Poslední chlap na Zemi (2015) (seriál)

K tomuto seriálu som sa dostal naozaj nedávno a všetky epizódy som zhltol za týždeň. Sám som nečakal, že ma to chytí, ale stalo sa. Je to skutočne šialené, pritiahnuté za vlasy, niekedy až nechutné, no ale vždy si pri tom oddýchnem. Vírus na Zemi to prežila tá najväčšia banda tupcov, aká sa dala nájsť - ale pobaviť človeka naozaj vedia. :D

Avengers: Infinity War (2018)

Marvel proste ide svoje a už ho nič nezastaví. Ich práca, ktorá začala pred desiatimi rokmi sa zapíše do histórie. Stále nechápem, ako to bratia Russovci vôbec dokázali udržať pokope. Toľko postáv a toľko fanúšikov s obrovskými očakávaniami. A aj ja sám som mal veľké očakávania a oni ich dokázali prekonať. Neuveriteľné. Všetko v tomto filme funguje a záver... z toho budem mať zimomriavky asi vždy, keď si to pozriem. "I don't wanna go..." :-(

SuperStar 2018 (2018) (pořad) odpad!

Tento rok je tá porota hotová tragédia, to čo niekedy vypustia z tých svojich úst je doslova "odpad". Kedysi som si na tejto šou celkom fičal, ale už to neviem ani dopozerať do konca. Čo je pri tých reklamách aj tak nemožné. Keď už radšej si pozriem britský alebo americký Got Talent, tam sa vždy nájdu rôzne talenty a skvelé osobnosti a porota už pár rokov tá istá, no stále neprestáva baviť! :)

Pobřežní hlídka (2017)

Radšej som nemal veľké očakávania, ale ono to v konečnom dôsledku bola celkom sranda. :-D

Pán času - Seslán z nebe (2015) (epizoda)

Trio Capaldi, Moffat a Talalay stvorili také malé majstrovské dielo. Pre mňa najlepšia epizóda seriálu.

Pán času - Twice Upon a Time (2017) (epizoda)

Krásna epizóda. Napriek tomu, že dej bol veľmi, veľmi jednoduchý, možno až neexistujúci to proste malo svoje čaro a ja neviem dať menej ako 5 hviezdičiek. Ono to aj vlastne dáva zmysel, keďže Doctorov príbeh skončil už v The Doctor Falls, toto bol len epilóg, ktorý príbeh 12. Doctora úplne ukončil. Dokonca by som si dovolil povedať, že je to moja najobľúbenejšia regeneračná epizóda. Všetky boli viac menej skvelé, ale toto je proste Peter Capaldi a s ním bola tá rozlúčka pre mňa najťažšia. Ten nám v závere opäť ukázal, prečo túto úlohu pred tromi rokmi dostal. Veľmi rýchlo sa stal mojím najobľúbenejším Doktorom, takže mi bude aj patrične chýbať. Bradley, Gattis (ktorému v Doctorovi Who viac pristane hranie ako písanie scenárov) aj Pearl skvelo sekundovali a veľmi potešili aj cameá od dvoch postáv, ktoré som samozrejme čakal. Možno len (SPOILER) Rusty prekvapil svojím návratom, ale veľmi milo. Moffat z môjho pohľadu odchádza so cťou, mal svoje chyby, ale predsa dal tomuto seriálu veľa. Napríklad na Day of the Doctor, Listen, či Heaven Sent sa bude spomínať ešte dlho po jeho odchode. Ale je čas na zmenu a už sa neviem dočkať, čo si pripravil Chibnall a Jodie...

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

V podstate podarené finále, ktoré krásne ukončilo jednu skvelú sériu. Niektoré momenty boli síce príliš dlhé a niektoré zase nedostali toľko priestoru, koľko by si zaslúžili (najmä ku koncu), no z kina som odchádzal viac ako spokojný. Celkový príbeh v podstate ostal verný predlohe, predsa sa niektoré veci dali rozviesť oveľa viac. Jennifer bola samozrejme opäť skvelá, Josh takisto... a vlastne aj celé obsadenie. Hudba mrazivá, akčné scény takmer dokonalé, emócie skvelo vyvážené... jediné, čo bolo trochu otravné na celom filme bolo to zbytočné 3D. Finále podarené, no napriek tomu prvé miesto aj teraz patrí druhej časti série. 4/5

Citizenfour: Občan Snowden (2014)

Asi jeden z najlepších dokumentov, ktoré som mal možnosť vidieť. V mnohých ohľadoch to totiž nepôsobí len ako dokument, ktorý na vás vychrlí milión informácii, vo viacerých pasážach to pripomína skôr napínavý thriller, kedy naozaj neviete, čo čakať a čo s danými postavami bude. Až na to, že toto nie sú žiadne fiktívne postavy, ale reálni ľudia. Záležitosti NSA ma celkom zaujímali už predtým, tento dokument ale určite splnil svoj účel a nielenže ma informoval o niečom novom, dokonca ešte zvýšil môj záujem o túto vec. Neviem, akoby som sa na mieste Snowdena zachoval, rozhodne mu ale skladám hold, na toto veľa ľudí žalúdok nemá. A zároveň dúfam, že ho do tej Ameriky žiadnym spôsobom nedostanú, kým nebude mať nejaké istoty, ktoré však asi nikdy neprídu.

Grandhotel Budapešť (2014)

Toto je snáď tá najlepšia načudnejšia vec, ktorú som mal tú česť za posledné roky vidieť. Neobyčajný a poriadne vyfarbený svet, parádna réžia a napokon geniálne obsadenie. Na toto dielko skutočne tak rýchlo nezabudnem. Zaslúžených 5 hviezd!

Americký sniper (2014)

Parádne spracovaný vojnový a dramatický film. Bol som na to zvedavý už dlho a teraz môžem s pokojom na duši povedať, že som sa netešil márne. Naozaj skvelý pohľad na moderných vojakov a ich celkovú zmenu vplyvom vojny. Bradley Cooper tu opäť potvrdzuje svoje kvality a tá nominácia je rozhodne zaslúžená. A i keď je to akokoľvek dobre natočené, zahraté a pôsobivé, titul najlepší film roku 2014 by som tomu neudelil.