Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Animovaný

plakát

Tuzemský konzumní (1993) (TV pořad)

Absolutně geniální záležitost, o mnoho koňských (nebo kočárkových?) délek lepší a kvalitnější než Česká soda, a přitom neprávem opomíjené! Srdcovka. :)

plakát

Nesmíš plakat (1990) (TV film)

„...jsem řekla, když mě mlátili: To jste Češi? A voni řekli: Právě proto, že jsme Češi!“

O ševci Matoušovi (1948)

Jen taková strohá skica... Staškova předloha mě tedy bavila víc a určitě by šla i líp dramaticky vytěžit... Škoda...

Vlastníci (2019)

Odehraný je to parádně, normálně bych dal asi 4 hvězdy, ale pátá je za ty vymazlený titulky. :-D

Hory mají oči (2006)

Těžký život demokrata v převážné republikánské obci amerického středozápadu...

Setkání v Praze (2006)

Nejlepší film o kulturním šoku z Čechů, který decimuje vztahy a rodiny otrlých seveřanů. :-D

Batman navždy (1995)

Zajímavý, že tyhle adaptace začínám naplno doceňovat až s postupujícím věkem. Nadsázka, radost, barevnost, karikatura, nadhled, chuť a prvotřídní herectví, choreografie, skvěle vykreslená scéna. Navíc Goldenthalova muzika dokonalá v každém jednotlivém tónu. Superhrdinové a Kilmerův zadek v latexu (vzpomeňme na Clooneyho bradavky v Batman a Robin). Prostě komix, poctivej, hravej, radostnej, parodickej i idealizovanej naráz. Čistá práce.

plakát

Ventolin - Disco Science (2017) (hudební videoklip)

Absolutně božské, pro mě určitě objev roku. Je tam všechno a je to naprosto dokonalé.