American Horror Story - Něco se blíží (2022) (epizoda)

Po piatich minutach by som napisal, ze z toho vobec nie je citit AHS. Ale po celom diely konstatujem, ze to je nezaujimave. Postavy, herci, dej, zapletka, vsetko je nezaujimave a banalne. Gay tematika mi vobec nevadi, no nech sa to rozbene, pretoze prvy diel som trpel.

Černé brýle (2022)

Cakal som horsie. A giallo to teda nie je. Ved tam chybaju snad vsetky atributy tohto zanru.

Na západní frontě klid (2022)

Porovnavanie s filmom 1917 uplne chapem, ale svojim zobrazenim vojnoveho pekla to ma asi blizsie ku Gibsonovmu Hacksaw Ridge. No inak.. to zobrazenie prvej svetovej a toho chaosu na fronte ma dostalo. Je tam vsetko co od dokonaleho filmu chcem.

Halloween končí (2022)

Az na to, ze to skoro ani nebol Halloween to dopadlo nad moje ocakavania. Obzvlast po hroznej dvojke. Na jednu stranu mali tvorcovia gule prist so zaujimavym ponatim filmu, na druhu stranu si proste neodpustili to posrat v zavere a klasicky trochu zatraposit. Ale nakolko som ocakaval 💩 tak som celkom spokoiny.

Clerks III (2022)

Snezenky a machri po 25 letech.. vlastne Dante, Randal a spol. po 16.. ci vlastne po 28 rokoch. No, nic svetaborne ci originalne. Smith vlastne rekapituluje a parafrazuje prvy diel po viacmenej svojej skusenosti aku ma postava Randala. Je to viac sad, nez funny.. ta smutna nalada sa tiahne celym filmom a zaverecny titulkovy epilog to len podskrtol. Pozera sa na to v pohode, ale prve dva diely su na mile daleko vpredu. Kevin Smith by po tomto uz nemal nic tocit. Pre jeho dobro a pre dobro nas.. jeho fanusikov.

Na pivo do první linie (2022)

Prijemna vojnova oddychovka. Divne slovne spojenie, ale je to tak. Typek z New Yorku sa rozhodne, ze kamosom prinesie do Vojny vo Vietname pivo. A zacina sa vtipna put, ktora ku koncu ukaze aj to saigonpeklo a vsetky tie.. veci. Efron nevadi a dobry soundtrack potesi.

Blondýnka (2022)

Dost experimentalne natocene(zmeny pomeru stran, ciernobiele aj farebne.. ale vsetko ma svoj zmysel), total depka, dejovo pre masu nezaujimave a hlavne tazke na pozeranie. Viac nez o obsah ide o formu a cele to aj tak stoji na Ane de Armas, ktora je dokonala. Iny film nez nejaka klasicka hollywoodska vec o zivote jednej hviezdy. 6/10

Světlonoc (2022)

Vcera som v predpremiere videl novy film Terezy Nvotovej, Svetlonoc. O tom, aky bol o film zaujem, svedci aj to, ze najvacsia Slovenska kinosala so svojimi 600 miestami nestacila. A to je dobre. Slovensky film tu stale je a nie, nie su to len tie priblble rom-com odohravajuce sa na dovolenke pocas Vianoc ci Silvestra. Dovolim si tvrdit, ze Svetlonoc je najlepsi film za poslednych 10 rokov. Zaujimava tema s este lepsim spracovanim. Samotna reziserka v diskusii po filme povedala, ze netocila film s jednym konkretnym zanrom a je to vidiet. Je to drama, je to mysteriozny film, je to horor (folk horor). Spracovanie Slovenskych tradicii v malej dedine niekde v lesoch v horach, vie tuzemskeho divaka zaujat, pretoze sa s tym vie stotoznit. Scena obycajnej velkonocnej “sibacky a oblievacky” ci svatojanske slavnosti ukazane tak ako tieto “tradicie” u nas (zial) funguju. Vsetko to doplna atmosfera, putovanie postav lesom a odkryvanie tajomna, miestami vyobrazene dost explicitne. Je to film o carodejniciach(?). Chodte do kina, uz 29.9.

Blue (2018) (seriál)

Asi ta najlepsia vec aku mozete pustit svojim detom.