Dharter

Dharter

David Melicher

okres Praha
Překladatel a tvořič videí ve společnosti Pravdohoda - žádná utajená dohoda, pouze Pravdohoda; dále autor webu Sumersko-faraónská pokrevní linie, který odžil 26 let ✔️

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 6.4.2017  14:04

Vůbec mě nepřekvapuje, že je tento film upozaděn (kino premiéra v ČR nebyla nikdy realizována, a DVD/BR taky nebude v dohledné době v ČR, navíc určitými lidmi nemůže být kladně přijat celosvětově tento film, viz někteří zdejší komentující), vzhledem k tomu, že lze film snadno dekódovat tak, že nám sděluje (režisér čínského původu) pravdu o záměrně vytvořeném válečném úsilí Ameriky (=sionistů). Vysoce zajímavé je, jak americké vojáky na stadionu ke konci filmu se pokusí napadnout skupinka Američanů (nelíbilo se jim, že vojáci odmítli spolupracovat na válečném úsilí za směšných 5 000$/osobu). Hned ze začátku děje lze jasně vidět záchranu amerického vojáka dvěma muslimy. Dále zajímavé je, jak na stadionu hlavní postava, voják americký, během hudebního vystoupení Beyoncé (= satanistického rituálu) pociťuje Ameriku jako muslimskou zemi, ve které na něj útočí cizí okupant (ohňostroje; výstřely; sionisté). Proto zřejmě pak na něj a jeho kamarády zaútočila, jak jsem psal, ta skupinka Američanů (anti-Trump Američané, kteří se ohnuli cizímu okupantovi = sionistům, a slouží jim, stejně jako Saúdská Arábie, nebo Husajn sloužil, mimochodem). A nebylo to jen na stadionu, kde hlavní postava, americký voják, vnímal Ameriku jako muslimskou zemi. Začalo to hned, co se objevil na scéně Vin Diesel (hraje vojáka, kterého zachránili dva muslimové, z nichž jednoho musel zabít v té době ještě ohnutý cizímu okupantovi americký voják - hlavní postava). „Ničit cizí zem je snadné. Ale stát za svou vlastní... To chce odvahu.“ - Kathryn; Každý dnes i v té Americe rozumí (ten zbytek co ne, taky rozumí, ale prostě se rozhodli zavrhnout, ignorovat, a popřít jiné řešení), že 11. září, uprchlíci v Evropě, a vhození (íránského) Islámu ven ze hry, s tím související destabilizace Levanty, slouží pro dokončení Velikého Izraele, sionistického konstruktu, z kterého je plánováno od roku 2023 řídit celý svět současným princem Williamem, faraónem budoucnosti. A nebude to budoucnost hojnosti a dobra, pokud to nevyjde na opačný způsob, čeká nás (celosvětově) zrušení fyzické hotovosti, větší zchudnutí, očipování, vnucená inkluze, vnucená nedovzdělatelnost, a nemožnost s tím něco dělat procesem zezdola zespod, zevnitř budoucí celosvětové korporace (státu) nazvané Novi mundi seclorum - Nový svět bez náboženství = Islámu/Enlilismu. „Je to jejich válka. A jejich film.“ - Billy (: ✔

• 5.4.2017  23:28

Ze začátku pěkně rozjetá akce, bohužel postupem času je kvalita filmu snížena. Zcela nesmyslně je děj filmu násilně ukončen, a vypadá to, že zkrátka tvůrci filmu už chtěli jít domů si odpočinout. Nedovedu si představit, že by bylo zrealizováno (chtěno dostatečným množstvím diváků) pokračování, na které lákají tvůrci po-titulkovou scénou. ✘

• 12.7.2016  05:50
    Superhrdina (amatérský film) (2016)

V závěru při titulcích je uvedeno, že tenhle kraťas podpořil sionista George Soros (jde o projekt jeho „nadace“ zaměřený na rovnost žen - ale kraťas je o chlapci, ne o ženě; leda snad, že by Soros propagoval trans-dez-orientaci, která ani v tomhle kraťasu není -- jemu by to ale určitě bylo fuk, on má peněz dost). Pan Soros i rád podporuje (v jiném projektu) „jiná myšlení“ (tedy tzv. „demo“kracii, ve skutečnosti plutokracii), a úspěšně manipuluje myšlení většiny ovčanů cizí země, aby akceptovali sionistický konstrukt NWO. Jiný jeho projekt podporuje inkluzi školství, což je ve skutečnosti projekt na likvidaci vzdělání v cizí zemi. Šikana je špatná věc, a o to smutnější, když skutečnému hrdinovi není (u)věřeno, že má pravdu... Samozřejmě, pan Soros si to představuje tak, že mu a jemu podobným budou sloužit naimportovaní falešní uprchlíci, kteří by měli napomoct zchudnout slavný Evropský lid. Když bude v evropských zemích x miliónů falešných, vypraných uprchlíků, bude to stát obří peníze, ale pan Soros tak štědrý nebude. Naopak, zaplatí to ovčanský lid. Další část procesu, je ta inkluze (likvidace) vzdělání. Jestliže budou v jedné třídě krom běžných dětí i děti s poruchou chování, které zatím jsou odděleny v jiné třídě, a navíc děti, které na to nemají kvůli jazykové bariéře (nebo přesněji řečeno, kvůli přesvědčení rodiny daného dítěte - a lze mi věřit, že fejk, přepraní uprchlíci, nemají zájem, aby z jejich dětí vyrostli „vzdělaní“, práci-chtiví lidé, kteří by pro-izraelské sionisty, a ohebnou EU, vnímali jako ty dobré, jako ty, kteří jim nezpůsobili války v jejich zemích - a samozřejmě fejk, přepraný uprchlík ani v žádné takové zemi nikdy nežil, čímž celý sionistický plán je ještě víc dokonalý), tak by tyto děti falešných uprchlíků šly zahodit sunnitskou, falešnou verzi Islámu? Rozhodně ne. Pak by už žádná světovláda Velikého Izraele nebyla dokončována. Jejich naproKLAMovaní rodiče, a EU, se o to postarají. Celkově tedy budou značně všechny tyto děti snižovat kvalitu výuky dětí Evropského lidu. Takhle má být dokončen proces, sionistický konstrukt NWO. Takhle má být dotvořen plně zchudlý, a těžce dovzdělatelný Evropský lid. ✘

• 30.5.2016  19:04
    Colony (TV seriál) (2016)

Píše se mi to nerado, ale obávám se, že seriál plní pouze objednávku sionistických struktur. Aby ovčanstvo (nejen americké) bylo připraveno na subliminální, exoterické úrovni, na plnou militarizaci policie, zrušení fyzické hotovosti, a vytvoření sběrných táborů pro lidi se „závadovým“ myšlením. A zejména, aby ovčanstvo akceptovalo fiktivní příčinu „z vesmíru“ (viz hrozba z „afghánských jeskyní“). Seriál nás tedy připravuje na život v dokončeném NWO. ✔

• 9.12.2015  03:08
    Room (2015)

Vysoce kvalitní film. Takové se objeví jednou za zhruba pět let. Spokojenost! ✔

• 11.10.2015  08:59
    Křižovatky života (TV pořad) (2013)

Pouze ohodnocena 21. epizoda (http://www.iprima.cz/krizovatky/videa/krizovatky-zivota-21). Stejně jako Sára H., talentovaná dívčina, herečka hl. postavy této epizody, česká verze herečky AnnySophie Robb, bych i já se vyhnul tomuto seriálu/epizodě, kdyby tam nehrála. Sára má v sobě jistou esenci schopného talentu... A k té epizodě to máte tak, že iluminátští plutokraté (nemyslím Sářinu rodinu, apod.!!), sionističtí archonti, potřebují mít co nejvíc ovčanů zapojeno v procesu globálního (z)chudnutí. Aby pouze oni měli z ovčanstva (plný) užitek, zatímco by tito Rothschildové, Saxe-Coburg-Gothajští, a jiní sionisté neměli čip voperovaný poblíž životně důležitého orgánu (mozek), tedy zezadu na krku. Tihle ilumináti by si užívali luxus v (podzemních) pevnostech typu Majáku Ptyč (nyní poblíž Plzně budovaný). Tyhle pevnosti se celosvětově budují na různých místech planety. Plán je takový, aby byly dostupné jen a pouze pro 10 000 nejbohatších plutokratických archontů (počítá se totiž s redukcí obyvatelstva, kvůli 3. světové válce...). Proč to ale píšu? Protože Sára má relativně přijatelné geny (slabší ale, než její kámoška Gabča); rodiče má vzdělané, a určitě jejich celá rodina není ovlivněna siokřesťanstvím. Když Sára nestuduje zpěv na hudebním gymnáziu, tak prožívá styl života, tak odlišný od toho mého, pro sionisty patologického. A jestliže její rodina nezchudne (nestane se obětí Šejtanova plánu), tak bude mít vše o mnoho víc fajn... ✔ Seriál jako celek neguju, je to píčovina, a nejsem sebevrah, abych ztrácel čas něčím tak primitivním.

• 15.6.2015  19:30

Jediné, co v tomhle kvazi-dokumentu je zajímavého, je závěrečných sedmnáct minut, jinak se jedná pouze o nudu o létajících hadech kdesi u zemských orbit satelitů... ✘

• 10.6.2015  04:48
    Katy Perry feat. Juicy J - Dark Horse (hudební videoklip) (2014)

V závěru videoklipu lze vidět skupinu červeně natřených mužů. Oproti nim je modrá skupina v čele s Katy Perry. Za těmi červenými se zhmotňuje pyramida, na jejímž vrcholu stojí Katy Perry. Vůdce červených se v té chvíli proměňuje v neškodného malého pejska. Co nám je sděleno ve videoklipu tedy? Modří jsou Izrael/sionisté a červení Írán/muslimové. Nejedná se o nic, co bych si vymyslel; bylo to vloženo tvůrci a lze to ve videoklipu snadno vidět. Ve videoklipu je celkově užito mnoho velmi propracované esoterické (ne každému přístupné, ne pro každého viditelné) komunikace. Běžný exoterický divák tyto komunikace nevidí (resp. vidí, ale za zrakem - tzv. subliminální proKLAMování myšlení). Jaké další komunikace jsou tedy užity v tomto videoklipu? Na začátku videoklipu má Katy bílou paruku s modrým Hórovým okem, a modře nalakované nehty. Poté se před Katy vyskytuje jakýsi král, který má skryté jedno oko. Katy sedí a za hlavou má srdce. Katy v bílé paruce ukazuje iluminátské gesto „6“. Vysoce zajímavý je text písničky: „Jsem všeho schopná, nedělej mě tvým nepřítelem.“; „Jak jsi jednou můj, není cesty zpět.“ // Muslimové se učí, že největší výzvou věřícího je uniknout Šejtanovu klamu. Když král dává Katy diamant, tak si Katy zakryje své oko Hórovým okem, a král se promění v prach. Zůstane po něm pouze jeho oko. Tím je komunikováno, že bude-li ovčan součástí Šejtanova klamu, Šejtan vyhrál (ovčan vidí pouze lež, a ne pravdu - na to jsou potřeba obě oči). Následně Katy si vloží do úst královo oko (diamant), rozkouše a má na zubech částečky z diamantu („Z mých úst je řečena jen lež.“), a Katy si zakryje rukou jedno oko. Následně je záběr na Katy a egyptské symboly na modrém pozadí (a jeden z těch symbolů je ve tvaru králíka - viz zde - viz Alenka v říši divů). Dále lze vidět Juicy Jho se slunečními brýlemi; to komunikuje „Ovčane, měj pravdu za zrakem - měj ji neviditelnou.“ _ _ _ Následně je videoklip zakončen bouří nad pyramidou, a bouře má modro-červenou barvu (Ší'itský islám vs. izraelský sionismus). Máte-li zájem o další zajímavosti ze skutečného světa, navštivte můj web zde, nebo se podívejte na moje videa na mém YouTube kanálu Pravdohoda - žádná utajená dohoda, pouze Pravdohoda. Videoklip jinak je dobře propracovaný, a líbí se mi jak je poskládán. ✔

• 1.6.2015  01:30
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Pokud se vyznáte v IT, nebo minimálně máte na disku uložen seznam třinácti satanských iluminátských rodin, tak budete chrochtat blahem. (: ✔

• 26.3.2015  01:46

Mě tedy a dalších zhruba 1,2 miliónů lidí (=> lidí, kteří mají „závadové“ informace v myšlení) z celé Evropy, sleduje nějaká mocná ver beige, které slouží i americký potus (prezident)? Opravdu? Snowden je fajn týpek, a té verbeži vzkazuju toto. :) ✔

• 17.12.2014  04:21
    Nultá hodina (TV seriál) (2013)

Jedná se o takového seriálového Langdona (Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni), nebo spíš Romana Polacha. :) Jistě, já chápu, že sionističtí křesťané nemají výtvory podobného typu rádi, ale jelikož je tento seriál nabit nemalými investicemi od Evelyna Rothschilda (Pyráta; výraz z tohoto seriálu), tak já jsem spokojen. ✔

• 28.11.2014  01:52
    Člověk a vesmír (TV seriál) (2014)

Geniální čtvrtá epizoda. Brian Cox opět ukázal, že je schopný propagátor vědy. Zamysleme se nad následujícím: Někdy musela být (první) noc beze dne... Neboli relativita v akci... To, co se pohybuje, se vlastně nepohybuje, a je to iluze. Pohyb = hmota * světlo ^2 -- Lze tedy mít rozšířující temnotu ve světle? Ne. Lze ale mít rozšířující světlo ve tmě. ✔

• 5.11.2014  23:54
    Interstellar (2014)

Nejprve musím napsat, že je tento film rozdělen na tři ne moc strhující čtvrtiny, a poslední, čtvrtou, téměř geniální čtvrtinu. Dále musím napsat, že ve filmu je dost podstatná planeta Saturn. Proč ji však scenáristické duo Nolanů vybralo? Odpovím takto: Ve filmu je řečeno, že lidstvo nepřistálo na Měsíci, a že se jednalo o podvod, aby Sovětský svaz investoval do kosmonautiky (a aby se přiblížil něčemu, co neexistuje - přistání na Měsíci). Můžeme sice toto tvrzení přehlížet, ale fakt je, že to zaznělo ve filmu (to znamená, že scenáristické duo Nolanů není hloupé - ví totiž víc, než většina lidí). Já tedy tvrdím ve svém článku Saturn - temný vládce z pozadí, důležitý k pochopení tolika věcí, že na severním pólu planety Saturn se nachází trvalá bouře ve tvaru hexagonu (placaté krychle). Nejedná se o nic fiktivního, je to vědecký fakt (viz wiki). Opět lze toto tvrzení přehlížet, ale myslím, že většina z vás bude souhlasit, že fakt, že tvůrci do svého díla jako podstatnou planetu vybrali Saturn, znamená, že se nejedná o náhodu. Fiktivní černá díra z filmu představuje hexagonovou bouři, pouze ji umístili jinam. Poslední čtvrtina (od 120 minuty) je strhující, a poskytuje v posledních minutách spojení předchozího do takového závěru, který je téměř geniální. Rozhodně vyšší level Gravitace. ✔

• 18.9.2014  21:37
    7500 (2014)

Absolutně téměř geniální film (a lepší než Koherence), s paralelou na ztracený let MH 370 (ztracený letos v březnu). Na mém webu pro ty, které to zajímá, mám článek o ztraceném MH 370, a sestřeleném MH 17 zde. Podle mého názoru je tento film rozhodně jasný důkaz sionistického plánu, co se týče MH 370/MH 17. :) ✔

• 7.9.2014  23:29
    Coherence (2013)

Začnu komentář jinak, než většina komentujících: Tenhle film se mi jeví jako druhý Vynález, mixnutý ale s halucinogenem DMT (pro srovnání viz Vstup do prázdnoty). Co se týče děje, chápal jsem to tak, že DMT trip bylo vše té blondýny. Závěr filmu mi však takhle chápat film úplně znemožnil. Základní myšlenka filmu je dost zajímavá. Je to víceméně originální film, ale mnohé herecké výkony při rozhovorech postav, nebo jejich reakce na situace, jsou primitivní. Volím nízké hodnocení, protože mi připadá (a nejsem sám), že scénárista se pokusil o něco, na co neměl. Prostě dobře, dva domy, beru, ale udělat z toho tři domy bez vysvětlení, se mi zdá neoriginální. ✘

• 4.9.2014  15:47

Zednářskému zloduchovi přejete, aby zhebl, a to se i stalo. Perfekt. ✔

• 13.7.2014  18:49
    24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál) (2014)

Vzhledem k tomu, že se mi značně nelíbila osmá série, jsem rád, že tvůrci se vrátili ke kořenům seriálu (první série). Někdo by sice mohl říct, že válka proti teroristům, je nudná (každej už ví, že s teroristy se nebojuje, ale, že se s nima uzavírají dohody), ovšem nyní je to pojato i s odkazy na WikiLeaks, nebo 2. světovou (viz útok na Londýn). A celkově je to na hraně, a nelze říct, jestli zlejší jsou USA, nebo jimi vytvořená Al-CIAida (což je záměr vyvolat v ovčanstvu zmatení, aby akceptovalo daný směr myšlení). ✔

• 1.7.2014  22:33
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Když začínali Ztraceni, tak se taky každý ptal, jak mohli přežít tu havárii, a šest let se čekalo na vysvětlení, ovšem Ztraceni jsou výjimeční. Tohle zatím takové kvality vůbec nedosahuje. Určitě je vhodné se podívat na Making The Leftovers, kde vám scenárista Damon Lindelof vysvětlí, že není potřeba vědět nejdůležitější odpověď, a pouze postavy jsou důležité -- opakuje se tedy kostra ze Ztracených. Jenom místo havárie, je tu zmizení 2% obyvatel planety. Což ale, pokud nebude přibývat otázek (jako ve Ztracených), bude znamenat, že Pozůstalí jsou nudným seriálem. ✘ EDIT: Druhá série je kvalitnější.

• 10.6.2014  23:05

Doporučuji tvůrcům příště zkusit kvalitnější hašiš, protože tohle fakt slabé. Místo oveček bych zkusil ty standardní létající chobotnice. ✘

• 2.6.2014  14:24
    Dávné světy (TV seriál) (2010)

Ohodnocení mnou je následovné: První civilizace - 50%; Doba železná - 65%; Řecké městské státy - 70%; Návrat krále - 75%; Republika ctnosti - 40%; Obec člověka, obec Boží - 60%

• 16.5.2014  12:21
    Godzilla (2014)

Projekt Monarcha (zmíněný v tomto filmu) není nic fiktivního, viz můj článek zde. (: ✔

• 10.5.2014  16:01

Kdo, že vlastně byla ta porno dvojnice herečky Stacy Martin? Částečnou odpověď lze nalézt v tomto videu zde. ✔

• 26.3.2014  22:47
    Noe (2014)

Vůbec nechápu tak nízké hodnocení. Jistě, už během prvních minut mi bylo jasno, že to bude film, který pro (sio)křesťany nebude fajn. Ale co, milí (sio)křesťanští hodnotící, jste čekali? Film mě v mnohém překvapil (děj, nápady s planetou, která není placatým kruhem, aj.). A samozřejmě ano, mně nevadí ani, že je to skoro jako Pán prstenů. P.S.: Všechna ve filmu uvedená jména jsou hebrejská (viz Tóra, knihy Mojžíšovi), nic latinského tedy (NZ Bible). :) Jméno Šét se arabsky vysloví Šít, odtud název Ší'ité v Islámu. Jméno Šém (SEMité/SUMerové) se překládá jako „slyšet“, viz např. Šemuel/Samuel (ten, který vyslyšel Enlila/Alláha), nebo šemag/šemach (palestinská kefíja), slyš Boha/god/gúd (sumersky). ✔

• 10.3.2014  19:23

Vysoce úžasný film. ✔ _ _ _ cz titulky k tomuto filmu ke stažení zde.

• 24.2.2014  13:32

Jak už jsem psal v komentáři (zde) k trilogii Pán prstenů, tak v tomto filmu (Hobit) je velmi zajímavá půlhodinová scéna s Glumem, ale jaké je její esoterické čtení? Tento následující text vyzrazuje část děje! Hádanka od Gluma: Všechno žere, všechno še v něm žtrácí, štromy, květy, žvířata i ptáci, hryže kov i pláty ž ocele, tvrdý kámen na prach šemele.; Bilbo odpoví: Odpověď je čas. (to je egyptský Thovt, řecký Kronus, římský Saturn, sumerský Enki/Satan; vše časoví bozi - prsten moci - planeta Saturn se snadno viditelným prstencem, a trvalou bouří ve tvaru hexagonu - placaté krychle, která se nachází na Saturnově sev. pólu; na Saturnově již. pólu pak je trvalá kruhová bouře - oko). Nyní přijde nejvíc šoková část tohoto komentáře! Bilbo se ptá: Co to mám v kapse? (v kapse má prsten); Glum: To není špravedlivé. Není to špravedlivé. Je to proti pravidlům. (nechce Glum mu říct, že má v kapse Saturn; já vím, zní to absurdně); Chceme jinou hádanku. říká Glum. A nezapomínejme, že Glum = sionisté, proto říká v množném čísle: chceme. Více informací nejen k Hobitovi, nebo Saturnu, je na mém webu v mých článcích zde. Taky provozuju YouTube kanál Pravdohoda - žádná utajená dohoda, pouze Pravdohoda, kde v mých videích taky jistě nějaké cenné informace najdete. :) ✔

• 24.2.2014  11:58

Naprosto úžasné. Všechny tři části. Není problém si dát dvanáctihodinový maraton celé trilogie, protože nemáte sebemenší šanci si uvědomit, kde, že to jste (ano, já v centru Prahy nebydlím), nebo kolik, že to je vlastně hodin (je za oknem světlo, nebo tma?). Tato výjimečná trilogie obsahuje (knihy jsem nečetl) značné množství esoterické (uzavřené, ne snadno viditelné) komunikace, jejíž přítomnost si většina lidí není schopna uvědomit (jsou totiž v exoterickém stupni ovládání myšlení). Já se s vámi v tomto komentáři však podělím o esoterické čtení této trilogie, a získáte tak zrak. Uvidíte, co zatím pro vás bylo neviditelné (uzavřené, oddělené), a pro mě plně viditelné (otevřené, spojené). Jste však připraveni takovéto informace pojmout? Už nebude cesta zpátky... Dobře, zvolili jste si červenou tabletku. Aragorn = Ježíš (hebrejsky Ezau, arabsky Isá, předposlední prorok Islámu - Isá salám - Ezauův mír); Gandalf = Mahdí (ten, který válkou, nebo dohodou, porazí sionistický plán na Veliký Izrael -- viz na konci Návratu krále pád iluminátského oka); Glum = Rothschildští, Saxe-Coburg-Gothajští, a jiní sionisté, kteří chtějí, aby Prsten moci (Saturn/Satan/Enki) (o)vládl plně lid(stvo); Dvě věže = Dvojčata WTC (není náhoda, že datum premiéry, resp. vzniku této druhé části, je tak krátce po událostech 11. září 2001, navíc s názvem „Dvě věže“; tím nechci tvrdit, že by režisér Peter Jackson, nebo scénáristé, zinscenovali 11. září - jenom prostě disponovali esoterickými znalostmi -- anebo snad si někdo myslí, že tato trilogie má pouze exoterické čtení? :)); Mordor = Izrael; Pavoučice (u Saurona v Mordoru v Návratu krále Isá/Ezaua, který je korunován Mahdím - Gandalfem), plus Prsten Moci (který je zničen v Hoře osudu, a poté následuje pád iluminátského oka) = Saturn. O tom, co skutečně je planeta Saturn (která, jako jediná v soustavě má viditelné PRSTENce), pojednává na mém webu tento můj článek: Saturn - temný vládce z pozadí, důležitý k pochopení tolika věcí _ _ _ Vysoce kvalitní titulky k celé trilogii ke stažení zde. _ _ _ Pokračování této trilogie, trilogii Hobit, taktéž lze číst esotericky (zejména viz první Hobit, který obsahuje dost zajímavou půlhodinovou část s Glumem). Více o tom píšu v mém komentáři zde. ✔

• 24.2.2014  11:29

I v dnešní době stále odvážný film (na způsob seriálu Person of Interest), vzhledem k odhalení v závěrečné půlhodině. ✔

• 2.2.2014  10:46

Kvalitní byla v tomto filmu dvouminutová scéna na uzavřené silnici. Už jen z tohoto důvodu by bylo vhodné se podívat na tenhle film. Na YouTube někdo nahrál tu scénu (doporučuji vidět se znalostí předchozího děje): http://www.youtube.com/watch?v=P5TeOJPK4ws (: ✔

• 20.1.2014  13:26
    Lovci zločinců (TV seriál) (2011)

V tomto seriálu je odkaz na knihu Falešní bohové. Dá se říci, že Petronella Vivar (postava z této knihy), je Root (z tohoto seriálu). Následuje citace ze seriálu: Finch: „Řekněte, kdybyste něco potřebovala.“; Root: „Jen knihu z vozíku. Vrchní polička, třetí zprava.“; Finch: „Falešní bohové, pseudoepigraf v dnešní době? Lehké čtení, slečno Grovesová?“; Následuje úryvek z knihy Falešní bohové: Byla vysoká, a přitom půvabná. Seděla za psacím stolem z javorového dřeva, který se v její rodině dědil z generace na generaci, a o němž její otec hrdě prohlašoval, že jej sám Císař daroval jeho prababičce po nástupní ceremonii na Uralu. Pozlaceným mnemoperem, jehož reaktivní hrot vycítil její vzrušení a nedočkavě sebou škubal, poklepala na datatablet. Organické krystaly pera zachytily myšlenky z čelních laloků jejího mozku, a na slabě zařícím displeji tabletu se objevovala náhodná slova. Křížové tažení... Hrdina... Zachránce... Ničitel. Usmála se, a smazala ta slova letmým pohybem dokonale pěstěného nehtu s okrajem vyleštěným až na fraktální úroveň, pak se pero rozlétlo po displeji. Mé srdce plesá radostí, a hruď se mi dme ctí, že jsem to právě já, Petronella Vivar, palatina majoria domu Carpinus, kdo zapisuje tato slova. Po mnoha dlouhých letech jsem putovala z Terry, a zažila jsem přitom četné těžkosti a strázně... Petronella se zamračila, a rychle vymazala slova, která napsala; rozzlobená sama na sebe, že bezděčně napodobila přesně tu nepřirozenou afektovanost, jež ji tak dráždila v dílech kronikářů, zasílaných z přední linie Velkého křížového tažení. _ _ _ Zajímavostí je, že herečka Amy Acker (hrající Root), se narodila 5.12, což je téměř stejný den, jako narození mého spolu-studenta Valentise ze střední. (: Vysoce kvalitní scéna ze seriálu (se zednářskou podlahou!): https://www.youtube.com/watch?v=18RYreNOIKk

• 10.1.2014  18:05

Mně se tento film líbil. Pravda, sice byl na konci přetažen nad standard očekávání, ale v Číně vznikají i mnohem víc nudnější filmy. ✔

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8