Indyi

okres Praha
To

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 18.2.2015  14:54
    Řezník: Pořád jenom Hate (hudební videoklip) (2014)

...a tak to má kurva bejt!

• 16.2.2015  09:33
    Birdman (2014)

Zase další film, který má skvělé PR, slavné jméno režiséra a bývalou hvězdu filmového plátna v titulku...wannabe art, but.... Řemeslně asi velmi dobrá práce, kamera zajímavá, hudba vhodně vybraná, Michael Keaton a Edward Norton válí, ale jinak je to zase další nafouknoutá bublina, která žádný hlubokomyslný, filozofický, dramatický či bůhvíjaký poklad neskrývá. V podstatě zcela tuctový film s lehce nadprůměrnými výkony herců.

• 16.2.2015  07:57

Hmm v době vzniku asi jo...ale teď po 30 letech? Ne, že by se na to nedalo koukat, ale...

• 2.2.2015  09:25

Velmi silné téma, které bylo opakovaně zpracováno zejména na německé hudební scéně ("Schrei nach Liebe" - Die Aerzte, "Deutschland im Herbst" - Boehse Onkelz, "Sascha … ein aufrechter Deutscher" - Die Toten Hosen, nebo „24. August 1992“ - ZSK a další). Nyní se objevuje i pokus zpracovat násilnosti ze srpna 1992 na filmovém plátně. Bohužel ne zcela povedený. Hlavní slabinou je dle mého názoru slabý scénář a hlavní postavy, které působí tak trochu odfláknutě. Film není špatný a určitě stojí za vidění, ale žádná filmová bomba to rozhodně není. Tyto dramatické a šokující události z Rostocku by zasloužily povedenější zpracování, třeba se ho dočkáme v budoucnosti.

• 10.12.2014  08:52
    Černá listina (TV seriál) (2013)

Po Pilotu za 2* a nepředpokládám, že bych se někdy v budoucnu pouštěl do dalších dílů. V konkurenci tolika kvalitních seriálů mi to připadá jako ztráta času.

• 16.10.2014  09:18

Místy vtipné a zábavné, ale celkově hodně banální a plytké. Neurazí, nenadchne a příliš ani nezaujme.

• 4.6.2014  10:19

Výborný film se skvělým W. Allenem. Posledních pár minut už se trochu moc táhlo, jinak bych vůbec neváhal a dával 5*.

• 28.5.2014  08:16

Skvělý film podle ještě lepší knihy Johna le Carré.

• 5.5.2014  10:42

Tak Leo skvělej, jeho výkon naprosto úžasnej a pár scén opravdu stojí za shlédnutí. Ale, že by to měla být nějaká filmová bomba roku? De facto film úplně o hovně, kterej drží pouze a jenom Leonardo v hlavní roli. Nic proti drogám a sexu ve filmu, ale když v něm není vůbec nic jiného, tak to se pak ty 3 hodiny už docela vlečou...

• 23.4.2014  10:12
    Konečný tah (TV seriál) (1995)

Oproti předchozím sériím již seriál trochu ztratil šťávu, ale pořád velmi dobré.

• 23.4.2014  10:11
    Domek z karet (TV seriál) (1990)

Perfektní, co víc dodat?

• 22.4.2014  08:47

Zcela přesně to za mě vystihnul Francík.

• 9.4.2014  15:28
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Seriál se mi opravdu těžko hodnotí, protože u prvních sérií bych neváhal s 5*, ale u posledních bych se zároveň nebál ani "odpadu", takže celkově tak za 3. Škoda, že seriál neskončil, tak o 3 série dřív...

• 18.3.2014  09:25
    Lucky Louie (TV seriál) (2006)

Velmi prostoduché...

• 10.2.2014  09:27

Není to sice špatný film, ale ve srovnání s knižní předlohou se moc nepovedl. Působí to na mě trochu nedodělaným dojmem. Ona detektivní zápletka a proces jejího rozuzlení není sám o sobě příliš překvapivým nebo něcím objevným. V knize se objevuje navíc celá řada odboček, líčení postav a především postava Assada je oproti předloze nudná a nic neříkající. Ne snad úplně špatná, ale rozhodně ne úchvatná adaptace knižní předlohy.

• 29.1.2014  13:49
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Výborná ponurá atmosféra, skvělá ústřední dvojice, výborná hudba a perfektní kamera. Jediné, co mě trochu zklamalo bylo finále celého seriálu, takže 5* dát nemohu, ale bez pochyby lepší 4*. A ještě k ústřední dvojici, oba jsou výborní, ale já na rozdíl od většiny zdejších uživatelů považuju za "tahouna" Woodyho, jehož výkon mi připadá ještě o malinko lepší než v případě (rovněž skvělého!) M.M.

• 22.1.2014  16:08
    Rivalové (2013)

Lehce nadprůměrné sportovní drama, povedený snímek, ale nic víc. Zdejší hodnocení (8. nejlepší film!) mi hlava nebere...

• 17.12.2013  14:31
    Kriminálka Las Vegas (TV seriál) (2000)

Jako vážně? 74%? To mi hlava nebere...proti gustu žádný dišputát, ale tohle?

• 26.11.2013  16:02

Podle mého soudu naprosto brilantní film, který zůstal trochu nepochopen. Pro mě byl tenhle film jedním z největších filmových zážitků vůbec, myslím, že jde o naprosto geniální snímek, který nešetří vůbec nic a nikoho. Toho násilí je ve snímku tolik, že mnoho diváků už nemá chuť, nebo sílu hledat něco dalšího...jejich smůla. A Juliette Lewis naprosto září! Nedokážu si v její roli představit někoho, kdo by to zvládl lépe, snad jedině Noomi Rapace. Nejlepší Stoneův film ever!

• 26.11.2013  15:01

Bezesporu jeden z nejhodnotnějších českých filmů (90. let).

• 26.11.2013  10:44
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

První série je výborná. Originální a napínavá až k nevydržení. I druhá série dokázala udržet laťku poměrně hodně vysoko, ale třetí už je výrazně slabší a scénaristům zřejmě pomalu dochází dech. Hodnotím pouze první sérii a tam je to jednoznačných 5*, jinak druhá série 4* a třetí (zatím) 3*.

• 8.11.2013  13:40
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

Další seriálový klenot z Anglie. Trochu mi to připomíná Boardwalk Empire, jenom mnohem, mnohem lepší.

• 21.10.2013  07:46
    Loutka (2013)

Das Filmfest, Praha 20.10.2013

• 17.10.2013  08:01

Očekávání bylo větší než výsledek. Prastarý televizní rozhovor "Zur Person" mezi Arendt a G. Gausem (dostupný např. na youtube) je mnohem zajímavější než tento film.

• 13.9.2013  14:19
    Historie.cs (TV pořad) (2008)

Jediným kritickým bodem kvůli, kterému nemohu udělit plný počet bodů je podle mého názoru zvláštní výběr témat. Bohužel příliš často jsou to témata, která mi přijdou relativně málo zajímavá na úkor jiných. Ale jinak skvělý pořad.

• 4.9.2013  14:52
    Most (TV seriál) (2011)

Skvělé! A Sofia Helin hraje naprosto božsky!

• 4.9.2013  14:50
    The Bridge (TV seriál) (2013)

A máme tu další vykrádačku skvělého severského seriálu. A jak už to tak bývá, ani v tomto případě nesahá originálu ani po kotníky. Oproti ústřední dvojici z Broen působí hlavní představitelé tohoto seriálu jako nepřesvědčivý spolek ochotníků. Možná s odstupem času nebudu tak přísný, ale nyní, kdy mám Broen ještě v živé paměti, mi to vychází horkotěžko na 3*

• 4.9.2013  14:33

"Neživíš, tak neřeš." Krásný film s geniální Evou Holubovou.

• 26.8.2013  08:13
    Wallander (TV seriál) (2008)

Velmi dobrá a zdařilá minisérie. Přesto tomu něco chybí, abych tento seriál mohl zařadit do "první ligy". Přeci jen trilogie MIlénium, nebo Forbrydelsen či Broen jsou o stupínek lepší. Krásné scenérie, zvláštní atmosféra Švédska a zajímavé případy. Bohužel jednotlivé díly jsou dost roztahané, zejména když už zpravidla tušíte, kdo je pachatel o 10-20 minut dřív než hlavní vyšetřovatel. A tou největší slabinou jsou herci, kromě výrazného představitele titulní role jsou ostatní de facto jen kompars. Ale celkově velmi sympatický počin. Jo a málem bych zapomněl na vynikající úvodní titulky, ty jsou naprosto perfektní!

• 8.8.2013  08:37
    Mentalista (TV seriál) (2008)

Další seriál, který se vyplatí přeskočit a ignorovat. Nemohu uvěřit, že představitel hlavní role se může uživit herectvím...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6