• Krátkometrážní

Batman začíná (2005)

Další špičkový Nolan. Pečlivá propracovanost námětu a postav. Velmi smysluplný (režie) a vytvořený zážitek (emoce v kině), který nadchne tím, že je divák ponořen do naprosto dokonalého světa a v obleku (atmosféra), kdy nestíhám hltat nejmenší detaily velkolepé režie a akce, kdy dostávám pocit, že stříbrné plátno každou chvíli prostě shoří. Nolan dodává do kinematografie novou příchuť' a dokáže nahlédnout do lidského nitra. Nolan je režisér s ideálním příkladem spojnice mezi mainstreamovou a uměleckou kinematografii.

Wasabi (2001)

Logické nedostatky tam jsou, dobrá stylizace hlavních protagonistů, perfektní komediální tempo a svižná Krawczykova režie, ale mozek nechte doma.

Kokain (2001)

BLOW je můj šálek kávy a navíc je tu jeden z nejlepších výkonů Jonnyho Deppa. Dvouhodinový životopisný zážitek, který se zaryje pod kůži a nepustí (strhující závěr). Vynikající režie Teda Demmeho odejít se má v nejlepším, on to dokázal. KOKAIN je plnokrevný bratr Scarface. Mám moc rád tenhle film, ale přál bych si vidět tenhle příběh pod Scorseseho lupou.

Zvíře (1977)

Belmondo a Raquel Welch dodávají velmi romantickou jiskru. Barva a charakter kulis výborné. "Asi" nejlepší Belmondo.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Královský splatter horor - nechutnost, rafinovanost, slaďoučký puding, sekačka, žaludek v krku alias Peter Jackson je totální úchyl. ******* V kinech nerozdávali pytlíky na zvracení jen tak pro zábavu ******* :)

Krvavý diamant (2006)

Rafinované, svěží a akční drama v dobrodružném obale. BLOOD DIAMONT Vás strhne. Herecký diamant DiCaprio je výborný a zaslouženě patří k mým top5 nejoblíbenějším hercům. Herec, který je na vrcholu v Hollywoodu. DiCaprio si zaslouží Oscara a moc mu to přeji. BLOOD DIAMONT je v závěru strhující. Dynamický, dobrodružný, strhující drama, který představuje drsný život, který stále pokračuje. Během BLOOD DIAMONT jsem měl vzpomínky na Město bohů.

Showtime (2002)

DeNiro jako můj velký oblíbenec se do tohohle filmu moc nehodil (tyhle rádoby výrazy dělat nemusí), za to pro Murphyho jsou tyhle role jako stvořené. Odpolední oddechovka, která nijak diváka neokrádá, ale dobře pobaví. Pokud máte rádi tuhle kategorii filmu tak zkuste i agenta. Komediální úlet.

Mulholland Drive (2001)

Film z jiného světa. "Zdálo se mi to už podruhé. Ale je to pokaždé stejný. Začíná to tak, že jsem tady, ale není den ani noc. Je to něco mezi, chápeš? Ale vypadá to jako teď. Až na to světlo. A mám takový strach, že si to neumíš představit. Nevím, proč zrovna ty, ale stojíš tamhle. U té pokladny. Jsi v obou snech a máš taky strach. Začnu se bát ještě víc, když vidím, jak jsi vyděšený. Pak mi dojde, čím to je. Jde o toho muže ... vzadu za budovou. To on to dělá. Vidím ho skrz zeď. Vidím jeho tvář. Doufám, že tu tvář nikdy nespatřím jinde než ve snu." ******* Představuji si to jako bílý pokoj, ve kterém jsou žluté, červené a modré závěsy. Ty závěsy představují tři stavy vědomí: bdělost, spánek a snění. Mezi nimi ale prosvítá bílá barva Absolutna - slasti čistého vědomí. ******* Najdi modrý klíč.

Důkaz (2005)

Filmová schizofrenie podle Johna Maddena.

Ovládací panel
84. nej uživatel Česko