Doctor Who Extra (2014) (seriál)

Rozhodne to nie je taká náhrada za Confidential, akoby sme si priali. Ten bol dlhší a prepracovanejší. Ale ak vás zaujíma ako sa Doctor Who natáča a zároveň vás baví počúvať tie kecy hercov a scenáristov, po každej epizóde si to aj tak vyhľadáte! :)

Gracepoint (2014) (seriál)

Ten, kto sledoval Broadchurch bude jednoducho čumieť, že toto pustili von. Ten, kto sa s ním nestretol by naopak mohol byť unesený. Hovorím to v otáznikoch, pretože skutočne neviem. Inak sa na to totiž pozerá človek, ktorý pôvodný seriál nepozná. Ja ho ale poznám až pridobre a stačilo pár minút a bolo jasné, že tu máme nie remake, ale takmer doslovnú kópiu ešte aj s rovnakým hlavným hercom (ten je mimochodom ako inak skvelý, i keď nechápem, prečo do toho išiel). Scenár je takmer rovnaký a natočené je to pomerne dobre- takže kvalitu si to v podstate drží. Ale ja sa na to proste pozerať neviem. Keď si človek na niečo zvykne (obsadenie, prostredie) a potom mu ponúknu to isté len v inom šate (a s rovnakým dejom) a dokonca len rok po pôvodnej premiére, nejde to tak ľahko prekúsnuť a zvyknúť si. Takže moje odporúčanie: pozerajte, ak ste nevideli Broadchurch. Alebo viete čo? Rovno si pustite Broadchurch, ktorý sa dočkal aj druhej série a na tento omyl nechajte celý svet zabudnúť...

Vražedná práva (2014) (seriál)

Tak a je to oficiálne. Konečne som si našiel čas a v priebehu jedného dňa konečne dopozeral epizódy tohto seriálu, ktoré mi ostávali do zimného finále. Už dávno ma nejaký seriál takto nepohltil svojím dychberúcim príbehom, v ktorom skutočne neviete, čo čakať. Tvorcovia na to idú proste zhurta a mám pocit, že sa neboja vôbec ničoho. Nelegálne právnické praktiky, sex, nevera, klamstvá, vražda. To všetko tvorí tento seriál. A samozrejme skvelé postavy, neprestávajúce udivovať vás a jednoducho dokonalé herecké obsadenie na čele s Violou Davis, ktorá tam tomu proste kraľuje. Ostatných ale musím tiež len chváliť. Počas prvých epizód sa pomaly vyfarbili, takže sa z nich stala skvelá opora pre hlavnú hviezdu seriálu. Pre mňa osobne najlepšia seriálová novinka roku 2014, ktorá tu snáď s nami ešte nejaký čas strávi!

Chlapectví (2014)

Taký obyčajný neobyčajný film, ktorý si vás jednoducho získa. Snáď každý sa v istom momente v tejto snímke nájde, a to je najväčšia sila tohto filmu. Nehľadajte žiadny poriadny dej, o to tu vôbec nejde. Je to proste život, plný radosti, úspechov, pádov. Možno vás to unudí, možno zanechá smutnými a možno sa proste budete usmievať od ucha k uchu. Už len pre ten nezvyčajný spôsob natáčanie to treba vidieť - i keď to (minimálne pre mňa) nie je to hlavné lákadlo filmu.

Pořád jsem to já (2014)

Úžasný herecký výkon Julianne Moore si žiada nejedno ocenenie. Film je naozaj skvelý, zaujalo ma to hneď, ako som videl trailer a nebol som sklamaný. Naozaj silný zážitok, ktorý vás dostane do kolien. Človek si takúto situáciu ani nevie predstaviť. Prizerať sa, ako niekto, koho máte radi, alebo dokonca vy sami, vaše vnútro mizne a pritom sa navonok ani nezmeníte je niečo nepredstaviteľné. Ešteže tu ale nikto netlačí zbytočne na emócie, a aj preto celá snímka vyznieva tak nenápadne a realisticky. Oplatí sa vidieť!

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Stále si myslím, že táto kniha rozhodne namala byť rozdelená na dve časti. Úprimne, začiatok knižnej verzie je úplne nudný a to sa trošku prejavilo aj v tomto filme. Vďakabohu to ale nie je tak naťahované ako v knihe, kde v podstate Katniss len leží v nemocnici. Dokonca sa odvážim povedať, že ma tento film bavil viac ako samotná kniha. Pár dokonalých scén (na čele so spievajúcou Jennifer a ukážkami útokov rebelov) ale tomuto filmu odo mňa vyslúžilo tie štyri hviezdy. A teraz už len počkať na posledný film, tam sa to ešte poriadne rozbehne hneď s niekoľkými dychberúcimi zvratmi!

Pán času - Last Christmas (2014) (epizoda)

Peter Capaldi dostal na záver svojej prvej série v seriáli unikátny vianočný darček v podobe Last Christmas. Príbeh ala Počiatok sa Moffatovi naozaj podaril a vedľajšie postavy na čele s Nickom Frostom fungovali na jednotku. A okrem toho ako zvyčajne skvelá Jenna Coleman, ktorej tajomstvo ohľadom jej odchodu zapríčinilo pár skvelých dejových zvratov, kedy ste už naozaj nemohli vedieť, čo čakať.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Film som si našiel v rámci mojej osobnej pocty Robinovi Williamsovi a vybral som si múdro. Emotívna snímka, s brilantným scenárom, ktorá je okrem toho natočená a obsadená bezchybne. Čo človek môže viac povedať. Hmm... O Captain! My Captain.

Friends with Better Lives (2014) (seriál)

FWBL som si pôvodne pustil najmä preto, že HIMYM skončilo, tak sa patrilo dať šancu nejakému novému sitcomu. A musím povedať, že som si vybral dobre. Pilot bol fajn, no od druhej epizódy sa kvalita humoru ešte zlepšila, takže som bol spokojný. Nebolo to nejako originálne, ale postavy mi prišli v rámci sitcomov znesiteľné a čo je hlavné, aj vtipné! HIMYM mi v poslednom čase veľa smiechu neprinieslo, tu sa to však rozbehlo hneď na začiatku, za čo som mohol byť len rád. Tak trochu som dúfal, že to má šancu prežiť, ale... očividne nie. Bol som naozaj sklamaný, keď som sa dozvedel, že CBS seriál zrušila. Samozrejme, nie je to najlepší sitcom všetkých čias, ale stále sakra vtipný a rozhodne sa na ňom dalo budovať ďalej. CBS spravila veľkú chybu...

Souboj národů (2014) (pořad) odpad!

To teda bolo záživné. Pokojne som mohol mať vypnutú telku a ani by som si nevšimol rozdiel.