VanTom

okres Příbram
pracující

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 22.5.2018  12:08

Tragikomické putování tří bratří exotickou Indií za duchovním osvícením, poslepováním zpřetrhaných pout (a návštěvou "uteklé" matky) se nese v klasicky absurdním, obrazově hravém Andersonově stylu. Po nuceném vystoupení z vlaku (a jistém zvážnění) však svou lehkost ve změti klišé ztrácí, přestože skvěle sehraná trojice se dál snaží (a baví). 7/10 [a ponechávám tu za *** z minula].

• 22.5.2018  12:03

Žhavá, nejen konverzační návštěva v hotelovém pokoji existuje jen proto, aby "znalci" při sledování navazujícího Darjeelingu mohli machrovat, že poznali pár narážek, Natalii či logo na sirkách a závěrečná fráze jim dávala hlubší smysl. Jinak celkem bez pointy.

• 21.5.2018  15:31

Jako ani se nedivím, že pásmo vystřižených a prodloužených záběrů nedává samostatně o nic menší smysl, než celý 'Ohni se mnou pojď'. :-) Právě jeho znalost a "uchovanost" v paměti je však naprosto zásadní a nezbytná. Sled vcelku ucelených scének potěšil a překvapilo mě, kolik starých známých se do finální podoby filmu nedostalo.

• 21.5.2018  15:15
    El Mariachi (1992)

Při znalosti "rozpočtu" a amatérských realizačních podmínek nezbývá než obdivovat, s jakou vervou a talentem Rodriguez svůj debut ošéfoval. Nezkrotně divoká kamera, záběrování, střih a nápady tuto krvavou mexickou (love)story pumpují dynamikou i vtipem. Na 80 minut však nestačí a opakují se, pročež jsem se i docela nudil.

• 18.5.2018  20:17

Ridleyho vizuálně vytříbená fabulace skutečného případu začíná slibným "přeskáčkovým" exkurzem ke zrodu Gettyho úspěchů. Potom se však (od takové 40. minuty) rozpadne do zřetězených scén, které postrádají vzájemné pouto, emoce, drama, logiku. Jednotlivě možná sem tam trochu a Michelle Williams hraje jak o život (zatímco Wahlbergova postava nemá pro děj pražádný význam), jenže snahy o přesah, moralitu či symboliku (rodina je víc než peníze) vyznívají prázdně, až směšně. 5/10

• 18.5.2018  20:04

Zajímavě košatý, nejednoznačný politický thriller je vystavěný na půdorysu "revenge", kdy se titulní Číňan mstí (neústupně sleduje/vydírá jediné dostupné vodítko) za smrt své dcery při bombovém útoku "Autentické IRA". Zdánlivě zlomený, vetchý stařík se nezdá a Jackie Chan ve vážné dramatické roli předvede i něco ze svého pohybového nadání (a že těch pár nečekaných bitek stojí za to - viz jméno režiséra). Ve "vládním" zákulisí Pierce Brosnana (který se možná víc než na herecký výkon soustředí na drsný irský akcent) to pak také vře.

• 17.5.2018  21:19
    Bill (2007)

Pohodová komedie nás seznamuje s Billem, který se, ač má krásnou (zahýbající) ženu a výnosnou (nedůležitou a nenaplňující) práci (v tchánově bance), trápí krizí středního věku / identity - jak překvapivé. Jenže aspoň zpočátku, než se sebou začne něco dělat, jako pasivní tloustnoucí nula moc plusových bodů neposbírá; a párkrát se zhulit (a vyvádět) bych jako lék na změnu osobnosti ani zvýšení sebevědomí nepředepisoval. [Před lety jsem hodnotil za 4*, ovšem od té doby jsem podobných motivačních "feel-good indie" viděl tucty - jako vejce vejci.]

• 17.5.2018  21:13

Scénář se tedy moc nepředvedl (plytce motivované "dojetí" nedomyšlené zápletky, vyplněné emoční i vztahovou vatou v nevyrovnaném tempu), na druhou stranu s výbornou, energickou a rozměrnou akcí (úvodní přepadení vlaku, útěk v autobusu) si režisér vyhrál. Závěr trilogie také vypadal velkovýpravně a v závěru celkem zvládnul strhnout (a nečekaně ne úplně všechny zachránil).

• 15.5.2018  20:37

Naživo v rychlosti by tahle studiová atrakce nemusela být marná. Z mobilu na youtube samozřejmě o svých "házecích" kvalitách nepřesvědčí, ovšem ani o nějaké filmové hodnotě.

• 15.5.2018  20:34
    Pride (2014)

Lokální epizodka snahy o zrovnoprávnění menšin v polovině 80. let sbližuje a odbourává předsudky mezi gay komunitou a horníky ve stávce (resp. mezi partičkou londýnských aktivistů LGSM [Lesbians and Gays Support the Miners] a malou velšskou vesnicí). Přátelství mezi nimi se (až na pár černých ovcí) rychle utvoří velmi vřelé, snad až pohádkově solidární a liberální. Snímek o tom referuje pohodově, s kapkou britského humoru, jenže také vyloženě schematicky a "hladíce po srsti", s náznakem emocí či konfliktu až v závěrečném aktu.

• 14.5.2018  20:36

Se zhoršující se bipolární poruchou u Carrie roste paranoia i nestálost, instinkty má však stále správné, přestože sama nevědomky figuruje v plánu cizích mocností (je spoiler, když řeknu Ruska, poněvadž tvůrci opět nemilosrdně reflektují nejaktuálnější události?) na destabilizaci americké politiky, především institutu nepohodlné a "mstivé" prezidentky. Rodinné a zdravotní trable výrazně ovlivňují její úsudek i činy, než přeci jen převáží profesionální "špiónská" podstata a zodpovědnost k vlasti.

• 14.5.2018  20:28

Odpozorované, plné pomlk, zkrátka dokonale autentické dialogy do poslední nitky máchají protagonisty v (vtipně) trapných rozpacích a nejistotách při sbližování (ukecávání) zástupců opačného pohlaví. Mladí (i starší) se tak bezcílně nedramaticky ocitají v zajetí svých slepých zmatků, tužeb a "lásek". Přestože v některých delších pasážích to lehce zavání "mlácením prázdné slámy", ve výsledku toho vypovídá dost, přesně a sevřeně.

• 10.5.2018  10:43
    Operator (2015)

Že se vůbec takováto dílka do jakýchkoliv vážných psychologických-filosofických-terapeutistických her a řečí pouštějí, namísto odlehčených hlášek? Strašné herecké výkony (bez výjimky), mrzká výprava s neustálým CGI (krev, výstřely, pozadí, prostě všechno a všude) a pitomý předvídatelný děj by se pak lépe snášely. Zvažoval jsem i jednohvězdičkové hodnocení, na druhou stranu, co od nízkorozpočtového videobéčka čekat za zázraky?

• 10.5.2018  10:38
    Blade (1998)

Stylovou komiksovou akční upířinu se slušným scénářem a režií sice hyzdí hnusné digitální triky, ovšem svou životní rolí ji táhne přesný (a děsně "cool") Wesley Snipes, společně s dalšími herci/postavami v čele s charizmatickým, arogantním hejskem Stephenem Dorffem.

• 9.5.2018  11:57
    Grimm - Série 2 (série) (2012)

Jak jsem predikoval, kontinuální zápletky s vladařskými rody, tajemným klíčem - a zejména se selektivní amnézií Nickovy přítelkyně Judith - nabraly na prostoru a důležitosti. A bylo to dobře, protože samostatné "monster of the week" kriminální případy se již pomalu vyčerpávaly; originalitu sice nepostrádaly, ale prostě nešlo v okolí Portlandu stále narážet na nové a "svěží" mordy páchané novými a neviděnými "weseny".

• 9.5.2018  11:51
    Twin Peaks (1992)

Ryzí "psycho-lynchovina". Poslední dny života Laury Palmerové, šílící z nezvladatelných běsů, jež ji strhávají do dekadentní temnoty, svérázný režisér hypnoticky nanáší na halucinační plátno, hemžící se kanonádou bizarních výjevů a WTF vizí. Což dvojnásobně platí pro počátky pátrání agentů FBI. Je to jeho hra na luštění nerozklíčovatelného, která může dávat smysl asi pouze při určitém rozpoložení divákovy mysli, konstelaci planet a konkrétním počtu stromů v hustém lese zároveň. Celovečerní předfilm se tedy řadí k těm divnějším epizodám.

• 4.5.2018  20:44

Entourage ukazuje Hollywood a jeho hvězdy z toho nejrůžovějšího světla: jako prosluněné město plné krásných, mladých a bohatých lidí, jejichž den naplňují nákupy, večírky, (jednorázový) sex a vyjednávání o další roli. Prostě ráj na Zemi, jak si ho vysnívají všichni začínající umělci i fanoušci. Tímto světem nás vtipně provází 4členná partička kámošů kolem superstar Vincenta (+ jeho agent Ari), navzájem se pošťuchujících, přitom dokonale stmelených a podporujících. Hned bych s nimi měnil! :-)

• 4.5.2018  20:40
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Dva rozhárané díly trvalo, než se čtyři pátrací linky dotýkající se aktivit zločinecké organizace Ruky spojily a mohlo tak započít nedůvěřivé týmování, parťácké popichování i velká akce na záchranu NY. Setkání známých charakterů jsem si užil i v maximálně jednoduchém příběhu - logicky, své složité osobní problémy si každý řeší ve vlastních sériích. Škoda, že tu chyběly výrazné "kulervoucí" momenty (mě napadá snad jen obrat Elektry na konci E6) a nic extra souboje vsadily spíš na kvantitu než kvalitu.

• 3.5.2018  20:52
    Nezlomný (2014)

Neplýtvá-li se slovy a pátrání bombardéru ve vzduchu, nekonečné živoření na záchranném člunu či následně v japonském zajateckém / pracovním táboře přibližují nádherné, hypnotické obrázky Rogera Deakinse, neschází odměřenému, jakoby věcnému řetězení situací síla ani působivost. Mluvení a interakce více osob naopak často vyznívají pateticky, i když se tomu Angelina na režijní sesli sebevíc brání; a zejména ke konci už některé scény hodně přetahuje. 70%

• 3.5.2018  20:45

Decentní lesbická romance fajn retro pohodově uváděla, ovšem vzhledem k podvádění obětavého a podporujícího manžela jí nešlo dvakrát fandit. Partyzánské začátky WTA pak ustoupily do pozadí kvůli tenisovému "zápasu století". V uvozovkách, protože co mohl sice vyhrocený, ale stále napůl exhibiční match mezi stárnoucím šovinistickým veteránem a emancipovanou hvězdou ženské tour jako dokázat? 'Bitva pohlaví' se nám snaží namluvit, že něco zcela zásadního, což si mylně myslí i o sobě.

• 2.5.2018  20:28

Odlehčené rodinné dobrodružství do zápletky obratně zapojuje videoherní principy a pomocí prohozených "avatarů" si na paškál bere (a ve svůj prospěch otáčí) charakterové archetypy klišovitých středoškoláků. Napravení, pochopení i spřátelení samozřejmě nastane, a to průhledně hollywoodsky banálně. Jinak nová verze volně, ale přímo navazuje na předchůdce, úplně mě však nepohltila a digitálností (zejména závěrečné) přepálené akce to již trochu přepískla. Lepší 3*

• 2.5.2018  20:16

Jedinou krátkou schůzí se urovnaly, resp. anulovaly, víceméně veškeré mocenské i osobní spory z minulých sérií a významní mocipáni tak mohli svá mafiánská impéria rozjet nanovo či nadále provozovat, tentokrát každý převážně na svém písečku. Nové figury (zejména "na straně" spravedlnosti - FBI objevující možnost organizovaného zločinu), obchody nebo třenice na sebe samozřejmě nenechaly dlouho čekat, nicméně nikam zvlášť nevygradovaly, možná proto, že jich dohromady bylo tolik a povětšinou se točily kolem rodiny (Eliho nejstarší, dospívající a do problémů zabřednuvší synátor) a milostných citů (Chalkyho románek s mladou zpěvačkou).

• 25.4.2018  13:58

Divný, nezaměřený snímek se mnoha věcí jenom dotkne a rychle je zase opustí, takže ve výsledku pojednává… o čem? Středostavovský strejda Šafránek se nechá zmenšit, z kteréhož faktu vůbec nic nevyplyne, protože v utopicky idylickém Pohodově to vypadá stejně jako venku (otázka: kdo vyrábí všechny ty dokonale věrné a funkční miniatury za setinovou cenu?). 'Zmenšování' není komediální, satirické, natož katastrofické či "biblické" (nechci spoilerovat), ale ani pořádně vědecko-fantastické, ekologicky angažované, sociálně kritické (existence chudinských slumů) nebo romantické (s panovačnou jednonohou Vietnamkou?) a nebavilo mě.

• 25.4.2018  13:48
    Delikatesy (1991)

Dekadentní francouzská delikatesa, připravená vizionářskými šéfkuchaři Jeunetem a Carem, ve svém svébytně bizarním, černohumorném "postapo" kotlíku smaží celé panoptikum šťavnatých postaviček, neobyčejných obyvatel zchátralého činžáku někde na periferii normálního světa a doby. Brilantní vizuální omáčka jedinečné estetiky pak dostatečně přehluší mírnou připálenost závěrečné (akčnější) třetiny s "troglodyty".

• 24.4.2018  13:06

Podněcující budovatelská vzpruha pro nezlomného japonského ducha demonstruje na příkladu dívčí koleje, jak ke zničení Británie a Ameriky může přispět každý. Kolektivně nadšeným holčinám nestačí mimořádné zvýšení kvót výroby v továrně na optické čočky o polovinu, s jásotem si vymohou dvoutřetinové, a v práci zapáleně, urputně, se zpěvem na rtech pokračují i v případech nemoci, zlomené nohy, nebo dokonce úmrtí v rodině. Když je smutno a nedaří se, pomůže zahrát si v kapele či volejbal. Jinak Kurosawa i prostinkou, dobové politické situaci poplatnou propagandu filmařsky zvládnul bravurně.

• 24.4.2018  12:55
    Revoluce - Série 1 (série) (2012)

Nedá se svítit, rádoby drsná a neutěšená postapokalyptická budoucnost bez elektřiny mi v podání 'Revoluce' připadala "mládežnicky" naivní a kašírovaná, zvlášť pokud připočteme americké vlastenectví a odboj proti militaristické diktatuře za znovunastolení Spojených států. Trošku jako Costnerův 'Pošťák'. Tudíž mě drželo především postupné rozkrývání záhady (Abrams se nezapře), co a proč Výpadek před lety způsobilo a jaké odpovědi se skrývají v tajemné Věži. Finále sezóny se pak povedlo a výrazně pozměnilo herní plán.

• 23.4.2018  13:09
    Final Girl (2015)

Zábavnost "reverzní", totálně béčkové vyvražďovačky sice s přibývajícími minutami (a psychedelií) pomaličku klesá, ale vynikající premisa ji drží vysoko nad vodou. Jaká to lahoda, když partička arogantních "jupíků", z plezíru po lese honících a vraždících mladé dívky, dostane od jedné zdánlivě podobné, jenže pro podobné případy vytrénované jako likvidátor, nesmlouvavě přes držku. Psychologická hra na kočku a na myš se očividně vážně nebere, přestože sama sebe nijakým pomrkáváním nezlehčuje, akorát ta Abigail nepůsobí ve fyzické titulní roli dvakrát přesvědčivě.

• 23.4.2018  12:58

Samostatné epizody 13 a 14 nijak původní ecchi nerozšiřují, menu tudíž servírují identické: nadržené humory, "démonickou" akci a… chvilka napětí… kozy! :-)

• 20.4.2018  21:39
    Živí mrtví - Série 8 (série) (2017)

Otevřená válka se Spasiteli znamená desítky, možná stovky pobitých na obou stranách. Pořád dokolečka dokola, s útokem tady a obranou támhle, se zdánlivě nekonečným přísunem lidí a nábojů či kostrbatými řešeními nahlíženými z ixs úhlů. Snad až ke konci se to někam pohne.

• 20.4.2018  21:25

Rodinná soudržnost v první polovině povedeně táhla, přičemž otcův skepticismus a pragmatismus přibývající příznaky nadpřirozena příjemně odlehčoval. O "duchy v televizi" tentokrát opravdu nešlo, vyhrabala se nějaká starobylá sekta a její ďábelský vůdce, století mrtvý a bloudící "na druhé straně". Aspoň zpočátku mi to připadalo natočené slušně a vyspěle, akorát veškeré "děsivé" trikové strašení bych označil přinejlepším za srandovní (byť designové od Gigera). 5/10

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75