• Krátkometrážní

Anamnesis (1969)

Frans Zwartjes vytváří drsnou estetiku. Nádhernou ručně snímanou, skvěle nasvícenou, barvami po tváři (depresivně) vytvářenou atmosféru expresionismu.

Made of Air (2014)

Experimentální meditace obrazu a zvuku. Nádherné kompozice, jedinečná optika hypnotizuje diváka, který vchází do lucidního snění. Music by Liz Harris geniální - is so beautiful. Paul Clipson tvoří svým obrazem snový dotek, který je propojený s ambient zvukem. Deformace. Tma. Snění. Oči zavřené, vědomí doširoka otevřené.

Lost Avenues (1991)

Nádherné ponoření do světa Billa Morrisona a jeho úchvatných záběrů a podmanivé hudby, která mě odvrací od reality. Lost Avenues považuji za jeho nejlepší krátkometrážní počin.

Pulsions (2007)

Sen Betty k modrému klíči? Izabella mi jde pod kůži. Snová, vizuální látka prošitá hluboko nad naše vnímání.

Song of the Firefly (2002)

Izabella Pruska-Oldenhof vytváří geniální práci s obrazem a záblesků barev, které nádherně hypnotizují. Zvukový podklad pod hladinou - nadpozemský.

Lůno (2010)

Tak syrový, tak důmyslný na divákovu mysl, tak dráždivě úchylný a zároveň působivý Fliegauf.

Motion of Light (2004)

Deformace podvědomí. Temnota, která bude ve mě kolovat i ve spánku.

Glen, nebo Glenda (1953)

Kultovní, (ne)právem kritikou hodnotící tvůrce s výjimečným darem a nízkým rozpočtem. Tam, kde se posouvají limity kinematografie. Král braku a rozšiřovatel sexploitation snímků - nesmrtelný Wood Jr.