StormyWhispe

operational controller

2 body

<< předchozí 1 2
    • 15.11.2019  10:24
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Táto séria má u mňa jednoznačne stúpavú tendenciu. Neberte ma v zlom, len... po tých všetkých ováciách a nadšení, som sa do pozerania tohto seriálu pustila s veľmi veľkými očakávaniami. A síce sa mi prvá séria páčila, ale nebolo to tak celkom to, čo som od nej čakala vo výsledku. Avšak ako som pozerala ďalej a ďalej a všetko do seba začalo lepšie zapadať a postavy sa viac a viac rozvíjať... wow, padla mi sánka. Jednoznačne odporúčam. Možno na druhé zhliadnutie aj prvé dve série odo mňa dostanú o čosi vyššie hodnotenie. Dúfam, že 4. séria nesklame.

• 11.11.2019  11:41
    Trhlina (2019)

Hm... ja ani neviem, čo si o tom myslieť. Kniha nebola zlá (ale ani tak úplne dobrá), no mala hlavu a pätu a ku koncu som mala vážne dosť. Táto filmová podoba... je jeden veľký chaos. Ani som si občas nestihla uvedomiť, prečo sme zrazu kdesi úplne inde a ak by som nečítala knihu? Asi by som bola stratená už úplne. Teším sa, veľmi sa teším, že sa začínajú u nás doma rozbiehať aj takéto projekty, ale... chýbala tomu taká konzistentnosť. Herecké výkony boli fajn, kamera a réžia fajn, ale ten scenár nejako strácal na sile. Myslím, že sa z predlohy dalo vytrieskať viac, ale... dalo sa to. Myslím, že sme na dobrej ceste, ale ešte sa kdesi drmoceme po vedľajšej ceste, na ktorú už všetci zabudli a má trilión dier. ALE! Takmer sme už došli na hlavnú, tak... držím palce v ďalších projektoch, ale Trhlina mi k srdcu neprirástla. Snáď nabudúce.

• 17.9.2019  12:48

Ako... je to neskutočná pipkovina, ale ja som sa bavila. Určite to nie je ten typ filmu, na ktorý nikdy nezabudnete a budete ho všetkým rad radom odporúčať, ale bolo to dosť dobré a na dámsku jazdu ako stvorené. Zasmiala som sa, prekrútila očami nad nezmyselnosťami a potom sa opäť len smiala, pretože Morgan je vážne tak trochu moc. Aj s rodičmi. Pobaví a neurazí, len od toho netreba čakať priveľa.

• 17.9.2019  12:47
    Čára (2019)

Vybaflo to na mňa na Netflixe a povedala som si, že k upratovaniu kuchyne by to mohol byť ideál. Aj bol. Je to fajn komédia z prostredia strednej školy, ničím neohúri, ani neurazí, ale na konci sa budete priblblo a spokojne usmievať, ako krásne to dopadlo. Byť mladšia, tak sa asi roztopím. Príjemné 3* :)

• 9.7.2019  14:20
    Jigsaw (2017)

Nie som neviem akým fanúšikom série SAW. Pamätám si jednotku, z ktorej som bola nadšená a matne 2ku a 3ku. Ďalšie časti som ani len nevidela. Možno práve preto ma Jigsaw tak bavil... že som nemala absolútne žiadne očakávania a celý ten priebeh a prepojenie minulosti a prítomnosti som proste žrala. Ja si myslím, že to bol fajn film. Určite nemal na prvú časť, ktorá sa mi tak vryla do pamäti, ale milo prekvapil. Samozrejme, súhlasím a chápem opačné názory - hlavne ked ide o ľudí, ktorí majú pozretú celú SAW sériu a jednoducho sa prežrali tých masakrov. Ja som sa bavila. Takže... pokiaľ ste tak ako ja nevideli predchádzajúcich XY častí? Možno vás táto prekvapí a pobaví rovnako ako mňa.

• 9.7.2019  14:12
    Scream - Season 1 (série) (2015)

Pôvodný film mám celkom rada. Dala som si pred seriálom aj re-watch prvej časti (so zvyšnými nespolupracoval HBOGO a nechcel ich prehrať). Seriál som zapínala s malou dušičkou, že prepána, to bude blbosť, zbytočne zabiješ toľko času... no a nejako som celú prvú sériu zhltla za jeden deň. Popri iných domácich povinnostiach (aka upratovanie atď.). Nedokázala som sa odtrhnúť. Síce som totožnosť vraha odhalila skôr, stále mi niektoré clues hovorili, že to tak nebude - neskutočné napätie a gradácia. Som spokojná a milo prekvapená. Pustila som sa už aj do 2.série, tak uvidíme, či si udrží "úroveň" tej prvej. P.S.: Samozrejme, v seriáli sa užijete kopu afektu a takej tej typickej americkej nálade medzi postavami, ktorá je prítomná vo všetkých tínedžerských seriáloch, ale pozitívom je, že sa to dá prehryznúť a užiť si to napriek tomu.

• 9.7.2019  14:03
    Overlord (2018)

Akože... ha ha. Dokopy som o tomto filme nevedela nič, akurát niečo o supervojakoch. Najprv sa to naťahuje ako sopeľ, potom sa to akože rozbehne a síce ku koncu je to nabité akciou, krvou, padajúcimi telami... stále je to také prázdne, človek si to vôbec poriadne neužije. Ako keby tvorcovia pozliepali jednotlivé scény dokopy bezozmyslu. A akokoľvek je Wyatt Russell na zožratie? Jeho herecký výkon stál za prd a ani raz som mu neverila to jeho dupkanie vojaka, ktorý si musí splniť misiu. Slabé 2*.

• 4.7.2019  13:07

No... toto bola taká blbosť, ktorá trochu olízla kúsok dobrého a vtipného. Na konci som uznala, že byť na tom v kine, asi si film užijem viac. Nemá veľmi čo ponúknuť, ale Georga si jednoznačne zamilujete a ak máte radi výbuchy a takú plytkú zábavu, tak aj film pobaví. To je tak - väčšia gorilka si nájde menšiu gorilku, ktorá tú väčšiu tak trochu prerastie. Toť asi také moje zhrnutie.

• 25.6.2019  14:27
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Veľmi, veľmi dlho som sa chystala pozrieť si tento skvost. A keď som sa k tomu konečne dostala a pozrela to na jeden dych... 3x som si vynadala, prečo mi trvalo tak dlho sa k tomu dokopať. Ale možno práve preto som si to tak nesmierne užila! The Haunting of Hill House je neskutočná žánrovka mixnutá s parádnou dávkou psychologickej drámy. Kdesi som počula Carlu Gugino sa vyjadriť, že práve hororový žáner dáva množstvo priestoru na riešenie rôznych psychologických drám a problémov kvôli tomu, s čím sa musia jednotliví protagonisti stretávať, že práve to čo sa deje v ľudských hlavách sa skrz jednotlivé hrôzy ako keby premietalo do reálneho života. A tvorcovia? Tí to zvládli na výbornú! Odporúčam - či už ste fanúšikom hororov alebo rodinných drám a máte záujem o štipku psychológie... tento seriál je práve pre vás.

• 23.1.2019  22:24
    Aquaman (2018)

Cez 2 hodiny dlhá malá morská víla... teda... trochu väčší morský muž. Wan sa s tým vyhral, Wilson a Kidmanka typicky skvelí a na Droga sa v kine dobre dívalo (aj keď talentu moc nepobral...). No nič ako sfilmovanú a efektami nabitú - trošku temnejšiu - rozprávku za tým nehľadajte.

• 23.1.2019  22:10

Mám rada prvú časť. Bavila ma a neskutočne. Uznávam, že to nie je výkvet filmovej tvorby, ale... malo to spád, skvelý soundtrack, Charlieho som úplne žrala a hlavne - skvelé tempo, ustavične sa čosi dialo. A potom prišlo toto... nudila som sa. Bolo to natiahnuté ako guma v trenkoch a takto film s robotmi vyzerať nemá. A soundtrack stál za prd. Dokonca aj v priemernej akčnej scéne bol použitý úplne zle. Som sklamaná - potenciál to malo a byť to možno o polhodinu kratšie? Tak tú jednu hviezdičku dvihnem... takto slabé 2*.

• 2.11.2018  12:32

Ako decko som tento film zbožňovala kvôli obrovským chrobákom a bola z nich úplne nadšená. Film som videla snáď 100x, kým nedošlo k momentu, že sa z toľkého prehrávania tá chúďa VHSka pokazila. Potom som film videla ako puberťáčka a neskôr ako dospelá... a konečne som vnímala aj čosi iné ako len chrobákov a strieľačky. Satirické sci-fi, paródia na politické režimy, solídna kamera a strih (a hlavne na tú dobu)... čo viac si môže človek ako ja priať? Spätne uznávam, že dialógy haprujú a niektoré scény sa minuli akejkoľvek logike... no ako celok film pôsobí ako pohladenie duše. Minimálne tej mojej. A zároveň predstavuje ten dôvod, prečo som sa zamilovala do sci-fi a na také veci sa jednoducho nezabúda.

• 11.9.2018  22:26
    Sestra (2018)

Som zmätená. Horor to... nebol. Teda... ono tam boli nejaké pokusy o ľakačky a napätie, ale vo výsledku nemali žiaden efekt - na mňa nie. Možno sa našli výnimky, ktorým sa triasli kolená, no na mňa to nefungovalo. Rozmýšľala som, žeby sa to teoreticky dalo šupnúť do žánru mysteriózny thriller, ale ani ten to nebol. Nebolo to zlé, to nemôžem tvrdiť, ale nebolo to ani dobré. Potenciál? Veľký (to úúúžasné prostredie!). Využitý však takmer absolútne nebol. Boli chvíle a momenty, ktoré sa mi celkom pozdávali, no tých pár záberov a kvázi „zápletiek“ (pretože Sestra vlastne ani nemá žiaden dej) to jednoducho nemohlo zachrániť. A fakt, že som sa viac zasmiala na podarených situačných hláškach ako sa „trhala od strachu“... tomu tiež vo výsledku moc nepomohlo. Keď to zhrniem, film ma nesklamal, ani neprekvapil, ani nedostal do kolien... len si do budúcna radšej poviem, že počkám, kým si film z Conjuring univerza budem môcť pozrieť doma v pohodlí a nebudem sa naň zbytočne trepať do kina. Aj keď možno práve kvôli atmosfére v kine sú tie hviezdičky 3 a nie 2.

• 3.3.2018  21:50

Suicide Squad bola aspoň parádna nálož zábavy a bavila som sa od prvej minúty po poslednú. Pri Justice League som po 40. minútach písala kamarátovi, že nato, aký veľkofilm to mal byť, sa tam stále nič nedeje. Celé to bolo ťažkopádne a depresívne. Ale tak ťažkopádne a depresívne, že som len dvíhala obočie a pýtala sa sama seba, či to myslia vážne. Flash bol podarený. Gal Gadot nádherná a klamala by som, ak by som tvrdila, že som si neužila pohľad na nahú hruď Jasona Momoa... ale ani to, ani občasná dobrá hláška, nezmenia nič na tom, že tento film bol jednoducho katastrofa. Efekty? Zle. Scenár? Zle. Kamera? Drvivú väčšinu času zle. Každé klišé, ktoré existuje, v Justice League nájdete. Každé. Jedno. Neviem... nečakala som od toho veľa a aj tak som sklamaná a to ma neskutočne mrzí. Čo už. Druhýkrát si to určite nepozriem, ani keby sa mi vyhrážali, že ma rozpredajú na orgány.

• 21.1.2018  14:27

Ani netuším, ako sa mi táto vec dostala pod ruky, ale... dostala. A musím priznať, že ma veľmi milo prekvapila. Moje prvotné očakávania boli, že okay, máme tu deti, takže o pár rokov sa presunieme do ich dospelosti a uvidíme, ako sa detská nevraživosť premení v lásku. A ono vám to tak vôbec nebolo! Prežívame príbeh s tými deťmi a to od začiatku do konca. Páčilo sa mi to, dokonca veľmi. Bolo zaujímavé sa preniesť do detskej hlavy a dívať sa na svet detskými očami. Ono... dospelí majú občas tendenciu detské myšlienky a pocity tak nejako odignorovať. Veď deti z toho vyrastú! Sú to len také malichernosti! Ale tie deti to berú veľmi, veľmi vážne. Sama si spomínam – aj keď teraz s úsmevom a mávnutím ruky – ako som niektoré veci ako dieťa (a puberťáčka) vnímala a vtedy mi to vôbec neprišlo úsmevné (skôr tragické... všetci si pamätáme ako nami hádzali hormóny, keď sme mali 13). Neľutujem, že som si tento tak trochu iný film pustila a bola to veľmi príjemne strávená hodina a pol.

• 14.1.2018  13:41

Tak dlho som na to čakala, tak dlho! A stálo to zato! Poctivo som každý týždeň čakala na novú časť (odvtedy som si to stihla pozrieť už viackrát) a stálo to zato. Čítala som mangu, nešla som do toho na slepo a vedela som, čo sa stane... a aj tak mi to vyrazilo dych. Plakala som, rehotala sa, výskala, tlieskala, prežívala to. Nevedela som si pomôcť. Z napätia ma išlo takmer roztrhnúť. Ale! Konečne som sa mohla vrátiť ku všetkým mojim milovaným postavám a spolu s nimi odhaľovať nové skutočnosti. Ach, nádhera. Neskutočné pokračovanie, ešte krajšia animácia, posun postáv i deja. Neviem sa dočkať 3.série! Ešte že tá má vyjsť už tento rok, inak by ma asi na mieste šľahlo.

• 14.1.2018  13:14
    Šingeki no kjodžin (TV seriál) (2013)

Čo sa týka sveta anime, v čase, keď som si pustila Shingeki no Kyojin, som v ňom dosť tápala. Z celovečerných filmov som videla Princeznú Mononoke a Cestu do fantázie, zo seriáloviek akurát tak Pokémonov. A potom som jedného večera naďabila na trailer k tomuto skvostu a povedala si: To musím vidieť! Vtom čase u mňa prespávala kamarátka. Ja som stihla pomedzi všetko možné zhltnúť polku série, nanútila ju pozrieť si to tiež a oficiálne sme sa obe zapísali do „fandomu“ a vyplakávali dňom i nocou, ako sme čakali na 2.sériu (poctivo sa pustili do mangy, pretože nás svet titánov pohltil, no vyplakávali sme stále rovnako). Nielenže som objavila lásku k anime a objavovala ďalšie a ďalšie... ale Attack on Titan sa mi vryl do srdca takým spôsobom, že od tej doby, som si stihla 1.sériu pozrieť niekoľkokrát (a vidím to na ďalší maratón). Japonci sú úžasní vtom, ako vedia vystavať charakter jednotlivých postáv – neboja sa postaviť ich do situácií, ktoré v prípade americkej tvorby jednoducho nenájdete, postavy sú prostoreké, introvertné, bláznivé, jednoducho svoje. Protagonistov a antagonistov milujete rovnako, pretože poznáte ich príbeh. Celý čas vnímate vývoj každej postavy a vyvíjate sa s nimi. Všetko čo sa stane im – dobré či zlé – prežívate úplne rovnako. A potom bum! Všetky tie malé detaily, ktoré ste považovali za nepodstatné a nevenovali im veľkú pozornosť, sú vám vmetené do ksichtu a vy len habkáte, že čo, prečo, začo, načo?! Je pravda, že po upadnutí všetkého toho nadšenia, by sa možno našlo čosi, čo by som vytkla... ale viete čo? Kašlem nato. Shingeki no Kyojin sa mi dostalo pod kožu takým spôsobom, že sa mi nechce hľadať žiadne mínusy. Ak máte radi akčné anime plné emócií, v ktorom vidíte posun jednotlivých postáv... určite odporúčam. A ako bonus nádherná animácia, ktorá mi stále vyráža dych.

• 2.1.2018  23:47

Dnes by som tomu filmu dala ťažko 1* (klamem, kvôli Colinovi Firthovi by som dala hneď aj 2), ale pamätám si, že keď som mala nejakých 13, tak som ten film zbožňovala a vždy keď išiel v telke, nadšene som pred ňu sadala. A už len pre tú nostalgiu dávam hviezdičky 3 a tíško mlčím, čo všetko na tomto "skvoste" bolo zlé.

• 2.1.2018  23:33

Šla som do tohto filmu s tým, že som vôbec netušila vo co go. Mala som chuť pozrieť si niečo, čo jednoducho nemá na svedomí USA a zvolila som si vážne, VÁŽNE veľmi dobre. Prvá úvodná poviedka bola morbídne úsmevná a slúžila ako krásny úvod k celému filmu. Mojimi srdcovkami sú chlapi porovnávajúci si svoje ego (aka auto vs auto), inžinier Bombička a zrazená tehotná žena (až neuveriteľne vygradované). Čo sa týka pána mafiána – trochu tomu chýbala šťava a nevesta bola na môj vkus natiahnutá ako guma v trenkoch. Každopádne som dostala čosi úplne iné, svieže, so zaujímavým pohľadom na vec, čo mi v mnohých prípadoch vyrazilo dych alebo rapídne rozbúšilo srdce (došlo aj na stiahnutie žalúdku). Spokojnosť. Budem musieť častejšie zablúdiť do neznámych filmárskych vôd.

• 21.12.2017  00:20

Musím hneď na úvod priznať, že jednotku som si užila o štipku viac. Napriek tomu to bola parádna jazda a bavila som sa od prvej minúty po poslednú. Réžia, strih, herecké výkony – proste paráda. A nemôžem zabudnúť na tých absurdných zloduchov, s ktorými Vaughn prichádza. A rovnako ako sa Samuel L. Jackson zhostil tak dokonale Valentina, tak sa zhostila i Julianne Moore svojej Poppy. Nuž... neviem sa dočkať trojky a som fakt zvedavá, čo na nás Matthew vytiahne tentokrát.

• 3.11.2017  13:10
    Švadlena (2015)

Jeden večer som sa tak bavila s kamarátkou o filmoch. Spomenula som, že milujem Kate Winslet a ona mi navrhla, nech si pozriem toto. Netuším, vážne netuším, ako mi mohol takýto skvost unikať medzi prstami dva roky. Dva roky! Atmosféra malomestského života bola dych berúca a postavy? Herecké výkony? Spokojnosť. Málokedy sa stane, že ma film dostane tak do kolien ako knihy. Tento to dokázal. Dôkazom je, že som si ho pozrela jeden deň sama a druhý sa pridala k mame, ktorá si film užila rovnako ako ja. Netvrdím, že film bol dokonalý v každom jednom smere – nájdu sa nejaké chybičky, ale som tak unesená, že to jednoducho nedokážem a ani nechcem. Ak máte chuť na film s Kate Winslet, neváhajte siahnuť po tomto. Judy Davis ako šialená Molly stojí za všetky drobné. A ako bonus mladší brat Thora tiež nie je päsťou na oko, ako na mňa zvykol pôsobiť v iných filmoch.

• 3.11.2017  13:00
    Steve Jobs (2015)

Michael Fassbender? Skvelý. Kate Winslet? Skvelá. Strih? Neskutočný. Dialógy? Wow. Film ako celok? Meh... Neviem... celý čas tomu čosi chýbalo. A to čosi by film krásne prepojilo a mohlo z toho byť čosi neskutočné. Napriek tomu, že jednotlivé detaily filmu boli skvelé, chýbala tomu celému duša. Film som si užila, ale čakala som čosi viac.

• 12.11.2015  11:44
    Mimoni (2015)

Oproti Despicable Me to bolo o dosť slabšie, ale našli sa kvalitné hlášky a vtipné situácie a všetky tri netere sa idú po žltých fazuľkách pozabíjať, takže účel splnený. A rozosmialo to frajera. U mňa teda majú Mimoni ďalšie plus k dobru.

• 8.12.2013  13:37

Ja neviem... niežeby som bola vyslovene sklamaná, ale nadšená tiež nie som. Knihu som čítala, veľa vecí povyťahovali aj z ďalších častí, čo bolo podľa mňa zbytočné a šlo to na úkor kvality. Film sa tiahol a má stúpavo klesajúcu tendenciu. Perfektné scény nabité napätím a akciou striedali tie nudné, ktoré mal človek sto chutí prekliknúť. A samotné vyvrcholenie bolo... no... zííív... ehm, kde som skončila? Aha... Úúúúplne nevyužitie postavy Magnusa, ktorý vyslovene ťahal pohľad. A akokoľvek mám rada Meyersa, občas mi jeho šialené pohľady prekážali. Bol by skvelým Valentínom, vážne bol, ale i scenár sa minul s účinkom. Čo už. Som zvedavá na pokračovanie. Ak sa s ním tvorcovia popasujú lepšie a uvedomia si úplne banálne chyby, ktoré urobili pri jednotke, mohlo by byť dobré. Aj Mesto kostí malo nábeh na niečo úžasné... bohužiaľ, nevyšlo im to.

• 23.11.2013  09:56

Wow - moja prvá reakcia, keď sa spustili záverečné titulky a ja som ako omámená odchádzala z kina. Hry o život sú jednou z tých sérií, ktorým prospela zmena režiséra. A to nie je to jediné, čo nám film prináša - lepšia kamera, kvalitnejší scenár, uveriteľnejšie herecké výkony. Oproti jednotke je to veľký skok vpred a ja, ako fanúšička knižnej série, som si na spracovaní doslova a dopísmena zgustla. Cieľové publikum bude nadšené, ostatných film neurazí a navnadí na pokračovanie.

• 12.10.2013  17:29

Wan vlastne čo sa obsahu týka neprináša nič nové - rodinka sužovaná démonom/duchom, ktorý jej nedá spať a snaží sa niekoho posadnúť. Avšak je podaná takým svižným spôsobom, že sa človek nevie od obrazovky odtrhnúť a už-už čaká nejakú ľakačku a aj tak ním trhne a má tlak 200. Ide o kvalitnú filmárčinu a ešte lepšiu réžiu. Neviem, na koľko sa film drží skutočného príbehu, ale ani trochu ma to netrápi. Finále vystupňované do najvyšších výšin a odo mňa veľká poklona. Ale kvôli vlastnému zdraviu sa k filmu radšej nevrátim.

• 29.8.2013  23:24

Napriek nesmiernemu nadšeniu, ktoré sa ku mne šírilo z každej strany, som od filmu nič neočakávala a tým pádom si vravela, že žiadne extrémne sklamanie nenastane. Haha - po dvoch úmorných hodinách som sa sama sebe vysmiala. Celý film je prečačkaný až hrôza, vzťahy nie sú uveriteľné, celé to pôsobí teatrálne a jediným plusom sú DiCaprio a Maguire. Dokonca mi na nervy liezla i Carey Mulligan, ktorá mi v iných snímkach pripadala perfektná. Neviem, či to bude tým, že hrala kozu bez štipky charakteru, ale kedykoľvek sa po prvej polovici na obrazovke objavila, bolo mi zle už len z jej prítomnosti tam. Tvorcovia film mohli pokojne skrátiť a možno viac využiť soundtrack, ktorý bol perfektný. Nestalo sa ani jedno, ani druhé a už len z čistej zloby si odo mňa film vyslúžil len 2*.

• 26.8.2013  23:00

Celkovo je dejová línia o ničom a ktovieaký posun pri charakteroch neexistuje. Emma je vo svojej role perfektná, ale každopádne je baba, ktorú hrá, v mnohých smeroch naivná a hlúpa, pretože sa doslova a dopísmena necháva využívať. Dobre využité vtipy a hlášky a skvelý film na piatok večer s kamarátmi. Inak priemer. Čo už.

• 11.8.2013  17:12
    Stoker (2013)

Nič som od toho nečakala, absolútne nič a dostala som všetko. Veľmi dobre zvládnutý scenár, vynikajúci herci a perfektná réžia. Po dopozeraní neskutočná spokojnosť a ďalšie plus zaznačené k charizmatickej a talentovanej, i keď trochu depresívnej, Mii Wasikowskej. A celkový dojem z filmu by sa krásne dal zrhnúť do prostého slova "psycho". Palec hore!

• 12.7.2013  12:37

Princeznú Mononoke a Cestu do fantázie som videla nespočetnekrát. Bohužiaľ, o tomto skvoste som sa dozvedela o dosť neskôr, ale už po prvých minútach som sa do filmu zamilovala. Mijazakiho tvorba je úžasná a jedinečná. Bláznivý čarodejník Howl a jemná Sophie na scéne vytvárajú také množstvo perfektných dialógov plných citu a vtipu, že snáď každý to musí oceniť. Áno, morálne to na Princeznú Mononoke nedosahuje, ale tá hravosť, ktorá v nej chýbala, je tu prítomná od začiatku do konca. Zámok v oblakoch je úžasne atmosférický a mňa neskutočne hreje pri srdci, že existuje niekto ako Mijazaki - človek, ktorý sa nebojí experimentovať a perfektne mu to vychádza. Veľká spokojnosť.

<< předchozí 1 2