Krvavý diamant (2006)

Další film věnující se prostředí občanské války a s tím souvisejícímu černému obchodu s diamanty. Skvělý příběh, herecké výkony a hlavně hudba.

Krvavá revoluce (2008)

První estonský film, který jsem viděl a hned skvělý. Byl jsem mile překvapen a hlavně jsem se dozvěděl o dalším případu, kdy komouši chtěli vyvážet revoluci a dostali přes hubu :-D

Hotel Rwanda (2004)

Silný příběh z prostředí občanské války ve Rwnadě, o kterou v době jejího konání ztratil svět zcela zájem. Nemáte ropu, nemáme zájem a přece existují lidé, kteří se dokážou vzepřít osudu a zachránit, jak sebe, tak ostatní. Skvělý film.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Skvěle zahraný film o vzniku jedné z nejzrůdnějších ideologií a jejího vůdce ve dvacátém století. Velmi silný příběh.

Harrisonovy květy (2000)

Skvělý film o válečných zpravodajích, lásce a vnitřní síle v období občanské války v Jugoslávii.

Good bye, Lenin! (2003)

Skvělý film o rodinných vztazích v době rozpadajícího se východního bloku. Skvělá hudba, herecké výkony, scénář, není co vytknout.

Duel Frost/Nixon (2008)

Jak jednoduche a poutave dokaze byt grilovani do afery namoceneho prezidenta.

Dotkni se ohně (2006)

Jeden z mnoha příběhů reparace a restrikce během období apartheidu v Jihoafrické republice. Skvělý film se skvělou hudbou.

Doktor Živago (1965)

Výborný film o životě během bouřlivých let během pádu carismu a nástupu komunismu.