Nedotknutelní (2011)

Má to pár svojich chýb alebo sa možno nevyznačuje nejakou originalitou, ale predsa som sa dobre nasmial. A tak som proste dostal chuť dať sem rovno päť hviezd, pretože mi ten film urobil náladu...

Ray Donovan (2013) (seriál)

Pre Showtime to vyzerá ako veľmi dobrá náhrada za Dextera, ktorý tento rok končí. Ray nebude mať možno až taký úspech ako jeho vraždiaci kolega s temným pasažierom na palube, ale predsa to môže byť naozaj obstojná náhrada. Videl som zatiaľ len pilot, ktorý bol viac než dobrý. - 90%

Kutyil s.r.o. (2008) (seriál) odpad!

Veľmi zlá napodobenina Susedov.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Od takmer skvelej prvej sérii sme prešli k prekombinovanej a v niektorých ohľadoch až neznesiteľnej druhej sérii. Kvôli geniálnemu stvárneniu Rupla však nejdem pod tri hviezdy, pretože je to práve on (Robert Carlyle), kto je ťahúňom celej šou a on si tie hviezdy zaslúži.

Requiem za sen (2000)

Film vo mne zanechal takú hromadu rôznych pocitov, že sa to opisuje veľmi ťažko. Tak dlho som sa tomuto filmu vyhýbal a takú veľkú chybu som robil! Na druhej strane, možno by som to v tom čase vôbec nepochopil a aj preto som teraz tak unesený. Od hercov, réžie, kamery, skvelého scenáru až po HUDBU je to jeden úžasný film, ktorý stojí za to, aby bol videný a ospevovaný. Presne tak, ako je.

Kouzelníci z Waverly - Film (2009) (TV film)

Oproti seriálu solídne zlepšenie. Menej trápnych situácii, trošku viac reálnych emócii. Triky sú taktiež omnoho lepšie, stále nie žiadny Potter a podobne, no na to, že sa jedná o film tých trápnych deciek, ktoré poznáme zo seriálu, je to fajn.

Kouzelníci z Waverly (2007) (seriál)

Ak by čisto teoreticky existovala ešte nejaká prechádzajúca verzia Kúzelníkov z Waverly, toto by sa dalo pokladať za jej nepodarenú paródiu... Pretože asi nič by nemohlo byť horšie ako toto. A vlastne ani neviem prečo dávam tú hviezdu.

Chlapi neplačú (2013) (seriál)

V rámci slovenských seriálov obstojný, až dokonca veľmi dobrý začiatok, konkrétne najmä pilotný diel. Dúfam ale, že sa z toho nestane ďalšie Búrlivé víno/Ordinácia/Panelák a ktoviečo v jednom. To však ukáže čas. Očividne to už ale tomu smeruje. Máme tu totiž bohatšiu rodinku (ktorá ako inak býva úplne celá v jednom zámočku! A keď hovorím celá, tak celá - proste všetci, aj tí dvaja nenávidení bratia, samozrejme) a potom takú chudobnejšiu. No čo sa nestane! Bohatý mladík z tej rodiny zrazí chlapčeka z tej chudobnej. Náhodou má chlapček voľnú mamičku, tak čo poviete, o koľko, že sa do seba zamilujú? Nevravím, že je to celé zle (teda okrem toho, že ten dej by bol už klišé), ale ak sa toto nesplní, sám si strelím tri facky. Okrem toho ma už otravuje to, že stále sledujeme len tie bohatšie vrstvy, ako keby by nemohol byť aspoň jeden seriál o obyčajných ľuďoch. Veľkým plusom sú ale mnohé nové tváre, ktoré si síce nedostali hlavné postavy, čo je možno aj škoda, ale aspoň, že tam nejaké sú. Je mi jasné, že pôjde veľa o firmu, peniaze a lásku, ktorá bude takpovediac zakázaná (Maštalír je totiž ženatý), čo však evokuje jediné slovo: telenovela. Ale prečo, prečo sa to musí stať z každého jedného slovenského seriálu? Možno predbieham, možno to bude lepšie a nič z toho, čo som povedal sa nestane, a potom to tu kľudne poopravím. Zatiaľ ostávam ako divák, ktorý veľmi dúfa, že sa tento seriál bude dať pozerať aj po desiatich častiach. (Mimochodom, možno by neuškodilo zmeniť vysielaciu štruktúru a vysielať tak dva dni do týždňa. Väčšina denných seriálov začne byť totiž neuveriteľne otravná a dejovo až tak prekombinovaná, že sa v tom nevyznajú ani samotní scenáristi.) Zatiaľ to vyzerá lepšie, ako ktorýkoľvek z tých novších seriálov, no veľmi jednoducho sa z toho môže stať úplný odpad, čo je tu na Slovensku niečo ako nepísané pravidlo. Po piatej časti som sa rozhodol pre celkom slušné 2 hviezdy (napokon zmenené z 3 po šiestej epizóde). Uvidíme ako sa to vyvinie ďalej a ako dlho ešte vydržím... Možno až do konca, no podľa vyjadrení pani riaditeľky našej super telky, vraj je seriál Chlapi neplačú plánovaný ako dlhodobý projekt, takže ak sa bude dariť, vidím to aspoň na 2 roky a tým pádom okolo 600 častí... Ach jaj, mali by fakt prestať s tými dennými seriálmi. Asi im ešte nedošlo, že neskôr už nemajú úroveň, však? Po siedmej či ôsmej časti oficiálne už nesledujem, normálne sebecky pre moje vlastné dobro! Naposledy mením hodnotenie, opäť o jednu hviezdu menej! :)

Muž z oceli (2013)

Moje pôvodné obavy vyprchali už po prvej polhodine filmu. Herci sadli do svojich postáv ako riť na šerbeľ, tempo neuveriteľné, vizuál to isté. Epické v každom ohľade. Toto si doslova žiada aspoň tri ďalšie pozretia, jedno z nich najlepšie v kine. A na záver mi nedá nepochváliť Hansa Zimmera, ktorý opäť predvádza, ako dokáže doplniť svojimi neuveriteľnými tónmi takmer hocaký film.