýl animácie zas vôbec nemusím, len Danny Phantom je záhadná výnimka. Fairly Odd Parents je len podpriemerný seriál, ktorému dávam slabú 1*.

• 6.12.2011  22:11

Tak predovšetkým ma film zaujal hlavnými hrdinami -čo sú samozrejme úplne nádherné šteniatka. Zlatý Retriever a Husky sú moje najobľúbenejšie psie plemená a som z nich úplne hotová (hlavne, keď sú to k tomu šteniatka) :D Ale zázrakom, čo sa mne nikdy pri takých filmoch (kde sú hlavné zvieratá) nestáva, obľúbila som si aj ľudského hlavného hrdinu Adama (či ako sa volal) xD Film sa odohráva v prenádhernej atmosfére, tá polárna žiara je skutočná nádhera. Príbeh veľmi dojemný a v neposlednom rade -hudba -proste úžasná a strašne chytľavá... No proste niečo neskutočné... Takže -Najkrajší a najroztomilejší psíci, nádherné Aljašské prostredie, veľmi dojímavý, okúzľujúci príbeh aj hudba. Ani náhodou si to nezaslúži odpad. Napokon, je to detský film, tak čo si priať viac. Ja som viac, než spokojná a tento film rozhodne patrí do môjho rebríčku naj filmov. Najlepší diel z celej série Buddovcov.

• 4.12.2011  13:46

Toto je ...úžasný seriál!!! Hoci som bláznivá milovníčka animákov, MLP som vždy ignorovala, ale tejto verzii sa proste nedá odolať :D Nenašla som na tom nič, čo by mi čo len trošičku prekážalo. Pointa a epizódy sú perfektne vymyslené a moralizované nádherným, z môjho pohľadu až výnimočným spôsobom (nakoľko som veľký zástanca morálnych animákov, tu som z toho neopísateľne dojatá), postavy neuveriteľne roztomilé a všetky aj povahovo strašne sympatické a humor proste skvelý -miestami až príliš strelený, čo je na tomto seriáli skutočne neuveriteľné. Nemôžem inak, než odporučiť ;) (Moja naj hlavná postava je Twilight Sparkle a najkrajší poník jednoznačne Rarity) :)

• 6.11.2011  12:11

Ako som skritizovala seriál, tak pri tomto filme som ostala pripútaná. Omnoho lepšie, než seriál, naviac záver ma dosť prekvapil a dokonca som pustila aj slzu od prekvapenia. Dosť dojemný, ale aj akčný film, pri ktorom sa jednoducho nudiť nedá. Chyby som v ňom ani nenašla, vlastne ani nehľadala, pretože som čakala hroznú nudu a blbosť a miesto toho ma prekvapil. Perry je moja naj postava z tohto seriálu, takže keďže sa dej filmu týkal predovšetkým jeho, film som si, môžem povedať -narozdiel od seriálu, obľúbila. Nedám mu však plný počet, vzhľad postáv ma predsalen odpudzuje a hoci som teraz film pochválila, napriek všetkým kladom tento film až za nejaký extra zázrak nepokladám, takže aspoň 4*.

• 23.10.2011  16:08

Tento krátky filmík obsahuje dvd "Lilo & Stitch 2: Stitch má mouchy". Napriek tomu, že má len okolo 4 minút, je veľmi dojímavý, až mi trošku vadí, že nieje dlhší (a je oveľa lepší, než napr. Stitch! film). 4 minúty sú venované len dojemnému a smutnému okamihu "Stitchovho života", ktorý ma dokonca rozplakal, čo sa mi pri krátkometrážnych filmoch nikdy nestáva. Fanúšikom Stitcha, ktorí majú dvd "Lilo a Stitch 2" a ešte si nepozreli tento "Krátky bonus" + majú radi dojemné filmy, odporúčam ho zhliadnuť :) Dozviete sa aj to, z čoho všetkého bol vytvorený Stitch. Poznámka: Tento krátkometrážny film nieje súčasťou filmov, či seriálu Lilo a Stitch.

• 15.10.2011  22:10
    Medicopter 117 (TV seriál) (1998)

Donedávna môj najobľúbenejší seriál -dokonca záľuba. Epizódy sú úplne skvelé, napínavé, plné emócií, dokonca aj vtipné. Herci už možno nepôsobia tak sympaticky (na pár výnimiek), ale ich rola a charaktery sú úchvatné. Veľkým plusom pre tento seriál je aj fakt, že postavy niekedy aj umierajú -dokonca aj tie hlavné. Misie záchranárov sú nabité napätím a emóciami, čo mi presne sadá na môj vkus a vyráža mi dych, keď vidím, ako riskujú svoje životy kvôli pacientom a neustále sami padnú do nešťastia, či dokonca umrú, takže často vyroním aj slzy. Ale napriek tomu, zápory tohto seriálu sa proste nedajú prehliadnuť, i keď mne osobne neprekážajú. Napr. keď nastane výbuch tesne vedľa vrtuľníka, ostane nepoškodený. To je len jeden z mála záporov, ktoré mi však úprimne ani nevadia, ale zdajú sa mi hlúpe. Čo sa týka postáv, najsympatickejší mi je jednoznačne pilot Thomas Wächter, toho úplne milujem a stal sa ďalším dôvodom, prečo zbožňujem tento seriál :D No a sám vrtuľník, najkrajší, aký som videla -absolútna nádhera, bez ktorej by tento seriál ani nemohol byť taký úžasný :)

• 15.10.2011  21:39
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

Moja jediná obľúbená a sledovaná kriminálka, to je práve Komisár Rex. Kriminálne prípady síce niesú ničím výnimočné, ale to, že hlavný hrdina je pes, vďaka ktorému sú všetci zločinci zatknutí, to je trefa do môjho terča. Psov (ešte k tomu vlčiakov) strašne milujem a preto mi je ukradnutý aj dosť často nudný dej. Pre mňa je hlavný bod pozornosti pes a všetko, čo sa deje okolo neho, preto milujem hlavne epizódy, kde treba zachraňovať práve Rexa. Čo sa týka jeho pánov, všetci mi boli sympatickí, len Moser trošku menej. Ale seriál je pre mňa taký priemerný, zaujímavý hlavne tým, že v hlavnej role je pes a z kriminálnych prípadov ma zaujala menej, než polovica. Navyše úvodné piesne každej série ma úplne očarili. Napriek tomu však tento seriál patrí medzi moje obľúbené, i keď ho už neplánujem ďalej sledovať (v TV som ho sledovala zakaždým, keď ho vysielali, takže ma už omrzel). Ale moje srdce nikdy neomrzí.

• 5.10.2011  16:20

U mňa to býva naopak -dvojky ma väčšinou chytia viac než jednotky a to platí aj u Stuarta. Možno je to tým, že druhé diely "rozprávok" bývajú často o lovestory hlavných postáv a to je môj najobľúbenejší faktor, preto je pre mňa druhý diel Stuarta lepší než prvý. Dej je trochu akčnejší, než u jednotky a podľa mňa je tu aj viac humoru. Dokonca aj hudba v dvojke u mňa veľmi zabodovala, narozdiel od jednotky. Zvieratká sú ešte roztomilejšie a príbeh ešte dojímavejší a je tu ďalší film presne podľa môjho gesta.

• 5.10.2011  15:56

Ďalší z mojich obľúbených filmov. Viem, že je to detinská záležitosť, ale mňa tieto detinské záležitosti proste strašne berú. Myšiak Stuart je veľmi roztomilý a hneď si získal moje sympatie. Nápad vložiť animovanú postavičku do hraného filmu ma vie strašne očariť a aj vďaka tomu mi tento film prirástol k srdcu. Aj ostatné postavy sú veľmi sympatické a veľmi ma dojíma vzťah rodiny Littlovcov k Stuartovi. ...Nemám tomuto filmu čo vytknúť, ja sa tých presladených rodinných komédií nikdy nenasýtim :-)

• 3.10.2011  21:50
    Phineas & Ferb (TV seriál) (2007)

Síce som videla len zopár častí, vôbec ma to nezaujalo. Ja animáky takéhoto typu, kde je hlavnou myšlienkou len vystrájanie bláznovstiev proste neznášam. A navyše aj postavy vyzerajú strašne. Pre mňa je to strašne stupídne a nemorálne a pre malé deti nevhodné. Naviac to, že každý "geniálny" plán Phineasa a Ferba vždy vyjde a nikdy sa Candy nepodarí ich prezradiť mame, mi príde ako ďalšie mínus, pretože si nemyslím, že rodičia by o tom nemali vedieť a že je to úplne normálne. To proste z môjho pohľadu nieje pre deti, nemá to žiadnu morálku a to ja zas na animákoch neznášam, i keď je pravda, že Phineas a Ferb je len jeden z veľmi mála animákov bez morálky, čím je výnimočný a zrejme aj preto taký populárny. Pre mňa však nie. Som zastánca klasických výchovných animákov, medzi ktoré Phineas a Ferb nepatrí. Dám mu však aspoň 1 * za vtákopyska Perryho, ktorý je ešte celkom sympatický a aj za smoliarku Candy, ktorej mi je vždy ľúto. Disney sa strašne kazí... :´(

• 2.10.2011  19:45

Film je spočiatku akčný, popravde, ani som nechápala, či je ten začiatok "reálny", alebo "filmový" a vlastne začiatku som najprv vôbec nerozumela, ani ma nenadchol. Proste nemám rada hneď zhurta akčné začiatky, kde ani nepochopím pointu. Za to má u mňa jediné mínus. Postupne sa z filmu ale stáva klasický animák, kde zohráva úlohu nielen hľadanie Boltovej paničky Penny, ale aj "hľadanie seba samého" a samozrejme hodnoty priateľstva a je z toho ďalší veľmi dojímavý príbeh, kde sem-tam zaznie nejaká vtipná hláška. Mňa tento film (až na spomínaný začiatok) veľmi nadchol a roztomilý Bolt sa stal mojou ďalšou obľúbenou postavičkou.

• 13.9.2011  13:31
    Twister se vrací (TV film) (1998)

Strašné sklamanie oproti Twisteru. V tomto filme (s výnimkou záveru) som sa žiadneho tornáda nedočkala a je to dosť škoda, že neponechali pôvodných hercov Twisteru a pokračovanie ich príbehu. Tento film ma už nenadchol vôbec ničím. 1* mu dám len za záverečné tornáda.

• 13.9.2011  13:23
    Twister (1996)

Tento film patrí medzi moje najobľúbenejšie predovšetkým kvôli tomu, že strašne milujem tornáda. V tomto filme ma nadchla každá scénka s tornádom, snáď až na tú poslednú s F5. Tá už bola fakt blbá a nelogická a ako som sa na ňu najviac tešila, tak som sa pri nej aj sklamala. Ale inak ma samotný film veľmi očaril, dokonale som sa vžila do všetkých postáv, takže síce som to sledovala hlavne pre tornáda, nakoniec ma do seba úplne vtiahol celý príbeh. Emočné romantické scény, ktoré sa dopĺňajú s katastrofickými (tornádovými) sú proste moja šálka kávy :-) Takže aj napriek tej nevydarenej scénke s tornádom F5 dávam 5*.

• 13.9.2011  13:01
    Timon a Pumbaa (TV seriál) (1995)

Tak toto má naozaj veľmi ďaleko od filmov "Leví kráľ" a mňa to už vôbec neočarilo. Je to síce srandovné, ale pre mňa je tam dosť trápny humor a animácia väčšiny postáv je proste príšerná. Timon a Pumbaa (postavy) sú to jediné, čo sa mi na celom seriáli páči a 3* som dala len kvôli nim a tomu, že sa to týka nádhernej disneyovky. Príbehy nič moc.

• 7.9.2011  15:31
    Panelák (TV seriál) (2008)

Pripúšťam, že ten seriál už je trápny a prehnaný (hlavne v poslednej dobe), ale mňa aj tak stále baví. Niektoré postavy mi prirástli k srdcu, takže už len kvôli nim to nemôžem prestať sledovať. A navyše sa pobavím na každej epizóde, takže Panelák pre mňa komédiou rozhodne je. Len to, že je nekonečný, je u ňho mojim jediným mínus, nemám v láske nekonečné seriály. Ale Panelák ma proste baví. Dám mu aspoň 3*, ak by sa skončil, tak pridám štvrtú :-)

• 5.9.2011  20:20
    Klukoviny Toma a Jerryho (TV seriál) (1990)

Klasických Toma a Jerryho som kedysi milovala, ale toto je ešte oveľa horšie. Animácia nieje najhoršia, ale príbehy sú o ničom. Klasický Tom a Jerry je oveľa lepší.

• 5.9.2011  13:37

Mňa osobne vždy viac brali Pokémon filmy, než seriál a to predovšetkým tento film, ktorý je skutočne očarujúci a dosýta nabitý emóciami, ktoré vo mne zanechali neopísateľný dojem. Nevidím v ňom ani jedinú chybičku, s ktorou by som bola nespokojná, proste tento film má obrovské kúzlo a u mňa je NUMBERONE v "pokémonskom svete" :)

• 5.9.2011  13:26
    Pokémon (TV seriál) (1997)

Ani mňa poké-mánia nevynechala a ešte nedávno som za tým šalela a kupovala si takmer všetko "Pokémon", na čo som natrafila. Ešte aj teraz ma pokémonie vecičky ako nálepky, kartičky, plyšáky atď. lákajú, ale samotný seriál ma už prestal úplne baviť. Videla som celé prvé 4 série + niekoľko novších epizód, ale tie novšie ma teda vôbec nezaujali, skôr odpudili. A navyše už mi tá nekonečnosť seriálu a pokémonov strašne lezie na nervy. Dám 4*, lebo spomienky, keď som to milovala, sú veľmi silné a úprimne, ešte stále to mám rada, ale aj moje sklamanie z posledných sérií, odkedy tam nieje Misty, je veľké, lebo moja naj postava je Ash a jeho rola je po odchode Misty čím ďalej, tým menšia a na tieto série sa fakt nemienim pozerať, takže musím dať 1* dolu. Ale tie prvé série, keď tam ešte bola Misty sú skvelé. A najsilnejšou stránkou seriálu je u mňa hudobná stránka -hlavne BGM. Tie musím počúvať dokola.

• 4.9.2011  17:35
    Papyrus (TV seriál) (1998)

Síce veľmi málo známy seriál, ale celkom zaujímavý už len vďaka egyptskej tématike, ktorú mám veľmi rada. Tento animák je bohatý na dobrodružstvo a bojové scény, ale zato chudobný na humor. Dej v každej epizóde je dosť vážny, takže o komédiu sa rozhodne nejedná ani z časti, čo je u animáku nezvyčajné a výnimočné (v dobrom zmysle). Ja ho určite odporúčam, síce je tam hrozne málo srandy, ale vzrušujúcich a akčných scén je tam naozaj dosť. Milovníci Egypta si na svoje určite prídu :)