Okresní přebor - Fanynka (2010) (epizoda)

Z hospody na návsi je slyšet polku, v úplňku na hrázi v křoví se krčí, posedlý potřebou chytit si holku, funí do rákosí a temně vrčí. Jóhóhojójo!!

Ať to stojí, co to stojí (2000)

Nech to stojí, čo to stojí, musíme spraviť romantickú komédiu. A potom to presne takto dopadá. Nestojí to skoro za nič a jediná vtipná scéna z celého príbehu sa ani príbehu netýka (pozn: dvaja idioti hrajúci sa na Titanic). Ku koncu si uvedomíte, že to bolo celé neskutočne nútené v každom ohľade.

Ouija: Zrození zla (2016)

Taký ten pekný kúsok s koncom, pri ktorom moja hororová dušička zaplakala sklamaním. Ryšavá slečna svojej malej, roztomilej, posadnutej sestričke zašpricuje chriapu, pokazí mi pekne strávený čas a odprace sa do bielej izby, kde bude trpieť až do roku 2014, kde sa, ak si dobre pamätám, s ňou skontaktujú študenti, ktorí boli tak dementní, že nebrali na vedomie pravidlo, ktoré nás, pozorných divákov naučila doterajšia kinematografia. No, nikdy nevyvolávajte duchov v dome s veľmi temnou a pohnutou minulosťou. Alebo si to celé len pletiem s iným filmom?

To, co dýchám (2007)

Prichádza na mňa spomienka na Amores perros, ktorý bol formovaný presne takýmto štýlom. Len bol emočne silnejší a dejovo omnoho lepší. Ale škoda. Lebo to začínalo dobre. Až neskôr to začala byť kontextová blbosť plná filmového stereotypu.