honzii

honzii

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 6.9.2019  11:43

Film, který skvěle funguje a nesnaží se hrát si na něco, co není. To, co jsem očekával, jsem dostal. Žádnej Titsburgh. A Viggo naprosto neodolatelnej.

• 22.1.2019  08:49
    MOST! (TV seriál) (2019)

Okresní přebor fungoval protože uměl být i trochu vážný nebo dojemný. Čtvrtá hvězda měla zase super herce a kreativní vliv Dejvického divadla. Tohle je ale zatím bohužel prázdné panoptikum karikatur bez hloubky. Nepochopím, jak zde někdo může volit slova jako "bravurní", nebo "dobře napsaný scénář". Tři epizody za námi a já netuším, co se děje, kde je příběh, nemám jediný důvod sledovat hlavní postavu dál. Nerozumím, co je jejím cílem, motivací, motorem nebo jaká je uvnitř. Humor to utáhne asi podle toho, jak nízko máte nastavenou laťku. Celkově jsem zklamaný z toho, že po těch zkušenostech Prušinovský s tím namachrovaným Kolečkem nemají ambicí vytvořit něco kvalitního. A největší smutek mě jímá, když celkem talentovaný Hofmann, který se pro tuto roli svým projevem ohromně hodí, nemá absolutně co hrát.

• 2.1.2019  00:01

Miluju jednoduché filmové premisy a tenhle film mohl být opravdovou klasikou. Obrovská škoda, že si nepohlídal díry v zápletce i logice a přibližně 20x se budete ťukat do čela, co se to sakra děje. Ne, tohle filmovou klasikou nebude, protože je to příliš naivní, ale sakra, ten potenciál...

• 2.12.2018  22:23

Komplexní dramatický portrét charakteru se nekoná, ale jako show a oslava kapely film funguje skvěle.

• 13.3.2018  08:29
    Bába z ledu (2017)

Nevím, jestli jsem já dospěl nebo Sláma zbanálněl, ale jeho Bába z ledu mě ohromě zklamala. Postavy hraničily s karikaturami, příběh byl velice banální a nebýt zajímavé a hezky zahrané hlavní postavy, moc by toho nezbylo.

• 11.1.2018  12:40
    Sněhulák (2017)

Filmový sněhulák je výstavní ukázkou toho, jak moc se dá filmová adaptace knižní předlohy naprosto a důkladně podělat. Scénárista knihu neosekal, on ji naprosto znásilnil. Prakticky všechno skvělé, co najdeme v knize, ve filmu není, a když už ve filmu vidíme něco z předlohy, je to překroucené, zavádějící a nesrozumitelní. Absolutní vyprávěčský průser, který podkopává veškerou snahu o atmosféru, emoce nebo napětí. Vše vniveč. Zajímalo by mě, jak tenhle ubohý scénář chtěl natočit sám maestro Scorsese.

• 14.10.2017  14:44

Dvě a půl hodiny jsem čekal, kdy mě ten film chytne. Dvě a půl hodiny jsem byl oslňován nádhernou kamerou, opulentním duněním a snahou o výpravu, která překračuje očekávání svého předchůdce, ale jakoby se zapomnělo na postavy. Příběh nefunguje, děj je plný klišé nebo podivných manýristických scén a nikam to nevede. Finále naprosté zklamání. Zbytečné pokračování, které nevytrhne ani zajímavá hlavní myšlenka příběhu.

• 25.9.2017  17:55
    Baby Driver (2017)

Chápu ten akční muzikálovej rytmickej popík. Ale filmy, který pouze kloužou po povrchu a opájejí se samy sebou nikdy nebudou mít velkej dopad. Zábavný to ale bylo a Ansel Elgort má docela dost velký charisma na cucáka jeho typu!

• 22.7.2017  12:54
    John Wick 2 (2017)

Druhý Wick se bohužel nedokázal po celý film vyšvihnout v áčkový akčňák. Co naplat, že některé scény vypadají tak, že by i Bond záviděl. Levnost dialogů a některých herců a jejich výkonů je příliš do očí bijící. Akce střídá originální nápady s naprostou rutinou a možná, že kdyby bylo méně mrtvých, více by jednotlivé nápady vynikly. Příběh postrádá střídmost a nastupuje těžká předimenzovanost. Film, který kdyby zjednodušil svůj přístup, možná by získal víc. Jako béčko ovšem obstojí velice slušně.

• 21.7.2017  23:03
    Dunkerk (2017)

Můj pocit začíná být po každém Nolanovo filmu stejný. Tuny kvalitně odvedené práce, ohromující řemeslo a originalita, ale nakonec si to stejně nějak nesedne. Možná je to odosobněním hlavní postavy divákům. Možná je to tím, že vás nepřekvapí děj jednotlivých linií, který je vlastně velmi jednoduchý a více plný atrakcí než opravdových dramatických situací, kde se lámou charaktery. Nolan naprosto pohltí svým neokázalým natáčecím přístupem, ale hlavní strukturální nápad opravdu zafunguje jenom v některých chvílích a místy působí rozpačitě. Vrchol filmu pak nemůže vyznít tak, jak by si film podobného typu zasloužil, protože naše postavy se vlastně nijak nevyvinuly a to je taky největší problém filmu. Příště místo originálního vyprávění radši vymyslet lepší děj, kterému se Nolan přiblížil pouze u linie civilní lodi.

• 18.5.2017  03:42
    Pasažéři (2016)

Nápad více méně pětihvězdičkový a design jakbysmet. Nemůžu se ale ubránit dojmu, že kdyby to celé nebylo tak okatě produktoidní a zaměřené na mladé publikum, mohla to být parádní sci-fi. To mrazivé téma je utopené v kýči a voiceovery píšící Jennifer Lawrence. Přestože se oba herci snaží a ve vypjatých chvílích to herecky dávají, občas mají díky textu veliký problém nepůsobit směšně. To celé podtrhuje podbízivá taktéž kýčovitá hudba a onanie nad atrakcemi, které působí pouze podbízivě a samoúčelně. Film nejvíce funguje ve chvílích, kdy se na pozadí toho úžasného designu odehrává komorní drama o lidskosti. Přesto jde o slušnou jednohubku, kde opravdu dostanete vše - komedii, sci-fi, drama, dobrodrůžo i romantiku. Jen to pospolu jaksi nefunguje jako film, který by své téma bral s velkou váhou.

• 4.3.2017  11:07

Hezká podívaná, která zdaleka nepřekročila stín očekávání. Zatímco umí navrstvit zajímavé nápady (obscurius, fantastické potvory, tajemný Grindewald, mudla mezi kouzelníky), scénáristicky je neumí pořádně využít. Většina toho, co se děje, je samoúčelné a zbytečně to ubírá místo pro budování hlavní zápletky, která se tak nějak vloudí do peripetií se zvířaty a pak stejně rychle skončí. To celé zamrzí o to víc, že na každém rohu je vidět velký potenciál. Prvotřídní casting si zasloužil ještě lepší momenty (záporák, Katherine Waterston ale i Redmayne, který se v zásadě jen přemisťuje sem a tam), které by sloužily příběhu a ne divákovu oku (konvička a šváb). Moc se těším na další díl, kde dostane víc prostoru bohužel asi už ne Colin Farrell, ale (SPOILER) Jonny Depp, jehož krátký výstup na konci slibuje velké věci.

• 17.12.2016  01:27
    Příchozí (2016)

Dokonalý film se nekoná, je to zase takovej ten Interstellarovskej zážitek, kdy vidíte spoustu dobrých věcí, pár kulervoucích, ale v několika ohledech vás to mine a máte problém pochopit, proč se některé věci dějí tak, jak se dějí. Je to velice cinematické, plné efektních scén a napětí a Villeneuve krásně navozuje pocitovou katarzi, že by mu na konci prošlo snad cokoli. Jenže ten přechod hlavního tématu z emzáků na lidi mu prostě podle mě nevyšel a celé dobrodružství nakonec vyšumělo do prázdna. Je to taková hříčka, která používá emzáky spíš jako ten fantastický prvek k pointě svého tématu, ale nějaké logické uvěřitelné a nedejbože realistické opodstatnění je něco, čím se tvůrci příliš nezabývali. Mně ten příběh přišel prostě slabej, přestože obsahuje několik parádních věcí.

• 6.12.2016  00:34

Tady nemá cenu nějaké složité analýzy. Je to prostě dobrej film o pochybách jednoho profesionála a o jedné opravdu prekérní situaci. Napínavé, vtahující a Hanks mě potěšil - opět našel svojí novou rovinu.

• 1.12.2016  21:32
    Snowden (2016)

Velmi zábavný film, který se opravdu snaží zjednodušovat, jak jen to jde, až je na konci příliš jednoduchý.

• 21.11.2016  16:13
    Pustina (TV seriál) (2016)

Je to velký krok kupředu, ale ve vyprávění příběhů tohoto formátu se máme ještě co učit, a obávám se, že Jaroslav Dušek tu roli zvládá vizuálně, ale ne herecky.

• 17.11.2016  23:47

Nenápadná kvalita. Relativně jednoduchý příběh je komplexnější, než se zdá, nejen svým dějem, ale i poselstvím, a prostě v něm nemůžu najít díry. Všechno tu skvěle funguje, ať jsou to postavy, příběh nebo mísení žánrů, které je tak plynulé, že si ani nevšimnete, že v jednu chvíli sledujete thriller a v druhou bromedii (tu dokonce ve dvou úrovních). Občas to připomene jižanský Fargo, občas No Country for Old Men. Styl má však osobitý a atmosféru taktéž. Pobaví, dojme, rozesměje i obohatí. Tak to má být.

• 12.11.2016  16:08
    Jersey Boys (2014)

Je to naprosto typický životopisný hudební film. Začínání z ničeho, sláva, vztahy, rozpory. Nemít to sympatické obsazení, hudbu a kvalitní, i když velmi konzervativní režii, nestálo by to snad ani za to. Ale nebylo to špatný.

• 1.10.2016  10:47
    Švýcarák (2016)

Tak se genialita nekoná, ač jsem v ní naivně doufal. Zasmějete se, pobavíte se (místy), herecky je to perfektní a nápadů opravdu plno. Dohromady to ale nedává příliš smysl a je na tom až moc vidět, že nejdřív přišel prd a pak až příběh.

• 12.9.2016  15:13
    Jason Bourne (2016)

Je to jako esej na téma jak těžké je dnes natočit čtvrtý (v zásadě pátý) díl akční série a to i přes to, že zrovna tato série definovala moderní akčně-realistický film. Nový Bourne tasí stejné zbraně ale v nečekaných variacích. Ano, dozvídáme se nové informace a příběh má smysl, přesto sledujeme stále povědomé honičky, naháněčky, rvačky a špionážní triky. Nepřichází s ničím novým na poli filmových atrakcí a jakoby se tvůrci ani nesnažili na tyto pasáže upoutat pozornost. Lokace jsou často relativně neatraktivní, akce až na pár výjimek není originální nebo hravá. Vše jakoby říkalo: snažíme se odvyprávět příběh, nenatočili jsme to pro atrakce. A to je mi sympatické. Je to prostě fakt dobře odvedená práce, kde i očekávané je udělané kvalitně. Budiž toho příkladem postavy Cassela, Lee Jonese nebo Vikanderové.

• 12.9.2016  14:58

X-men dospěli do doby, kdy místo komorně laděných prvních dílů sdílí stejný žánr digitálního pekla jako Avengers. Já se tu ale bavil víc než u Áček. Je to recyklace všeho možného a je to utopené v digitální orgii, která je hůř udělaná, ale s postavami a herci, kteří mě víc baví, s ultimátním klišoidním záporákem s jiskrou v oku, jehož roli si viditelně Oscar Isaac užíval a já s ním. Je na tom vidět dětská i režijní hravost a to občas Avengers chybí. Vidět tohle v pěti letech, asi si cvrnknu do textilu. Přesto s nostalgií vzpomínám na první dva díly, při jejichž sledování měl člověk opravdu výjimečný pocit, že nesleduje film pro uhrovaté.

• 4.9.2016  12:04
    Hon (2012)

Bezmoc na samé hranici.

• 21.8.2016  01:30

Já bych to snad radši viděl animovaný celý, ten kluk byl špatnej.

• 14.8.2016  23:49

Čtvrtá hvězda za Louieho a Coogana. Jinak jde o krásně zanimovaný a celkem i vtipný animák se sympatickými postavami, který ale naprosto postrádá originální příběh a vyprávění (neustále vás napadá, kde všude jste to už viděli). Je to ale svižné a pobaví to.

• 5.7.2016  20:51

Ach jo.. možná umíme líp točit, ale neuhrajeme to. Dialogy a jejich přednes, to je něco neuvěřitelného. To není ani divadelní herectví, to je naprostý trapas. Milan Bahúl je jediný, který pochopil, že to musí hrát civilně a přirozeně. Ostatní, to je rádoby herectví a kéžby historický přednes, který nudí, otravuje a odcizuje. To jsme si mohli rovnou přečíst učebnici, hoši.

• 26.6.2016  01:10

Někde mezi průměrnou komedií a snahou o naprostou kultovku. Chci říct - je to klasický Shane Black plný hlášek, looserů, a zbavování se mrtvol. Chemie mezi herci funguje bezvadně a humor ve většině případech taktéž. Jenže ta detektivní zápletka je tak praštěná, že jsem si ten příběh neužil. Postavy se občas divně chovají (oproti svému klasickému bizáru) a scénář působí jako by ho někdo napsal na jeden zátah. Shane Black má svůj svérázný styl, až žánr, který mě opravdu hodně baví a kvalitní černé komedie se moc netočí, takže má u mě plus. Ale dobrej příběh to prostě není, ať se na mě nikdo nezlobí.

• 24.6.2016  23:33

Nejsilnějším zážitkem z filmu je konec, na který nejsme úplně zvyklí. Jinak jde o skrz na skrz typický sportovní film plný klasických témat jako ambice hráčova otce, zranění, tým v nesnázích atd. Nevyhneme se zde typickým patetickým proslovům, hecování, zlým protivníků ani vynervované manželce sledující zápasy v televizi.. Je to takové moc chtěné, hudební dramaturgie tlačí až moc na pilu a vizuálně se to vehementně hlásí k Any Given Sunday, které je úplně někde jinde. Přesto je to jeden z těch lepších sportovních filmů.

• 4.6.2016  18:53

Tohle mělo bejt točený na film, ten digitální look zde vypadá opravdu strašně, na tohle nejsem u Baye zvyklej. A co pak člověku zbývá, když to ani nevypadá pěkně. Ale John Krasinski byl celkem vtipná volba.

• 28.5.2016  10:13
    Místa (2014)

Tohohle filmu je velká škoda, je na něm cítit spousta snahy, která je ale od začátku odsouzena k zániku. Může za to především Ondřej Štindl, který jakoby nevěděl, co od svého scénáře vlastně chce. Jakoby mu nestačil mladý trojúhelník, pokouší se o vnesení thrillerových prvků, které jsou zbytečné a herci (zvlášt mladý Polívka, který má možná obličej pro kameru, ale jinak byl prkenný) je neutáhnou. Mohlo to být o rozervaném mládí, o vztazích, o bezútěšnosti míst, na kterých se postavy nacházejí. Místo toho se rozehraje nějaká nudná konspirace s Jiřím Štréblem.. Taková škoda té režie, té kamery, hudby nebo Jana Ciny, Nebřenského a všeho talentu do filmu vloženého.

• 24.5.2016  00:07

Nevím, kdy mi naposledy bylo při filmu tak trapno, ale co jsem mohl čekat od filmu s tímto názvem. K dokonalosti tohoto romanticko-kýčoidního dojáku chybí uzdravené zvíře.. ne počkat, vlastně tam byl uzdravený losos, sakra!

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16