ladyClaire

4 body

<< předchozí 1 2
    • 29.1.2017  20:53
    Amy (2015)

Amy předčila má očekávání. Snad i díky bohaté, přebohaté videodokumentaci, z které máte pocit, že každý krok jejího života byl ostře sledovaný. Od malička až do smrti. Je to na jednu stranu dost přesvědčivé a věřím, že "nějak takhle to mohlo být". Zároveň citlivě podané, vysvětlující, chybí nudné pětiminutové záběry lidí, kteří zaníceně hovoří o dané problematice, místo toho pouze hlas hovořícího-opravdu svěží podání. Příběh obyčejné městské holky s talentem jaký se rodí jednou za uherák, holky, která jen touží po obyčejných věcech a do toho opravdu miluje muziku. Přirozené jako byla ona.

• 29.1.2017  20:36

Jedna hvězda za Norberta Lichého, kterýmu jedinýmu jsem tam něco věřila. Jinak čirá tragédie a bolest vidět a slyšet. Nelogické jednání všech zúčastněných, jo a Langoš by neměl hrát detektivy. Snaží se bejt strašně přísnej, ale spíš je strašně nechutnej a napřesdržku. A jeho "nabalovací" pohledy taky stojí za to. Všechny postavy tam tak nějak nechápete...proč?-ono to má asi záměr, ale ve finále to působí jako na srazu tragédů. O zápletce vůbec nemluvím, od poloviny filmu víte, která bije. Nevidím jediný důvod, proč by takové hovadiny měly vznikat. Asi abych si takhle při nedělní nenáladě měla na co vylít vztek. Jo, tak to v tom případě jo :)

• 15.2.2016  14:06

Uvažovala jsem mezi 3 a 4 *, ale nakonec jsem usoudila, že jsem se dost dobře bavila )))). I když příběh nedisponoval něčím novým nebo odlišným od ostatních gangsterek, přesto Tom Hardy na druhou předvedl spoustu skvělých věcí, chci víc psychopatů v jeho podání))). Úplně mi neseděl příběh převyprávěný Francis, to klidně nemuselo být. Ale i tak....svižné, poutavé, zábavné.

• 17.5.2015  02:17
    Zmizelá (2014)

Telenovela.... Za mě - méně je někdy více .... fakt nerozumím tomu, co je na této průměrné slátanině tak promyšleného, inovativního, originálního....

• 5.1.2015  15:33

Divoké historky patří ke snímkům, u kterých si na konci povzdechnu a zároveň přeju - SAKRA VÍC TAKOVEJCH FILMŮ...VÍC, VÍC!!!!!!!!!!!!! .....člověk při sledování projede celou škálu emocí, který v sobě má.. od hnusu po záchvat smíchu až k dojetí....tleskám vestoje.

• 26.9.2014  14:39

Uvažovala jsem nad čtyřmi hvězdičkami, ale prostě nemůžu a opravdu mě to mrzí. Protože mnou cloumalo napětí od začátku až ....to je problém, já jsem prostě nějak nerozdýchala konec, který měl podle mého (vzhledem k pomalému, mrazivému tempu celého filmu) hrozně rychlý spád. Asi bych upřednostnila konec v duchu celého filmu, kde mi v posledních deseti minutách nenaservírují předkrm, hlavní jídlo i dezert, všechno najednou. Tak to na mě bohužel působilo. Ale to je téměř jediná vada na kráse. Jinak hodně dobré herecké obsazení, zajímavé a charismatické typy, i výkony stály za to a příběh plynule gradoval.Vyhýbalo se to i tradičním filmovým kýčům. Paráda a možná si to ještě rozmyslím s těmi čtyřmi hvězdičkami :)

• 1.8.2014  01:32

Můj dojem je takový, že dost lidí od toho očekává něco ....( Slunce seno, bůh ví co další..). Neměla jsem žádná očekávání a byla jsem spokojená. Na řeč jsem si zvykala dlouho, ale ok. Líbila se mi hořkost a poetičnost.... tohle je svérázný počin a mně se líbí. Babčáková je nejlepší. Neskutečně vtipná herečka :)

• 11.11.2013  17:36

Pro mě ztráta času. V půlce jsem chtěla vypnout. Humor mi bohužel nesedl a dějová linka zmatená a přitažená za vlasy.

• 18.6.2013  12:11
    Mami, ožeň mě (TV pořad) (2011)

:-D ...dlouho jsem se takhle královsky nepobavila .... :-D

• 13.4.2013  14:41

Za normálních okolností bych dala maximálně tři hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že jsem se na to vydala do kina zkouřená jak nikdy, mě to bavilo neuveřitelně, strašně moc. Takže tak.

• 2.2.2012  23:16
    Pokoj 1408 (2007)

Očekávala jsem trochu víc. Děj dost zmatený (což byl možná záměr), jako když pekl pejsek s kočičkou dort. Trochu tohohle, trochu támhletoho... Jsem přesvědčená, že kdyby šel scénárista či režisér po konkrétní jedné myšlence, dohromady s prvotním nápadem by to šlo dohromady... Hodně slabá a přehuštěná variace na The Shining. A poslední půlhodina zbytečně natažená. Dvě hvězdičky za to, že jsem po dlouhé době nebyla svědkem nějakého amerického remaku na japonský horor, a že v hlavní roli nebyly opět mrtvé holčičky a matčiny duchové a podobné klišé, s kterými se v poslední době roztrhl pytel.

• 2.2.2012  11:05
    Nezvaná (2009)

Tak to bylo hodně slabý....Vzhledem k celé pointě filmu nechápu určité duchařské scény...naprosto zbytečné. Další věc jsou dost velké logické chyby, jako např. jak je možný, že když vyletěl celý domek do povětří, tak zvoneček zemřelé matky zůstal naprosto bez jediného škrábance a neporušen..je to sice jenom blbej detail, ale těch bylo v celém filmu až hanba. Celková absurdita v chování postav. Asi jsem až moc velkej detailista, ale na tohle si u hororů (zvláště těch špatných), asi nikdy nezvyknu.

• 12.1.2012  02:12

Zprvu jsem se na to chystala s jistým skepticismem, ale musím uznat, že to byla fajn podívaná. Žádná pouze tupá akční show, mělo to spád, obsazení, příběh. Jediné, co mě malinko neuspokojilo, byl konec, kde jsem čekala nějaké nápaditější rozuzlení, ale to už je pouze věc názoru a můj problém.

• 10.1.2012  03:18

Tohle nebylo špatné. Nevadil mi ten lehce seriálový punc, nevadil mi poněkud "hollywoodský" pohled na věc, i ta stylizace do přítomnosti by byla v pořádku, kdyby se to chytilo za jiný konec. Přiznám se, že rušivým elementem, byla určitá bizárnost - problematika románu z 18.století zasazená do dnešních dob... Mně osobně to k sobě prostě nepasovalo (možná jsem taky zhýčkaná nedávným shlédnutím Nebezpečných známostí od Frearse a Valmonta od Formana), ale vzpomněla jsem si přitom na zpracování Romea a Julie od Baze Luhrmanna, které je také zasazené do dnešních dob a to je podle mě skvěle zvládnutá látka. Tady jsem postrádala nějakou originalitu - vzal se klasický námět a zasadil do prostředí seriálových hvězd a kulis. Když ale opomenu tuhle moji největší výtku, musím uznat, že jinak jsem si film celkem příjemně užila.

• 27.10.2011  13:14

Po zhlédnutí měním svůj názor na Jima Carreyho, kterého jsem doposud měla za továrnu na výrobu dementních ksichtů a kukučů a vyloženě mě točily jeho specifické projevy ve většině filmů, které jsem s ním viděla. Tady je zužitkoval ku dobru a dokázal mě přesvědčit, že se v něm mýlím. Originální a krásné.

• 24.10.2011  17:34

Neurazí, nenadchne. Čekala bych možná trochu propracovanější děj a větší napětí, ale výsledný dojem celkem ujde.

• 21.10.2011  02:10

Tohle je hodně těžký hodnotit. Dialogy, kamera, všechno skvěle, ale třeba narozdíl od Virgin Suicides nebo Lost in Translation, ve mně snímek nevyvolal nějak zvlášť silné emoce. Přesto je filmařský um cítit téměř v každé scéně. Zvláštní hra s divákem. Téměř nezařaditelné. Ty tři hvězdičky, které dávám, jsou hodně orientační. Asi to možná ani není film, který by se měl takto známkovat..... A rozhodně pro mě Sofia Coppola neztrácí na ceně... Ba možná naopak ?????....

• 19.10.2011  15:07
    Orphan (2009)

Během první hodiny filmu jsem si říkala, panebože, to už tu bylo asi tisíckrát - rodiče si adoptují "podivné dítko", z kterého se vyklube kreatura posedlá čím si - vydržela jsem díky hereckým výkonům a celkově zvládnutou látkou. V druhé půlce se však všechno změnilo a naprosto otočilo moje první dojmy. Líbilo se mi, jak se snímek snažil vyhýbat různým hororovým klišé. Ke konci mám určité výhrady, tady to bylo hodně klasické a očekávatelné, ale dojem ve výsledku nezkazilo. Důkaz, že napětí a hrůza se dají vyvolat i lepšími nápady, než tomu tak je u kousků, které máme tu smůlu sledovat posledních pár let. Smůla, že horor, který jsem naposled viděla před Orphan, bylo Prokletí domu slunečnic. Nyní mám chuť změnit hodnocení té slabodušší duchařince směrem dolů.

• 17.10.2011  20:06

Na odpad to opravdu není, ale tím jsem asi vyplýtvala veškerý pozitivní na tomhle krváčku. Jo a ještě celkem ujdou některé herecké výkony. Nicméně...musím říct, že jsem dlouho neviděla takhle naivní a špatnou kriminálku. A že je to horor? Propánajána!!! A těch dějových chyb!

• 12.10.2011  12:29

Nemám moc dobrý žaludek na horory, takže navzdory všem hodnocením zde, musím říci, že tohle bylo přesně pro mě. Nemusela jsem usínat s rozsvíceným světlem, nemusela jsem se dívat pod postel, jestli na mě nevykoukne nějaký příšerný monstrum. Veškeré napětí bylo postaveno na lekacích scénách a přesně jsem věděla co kdy kde přijde a jak to asi skončí. Kirsten Steward bude jednou dobrá herečka, tady podala asi nejlepší výkon ze všech zúčastněných. Nic nového pod sluncem, ale mě to stačilo.

• 10.10.2011  19:31

Jsem nadšená z nápadu a celkového děje. Vše na jedničku, i když si myslím, že námět takového kalibru by si zasloužil trochu umělečtější provedení. Malinkaté mínus za občasná filmová klišé jako třeba krvácení z nosu. Moc mě nepřesvědčil hlavní protagonista, který na mě místy působil trochu lacině. Ale samozřejmě, když opomenu tyto mé připomínky, celkově je film skvěle vychytaný.

• 3.10.2011  08:32

"Jen" tři hvězdičky za to, že komediím tohoto ražení moc nehovím, na druhou stranu se musím přiznat, že jsem se po dlouhé době celkem dobře pobavila. Zvláště poté, co jsem za poslední dobu zhlédla sérii depku vyvolávajících snímků. A pravda, závěrečné "a pojďme si všichni zazpívat" mohli tvůrci klidně vynechat.

• 16.9.2011  02:48
    Nikdo není dokonalý (TV pořad) (1998)

Nemám ráda Krampola, nemám ráda zábavu založenou z části na papouškování vtipů a nezlobte se, ale je mi občas ouzko, když vidím některé své spoluobčany "myslitele" hovořit ......

• 16.9.2011  01:05
    Jana Eyrová (2011)

Předchozí verze jsou také krásné a kvalitní. Ale tahle ... Odteď si neumím představit nikoho jiného, kdo by hlavní představitele zahrál líp než Mia Wasikowská a Michael Fassbender. Nejlépe zahrané a emočně propracované do posledního puntíku. Ač příběh znám, celou dobu jsem byla napjatá díky skvěle zvládnuté atmosféře. Velice osvěžující je i způsob vyprávění příběhu - tedy ne otrocky souvisle od začátku, jako je tomu u předchozích verzí, ale trochu jinak :) opravdu nádherný výsledný dojem.

• 15.9.2011  12:06

Pro mě bohužel odporný, nechutný krvák bez nějakého zajímavého příběhu...

• 14.9.2011  19:35
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Ano, za občas zajímavé výlety do rozličných kuchyň a chutí, dávám ty dvě hvězdy, dejme tomu... Ale jinak ... Od šmejdění po bytech a domácnostech soutěžících až po časté přitroublé vystupování a chování .... no, to je zase panoptikum!!!!!!

• 13.9.2011  13:33

Řadím se k těm, které éra prciček minula, a tak jsem si je dala už "mimo svoji sezónu". Musím uznat, že první půlhodinu jsem měla menší dilema, jestli to vypnout nebo dokoukat. Druhá půlka filmu mi přišla podstatně lepší, až jsem nakonec film vypínala s celkem dobrou náladou. Ale jo, jde to ... Nevím jestli to byl záměr, ale velké plus dávám za narážku na Absolventa (Stiflerova máma + Finch + píseň Mrs Robinson)

• 9.9.2011  17:48

Na tomhle muzikálu jsem vyrůstala, a to konkrétně na úplně první verzi z roku 1969, která je pouze audio. Musím říct, že ji mám o něco víc ráda, protože nikdo nenapodobí úplně prvního Ježíše v podání Iana Gillana z Deep Purple. Nicméně tato verze, již hraná je rozhodně nejlepší z těch všech možných pokusů, které přišly potom. V té době nadčasové celkových zpracováním a myslím, že ještě dneska může Jesus Christ Superstar spolu s Hair neohroženě trůnit nad všemi ostatními muzikály.A co se mi hlavně líbí na téhle verzi, je naprosto excelentní Jidáš!

• 29.8.2011  20:01

Vzhledem k obsáhlosti literární předlohy naprosto souhlasím s rozpůlením na dva filmy. A je mi už vlastně jedno, jestli to byl marketingový tah (nepochybuji, spojilo se příjemné s užitečným). Musím vyzdvihnout obratné scénáristy, kteří dokázali nenásilně okleštit knížku tak, aby nevypustili důležité a naopak spojit a "zlogičtit"určité souvislosti. Moje naprosté nadšení patří drakovi od Gringottových, který po letech věznění působí až realisticky neohrabaně (takový pro mě důležitý detail, kterého jsem si všimla;-) ). Herecky trochu pokulhávají Ron s Hermionou, na druhou stranu chápu, že jim více prostoru asi nemohlo být umožněno. Zklamaná jsem trochu ze závěrečné bitvy Harryho a Voldemorta, která je na mě až moc akční vzhledem k decentnosti a symbolice knížky. Jinak naprostá spokojenost, ale ......proboha, 3D už nikdy !!

• 29.8.2011  12:39
    Fontána (2006)

Celou dobu jsem nehnutě seděla...I když už běžely závěrečné titulky, já pořád seděla a nebyla schopna pohybu (mimo jiné díky naprosto odzbrojující hudbě Clinta Mansella)...i dalších několik minut po skončení titulek, jsem zírala do prázdné obrazovky. V hlavě jsem nepitvala příběh ani nevymýšlela různé varianty výkladu, jenom jsem nechala, aby na mě toto naprosto jedinečné a decentní dílko působilo. Musím říct, že málokterý film mě "rozebral" tolik, jako Fontána.

<< předchozí 1 2