masw

It is, what it is

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 12.7.2020  00:03
    Honey Boy (2019)

Nekdy najdes pravdu i ve slepicim hovne. Hollywood uz zazil hodne tragickych padu a tragedii, pokud tahle terapie jeden zachrani, stoji za to. A navic to nebylo vubec spatne. Hedges sice semtam az imituje Labeoufa a to hlavne v pohybech, ale ono hrat zijiciho cloveka a jeste kolegu herce ve stejnem filmu je zaprah hrozny a osobne nemam nic proti tomuhle zpusobu ztvarneni, takze proc ne. Herci jsou vsichni poutavi a uveritelni vzhledem k scenari. Nejvic se predvedou, kdyz je k slze blizko, mozna je to az moc lacine a hrajici na soucit, ale nevim prijde mi ze to mate, protoze je to tak osobni projekt, navic Labeouf ukazuje, ze ve scenari je i sebekriticky a i otce nezobrazuje uplne jako karikaturu. Myslim, ze vytriskal z ukolu v lecebne maximalni film, ktery byl v jeho silach, v reziserce nasel bravurni zobrazeni a styl, ktery posouva film dal. Hezky konec mych prvnich Karlovych Varu naproti bytu. :) Jen tak dal Shio, ja nad tebou hul nezlomil, ac to bylo cool. Just do it ma hned jinou vahu. Egomaniak s pocitem menecenosti je opet na svobode, muze zapomenout na minulost, kterou mu neodparou a jit az ke statusu legendarniho herce a nejtalentovanejsiho sve generace, ktery hraje a bavi az do stari. Dam ti svuj cas a za 50 let kouknem, jestli jsi tam dosel. Ser na to a neumirej predcasne. :D

• 4.7.2020  08:39

Kdyz tvurkyne v introduction nerekne nic k snimku a cim je pro ni osobni, mohlo me napadnout, ze bude nekde problem. Kazdopadne zajimavy zazitek, jeste se mi nestalo, ze bych nemel soucit s umirajicim teenagerem a to se roztrhl pytel s podobnymi filmy, tenhle je nastesti nesladky a trochu jiny. Ale, kdyz ve filmu nenajdete jedinou postavu, ktera Vas neirituje ciny, nebo jen umysly (kdyz nema koule jednat). Aspon ten maly klucina mohl jet do skoly. :D Je spatne, kdyz ctete z frustrace tetovani na tele postav, nebo koukate na (snad) komparzistu,kdyz v nezaostrenem pozadi venci pejska a vase nejoblibenejsi postava je duo ptacku pred domem. Vodni skutr v titulkovem zaveru mi aspon vyloudil usmev (fakt nebyl cas znova natocit staticky zaber na more?), konecne emoce ve filmovem svete plnem emoci a cinu tlumenych leky. Zly svet venku s lidma jako rozbityma hrackama, v takovem o nic neprijdete, kdyz odjedete driv. Ale byl film o tom? A mohl byt o hodne vecech, treba kdyz s mlecnymi zuby odejde detstvi a prijde dospelost i ve slovech a chovani, nevyslo. :/ A zjistil jsem, ze mi chybi staticke zabery a ze ne kazdy je Argento v hratkach s barvama. Zajimave leto, dalsi muze byt lepsi. Ale s odstupem noci se mi jevi, ze kdykoliv si na film vzpomenu, trochu se nastvu. :D

• 23.5.2020  10:31

Láska na první shlédnutí. :) Horor natočený se srdcem.

• 17.1.2020  17:36

Neceho moc, neceho prekvapive malo, ale stejne je to v dobe spatnych pokracovani kultovnich sag platne pokracovani hodne sveho jmena a s vlastnim vyznamem, ktere ho posouva na neco vic, nez jen dil v serii.

• 10.10.2019  11:50

Místy zábavné, místy nudné (usnul jsem celkem 5x při promítání, ale pouštěl jsem si to po návratu z práce a ráno :D) To, jak je to naivní ale hraje na tu zábavnost. Má to atmosféru doby a 50s monster flicks což mi prostě stačí k radosti. Arlen se v hlavní roli mladého trouby-studenta pokouší o béčkového Jamese Deana, akorát semtam spíš spadá do herectví filmů Hershella Gordona Lewise, což v tomhle béčku není na škodu. :D Sirry Steffen byla neskutečně půvabná modelka z Islandu. Evropská verze obsahuje i cecík.

• 20.9.2019  14:12

Největší srdcovka. Filmové 80tky v kostce. Bizarní příběh, jak dva fascinující a odlišní filmaři-producenti z Izraele ovládli Hollywood a pořádali premiéry s červeným kobercem pro filmy s Chuckem Norrisem a Charlesem Bronsonem. Až neuvěřitelný příběh, zvlášť když jeden z nich byl schopen vést smysluplnou konverzaci s živým orangutanem. Dokument si hlavně Golana hodně dobírá, ale i tak jde vidět, že si je oba váží. Přecejen láska k filmu byla nesporná, stejně jako nevkus na straně druhé. Ale stejně byli skvělí a měli koule, na důležitých meetinzích s hlavouny posbírat jídlo zaměstnanců a servírovali ho na plastových talířcích s plastovým příborem. Film především! Ikdyby měli prodat jen plakát. :D A tvůrčí svoboda až do bankrotu. Přichází bankrot, tak honem udělat laciné pokračování Supermana. :D Opravdu studnice WTF ten Cannon Film, ale zase nabídl nám tolik radosti a skvělých béček. Děkujeme :) ♥

• 20.9.2019  13:59

Weng Weng JUMP! Bizár, ale zábavný :D Navíc ač je to exploitation jak mraky, přecejen se nevysmívá hlavnímu hrdinovi a to je cool. :) Díky světu za dokumenty Hartleyho :D

• 20.9.2019  13:46

Nejdřív v prologu uvidíte opravdovou hrůzu války a pak její přesné představení ve filmovém provedení. Veškerá brutalita tohoto filmu je tím opodstatněná, Rambo se schovává daleko od rodné hroudy, straní se problémů, ale má se na pozoru nad okolím a všemi nebezpečími(pořád je to ten vyčkávající voják, potichu sledující), dokud není znovu vtažen do akce, je smířen s tím že je jen mašinou na zabíjení. Ale je tomu opravdu tak? Ne, a uvědomí si to díky atraktivní ženě, už by fakt zasloužil babu. :D Když zjistí že ho krvavá džungle po převratu (ke kterému výrazně dopomohl), už nepotřebuje, vrací se s optimismem domů kouknout jak se jeho domovina změnila, snad poprvé nachází klid. Poslední díl této série, který ještě dbal o postavu Ramba, tady se od místy ledabylých nájemných žoldáků ještě lišil a byl v přímém kontrastu.

• 20.9.2019  13:34
    Rambo II (1985)

Akčnější pokračování a díky tomu to nejkultovější. Nostalgie ohledně pirátských VHS tenhle film v našich končinách ještě vyzdvihuje. Je nesporné, že Rambo 2 ovlivnil celou scénu akčnich filmů 80. let a bez něch bychom neměli celý boom podobných filmů, v čele s Missing in Action od Cannon Filmu. Takže díky Rambo 2. :) V rámci série je to plnohodnotný díl, který rozebírá a ještě více mučí už tak tragickou postavu Ramba. Tentokráte ho zradila i armáda, ta jedinná rodina kterou měl, ač měl na minutu i přítelkyni. Borok Rambo.

• 20.9.2019  13:24

Ale jako něco to do sebe mělo, ten Henry Bowers ve vodě s mrtvými dětskými těly, to bylo děsivé a mělo to koule, to bych v novém hororu moc nečekal. Bohužel jsem dlouho zamračeně koukal na plátno, těch blbostí je tam hodně. Ono už to, že měl pavouk na konci pořád hlavu Pennywise, ukazuje co je vlastně film zač. Jinak je to moderní lesklý horor s flappy tits monstry a homoerotickými podtóny, který neděsí a může se víc věnovat charakterům, avšak co s nimi dělá není to nezbytně dobré. Stanova smrt v minisérii na mě měla větší dopad, protože to prostě přišlo, a nečekal jsem to, nemusí být vše s homo podtony, zvlášť když máte brutální zabití homosexuála na začátku filmu. A když už jsme u toho, Richie Loserům neřekl o bratranci Bowerse, takže má pořád strach? A To má pořád jeho tajemství a může se živit z jeho strachu??? Proč se z toho ve 2019 dělá věda.

• 20.9.2019  13:13

Jarmusch a zombies? Nejlepší zombie film ke kávě! Má to hodně much (druhá půlka je zlá), ale fuck it 4*, vždyť tenhle žánr má i Bruno Matteie...

• 20.9.2019  13:11

Ale jo, jsem moc rád že jsem Elvíru mohl poznat. Je to unikátní postava, Cassandra Peterson jí hrála v době, kdy ženské komičky byly považovány za vtipné, jen když měli nějakou vadu na kráse, takže byla unikátní a takovou ženskou postavu v té době, mezi kolegama v televizi, nebo ve filmech prostě nevidíme. Mohlo to být hororovější a efekty mohly být lepší, ale samo o sobě je to zábavný film a ono to i stačí.

• 20.9.2019  13:08

Na film točený v Africe, který je vydávaný za americký jak lokacemi, tak obsazením, to není až taková tragédie. Cheesy 80s horor. Pobavil. Béčkové efekty (pro natáčení byl slíben tým který dělal na Supermanovi a ti poslali své asistenty, z obav násilí v zemi natáčení), modelka-herečka totálně bez hereckého talentu, účelová nahota, město duchů, hřbitov v mlze, vražedný krystal, příšerně příšerné montrum, dva na sebe podobní chlapi, co mají dvě na sebe podobné dívky a nejsou to sourozenci, kabriolety, historické vozy, bistro, účelový gang motorkářů na které použili všechny motorky co v okolí sehnali. Zkrátka je to béčko, ale má své kouzlo. :)

• 20.9.2019  12:33

Jedete si Hollywood Boulevardem, je rok 1969 a do toho hraje nonstop rádio, kde si občas zazpívate a když písnička není vaše groove, tak ji přečkáte, protože za chvíli bude hrát další. Hele Rick Dalton, není za zenitem? Zítra dávaj novou show Lancera, prej tam hostuje. Dáme pizzu a pivko a kouknem. Booth mu pořád dělá kaskadéra? Ten týpek je furt v pohodě, může bejt válka o on je furt chill, jen si chodí s tou svou Brandy, ale víš co se o něm říká a jestli je to pravda, může být rád za každý den, kdy může svobodně dejchat vzduch. Vedle Daltona bydlí Polanski? To by ho mohl obsadit ne? Stejně se s tou svojí prej furt hádaj, teď něco točí v Londýně a nechá ji těhuli samotnou doma a ještě s jejím ex, buď je vůl, nebo ji má u zadku a v Londýně pígluje jiný. Ale ta Sharon to je baba, jednou jsem byl na jedný párty kde byla, říkal jsem ti to? Hej neskutečné, ona ti je pořád taková vysmátá, upřímně je ráda za to když se daří tobě, jako nemůžeš s ní mluvit o jaderný fyzice, jestli mi rozumíš, ale je prostě strašně a upřímně milá a hodná, jako až neskutečně. Herci jsou asi trochu mimo. Doufám, že si najde chlapa co si ji bude vážít a pak bude mít spokojený dlouhý život. Prej pořádaj v tom jejich baráku skoro až orgie, to bude asi blbost, ale jako mají nad pozemkem oblak trafky... Počkej zavolám později, zase tu stojí nějaká hippie smažka a otravuje všechny auta se staženým okýnkem, jako ta all natural byla fajn, jak jsem ji vezl, ale někteří jsou fakt k nasrání.... Tenhle film je experience a můj osobní rekord v návštěvách jednoho filmu v kině. :) Když máte rád historii Hollywoodu v tomhle období a jste fanda i hudby, architektury, aut no zkrátka té doby toho místa, nejde film nemilovat. Poctivý a odůvodněný mini digitál z analogového světa. :)

• 19.9.2019  18:51

Film spolehajici na emocni linku, ktera neni VUBEC zaslouzena. Podbizive nasili na konci, ktere ma ospravedlnit (a nenarocnym jelitum vynahradit), jak se kaslalo na pripravu filmu, o jehoz stejne podobe se mluvilo uz v materialech ke ctvrtemu dilu? Tenhle nepodar si jeste dovoli pripominat vam starsi dily (jeste tim tupym mileniovskym zpomalovanim zaberu) skvele serie (kolik akcnich serii ma takovy presah a zadostiucineni,jako prave Rambo, at uz ohledne ptsd, nebo v te dobe ne moc medialne proflaklych konfliktu a jejich zviditelneni a poukazani na hruzy,ktere se deji a ani o nich nevime) a dovoli si k nim zaclenit zabery z tohoto dila, jako mavajici "dcerku" a dramaticky se otacejiciho Juanita Ramba. Film je tak zdlouhavy a bez snahy o pridani neceho, co by ho vyvysovalo, ze jsem behem nej se svym mozkem idiota i stihl vymyslet,jak by mohl fungovat a jeste by byl plnohodnotnym Rambo snimkem. Beze zmeny scenare plati Rambo ma PTSD,vrati se domu najednou rodina hospodynky je i jeho rodinou (konecne neni sam),vyzene agresivniho bijce spolu s Giselle do Mexika, ma konecne klid a najde lasku k lidem,bohuzel umira matka Gabrielle, to je smrt ktera Ramba zasahne, ac je chudak skoro zvykly, ze ti co miluje umiraji. Ujme se Gabrielle jako dcery. Uplyne par let, John se snazi zapojit do spolecnosti, pomaha policii, ma sve kone, uz neni vojak, ale PTSD je svine,ktera mu porad zabranuje v tom vest normalni zivot, obcas to v jeho chovani vyleze ven a tak byva lidmi nepochopeny, az se ho strani. (viz rozhovor o Rambove zirani na jeji pratele) Proste trochu pritlacit na pilu v tom jak se John sice snazi a bojuje, ale proste valku nesetrese ani tenhle hrdina. Gabriella a babicka jsou mu vsak nablizko, Gabriella ma pochopeni a brani ho pred lidmi,co ho odsuzuji jako podivina. Tim padem mame radi ji i Ramba, ma na nas dopad i SPOILER!!! jeji smrt. Po ni nastane v Rambovi prerod, rozlili posledni krev nekoho koho miloval,uz dost, musi trpet a pykat. Najednou ma Rambo navrch, sice se uz k tomu zivotu,co ho stal tolik bolesti nechce vratit, ale je to osobni, na nicem jinem uz nezalezi, nema pro koho zit,nema nekoho kdo ho potrebuje, smrti se neboji, posle cely kartel do prdele, nebo "dies trying". Valka je jeho svet, ac to nechce. Je to vsak jedina moznost pro tuhle tragickou postavu. A bum mame opodstatnete i nasili. Chtelo to jen trochu prekopat scenu a jednu dve natocit. Proste jde o ten charakter. Tady je najednou jiny,je vic Sly a ac ho vzpominky trapi je to podano unyle. Navic se nechova logicky. Prvni vec by byla sehnat Gabrielle doktora,ikdyby mel branit nemocnicni pokoj pred celym,jak bylo naznaceno, zkorumpovanym Mexikem. A prijde mi, ze vse vic rozmyslel,takze prvni konfrontace se muze zdat mimo, ale i opodstatnena (jedna vic emocionalne), ty jeho pojistovaci vystrely na konci ale neospravedlni nic, navic kdyz to vidite uz snad poseste a se stale vetsim kalibrem, je to az smesne,zvlast kdyz v konecnem sestrihu dilu vidite i jeho stealth pocinani z minula. Mozna je to na dve hvezdy, ale jsem nasrany treba to upravim pozdeji, pro nynejsek fuck this movie.

• 26.4.2019  02:36

Neuspokojivě uspokojivé. Chybí mi doby, kdy mě Marvel filmy nutily emotivně reagovat svými dialogy a filmovou řečí. Bohužel jsem tady zase místy cítil, že mě film nutí být emočně zaujat, protože se to ode mě očekává, bez ohledu na to, jak se mi zpracování těch momentů k takové reakci nezdá dost opodstatněné a zpracované. Cítím spokojenost i dojetí, ale nemyslím, ze si to ode mě tento snímek jako samotný zaslouží. Spíš to pramení z těch podarenejsich děl universa. Na to je tento film moc sebestředný, podbízivý a projekt svého roku výroby. Ale, jak Capo radil na schůzkách, you gotta move on. Jako zakončení to funguje, má to potřebný vtip i dramatičnost hodnou konce. Zbytečně má však dějové berličky, tlačí na pilu a nedokáže nabídnout nic na oplátku jen patos (někdy fungující, když nečekáte víc a já tvrdě čekal víc) a předvídatelnost, kterou zakryje ty nánosy překvapení, které si připravil i zabil. Jsem na film asi krutější, ale nasral mě, protože jsem chtěl něco cítit, aniž by mě vedl za ruku a držel mi kapesník. Endgame i pro mě, teď už si budeš muset tu koupi listku zasloužit, už ztrácím věrnost falešníku.

• 10.4.2019  20:51
    Action Hero (2014)

Špatné zkušenosti Briana Thompsona z natáčení s akčními hvězdami promítnuté do karikaturního mixu všech egoistických akčních hvězd s bizarním My Name is Bruce prostředím, která dopadla všelijak, jen ne dostatečně vtipně, nebo přesahově. Myšlenka se tam nějak utopila a divák se moří nudou. Míň záště a tlačení na pilu to chtělo. Ironií je, že Van Damme se svým prezentováním v Legenda Van Damme vypořádal s ústřední ideou ztvárnění hlavní postavy tohohle filmu dříve a mnohem lépe ve své reality show a to mu nešlo ani o karikaturu, jen prostě nedokázal nebýt sám sebou. :D

• 10.4.2019  20:44

Tahle sračka mi strašně sedla. Voják, který je testosteron sám je nasazen na misi, jako homosexuální fotograf a návrhář? Jeho tým jsou nejnebezpečnější ženy s tvářemi modelek, scéna kdy rekrutují členky týmu včetně vězení, kde ji lesbická bachařka s přízvukem dělá návrhy, nekorektní tón celého filmu, nahota vynucená násilím, nečekané zvraty, které každý čeká, hrozní statisti, nekonečné zásobníky, nekonečné nárazníky, špatné hlášky. Záporák s knírem Juliuse Satinského-fu, Děda zajetec-fu, Bimbo-fu, 4 hvězdy. Martin says Check it out. :) SHEILAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

• 10.4.2019  20:02

Béčkovost, výbuchy, redneck violence, malé město vs nákaza a George Kennedy jak já se na puštění tohohle filmu těšil. I ten úvod s Brionem Jamesem slibuje, že to bude totální zábavná sračka a přitom jsem se dočkal jen "frajerské" postavy ztvárněné Bo Hopkinsem, která pro mě ten film zabila. Mastorakise teprve poznávám a tohle byl druhý film, který jsem si od něj pustil, Nájemný Vrah však nasadil laťku cheesy atmosféry až moc vysoko. Zachraňoval to Kennedy (ale je až na druhém místě za kaskaderskými kousky), který působil jako sympaťák a tenhle film táhl a hlavně to měl těžké, když musí hrát jedinou oběti, na kterou virus působí pomaleji, než na ostatní, ač to nemá důvod. Nebyl moc přesvědčivý, ale tohle je Mastorakis film a né něco s uměleckýma ambicema, takže je to v pořádku. :D Kimberly Ross rozněžnila srdéčko a fetkoholik Wings Hauser pobavil hlavně behind the scenes zážitky, kdy ho Mastorakis a štáb museli vyplatit, po zabásnutí zapříčiněném násilnou hádkou se svým bratrem. Až ten chlap jednou napíše knihu, tak si ji koupím.... ale počkám až umře, ať z toho nemá ani dollar, dick jeden. :D

• 18.10.2018  22:15
    Halloween (2018)

Nebylo dvakrát těžko najít recept na zaručený úspěch, hrát trochu na jistotu a přesvědčit Jamie Lee Curtis k návratu obohacením o myšlenku "co se děje s final girl, kdyz film skonci a co když uplyne 40 let?" Pomůže i současný klimat s metoo, takže tím dostaneme nejen slasher s myšlenkou, ale i slasher aktuální a přitom můžeme pomrkávat po fanoušcích původního filmu, který miluje drtivá většina fandů ať série, tak ještě finančně jistěji, celého subžánru, či žánru. Pod záštitou Blumhouse v rozpuku a zatím bez hlasitého šlápnutí vedle (Platinum Dune by záviděli), máme i možnost k úplnému zajištění maximálního hypu, k zasadovému Johnu Carpenterovi, který znamená dobrou PR, moderní oprášení ikonické hudby a ještě navrch kamaráda pro návrat do nejlepší podoby ikonické role a pro to, aby tato postava byla hrána ve stejném stylu, jako v původním snimku, obstará Nick Castle i zaučení pro kolegy hrající Michaela Myerse a tedy ryzí kontinuitu s originálem a jelikož Michaelovi neuvidíte detailně do obličeje, je to ten nejryzejší Michael Myers, jaký jen můžete být. Prostě nemůžete mít lepší podmínky, snad jen kdyby žil Donald Pleasance, ale i ten se vlastně dá svým způsobem nahradit, aniž by se na plátně objevil někdo někdo jiný v této roli a tím by narušil provázanost s originálem. Tak velký potenciál je smolně kamen úrazu celého filmu a byl pro tvůrce až moc silnou bestií. Bohužel. Tento film podle mě nesplnil potenciál, který měl a byl tak blízko k nesmrtelnosti a tím je pro mě tím nejhorším možným a to frustrujícím... Film natahuje, kde nemusí a tam kde by to pro atmosféru chtělo, tam místy spěchá. OBSAHUJE S P O I L E R Y!!! Mnohé se povedlo, Jamie Lee je nadstandardní. Michael Myers je dle mě stejný, jako v původním filmu (věřím, že kdyby na Laurie nenarazil tak brzo, bylo by v Carpenterově filmu víc oběťí, samozřejmě rozpočet byl omezený, takže se můžeme jen dohadovat). Brutalitu si žádá doba, ale důvodem proč v originále nebyla, byly jednak ušetřené peníze za efekty, ale i největší plus tvůrce a to umění vyděsit bez použítí gore. (Ale zase můžeme polemizovat, zda by tam nebylo víc gore s finanční volností s již vyjednaným finálním střihem). Dál bych vyzdvihl hudbu, která se mi ve filmu líbila o poznání více, než samotná před shlédnutím filmu. Úvodní motiv by mi asi ale v další variaci už přišel moc, a to ho miluju stejně, jako původní Halloween a to hodně. :D Chválím i odkazy na více dílů série a snahu o best of Halloween 1978, kdy to vizuálně voní Deanem Cundeym a Suspirii. Úvodní scéna originálu v podobě scény, jak dědula Mike od kladiva k noži mezi koledníky přišel názorně ukazuje, co mě na filmu mrzí. Evokuje to ty správné emoce a nostalgii, ale na konci stejně cítím, že si z toho ten pocit zadostiučinění nenese. Skládá poctu, ale zároveň zůstává pozadu, jako by se bál rovnat se s originálem, takže jen stoji vzadu, tleská a ztrácí důvod existence (Připomíná mi to ten SNL skeč kdy Chris Farley v talk show zpovídá M.Scorsesseho). Na originálu nejvíc miluju scénu, kdy Laurie po prvním střetu s Michaelem utíká, domáhá se pomoci v sousedním domě, kde ji ze strachu odmítnou pomoci a nakonec zamíří ochránit svěřené děti sama, v dusne atmosféře boje s časem ve formě vraha v patách, který si je tak sebejistý, že si dává tempem načas, až se ve Vás krev vaří. :D Nic tak památného, co bych si nesl s sebou dalšími filmy, jsem tu nenašel. (ač tady v podobném scéně vnučce pomohli, ale to jsem asi moc pesimista, než abych to pochválil jinak, než jako bod za vlastní verzi). Líbilo se mi, že oběti dostaly prostor, aby vám jich bylo líto, když zemřou. Jsem rád i za lišácké cameo P. J. Soles a ne návrat Bena Treimora (sorry Cinema Snobe). Musím zmínit, že v jednom aspektu byla má očekávání překonána. Po prvních informacích a trailerech jsem čekal, že se bude více tlačit na pilu posttraumatickeho syndromu a zbytek bude omáčka brutality a nostalgie pro diváky, kterým je realistický aspekt šumák. U finálního produktu je to spojení plynulé, jako chytrý humor Lízy a jednodušší Homera ve scéně ranných Simpsonů, prostě každý si najde svoje a navzájem se neruší. Průserem však je pro mě absence atmosféry, hlavně v poměru se závěrečným soubojem, který je napětím tam, kde má (a měl po většinu filmu) být. Další malý mínus vidím trochu v postavě Judy Greer, přišlo mi že to místy chtělo vyměnit naštvání za tu bezmoc a odevzdání, ale postava funguje i tak jak je. Horší je to s vlažnou linií s pompézními britskými podcastery a hlavně s novým Loomisem (to byla provedena replika mimochodem :D) na toho se nedá plně zlobit, protože se proslýchá, že původně ve filmu za Michaelův útěk a nehodu autobusu způsobila Laurie, která podle mě selhala s plánem zabít Myerse po kolizi s busem, což by sedělo pro scénu, kdy ji poprvé vidíme s celou rodinou a omlouvá se, že se jde později, protože se "to protáhlo" a pak se sesype, když zklame svým chováním i samu sebe, protože jako alkoholik zapomene na svého druheho démona, protože se po 40 letech příprav na setkání se svým bubákem dočká naprostého selhání a zamrznutí strachem. Jestli je to tak, byl by tu další element napětí, jestli se vlastně Laurie dokáže postavit svému strachu, i u konce bychom Pomoc dcery a vnučky brali jinak, ač i tak jsme na konci cítili a prožívali to spojení žen Strodeových, ale byl by to velký zvrat a ač by to, dle ohlasů, proměnilo Laurie v tak trochu zápornou postavu, která na sebe nese svým způsobem krev Michaelových oběťí, nemyslím že je to úplně tak, že bychom ztratili motivaci ji fandit, ač by ji to jako postavu čistého dobra pěkně srazilo, stejně by mi přišla asi ještě zajímavější pro další pokračování (chyběla mi tam moc moc maska sežehnutá v ohni, opět na jistotu pro případný další díl). Jelikož originál považuji za jeden z nejlepších hororů a svých nejoblíbenějších hororů, má své mouchy, a vím že díky tomu jsem k Halloweenu 2018 až moc kritický. Stejně jde o jeden z nejlepších dílů série (což sice dostal zadarmo už při oznámení, ale ten titul si vybojoval a zaslouží a to stejně jako svůj úspěch na poli Box Office, který ho jistě nemine - ač Dave si nechá udělat tetování 10.31.18 až za necelé dva týdny, vlastně by se proto dal film označit jako Sci-fi, když se zatím ještě pár dni odehrává v budoucnosti :D ). 21.10.2018 Já nevím, s odstupem pár dnů pořád přemílám, že si to ty čtyři odřené hvězdičky zaslouží, přidávám teda hvězdičku za vděčnost, že si vůbec oldschoolový slasher a navíc ještě Halloween našel cestu do kin, jsem skeptický vůči pokračování, takže je to možná poslední možnost dát nějakému filmu z této série 4 hvězdy. :D

• 26.12.2017  10:49

Vizuál filmu je místy až opravdu inspirující. Je příjemné vidět, že v tomto dokážeme soupeřit i jinde, příběhově mi film neutíkal tak lehce, jako bych si představoval. Vlastně jsem jen chtěl odpočinek u pohledu na dětství na vesnici, abych si připomněl i nějaké momenty ze svého dětství, které by mě zahřály na duši. Bohužel mě film pouze navnadil, ale příjemný pocit mi nepřipravil, výkony dětských herců byly místy až vyvádějící z děje. Bohužel jsem v nich nepoznával skutečně děti. :D Je to škoda, když točíte film o vyrůstání a výsledek působí tak moc strojeně a uměle, jaká je pak podstata takového filmu? To, čeho film chtěl dosáhnout, nalezneme spíš výletem do nějaké díry, kde ještě elektřina nezabila dětství :D Na druhou stranu je pozadí protektorátu a takové to nenásilné připomenutí historie plus, který film dostává výš, než kam ho pohřbívá zpracování základní linky. Zdeňka Svěráka si vážím moc, ale přecejen by asi pomohlo, kdyby jeho vzpomínky s citem odvyprávěl někdo jiný, protože sám je to člověk osobitý a opět je odvádějící, když slyšíte něčí dialog, který je sakra cimrmanovsky podaný. :) Kdyby byl film méně autorský a třeba zůstalo by u dramaturgovy verze Jacka Rozparovače, mohl být film zajímavější, ale stejně by ho zabili dětští herci, pár veteránů a koukání, jak se syn kouká s až moc velkým úsměvem na převlíkající se maminku. Film se však může opřít i o kvalitní herecké výkony, které jsou překvapivě málo teatrální na českou produkci. Ještě mě čeká režiserský noir sestřih, jedna hvězda i za něj a to i bez nutnosti na něj koukat :)

• 2.6.2017  19:02
    Wonder Woman (2017)

Nevím, nevím. Mě to přišlo, jako překvapivě obecný comicsový blockbuster. Nelze vinit za podobnost s Capitánem Americou, protože jde o adaptaci comicsu a ve válce Marvel vs. DC je celkem běžné, nechat se inspirovat, ale nelze nesrovnávat. Postava Lady Diany (whitty joke :O) mi příjde ještě zajímavější, než postava Stevea Rogerse, navíc mohlo jít o feministický postoj k "chlapské komiksárně", ale překvapivě je film naivní (ženu během politické debaty by asi haněli kapku víc, než s úsměvem na rtu) a ukazuje, že ženy to neměly tak těžké. Prvek realismu a historie by filmu opravdu slušel a donutil ho být něčím jiným, než "jen" superhrdinským filmem s ženou v hlavní roli. První, ale ne dostatečně silný. Druhým problémem bylo jak je film (hlavně na ostrovech, kde žila Lady Di-ne bristkých) "sexy", což samozřejmě nebylo účelem filmařů, vždyť jej režíruje respektovaná žena. :O Film je sice zábavný, ale místy by mu neškodil střih scény navíc, akce odpovídá průměru a je obohacena o sexy přemety (které jsou příjemné mému oku, stejně jako Gal Gadot, ale co to dá příběhu?) Právě ta fascinující a důležitá část mohla přijít právě v domovině Diany. Chris Pine nutil slečny v řadě za mnou k "uchh" a "achh", ale chtělo to emocionálnější výkon. A to je přesně ono, tenhle film je jen krásné tělo s omezeným rejstříkem slov. Je tenhle film trik, který vychází?

• 5.5.2017  10:01

Tahle série už si je sebou tak jistá, že se přestává snažit a jen plýtvá. Miluju dětinskou béčkovost pokračování, tady však chybí i ten přívlastek.

• 5.5.2017  09:42

Z kina jsem ještě neodcházel v horší náladě, než po tomhle filmu. První díl se mi vcelku líbil i trailer na tento díl mě dostatečně naladil. Před návštěvou kina jsem mrkl na "jedničku" a těšil se, co příjde. Nároky byly nízké a přesto mě film zklamal. Jamese Gunna mám rád už z jeho Troma days, možná proto byl dopad tak rázný. Když koukám na hodnocení, které se teď pohybuje na 85 procentech, tak si říkám že v tom možná bude i v četnosti asijské filmografie před mýma očima a oslabení USA v mých očích, co se kvality filmů týče a tématicky zase Logan, protože mi díky němu příjdou ostatní komiksárny zbytečné a unylé. :D Můj problém s tímto filmem je ten, že je film scénáristicky odfláknutý, je to jakoby točili první verzi scénáře a polovinu dialogů napsali děti Jamese Gunna. Velký potenciál něčeho zabalený do tlusté vrstvy zbytečnosti, unylosti a klišé posypaný vlivem telenovely. Plusy: vizuální provedení, pár povedených vtipů (na druhou stranu když v kině vtip "bombed", tak bylo sakra ticho), efekt omlazení Kurta Russella v první scéně (ještě povedenější, než Downey JR. v Civil War), hudba (kde je ale sakra the Sweet!!! v traileru...) Baby Groot a nošení "číra",nechte starého Hoffa pobavit se, než se nám uchlastá. Mínusy: všechny ostatní scény s Baby Grootem, Nebula jednající naprosto proti svému charakteru z prvního filmu, orgasmické obličeje v projevu herců (Sean Gunn při pohřbu, Chris Pratt při zjevení), zbytečné objetování postavy, málem víc "rodiny", než v Fast a Furious (viním Groota) zpracování Stallonneova camea (působí zbytečně), telenovelové hlášky jako nejsi šeredná... jsi nádherná..uvnitř. Nakonec toho zlého bručouna měli všichni rááááádi <3 Vítej mezi Strážci Galaxie, protože to stejně nemá žádný význam. Fuck you movie, what are you trying to be?! Je tohle stamilionový film o tom jak syn a špatný otec hrají catch? 5 potitulkový scén a nevydají za jednu silnou. Ani se nedivím, že české titulky v kině neprošly korekturou a vezou se s chybou, je to metafora celého filmu. 2 a půl hvězdičky, zaokrouhleno dolů.

• 5.4.2017  21:26

Film díky kterému už neuslyšíte moc dětí říkat "Já chci být Wolverine!", protože být v kůži Logana je DOST na p*ču. Vlastně když uvidíte dítě v kostýmu Wolverinea, citlivě a pevně ho obejměte. :D There's no going back. Now you run on home to your mother, and tell her... tell her everything's all right. And there aren't any more guns in the valley.

• 12.12.2016  00:54

Jde vidět, že fantaskní americký patriotismus funguje i na zdejší hodnotitele :D Není pochyb, že Desmond Doss je hrdina, to co dokázal je neskutečné a nebýt film založen na skutečném činu člověka, právě důvěryhodnost by byla hlavní zbraní proti dobrému hodnocení tohoto filmu. Zpracování je ovšem takové... na zakázku, je to jako koukat na polonahou holku do které jste zamilovaní, kdy jste pobláznění jeji krásou a zapomínáte na to, že vám srazila psa, když jela klátit vašeho nejlepšího kamaráda, zatímco jste s ní chodili. Na jednu stranu se mi líbí ta až Disneyovská první půlka filmu, která uhasne v okamžiku vstupu na Hacksaw Ridge. Právě v tento moment příjde nejlepší část filmu. První souboj na Hacksaw Ridge je opravdu natočený na jedničku, film změní tón a po pohádkově johnwayneovském startu se vrhne do realismu války. Skvěle ukáže opravdovou krutost a navíc se dokážete vtělit do vojáků, cítíte strach, zmatení, vzrušení, chuť utéct, napadá vás otázka proč tím podstupují v té chvíli Vás napadá, že jste se neměli dobrovolně hlásit do této války. I Desmond projde prozřením reality války Garfield je v této chvíli také parádní, a zkrátka musíte fandit tomu, že si Desmond stojí za svými zásadami a svou vírou. "Please God, help me to get one more" by byla třešnička na dortu lacinosti a podbízení se oslabenému divákovi, díky konečným titulkům, kdy samotný Desmond Doss na záznamu z roku 2003 použije tato slova a popíše scény, které jsme viděli, jsem i já na chvíli ztratil jistotu v tom, jestli necítím stud při myšlence o lacinosti tohoto filmu. Naštěstí je zde hromada příkladů, která dokazuje jak moc naivní a podbízivý film je. Největší problém mám asi v podání Dosse jako takového jednoduchého pobožného chlapce z maloměstečka, což mi moc neladí k Dossovi v boji, při výcviku, nebo při postupu s manželkou. A pokud jde o scénu, tak zřejmě druhý útok na Hacksaw Ridge, kdy američané pobíjí japonce, ač (mimo náznaku v replice) vizuálně nevidím přesilu američanů oproti prvnímu útoku, v záběru jsem viděl umírat hromady japonců a jen jednoho američana pro erekční záběr padající hlavy mrtvého japonce a hned v závěsu američana. Je do očí bijící ta podstata zavděčit se masám, než ukázat realitu a vzdát tak poctu vojákům. Pro mě je tento film až příliš padesátkový, ale takové filmy se moc nevidí a nemám nic proti lidem, kteří pohádkovost upřednostní. Jsou důkazy, že to tak bohužel není, ale bylo by fajn, kdyby válka nebyla tak zlá a měla klišovité postavy, kteří vás jen malinko zlomí a pak se vám omluví že se ve vás spletli a doufají, že jim někdy budete moct odpustit, že na vás křičeli, nebo vám jednu vrazili, až vám rtík zčervenal. Tento film by byl pro mě úžasný, kdyby byl napsán temněji, Dosse by hrál někdo, jako Edgerton z Eagle Eddie. Během výcviku by Doss dostal víc zabrat jak od velících, tak svých bratrů ve zbrani, postavy byly konzistentní, až do momentu hrdinského činu, až tehdy by decentněji zapochybovali nad svým chováním, díky studu nad tím, jaké to byly svině k člověku který byl jiný, ale bezpochybný hrdina, Desmond by díky šikaně a přechovávání zásad, víry a důležitosti toho, že tam je, zkrátka důležitosti pro něj by byl o to silnější postavou a velmi důležitou postavou pro film obecně. Byl by to příběh víry, síly člověka, odvahy a překonání nespravedlnosti v tom nejsyrovějším podání. Dle mého neobjektivního dojmu založenému na pár vteřinách záběrů skutečného Desmonda Dosse si myslím, že nebyl obklopen pohádkovými postavami, zažil více strasti, než ukazuje film, nebyl tak snadno pochopen, byl mezi některými považován za blázna a i jeho hrdinský čin považován za šílenství, nevěřím, že ho v poklidu nechali modlit a čekali na něj před druhým útokem a nikdo ani necekl. Jak jsem psal Desmond Doss byl hrdina a myslím, že film neprokazuje spravedlnost tomu jak velký hrdina byl a raději ho snižuje krášlením. Vrhnu se na hledání materiálů o jeho životě, pokud dojdu k jinému závěru, než je můj opravud neobjektivní dojem založený prakticky na ničem, komentář upravím. Pokud ho neupravím do dvou týdnu, pak fuck this movie... Prozatím hodnotím 3* za vizuál filmu, za změnu tónu při prvním boji, za přiměřenou hudbu (kromě příšerné, která následuje po zmlácení Dosse vojáky) za Tessu Palmer, místy Rachel Griffith, místy Huga Weavinga, místy Andrew Garfielda, za Ghoula a rozhodně ne za přeceněného Vince Vaughna, tenhle film omamuje, pokud je tento film pro vás ekvivalent kvalitního filmového zážitku, koukněte na kvalitní asijská dramata, možná získáte lepší balanc.

• 27.11.2012  13:30

Nestoji za sledovani, pokud vas nevzrusuje moznost videt kretena vpravo, ktery film i natocil jak se svym komedialnim talenten dotaci sceny k NOTLD a v nekterych i vystupuje s tim ze film jede na platne za nim, takze stejne na zaklade svetla vycuhuje. To zase nekdo rad vyuzil public domain tohohle mistrovskeho dila a chce na ni vydelat.

• 16.11.2012  10:48
    Predisposed (2012)

Melissa Leo by si měla zahrát v nějakém vánočním filmu, protože opět hraje matku s problémy, tentokráte závislost na drogách a emocionální vzdálení se od svých dětí, no ona si snad neodpočine. Její dcera kamarádí s ponožkou co má na ruce (a že je to sprosťanda ponožka) a její syn nadaný klavírista, kterého stěžuje to že on je hlavou rodiny a nemá prostor být mlád. Depresivní? Kdeže tento film je rozjetá komedie s vtipnými scénami takže Eliho cesta na přijímací zkoušku není zrovna jednoduchá jízda autem a přemítání o pocitech na což ani není čas od doby co se k rodině připojí i rodinně založený dealer kterého hraje Tracy Morgan a jemuž sekunduje Isiah Whitlock Jr.. Opravdu spíš, než drama je to komedie která by se dala přirovnat k Eisenbergovu milníku Zombielandu aspoň co se tempa vážnosti a komedie týče. Už za to že se vymanila z násilnosti dramatu v komedii, které postihuje některé nezávislé filmaře si zaslouží kudos.

• 9.11.2012  11:28
    Looper (2012)

Slušné, nenudné ale tak nějak bez napětí. Skvělý výkon dětského herce, jen Levittovy rty ve stylu Willise mi připomínají kdy naposledy jsem viděl Želvy Ninja.

• 24.10.2012  11:29

Ač velký Whedonův fanda, tohle mě zklamalo. Po rozhovoru z SDCC, který mě ještě víc sblížil s bohem jménem Joss Whedon ve kterém odhalil jeho vztah k hororu, obdivu k mým osobním favoritům Romerovi a Carpenterovi. Chtěl prý natočit něco ve stylu Věci, kde půjde o atmosféru víc než o efekty, v tomhle filmu se mi nedostalo ani Romerových efektů (ten by nikdy nepoužil tolik CGI, použil ho u jednoho skvělého záběru v Land of the Dead a ještě se omlouval, že ho musel použít) a nedostalo se mi ani tolik té atmosféry, typické Whedonovské dialogy na vyjímky nebyly tak výrazné ale to je v pořádku pro vytvoření typické klišovité party budoucích obětí. Film mě sice udržel do konce, ale místy mi až bylo líto co vidím. Nejvíc mě mrzí, že je to vlastně jedna scéna z Jasona X natáhnutá na celý film a hezky zabalená. Velká škoda.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10