Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krátkometrážní
  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Horor

Oblíbení režiséři (10)

Nuri Bilge Ceylan

Nuri Ceylan je výjimečný tvůrce s nesmírnou optikou. Nesmírně vtahující, drtivě devastující ve vztahu postav a snímání krajiny, až experimentální kamera Gökhana Tiryakia podaná citlivě a opatrně. Tenkrát v Anatolii, Zimní spánek.

Andrej Tarkovskij

Bůh filmové optiky a umění. ZRcadLo. Už na počátku v Ivanově dětství Andrej Tarkovskij vytváří optiku z jiného světa, každá minuta obrazu (i v Zrcadle, Stalkerovi) tvoří artovou galerii, která zasluhuje zlatý rám.

Benedek Fliegauf

Fliegauf vytváří ve svých filmech jedinečnou zvukovou stopu. Temnou, meditativní, jedinečnou strukturu podvědomí a reálného ruchu světa, nočního "provozu" města a života. Fliegauf neobjevuje, Fliegauf objevil rozsáhlejší kinematografický Vesmír (kam až lze ve filmové optice dosáhnout). Ať už meditativní (lily lane, hypnos, tejút), nebo temnou (dealer, je to jen vítr). Zvukový podklad považuji za vrchol kinematografie.

Gan Bi

Jakmile víte, že sníte, je to jako byste byli mimo vlastní tělo.

Philippe Grandrieux

Grandrieux vytváří kontinuálně plynoucí záběry mířící do podvědomí diváka. Temný zvukový podklad nádechu, výdechu, ozvěn z okolí, pohybu s obrazem optické nuance, fyzičnost těla a statiky z jiného světa. __ Je jedno, který film si z jeho tvorby pustíte, každý je uhranost temnoty.

Paul Clipson

Životní režisér.

Přechod do jiné dimenze. Rozhodně experimentální obrazová představivost přenesena na filmovou pásku - pod hlubinou i nad ní s dotykem hypnózy. Až snově pronikavé přes obraz. Pomalé hypnotické tempo nabourává vědomí, barvy prozářené s dotykem revoluce. Vizuální kompozice performace hudby a obrazu. Lucidní snění a pohyb v něm.

 

1. https://vimeo.com/109943175

2. https://www.youtube.com/watch?v=K4Ovzq14is0

3. https://vimeo.com/206441404

4. https://www.youtube.com/watch?v=Ce3YDjtabmA

5. https://www.youtube.com/watch?v=_TyFXDBm12c

6. https://www.youtube.com/watch?v=VcifyqJiYE8

Ovládací panel
83. nej uživatel Česko
285 bodů