Czexx

Czexx

student

2 body

• 4.1.2017  14:42

Tohle je krutá realita Star Wars. Realita, která se odehrává kdysi dávno v předaleké galaxii samozřejmě.. A realitou je, že ne všechno dokáže pár maníků se světelným mečem a vytříbeným smyslem pro humor. Kdepak. Válka je o sebeobětování, kdy hrdinové umírají v naději, že ostatní budou žít. Žádnej hepyend, žádnej ferytejl..

• 17.7.2014  09:52

Film to bezesporu není špatný, ale jeho hodnocení jsou trošku přestřelená. Časová smyčka není žádná novinka a asi každému je od začátku jasné, jak to skončí - překvapení se nekonají. Proto jediné, čím si film může zasloužit tak pozitivní kritiku, je jeho zpracování. Vykreslení úvodní bitvy je perfektní a myslím, že každý se aspoň na chvílí vcítí do toho zelenáče, který byl vypuštěn do naprostého chaosu a vřavy bitevního pole a na(ne)štěstí ani neví, kde má pojistku. Ale to nejlepší je ten zatraceně velký meč - spojení sci-fi arzenálu a brutální síly obrovské čepele v rukou na pohled křehké dívky - a tenhle motiv videohry tomu nikdo neodpáře.

• 5.4.2013  15:54

"Kde jsi? Tady... Kdy je to? Teď... A kdo jsi? Tahle chvíle..." A kde jste vy?

• 3.3.2013  02:03

Celou dobu nejspíš nebudete chápat, proč to prostě neřekne (i když některé argumenty novinářky Armstrongové mají svou váhu), ovšem pokud vydržíte do konce - a je to celkem pravděpodobné, že vydržíte - bude vše nad slunce jasné.

• 15.2.2013  23:57
    Dexter (TV seriál) (2006)

Už tomu bude pár hodných chvil, které jsme před obrazovkami strávili s Dexterem a jeho temným pasažérem, a nevím jak vy, ale já s tím tedy nemíním přestat - alespoň ne do té doby, dokud s tím nepřestanou jeho tvůrci.

• 15.2.2013  23:47
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Jsem rád, že jsem vydržel utíkat až do konce, protože - ačkoli to mělo svoje "ups and downs" - to stálo za to.

• 15.2.2013  23:17

Jestli jsem si něčím jistý, tak je to tím, že Sithové se umí mstít ve velkém stylu a George Lucase prostě doprovází síla.. stále.

• 15.2.2013  23:10

Mnozí zde ofrňují nad MR nos a dost možná to je tím, že jejich komentáře jsou z let 2002 - 2005, nicméně já jakožto opožděný divák musím při srovnání se současnou tvorbou Hollywoodu tento film vynášet do nebes. ### A když nad tím tak přemýšlím, nemáte taky ten pocit, že tím všudypřítomným technologickým pokrokem lidstva jen zakrýváme obrovský úpadek jeho inteligence?

• 15.2.2013  22:52
    8 MM (1999)

Jeden z těch filmů, které nám znechutí večer (ale jedná se o kvalitně provedené znechucení, takže je to vlastně poklona). Naštěstí ale po psychickém mučení přijde cca poslední třetina filmu a všechno se nám to tak pěkně spravedlivo-krvavě vybarví, nicméně ani to nás asi příliš nerozveselí. ### Upozornění pro pány: Hrozí narušení zážitku ze sledování filmů pro dospělé, ale to nemám z vlastní zkušenosti :D

• 20.8.2012  23:23

Neviděl jsem to až do konce, ale je mi prakticky jasné, co se tam stalo. Možná škoda, že jsme tu televizi nezapnuli o něco později, mohlo to být 2/5 (možná).

• 31.7.2012  22:48

První celovečerní film Ruperta Sanderse a hned románek s představitelkou hlavní role. Čirá neprofesionalita. Takže tenhle film z mého pohledu vůbec nestojí za vidění, neboť ho natočil pedofil (říkejte si téměř 20 letému rozdílu, jak chcete, ale Kristen by mohla být při troše fantazie jeho 3. potomkem) a hlavní roli stvořila - jak jen to říct slušně - paní, které nevadí, že ten pán má paní, a ona má taky pána (teda měla).

• 30.7.2012  22:20
    Star Trek (TV seriál) (1966)

"Live long and prosper" tenhle seriál přežívá generace a ačkoli jsem Star Trek viděl poprvé teprve před pár měsíci (a to jsem byl přesvědčen, že ho neuvidím nikdy), tak jsem rád, že jsem se k němu přece jenom dostal. Možná si to mnozí neuvědomují, ale ten seriál je zrcadlem tehdejší doby - studené války. 4/5 nedávám z důvodu slepoty, jen se mi nechce hodnotit pro mnohé tak kultovní ságu očima diváka zmlsaného všemi dnešními digitálními efekty, kdy už ani nejsme schopni rozeznat co bylo zfilmováno a co zanimováno.

• 30.7.2012  22:06
    Status: Nežádoucí (TV seriál) (2007)

Snad jediný seriál kvůli kterému jsem si v životě nastavil budík na poměrně časné ranní víkendové hodiny (aspoň na můj vkus), ale co je podstatné - nikdy jsem toho nelitoval. Špioni jsou prostě banda jízlivejch fiflen a je třeba je postřílet (kdo ví, ví..).

• 30.7.2012  15:45
    Sběratelé kostí (TV seriál) (2005)

Nevím, zda ostatní hodnotící sledovali seriál v originálním znění či s českým dabingem, nicméně já viděl prakticky všechny epizody s dabingem slovenským a mohu vřele doporučit - ostatně dabing je nejspíš tím hlavním důvodem, proč dávám 5* místo 4 jako většina. Slyšel jsem originál i č. dab., ale ty podle mého postrádají tu pestrost hlasů, která to posouvá ještě o kus výš. Označit "Kosti" za kopii kriminálek CSI může jedině někdo zcela omezený, kdo buď nesledoval jedno nebo druhé. Zjednodušeně CSI: případ > postavy / Kosti: postavy > případ.

• 16.4.2012  21:09
    Star Trek: Enterprise (TV seriál) (2001)

Nejlepší scéna s dr. Phloxem ve 25. díle 1. série: "Nastavte kurz na Regulus. Maximální warp." :D Skvělý začátek celé příběhové linie - a to jsem si myslel, že Star Trek není nic pro mě :)

• 31.8.2011  23:53
    S tvojí dcerou ne (divadelní záznam) (1997)

Skvělá komedie pro dospívající, dospělé a všechny, co mají rádi divadlo a především dobrý humor. Velmi dobře jsem se při sledování tohoto záznamu bavil, hlavně od momentu, kdy do děje vstupuje Antonín Procházka alias bytař Česťa, jeho role nemá chybu, ale o tom je nejlepší přesvědčit se na vlastní oči. Vřele doporučuji i těm, co divadlo zrovna nemusí, koukat můžete v teple svého domova ve vašem oblíbeném úboru a nikdo z vedlejšího sedadla vás rušit nebude.

• 31.8.2011  18:51

Asi nejlepší kratkometrážní film jaký jsem zatím viděl. Vykradačka svých vlastních filmů, spousta výbuchů, parádní akce, neotřelý humor, hvězdy první jakosti a hlavně .. bezvadný boty. Tahle delší reklama je splněným snem všech fanoušků Nike (a nejen jich). "..chce zničit mojí střelu. - Nejenom střelu, ale i hlavu."

• 31.8.2011  18:10

Jiné děti ulehají do postele, ale Ládínek si jde na střechu nafouknout svojí raketu a putuje na vzdálené světy, kde zažívá dobrodružství ještě neuvěřitelnější než sny. Je to báječná podívaná a to nejen pro děti. Beze všeho můžu říct, že tohle je nejoblíbenější seriál mého dětství (a to už byl i mých rodičů) a s chutí bych se na něj podíval i dnes. A samozřejmě ji nemůžu nevzpomenout "Že já si raději nevzala Pištu Hufnágla." nezapomenutelná hláška, nezapomenutelný seriál.

• 31.8.2011  12:41
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

"Připravte uzenáče, na snídani jsem zpátky." Červený trpaslík je legenda. Nejlepšími postavami ságy jsou pro mě rozhodně: Eso Rimmer a Dwayne Dibley. I když ty kulisy vypadají jak z pravěku, stále mají i po těch letech něco do sebe. Nemám co vytknout. Jo, a k dabingu - český dabing je velmi povedený.

• 31.8.2011  12:05
    Rousek (studentský film) (2010)

Tohle šlo mimo mě. 1/5 za stopáš 12:34 a za zajímavé "zastavení času". Ten úlet s dcerou byl dost přestřelený pokus, a to i přesto, že chápu, co tím chtěl autor říct. Studentské filmy by měly být progresivní a vyzařovat náboj, ne mrtvolné ticho a komorní atmosféru - to je můj názor.

• 31.8.2011  11:28

To holení mě rozesmálo, potom se zmalovaná slečna proměnila na Jokera, vandal s nožem, následující tajemný flashback spisovatelky píšící zprava doleva (konečně jsem viděl, jak to vypadá). Prostě taková normální cesta vlakem a skvělá hudba. 8 minut => 80 %

• 31.8.2011  09:45
    Bratislavafilm (2009)

Je až s podivem, že má někdo zájem na tom předvést své hlavní město světu v takovém světle - naprosto odporném (nehledě na to zda se jedná o pravdu nebo ne) a přitom uvádět takové bratislavské mýty jako Bronx atd., kterým se i sami blaváci smějí. Naivnější diváky snímek dokonce odradí od návštěvy města a to celé pod záštitou slovenského ministerstva kultury. Já žasnu, kam se slovenská kultura ubírá.. A že se jinak rád zasměju, ale tohle se tak křečovitě snaží působit jako nějaké svědectví doby, že to nejde. Paradox že tohle "dílo" jsem viděl zrovna v Bratislavě.

• 30.8.2011  12:23
    Major Payne (1995)

Ze začátku jsem si říkal, co to je za blbost?! Ale po pár minutách jsem přišel majoru Paynovi na chuť i jeho triku na odvedení pozornosti. Některé postavy jsou prostě hůř stravitelné (připomnělo mi to Emily Deschanel v pilotním díle "Sběratelů kostí"), a tak jim musíte dát chvíli čas na zažití. Major Payne vás příjemně pobaví.

• 30.8.2011  12:00

Basketbal nebyl vždy záležitostí černochů a takhle to celé začalo. Ten film je přesně takový, jaký měl být, a že Josh Lucas nebyl správnouo volbou? Podle mě odvedl skvělou práci. "Cesta za vítězstvím" mě bavila od začátku do konce, možná proto, že mám pro ty sportovní snímky slabost, ale spíš je to tím, že vedla správným směrem a dalo se jí kráčet svižně bez klopýtání.

• 30.8.2011  11:30

"Shut your mouth pussycat, e fammi un macchiato... Pronto!" Absurdní komedie a mně se prostě líbí, hlášky jsou správně přehnaný a vzhled hlavních hrdinů jak by smet a k tomu ten knírek. Někoho unudí, někoho pobaví - mě velmi. Lituju těch, co se nezasmáli, mně tenhle "gentleman" věnoval pár minut života navíc.

• 30.8.2011  10:59

Ať už má Hugo Weaving na obličeji sluneční brýle agenta nebo masku Guye Fawkese, jeho charisma je stále obrovské a sálá i zpod ní. Pokud se oprostíme od neúplně dokonalého vykreslení totality a zaměříme se spíše na jednotlivé myšlenky díla a postav, pochopíme, v čem tkví jeho dokonalost - stejně jako u Matrixu. Alan Moore má sice k filmové adaptaci výhrady, ale i po důkladném pročtení komiksové předlohy, může tyto odchylky posoudit asi jen sám Moore. Mimochodem Natalie Portman je sexy i holohlavá. A na zavěr si dovolím parafrázovat známou báseň: "..a nevidím důvod, proč by měl být tento film někdy zapomenut."

• 30.8.2011  10:57

Ano, jednička je lepší, jenže já si potrpím na efekty a rvačky (jako asi každý chlap). Reloaded sice postrádá revolučnost prvního dílu a dá se říct, že v jistém smyslu i jeho duchaplnost, ale na oplátku nám dal svobodného Hugo Weavinga, hoodně Hugo Weavingů. A čím víc agentů pro Nea tím líp, přece byste nechtěli, aby to měl vyvolený až tak jednodnuché, ne?

• 30.8.2011  10:55
    Drsný časy (2005)

Při sledování tohoto filmu zažijete skutečně "Drsný časy" v ulicích Los Angels (a nejen tam). V průběhu tohoto psychologického thrilleru se stáváme svědky vývoje osobnosti Jima Davida (v podání velmi přesvědčivého Ch. Balea) respektive jeho zhroucení. Atmosféra filmu neuvěřitelně graduje a z počátečního komediálního nádechu děj plynule přechází do celkem slušného dramatu a pro Jima Davida už nebude cesty zpět. Christian Bale je naprosto famózní!

• 30.8.2011  10:47

Ze začátku velmi slušný thriller, ale potom, ani nevím přesně kdy, se to celý zvrtne a z chytrého mstitele se stane "geniální" terorista - myslím, že to je to správné slovo - který nemá ani špetku svědomí.. K tomu ta přehnaná brutalita některých scén, která prostě, nemůžu si pomoci, na plátno v takovémhle podání nepatří - realistickém (to mi trochu připomnělo "Na hraně temnoty" s Melem Gibsonem). Brutalita ve filmech mě zkrátka neoslovuje, dávám přednost hlavě a patě, tohle se snaží mít oboje, ale výsledně to nemá ani jedno, ani druhé.

• 30.8.2011  10:15
    The Star Wars Holiday Special (TV film) (1978)

Tohle si pouštějte pouze v případě, že je to jeden z posledních vašich nehodnocených filmů na ČSFD, nebo jste náhodou odborníci na "wookieštinu". Že je toto povinnost pro fanouška SW? Ne, není a uřpímně nechápu těch 35 %. Odpad - bez debat. Ke komentáři M.a.t.t.a: S alkoholem a ve skupině je to skutečně chvíli sledovatelné a dá se i zasmát, ale otrava alkoholem za to vážně nestojí, takže až vás to začne štvát, prostě to vypněte.