Junior (1994)

Přiznávám,že tohle se Arnoldovi zrovna moc nepovedlo,přesto,že režisér byl opět Reitman nebyl to zrovna žádný úspěch. Přesto jsem se párkrát zasmál. Záchrana byl Denny DeVito. Reitman věděl proč ho obsadit. Jinak trochu nudnější,ale začátek v knihovně neěml chybu.

Pravdivé lži (1994)

Hodně výrazný rozdíl od komedíí Dvojčata,Policejt ze školky. Záleží na typu režiséra. Film je,jak to bývá zvykem u velkejch režisérskejch es nabouchaný spousty akčními scénami,lepší než druhou. Arnold tu předvádí svoje grimasy,Jamii zase sexy taneček,Tia hraje sexy potvoru. Humor nechybí a je zasezen na těch správných místech,což je důležité. Arnold je na konci vyobrazen tak,jak ho mám rád. Hrdina.

Poslední akční hrdina (1993)

Jedna z nejelpších parodií na akční filmy,kterou jsem,kdy viděl. Výborný nápad obsadit do hlavní role ikonu všech akčních filmů parodující sama sebe. Klišé za klišé,pěkný holky,postavy ze známých filmů v těch nejmenších rolí,absurdity. "To je animovanej kocour""má službu."Haló animovanej kocour."Vždyť říkám,že má dneska službu do prkýnka." Zkuste si říct. Terminátor 2-Den zůčtování. Sylvester Stallone. Taky to nezní špatně. To by pak bral jeho role. Comanado. Sylvester Stallone. Predátor. Sylvester Stallone.

Policajt ze školky (1990)

Je to sice od Reitmana,ale nedosahuje to takových kvalit jako Dvojčata,Schwarzenegger hraje dobře,konec trochu padá a humuru obývá a není to jako u Dvojčat. Arnold je pěkný prkno s těmi dětmi,ale to je to dobré,protože,kdyby hrál psychologické eso,od začátku,nedočkali bychom se jeho výbuchů. Každé dítě má něco do sebe,ať chytrý sen gynekologa,nebo dvojčata.

Total Recall (1990)

Dobrá sci-fi,poněkuď trochu ponurá,jak to bejvá u takového žánru,velkolepé scény mi přesto nezabrání,abych to mu dal s klidným svědomím tři hvězdičky. Verhoeven umí točit asi nejlíp sci-fi,Robocop se mi od něj líbí víc. Efekty jsou fakt dobrý a točený ještě nedikitální tvorbou,kterou mám rád. Staré efekty jsou přece jenom lepší.

Dvojčata (1988)

Arnold má štěstí na herecký partnery a dokazuje,že dokáže zahrát cokoliv. Od po barbara,přes zabijáckého cyborga,super vojáka,kterej zvládne zastoupit,klidně celý comando,po tvrdého velitele,který se klidně popere s vesmírným predátorem až po to zahrát nesmělého bratra malého sobeckého průšviháře. Komedii nechybí vtip a dobrý nápad. Myslím,že je to lepší než Policajt ze školky.

Rudé horko (1988)

Schwarzenegger jako ruskej tvrdej polda společně s James Belushim coby tvrdej drzej sprostej polda z větrnýho města Chichaga? Rozhodně,ano. Arnold dokáže bejt otravnej a nepříjemnej ale zároveň skvěle zapadající. Belushi má ve filmu ty nejlepší hlášky. Původní distributor Guild Home Video-teď Bonton. Radši se budu dívat na ohranou kazetu se starým s dabingem než na super DVD s nezáživným dabingem.

Běžící muž (1987)

Nečtu Steohna Kinga,protože mě nebaví a vím,že Běžící muž je o něčem jiném,ale tohle se mi moc líbilo. Akční scény jsou jak Arnoldovy soupeři skvělí,samí těžký borci a on se s nimi nijak nepárá. Výborná dinamická elektrická hudba a spoustu fakt dobře vydařených momentů na,které se nezapomíná. "A nezapomeňte mi poslat kopii"řekl,když prupisku i s papíry zapíchl do zad nějakého chlapa.

Predátor (1987)

Psát k tomuhle filmu komentář je stejně zbytečné jako někomu říkat o čem je.

Špinavá dohoda (1986)

Schwarzenegger v kri-mi? Proč,né? Když sem tam někoho praští nebo se převede v černým se samopalem v ruce. Arnold tady byl rozhodně ve svých nejlepších letech a uměl si filmy vybírat.