Havaj8

Havaj8

okres Litoměřice
Milovník seriálů a hororů

26 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

 • poster

  Interstellar (2014)

  Jeden z dalších ohromně nadčasovejch scífek, kterej ve mě zanechal tolik emocí a tolik myšlenek, že na něj rozhodně nikdy nezapomenu. Je strašně důležitý přečkat ten pomalejší rozjezd, ve kterým čekáte o co vlastně půjde, přestože víte, že to prej je neskutečná pecka. Herecky v tom chybu nejde hledat, protože ti hlavní herci stejně do popředí ostatní moc nepustěj a zvládaj to utáhnout sami, navíc obrovsky charismatický. Ta logika okolo jiný galaxie, jinejch planet k obydlení, černý díry a celýho vesmíru je tak úžasná, že po vizuální stránce je to pastva pro oči. Já sem z toho vesmíru hltal úplně každou scénu s čím dalším přijdou. Mimochodem je to absolutně o míle jinde než vážně nudná Gravitace. A aby toho nebylo málo, tak se mu někde v půlce povedla extrémní citová momentka, která by k úplný dokonalosti nesměla chybět, jelikož ten důraz na city tam byl nenápadně kladenej stranou. To, jakým způsobem Nolanové dokázali vybruslit z tý úvodní mysteriozní části z pokojíčku a propojit to, aby to dávalo nějakej smysl. Ten čas je v těch dimenzích holt relativní, byli jsme toho sami svědky. Kolikrát prostě musel až rozum stát nad tím vším, co je možný do nás vtlouct. To stojí holt za uznání a ukazuje se jakej je Nolan jak režisér, tak i scénárista. U hudby jméno jako Zimmer nemůže už vůbec překvapit.

 • poster

  Zmizelá (2014)

  Fenomenální. Asi i tak by se to dalo popsat. Představoval jsem si to všelijak, ale tohle mě dokázalo ohromit, dokonale vymyšlenej scénář, nevim jak moc podobnej předloze. Každej záběr, každá scéna, těžko se v tom hledaj chyby. Herecky obsazený a zahraný je to taky bez problému. Pro mě by to byl rozhodně adept na Oscara, jelikož dokázat 145 minut diváka udržet v napětí a hrát si s jeho myslí, nad tím jak to dopadne, to může dokázat jen obrovsky chytrá osoba, která si obdiv zaslouží. Je to rozhodně jeden z filmů, na který se nezapomíná. Možná ten nedořešenej konec zamrzí, ale vzhledem k okolnostem OK.

 • poster

  Coherence (2013)

  Tak díky takovejmhle filmům začínám mít úplně vymleto. Když se totiž spojí mysteriozní sci-fi a nápaditá myšlenka vznikne film, na kterej se nezapomíná. A přitom je to tak jednoduchý, ale kdykoli si budete myslet, že jste na to přišli, tak vás hned rozhoděj jinou situací. Jsem rád, že jsem se dostal k takle výjimečnýmu kousku, protože jich je opravdu málo. Po zkouknutí už na mě kometa má úplně jinej dopad.

 • poster

  Lásky čas (2013)

  Tenhle film je něčím tak výjimečnej, že to není možný. To cestování v čase tam je jenom rozjezdovkou, ale ty vztahy mezi všema, je to skvěle připravený až do konce. Sem na měkko ještě teď. Pobrečel sem si jako už dlouho ne. A to si myslím, že je známka kvality.

 • poster

  Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

  V první řadě, toho kluka nemusim, přijde mi jako nesympatickej herec, ale tady řekněme, že se i do tý role hodil a hrál něco, co by mu mohlo bejt svý. Romantický filmy a ne filmy pro puberťáky. Ale ten chlast za volantem, no tím mě osobně taky dostal, není to dobrá reklama. V druhý řadě byla super roztomilá, hodná, starající se Shailene Woodley, která dokáže milovat i přes to všechno a dokáže z "pártyboye" udělat obyčejnýho kluka. No asi jsem se tu trochu zamiloval. Bylo to tak pěkně vyprávěný, s takovou lehkostí a přirozeností, i když pominu ty věci kolem rodiny, bejvalky atd. Bylo by to jinak až moc jednoduchý. Mám ohromný dilema, kolik hvězd nadělit.

 • poster

  Uteč (2017)

  A ve výsledku jsem asi i rád, že jsem do toho nešel v masách do kina, ale pustil si to v klidu doma. Horor to není, ale v rámci psychologickýho thrilleru je to masterpiece. Člověk prostě začíná něco tušit, vidí, že je tam něco špatně, ale jenom zjistit co a proč. Spíš mě udivilo, že to hlavní hrdina nezjistil už v onen moment v šatní skříni. To je na něj ovšem jediná výtka, choval se absolutně inteligentně a celý to vyřešil precizně. Možná že ten konec byl až moc rychlej, ale nebudu si vymejšlet zbytečný blbosti. Pro mě byl vlastně i zvrat, kdo že to byli ti domovníci. Navíc jeho kamarád Rod to chvílema sympaticky odlehčoval, což mi ani trochu nevadilo, na kvalitě atmosféry to vůbec neubralo. To jakej obrat do dokázalo udělat z 5 mega dolarů je neuvěřitelný. Klobouček před Pelém :)

 • poster

  Než jsem tě poznala (2016)

  Úžasná věc. Emilia Clarke je tak strašně roztomile střelená , že by to povolilo ledy všude a všem. Její role byl tak dokonale napsaná v kontextu toho příběhu. Sam Claflin jí skvěle asistoval, ba co víc, on nemusel příliš tlačit na pilu nějakýma výlevama a záchvatama, aby to v nás vyvolalo emoce. Stačilo jenom to samotný kouzlo okamžiku. Všichni jsme do toho šli s tím, že to prostě bude doják. A já bych na to dokázal koukat klidně ještě další hodinu. Ze mě to po dlouhý době dostalo zas maximum. Můžeme se dohadovat, jestli to dopadlo správně nebo ne, kdo se zachoval víc sobecky, dává to prostě smysl. S čistým svědomím, aniž bych viděl originál, musím vychválit dabing do nebes.

 • poster

  V pasti (2018)

  Produkce Netflixu je šílená. Nevím, komu za tenhle film děkovat dřív, jestli režisérce, scenáristovi nebo hercům. Je to sakra podobný A quiet place, jen s tím rozdílem, že tohle zůstane tajemný až do konce. Nikdo neví, co je to za vir, kde sem vzal, ale to není to nejpodstatnější. Co víc, tyhle otázky mě v průběhu filmu ani nenapadly, protože nebyl čas, prakticky furt se něco dělo. Varianta prostřihů mezi přítomnosti a minulostí, perfekt. Vykreslení vztahů postav z minulosti, vztahů k dětem, perfekt. Sandra Bullock to zahrála neskutečně přísně, má očividně pořád svojí kvalitu. A nemá to tak daleko k úplný špičce. Tak moc jsem si k nim našel cestu a fandil jim, že bych si to představil i formou seriálu.

 • poster

  When We First Met (2018)

  Netflix vážně válí. Tohle přece vůbec není ohraný. Má to trochu cestování časem, trochu butterfly effect a zároveň je to pěkně romantický, ale ne přeslazený. Fajn herci v čele s roztomilou Alexandrou Daddario, kterou jsem chtěl spolu s Noahem získat taky, ale co se nestane. Osud je sakramentsky nevyzpytatelnej. Všechny ty aspekty filmu z toho dělaj výjimečnej zážitek a je to přesně ten typ, kterej vám ideálně zahraje na notu.