AdamesWWE

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 12.5.2020  19:48
    Attila (2020)

[6/10] Zaujímavý dokument, ktorý nám ukazuje nie ľahkú cestu bojovníka z gabčíková menom Atiila Végh. Uznávam ho ako športovca za jeho úspechy, klobúk dolu. Čo sa týka filmu/dokumentu, priniesol zaujimavé, nové, nevydané veci ohľadom jeho kariéry a cesty k úspechu, no myslím si že to mohlo byť spracované a podané divákovi trošku lepším spôsobom. Mne osobne vadila trochu dlžka filmu a stredná časť deja, ktorá sa mi zdala natiahnutá. Ako hovorím, filmárčina to je iba priemerne podaná, ale rád som si to pozrel a dozvedel sa nejaké veci z tohto športu. Ďakujem a Attilovi držím palce v daľšej kariére.

• 13.2.2020  19:46
    Sviňa (2020)

[6.5/10] Jednoznačný (asi aj trochu očakávaný) úspech filmu Sviňa v kinách a jeho kvalitný trailer ma presvedčili o tom, že si tento slovenský filmový počin pozriem v kine. Nápad filmárov bol veľmi dobrý, námet podľa knihy a podľa skutočných udalostí ma zaujal. Aj ked samozrejme skutočné udalosti sú iba v tom prípade, ak to divák berie ako ukážku (ne)fungovania systému vo vláde atd, alebo to berie ako fiktívny príbeh, tak ako film vraví o sebe na začiatku. Ja som sa snažil brať film z neutrálneho hladiska. Musím ale skonštatovať, že v tomto prípade trailer predčil samotný film a bohužiaľ po dobrom trailery som čakal aj dobrý film, kedže potenciál bol, ale zostal som mierne sklamaný. Nevravím že je to zlý film, hodnotím dobrými tromi hviezdičkami a celkový dojem z filmu bol dobrý, ale dalo sa z toho spraviť oveľa viac a to ma sklamalo. Žiadny veľký moment prekvapenia sa nekonal, atmosféra filmu je tiež mestami až nulová a kvalita hereckého obsadenia zostáva z veľkej časti nevyužitá. Jozef Vajda vo svojej roli exceloval a spolu Dianou Mórovou boli tahúni filmu, ale vedlajšie postavy mohli dostať viac priestoru na budovanie charakteru a naneštastie ani ku kladným postavám si divák nestihne vybudovať veľký vzťah. Príbeh zaujímavý, ponúka dobré scény, pár vydarených dialógov, nadávok atd´, ale celková atmosféra a dramatická línia mohla byť o čosi viac vyhrotená. Ako celok predvítateľný film, ktorý ma neprekvapil, ale vôbec to nieje zlé. Síce tomu niečo chýbalo, no na naše pomery je to aj tak veľmi dobre spracovaný film, ale neviem sa zbaviť pocitu mierneho sklamania. Každopádne návštevu kina neľutujem.

• 26.1.2020  10:06

[8/10] Nepatrím medzi zástancov romantických filmov a stane sa veľmi zriedkavo že si nejaký pozriem, no k tomuto filmu môžem bez výhrad povedať že to bola jednoznačne dobrá voľba zhliadnuť si tento filmový počin. Z mojej strany to vnímam ako o veľmi dobrý film, ktorý bol výborne spracovaný. Svojím príbehom ma zaujal a ponúkol veľa príjemných, zaujímavých scén, ktorým nechýbali emócie. Dramatická aj romantická stránka filmu zvládnuté na úrovni, dobre ich doplna hudba, a samozrejme skvelé hlavné herecké duo to celé tahá. Z mojej strany spokojnosť nadmieru.

• 25.1.2020  10:49
    Jigsaw (2017)

[6.5/10] K tomuto pokračovaniu som mal spočiatku vcelku nie moc veľké nadšenie, sériu som považoval filmom SAW 3D v roku 2010 za ukončenú slušným spôsobom. Prešlo pár rokov a vznikol další film, ktorý som si musel pozrieť už len zo zvedavosti. Moje pocity ale nie sú zlé, už po toľkých filmoch človek čaká že to bude nudné a nezaujímavé, príbeh sa žmýka dokola a stále sa hrajú hry na tej istej báze, akurát že s inými hráčmi a "hračkami". A to je veľký problém, pasce tohto filmu a brutalita, na ktorú sme boli zvyknutí. Oproti ostatným dielom sa jedná o výrazne menej krvavý a brutálny horor, kde by ju človek uvítal vo väčšom množstve. Aj ked nápady na vraždy neboli zlé, ale toto tvorcov brzdilo. No zase na oplátku môžem povedať že film má svižné tempo, zaujímavé postavy a príbeh filmu je dobre rozprávaný a obsahuje pár pekných nečakaných dejových zvratov. Čiže záver je asi taký, že to tvorcovia nepokazili ale možno ešte dali sérií novú šancu, keby bolo vo filme viac brutality a hororovej atmosféry, mohlo to byť ešte lepšie. Každopádne film ma bavil aj cez nedostatky ktoré má a som zvedavý, čo ponúkne dalšia časť.

• 25.1.2020  10:36

[9/10] Pri pozeraní prvých dvoch filmoch Bad Boys na VHS kazetách, veľa rokov dozadu ked´ som bol ešte malý chlapec som si nikdy nepomyslel že raz príde k tomu, že uvidím pokračovanie mojich dvoch oblubených klasík v kine. Pre mňa sa stali tieto filmy tak trošku kultové a spomedzi akčných filmov ich radím medzi tie ktoré si môžem pustiť hocikedy. No a dnes v roku 2020 sme sa dočkali, tretí Bad Boys konečne vznikli a moje očakávania boli prekonané. Trailery veľa toho neukázali a mal som trochu pochybnosti, očakával som dobrý film ale vravím, bolo oveľa lepšie ako som čakal. Príbehovo sa jedná asi o najlepší film série, nakoľko to nieje priamočiara nahánačka za záporákom ako v prípade dvojky, ktorú sprevádzalo veľké množstvo akcie natočenej vo veľkolepom Bayovom štýle. V tejto časti si tvorcovia dali naozaj záležať na budovaní príbehu, vo filme je všetkého tak akurát, akcie nieje toľko ako v dvojke ale vôbec to nevadí, vynahrádza to rozvíjanie príbehu, sledovanie postáv a výborný humor, ktorý predvádza hlavná dvojica. Ano, Lawrence a Smith a ich postavy sú presne také aké sme čakali, ako ich máme radi, strielajú si hlášky jedna radosť a pritom to vôbec neškodí príbehu a vážnosti akcie, čo je v dnešnej dobe v prípade takýchto filmov dosť nezvyčajné. Nechýbajú ani scény, ktoré dodávajú filmu vážnosť a aj mierne emócie, čo hodnotím tiež ako veľké plus. K tomu vydarená akcia, síce jednoduchá, ale účinná a aj dosť krvavá. Ako som spomínal, hlavná dvojka je skvelá, vedľajšie postavy boli zvolené na moje počudovanie dosť dobre, čo sa týka mladého tímu. Sú tu síce iba do počtu, ale sú jednoducho dobrí a nejedná sa o žiadny trapas. Hlavnému záporákovi nemám čo vytnúť, rešpekt si vybudoval vo filme po pár scénach a plus k tomu všetkému poteší aj návrat starých známych postáv. Ešte viac poteší aj návrat dnes už pre mna legendárnych hudobných nôt. Režisérska neznáma dvojica sa postavila k filmu zodpovedne, zobrali si príklad z prvých dielov a vedeli čo chcú do tejto série priniesť, vedeli čo fanúšici ocenia a podarilo sa im to natočiť na vysokej úrovni. Ja ako fanúšik tejto série nemám tomuto filmu vôbec čo vytknúť. Film sa drží pri zemi, poukazuje na predchádzajúce diely a servíruje dvojhodinovú jazdu ktorú doplnajú akčné scény, dobrý humor a skvelí herci. Všetko je to zabalené do dobre spracovaného príbehu doplnaného čiastočnými emóciami. Poctivý akčný film z 90.rokov, natočený v roku 2020, ktorý nerobí hanbu svojím predchodcom / svojmu žánru.

• 24.1.2020  15:18
    Mučedníci (2008)

[7/10] Z môjho pohľadu sa jedná o vydarený horor, ktorý mi bol doporučený tak som sa rozhodol ho pozrieť. Musím povedať že príbeh filmu je dosť zaujimavý od samého začiatku až po koniec, aj ked´ logika v závere asi trochu chýbala, resp.lepšie povedané ja osobne som tento záver príliš nepochopil. Brutalita a krvavé scény boli na výbornej úrovni, dobre zvládnuté, zručne natočené a krvi naozaj nechýbalo. Som spokojný s týmto filmom po hororovej stránke aj po príbehovej, ale logika záveru mi jednoducho nevychádza. Ale aj tak dávam slušné 4*.

• 21.1.2020  16:09
    The Farm (2018)

[4/10] Tento horor ma celkom zaujal svojím námetom a po pozretí traileru som usúdil že by mohlo ísť o slušné béčko. Moje pocity po vzhliadnutí filmu bohužiaľ také niesú a som sklamaný, aj ked´ prepadákom by som tento film určite nenazval. Ako som hovoril, námet filmu ma zaujal a príbeh sa rozvíjal celkom dobre. Uvodné zoznamovanie sa s hlavnými aktérmii bolo dobré a ich postavy ma bavili. Škoda, že nedostali viac priestoru a po zvyšok filmu neboli dobre využitý. Po únose už začína dej na farme, ktorý ale nieje taký ako som si predstavoval. Síce je tu ukazáné ako farma funguje, ale až tak veľa toho neukázali, určite mohli tento potenciál viac využiť a ani nejakú extra brutálne scény tu neboli, ako tomu nasvedčoval trailer. No a táto časť až po záver mi prišla aj dosť zdlhavá a miestami až nudná. Takže za mňa 2*, nebolo to hrozné ale po dobrom rozbehu sa to mierne pokazilo a neviem sa zbaviť pocitu, že z toho mohli vytažiť niečo viac. Potenciál tam bol, ale tvorcovia sa vybrali iným smerom. Dobrým plusom je aj výber hudby a masky záporákov.

• 6.11.2019  15:17

[7/10] Po nie celkom vydarenom dielu Genisys z roku 2015 som sa v podstate ani netešil na dalšiu časť a ani som nevenoval veľkú pozornosť vzniku tohto filmu. Po prvom vzhliadnutí traileru som mal dobrý dojem a postupom času ma to pravdu povediac aj celkom zaujalo, vyzeralo to sľubne a rozhodol som sa pre takú nezaujatú návštevu kina. Prvé časti Terminátora su klasiky a kult vo svojom žánri, Salviaton z 2009 obyčajný priemer a vyššie spomínaný Genisys natom nebol o moc lepšie. Takže nádeje som veľké do filmu nevkladal a môzem škontatovať po vzhliadnutí filmu, že to bolo celkom slušné. Podľa mňa sa tento film vydaril, herecké obsadenie Arnold a Linda Hamilton boli veľmi dobrí, ostatní tiež v pohode, aj ked hlavnému záporákovi niečo chýbalo, ale film si vystačil aj s ním. Príbehovo to bolo tiež dobré, film má svižné tempo a časová línia dvoch hodín je rozdelená rovmonerme čo sa týka akcie, rozprávania príbehu, dialogov atd. Triky boli na úrovni, aj hudba bola v poriadku. Osobne ma tento film bavil, aj ked´ to vyzerá že to moc nezarobí, myslím si že hambu svojej značke nerobí. Chcelo by to možno trošku lepšieho režiséra a dopadlo by to o niečo lepšie, ale aj tak z mojej strany spokojnosť a ak je to posledný film terminátora, stále lepšie ukončenie ako Genisys.

• 23.10.2019  19:44
    Orphan (2009)

[7.5/10] Celkom zaujímavý filmový príbeh ma motivoval k tomu, aby som si pozrel tento film a môžem konštatovať, že som urobil dobre že som si ho pustil, pretože vo svojom žánri patrí medzi tie lepšie spracované filmy. Dejovo sa jedná o dobrý námet, ktorý ma síce pomalší rozbeh a dá sa povedať že tempo filmu nieje príliš rýchlé, skôr také stredné, ale to je len dobre. Je tu veľa scén, ktoré rozvíjajú príbeh a postavy, takže je to zaujímavé sledovať ako sa to všetko vyvíja. Postavy boli zahrané naozaj dobre, výber hercov sa vydaril a hodili sa mi tam. K tomu napätá atmosféra, pár dobrých krvavých scén, z mojej strany spokojnosť po všetkých stránkach. Malo to aj svoju hororovú stránku(nie veľkú ale nevadí), dramatickú(dobrý rozvoj a rozuzlenie príbehu) a trhillerovú stránku(napätia / atmosféra). Dosť dobrý film, ktorý ma naozaj bavil.

• 23.10.2019  19:36
    Joker (2019)

[8/10] Som rád že záporácky klaun zo sveta komiksu dostal svoj vlastný film a vôbec si ho neporovnávam s inými filmami o jokerovi. Každý herec pojal túto rolu po svojom a to je dobré. No a herec Joanquin Phoenix ho pojal vo veľmi dobrom štýle, skvelým hereckým výkonom a výborným ponatím svojej postavy si ma získal. Všetko to zapadalo to zaujímavého deja a prostredia, takže sa bolo načo pozerať počas celej doby filmu. Nudné scény tu niesú, môžem povedať že film ma zaujal od začiatku až do konca a to som rád. Po vzhliadnutí trailerov ma tento film až tak príliš nenadchol, moje očakávania neboli príliš veľké, o to viac som prekvapený ako kvalitný film filmový štáb vytvoril. Či už hereckým obsadením, dejom, atmosférou,hudbou, môžem povedať že je to naozaj vydarený film ktorý si určite pozriem niekedy znova.

• 1.10.2019  21:01

[7/10] Film Girl Next Door som si vybral na základe jeho skutočného príbehu o ktorom sa dočítal v článku na internete. Určite som zvolil dobre že som si tento film pozriel, bol to vcelku zaujímavý zážitok. Páčilo sa mi celkové podane filmu a rozprávanie príbehu. Miestami dosť deprimujúci až nepríjemný film, kde scény ktoré zachádzali k brutalite ma donútili sa zamyslieť nad tým, ako niečo takéto môžu spáchať ľudia a bohužiaľ aj malé deti ktoré boli manipulované. Dobre spracované bolo aj prostredie a vizuálna stránka filmu, ktorá odpovedala tomu, že sa dej odohral v roku 1965, ak sa nemýlim. Herecké obsadenie bolo dobre zvolené, dá sa do postáv vžiť (hlavne do tých ktoré boli týrané). Ale aj ostatné deti zahrali celkom dobre, no a aj postava matky, ktorá bola hlavný tyran, bola správne zobrazená. Správne v takom slova zmysle, že človek by bol najradšej keby jej daj nikto dobre na hubu. Zaujímavý filmový zážitok s dobrou atmosférou, celkovo dobrým spracovaním, tak by som zhodnotil podanie tohto skutočného príbehu. Bohužiaľ veľmi smutný film, ked´ si človek pomyslí že tieto udalosti sa reálne odohrali.

• 20.9.2019  12:14

[7/10] Tak a máme tu pravdepodobne posledný film kultovej série, ktorá svoju cestu začala v roku 1982. Odvtedy prešlo veľa rokov a tak ako sa vyvíja svet, filmový svet, tak sa postupne vyvíjala aj postava Johna Ramba. Dlhšiu dobu sa rozprávalo o tom, že pôjde o ukončenie série. Ak je to naozaj posledný film s Rambom, tak je to dobré ukončenie, ale v určitom zmysle tomu niečo chýbalo. Film sám o sebe je dobre natočený, režisér zvládol všetky scény natočiť tak ako sa patrí, Brian Tyler to dobre doplna perfektnou hudbou. Čo sa týka príbehu, je to klasický akčný príbeh o únose a pátraní, často používaná šablóna, nebolo to nič čo by prekvapilo a povedal by som "wow", ale svoj účel to splní. Myslím si, že tu bolo až prehnane moc dialogov, niekedy sa to zbytočne natahovalo. Začiatok filmu kde bola úvodná mini akcia, to bolo v pohode, potom sa príjemne rozbiehal príbeh, ukazoval nám život hlavnej postavy a jeho príbuzných. K tomu dobre zvolené prostredie, smerovalo to dobrým smerom. Ale v strede sa to trochu spomalilo toto tempo, chýbal tomu nejaký fresh moment, ktorý by ma vyslovene milo prekvapil či už v akcií alebo mimo akcie. Ked sa Rambo chystal do Mexika do akcie, tak vo mne ožila nádej, že teraz sa to rozbehne príde ten boom, ale ako sa to rozbehlo to aj skončilo. Opäť prišli dialogy, nejaké tie dojímavé scény a išlo sa do záverečnej akcie. Tá bola pomerne krátka čo je škoda, ale bola dosť brutálna. Bolo to možno až trošku prepísknuté, extrémna brutalita dobre sfilmovaná, ale radšej sa mohlo ubrať na brutalite a pridať na dlžke a kvalite akčných scén. Lebo tej akcie nieje vo filme až tak veľa ako sme v tejto sérií zvyknutí. Celkovo sa nejedná o taký charakteristický Rambo film, na jednej staáne chápem že Stallone chcel dopriať svojej postave dôstojnú rozlúčku a ísť trošku do hlbky postavy a deja a tak sem nahádzal plno rozhovorov. Miestami to bolo fajn, miestami to bolo zbytočné. Ešte čo sa hercov týka, Stallone nesklamal je výborný dobre sa nanho pozeralo, jeho filmoví príbužní boli dobre zvolení a záporací nesklamali, ale veľký rešpekt nemali. Ja osobne som čakal trochu iný film takže som trochu sklamaný, ale ked´ si to vezmem z druhej stránky je to aj v niečom dobré tento "odklon" od série, že sa to pobralo iným smerom. Samozrejme by mi vyhovovalo keby to je v štýle štvorky že je tam plno akcie zabíjana atd, ale má to byť koniec tak je to iným smerom ponímané. Má to svoje chybičky, potešili by tie dlhšie vlasy alebo army oblečenie do akcie, ale môžme byť radi že to vôbec vzniklo. Veľa ľudí bude sklamaných ale treba v tom nájsť aj niečo pozitívne. Mám z tohto filmu zmiešané pocity, malo to väčší potenciál.

• 17.9.2019  17:39

[8/10] Výborná vydarená klasika z 90 rokov - tak by som v skratke zhrnul film Nožnicovoruký Edward. Nieje to typ filmu, ktorý by som si denno denne púštal a patril by medzi moje oblúbené, ale ked´ nato príde tak si ho viem vychutnať. Je to originálny film s výborným príbehom, skvelými hercami a výborným spracovaním svojho príbehu. V určitom slova zmysle tak trochu kultový film tohto žánru, ktorí má určite zaslúžené miesto medzi top filmami vo svete kinematografie.

• 17.9.2019  17:36

[5/10] Tak a máme tu další akčný film, kde sa spojili dvaja dobrí herci Van Damme a Lundgren. Sklamanie prišlo až ked´ som ztistil pri sledovaní, že Lundgren tu má v podstate iba vedlajšiu, nie moc podstatnú úlohu. Celý film na mňa pôsobil veľmi priemerným, miestami až podpriemerným dojmom. Túto situáciu nezachránili ani samotní spomínaní herci, nemajú sa tu v čom príliš ukázať. V akcií ma herci bavili, bolo to natočené síce jednoducho a pôsobili to lacným dojmom, ale niektoré momenty potešili. Čo sa týka príbehu, tam to už bolo o dosť slabšie, príliš ma film nezaujal a scény mimo akcie neboli bohviečo. K tomu aj výber lokacií nepôsobil vydareným dojmom a ani vedlajšie postavy. Miestami to bolo aj nudné a tešil som sa ked príde na rad konečne nejaká akcia, ale to bolo asi tak všetko. Týto herci majú na konte oveľa lepšie kúsky a tento film sa medzi ich filmografiou stratí do šedého priemeru. Nevadí, aj tak sa to dalo pozrieť, ale druhý krát si už tento film nezapnem.

• 17.9.2019  17:31

[6/10] Po veľmi vydarenej jednotke a veľmi nevydarenej, slabo priemernej druhej časti tejto série sme sa dočkali tretieho dielu v hlavnej úlohe so Sylvestrom Stallonom. Po druhom dieli som nemal od tohto počinu veľké očakávania, na môj obdiv dopadol tento film celkom obstojne a jeho sledovanie ma aj bavilo, ubehlo to a nebola to vyslovene nuda. Samozrejme, film je natočený tak ako som čakal, béčkovým štýlom, slabší rozpočet je cítiť na všetkom, ale aj tak je to obstojná akčná jazda, ktorú zachranuje najmä Stallone. Pretože, ostatní herci ma moc neoslovili, hlavne to že skoro všetky vedlajšie úlohy boli šikmookí ľudia, to mi tak trochu aj vadilo. No samozrejme potešil Dave Bautista, ktorý tu je síce málo, ale jeho akčné scény potešia fanúšika akčného žánru. Herec 50 Cent moc toho nepredviedol, ale nemal ani priestor takže je to v poriatku. Samotný Stallone odohral klasickú rolu Raya Braslina a čo sa týka hlavného záporáka, tuctový herec a jeho postava bola iba do počtu. Čo sa akcie týka, nebola zlá, našlo sa tu pár fakt dobrých momentov ktoré boli drsné a krvavé, čiže táto časť filmu ma bavila. Príbehovo to tiež nebolo zlé, aj spracovanie ušlo. Čiže celkovo môžem povedať, že to dopadlo nad moje očákávania(ktoré boli malé), dostali sme klasický béčkový akčný film, ktorý svoje parametre splnil a pobavil ma. Nieje to žiadna výhra, je kopec lepších ačkných filmov, ale ako odreagovanie to bolo fajn a po nepodarenej dvojke som rád, že Stallone zakončil sériu týmto lepším počinom.

• 13.9.2019  12:13

[5/10] Silno priemerné béčkové pokračovanie výbornéh prvé filmu z roku 2013. Plán úteku 2 už podľa traileru vyzeral na to, že nemá veľké ambície prekvapiť a to sa mi po vzhliadnutí tohto filmu aj potvrdilo. Ale celkom nechápem tomu, prečo sa Stallone vybral touto cestou a spravil práve takýto slabší typ pokračovanie, čo bolo asi aj jeho úmyslom. No možno len Sly potreboval vyplniť svoj voľný čas. Film som si pozrel bez vačších problémov, ale bolo to celé predvídateľné, ničím neprekvapivé a ani akcia za moc nestála. Herecké duo Stallone a Bautista bolo fajn, ale nemali potenciál nič viac ukázať kedže aj príbeh bol odfláknutý. Ako film na jedno pozretie sa to dalo, ale je to určite sklamanie po tak výbornom prvom diely.

• 13.9.2019  12:10

[7/10] Opäť dalšia spolupráca režiséra Jaume Collet-Serra a výborného hercia Liama Neesona. Čakal som od tohto filmu istú dávku kvality, nakoľko táto kombinácia vyššie spomínaných mien, akčný žáner a ich spoločné filmy by mali byť zárukou dobrého akčného filmu, a tak sa aj stalo. Samozrejme sa nejedná o nič prevratné vo svojom žánri a prakticky je to klasický akčný film, v ktorej to hlavne tahá výborné herecké obsadenie Neeson, Farmiga a Wilson. Myslím si že bez nich by bol tento film značne slabší. Ale ako hovorím, herci výborný a príbeh ma tiež zaujal, bolo sa načo pozerať, aj ked´ by som prijal ešte trochu väčšiu krimi thriller atmosféru, ale stále to bolo dosť dobré, od začiatku až do konca. Tento film ma v ničom nesklamal, ale ani v ničom neprekvapil, no stále ho radím medzi tie lepšie akčné filmy. Ale musím uznať, že režisér Serra a Neeson majú na svojom konte aj lepšie spolupráce, ale dakujem aj za tento film.

• 13.9.2019  12:04

[4/10] FIlm Mrazivá pomta ma zaujal už od traileru, plánoval som si ho ísť pozrieť do kina (hlavne kvôli Neesonovi), ale nakoniec som si ho pozrel až doma. Ale to že som nebol v kine nelutujem, musím uznať že som dosť sklamaný z tohto filmu. V traileru to vyzeralo na fresh film s dávkou humoru a akcie, ale v mojich očiach ostal tento film nepochopený. Tie prvky humoru a podanie príbehu ma nezaujalo, väčšinu ma to vyslovene až nebavilo. Pár scén bolo dobrých, ale inak nič moc. Ani herci až na Liama Neesona neboli bohviečo. Celkovo to hodnotím ako podpriemerný film, ktorý ma skôr nebavil ako bavil. Niekomu sa to môže páčiť takéto "iné" akčné spracovanie filmu, ale mna bohužiaľ nie.

• 13.9.2019  12:01

[5/10] Séria Muži v čiernom nikdy nepatrila medzi moje vyhľadávane alebo oblúbené série, ale táto značka si už pár rokov prežila a ukázala nám tri obstojné filmy, ktoré sa vo filmovom svete nestratili a našli si svojich verných fanúšikov. Táto nová časť je celkom pozerateľná, bavili ma herci, je tu dosť dobré herecké obsadenie tak sčasti aj kvôli tomu som si pozrel tento film. Aj efekty boli na úrovni, príbeh jednoduchý ale bavil ma. MIB 4 hodnotím ako dobrý film ktorý pobavil a ten čas ubehol celkom rýchlo, bol to celkom svižný film.

• 10.9.2019  19:31

[4/10] Jedno z veľkých vlanajších filmových sklamaní. Neregistroval som výrobu tohto filmu, náhodou som uvidel trailer v kine a dosť ma oslovil tento film. Dobrý nápad, vyzeralo to na svižný horor ktorý by mohol splnať všetky predpoklady kvalitného hororu. Bohužiaľ opak je pravdou, a dočkali sme sa podpriemerného výtvoru, ktorý sa aj tak dostal do kín. Scenár a príbeh vyzeral naozaj dobre a mohol byť predpokladom na veľa výborných scén, no ale štáb si zvolil inú cestu a vytvoril z celého tohto filmu obyčajnú jednohúbku, ktorá sa dá pozrieť bez problémov, ale kvalitatívne film radím medzi slabšie horory. Jedoznčné sklamanie.

• 10.9.2019  19:27

[6/10] Oproti prvému dielu TO z roku 2017 jednoznačne v mojich očiach slabší film, ktorý ma vo veľkej časti zklamal. Popravde ani trailer ma príliš nenavnadil na toto pokračovanie vcelku dosť dobrého hororu, ktoré prinieslo pred dvomi rokmi do hororového žánru niečo nové, neokukané a vcelku originálne, vdaka čomu môžme dakovať hlavne Stephenovi Kingovi a ľudom, ktorí sa rozhodli knižku sfilmovať. Silný úspech prvého dielu predpokladal silný úspech druhého dielu, čo sa mu tržbách aj celkom darí, ale kvalitatívne sa jedná o slabší diel, či sa snažím nato pozerať objektívne alebo subjektívne. Po každej stránke sa jedná o kvalitne natočený horor, kde hudba, prostredie, kostýmy, kamera a veci podobné sú na vysokej úrovni, ale scenárovo sa tento film tak trochu vlečie a nevedel som sa donho príliš vžiť. Dej nieje zlý, ale je zbytočne dlhý a useknúť pár minút by filmu neuškodilo. Aj tie strašidelné scény ma príliš nezaujali, je to dobre spracované ako som už spomínal, ale jednoducho to nieje ono, nemá to tie správne grády. Určite by to chceli väčšiu brutalitu aby sa to viac podobalo na horor a nie miestami v mojich očiach ako na komédiu. Hlavný herec samozrejme výborný, ostatní vcelku dobrí, výber hercov bol v pohode ale ich postavy ma tiež nijak extra neoslovili. Zhrnul by som to tak, že TO je originálny "horor", ktorý spolu s jednotkou ukázal inú stránku hororového žánru, ale kvalitatívne sa mi zdal od jednotky o dosť slabší, menej zaujímavý a celkovo aj tak trochu umelo vytvorený.

• 4.8.2019  13:07

[8/10] Čím začať? Séria Rýchlo a zbesilo sa počas rokov formovala a hľadala tú správnu cestu ako si udržať fanúšikov, ako zarobiť, ako stále nalákať ľudí do kina a tak dalej. A v podstate vidíme už 9 film z tejto série, aj ked ako oficiálnu 9 časti to nerátame nakoľko je to spin-off o dvoch postavách, na ktorých je tento film postavený - Hobbs a Shaw. Film hodnotím 5 hviezdičkami, musím povedať že ma film dosť bavil, herci Rock a Statham svoje postavy ukazujú v plnej paráde, ich humor a doberanie je prítomný vo filme takmer neustále. Niekomu sa to páči ale pre niekoho to môže byť prestrelené, miestami to pôsobí trochu nasilu natlačené do dialógov a existuje malá hranica medzi prijatím tohto humoru a odsúdenia ho. Ale to v podstate platí aj o celom filme, ked to človek berie s nadhľadom ako ja, tak sa dá tento film vcelku užiť. Ten čas ubehne rýchlo a je sa stále načo pozerať, dej je jednoduchý a predvídateľný čo sa dá aj očakávať, ale účel splní a veľkým plusom je výber lokácií pre film. A vačšina scén je za denného svetla čo je veľké plus, výber lokácií je dobrý, akcia je dobre spracovaná.. Myslím si že film dopadol tak ako som očakával. Ideálny letný film na pozretie v kine, ktorý zabaví. Ale keby tam niet hercov ktorí tam boli, bol by to riadny prepadák. Ale film hodnotím dosť dobre, nieje to ani nič svetaborné čo by ma niečím extra uchvátilo, ale je to dobrá zábava, film na odreagovanie. No som zvedavý, dokedy budú diváci tento koncept žrať. Ja osobne som posledné diely rýchlo a zbesilo 6,7,8 videl iba raz v kine kde som si to užil, ale tým to skončilo. Tieto posledné filmy niesú filmy na viac pozretí, teda aspoň pre mna nie. Ani tento film zrejme výnimka nebude, no neviem si ani predstaviť dalšie dva chystané filmy rýchlo a zbesilo 9,10. Necháme sa prekvapiť.

• 28.4.2019  21:11

[8/10] Star is born. Veľmi pekný film. Ja osobne niesom jeden z fanúšikov, ktorý by vyhladávali podobné typy filmov, ale zase nemám ani problém so žiadnym žánrom a nakoľko tento film zožal veľký úspech tak som sa rozhodol že si ho pustím a veru urobil som veľmi dobre. Upútal ma svojím príbehom od začiatku, svojím perfektným prevedením, ktoré dobre doplnajú hlavné postavy v podaní Lady Gaga a Bradleyho Coopera. K tomu naozaj vydarená muzika ktorá výborne vystihuje dej, dobrý príbeh, jeho skvelé spracovanie a vcelku dojímavý záver. Myslím, že tento film sa vydaril a som rád že som sa k nemu dostal, bol to príjemý film a určite si ho pozriem opäť.

• 28.4.2019  21:07
    Lesní duch (2013)

[6/10] Dobrý námet ktorý mal potenciál, ale nebol využitý. Musím povedať však nebol to nudný film, bolo sa načo pozerať a dokonca je tu pár dosť dobre natočených hororových scén, ale všetko to pôsobí tak nejak umelo. Ani postavy tomu nedodávajú veľkú dôveryhodnosť a tých X litrov krvi už vôbec nie. Škoda, malo to solídny rozbeh ale pobralo sa to tým horším smerom. Další priemerný horor ktorý u mna zapadne prachom.

• 28.4.2019  21:05
    Mrakodrap (2018)

[7/10] Na moje príjemné prekvapenie, vcelku dobrý thriller ktorý ma bavil od začiatku až do konca. Samozrejme je to klišé a blockbuster, takisto predvídateľný dej, ale teraz mi to nevadilo a povzniesol som sa nad všetky klišé ktoré tu človek nájde a snažil som sa zabaviť a to sa aj podarilo. The Rock podal veľmi dobrý výkon, bavil ma, ostatní sú tiež v pohode. Je tu aj pár dobrých scén, či už na mrakodrap cez den, alebo už počas požiaru, bolo sa načo pozerať, aj nejaké akčné scény boli celkom schopné. Mrakodrap je pre mna jeden z tých lepšie natočených thrillerov, čakal som že to bude vačší prepadák alebo nuda, ale film mal svižné tempo, stále sa niečo dialo, bolo sa načo pozerať, takže nakoniec som rád že som sa k tomuto filmu dostal.

• 11.2.2019  12:02
    Creed II (2018)

|8/10] Výborná športová dráma, ktorá nerobí hambu svojim predchodzom a svoj účel splna dokonale. Ten kto nemá rád Rockyho a športové drámy, nech nesleduje a zbytočne nekritizuje. A ten kto je príliš zaujatý voči série Rocky, nech je aj objektívny. Priznám sa ja patrím do druhej skupiny a určite tento film svojim sposobom neprináša do filmového športová sveta niečo svetoborné a prevratné, ale kvality filmu nemožno upriet zo žiadnej stránky. Či už hereckej, technickej, príbehovej alebo športovej. Vidieť Stallone vo svojej najlepšej role je nádhera a treba byť vdačný zato. Musím povedať že film určite dosiahol svoje kvality, je kvalitným pokračovaním a nebránim sa pokračovaniu série.

• 11.2.2019  11:59
    Trhlina (2019)

[7/10] Na naše Slovenské pomery vcelku slušný film. Samozrejme knižný potenciál nebol úplne využitý, to by bolo treba pár minút navyše a ktovie, ako by sa scenáristi popasovali s tou úlohou, nakoľko knižný záver bol výraznejšie obsiahlejší, mierne komplikovanejší a tak trochu miestami asi aj zlhavý. Každopádne nejdem rovnať knihu a film. Film bol dobrý, výborné herecké obsadenie v hlavnej roli s Maštalírom, ktorý patrí medzi TOP SK hercov bezpochyby, uveriteľnosť jeho postavy bol na veľkej úrovni. Ostatní herci zvládajú svoju rolu dobre a určite nesklamali. Príbehovo to bolo tiež zaujímavé, dobre spracované, nechýbalo napätie, dialógy boli na slabšej úrovni(lebo to bolo z rozprávania z knihy), ale veľkú kritiku nemôžem zožať. Určite by sa to dalo natočiť ešte lepšie, ale netreba byť nenásitný ako vačšina slovákov(česť vynimkám) a treba si vážiť, že vzniká nejaká tá domáca tvorba z domáceho prostredia. Osekať pár chýb, rozšíriť záver, zredukovať začiatok a bolo by to lepšie. No napriek tomu som sa bavil a môžem povedať že z mojej strany vládne spokojnosť či už filmová, alebo knihová.

• 23.1.2016  09:34

[8.5/10] Revevant hodonotím plným počtom *, dosť prekvapivo prepracovaný film, ktorý ma veľmi zaujal. Jedine čo by som vytkol je pasáž v 3/4 filmu, Dicapriove putovanie, ktoré je filmársky aj herecky bezchybne odvedené, ale mierne to brzdí dej, nič čo by stálo za reč sa tam neudeje, ale zase na udržanie diváka v pozore peknými scénami v prírode, nato to postačilo. Výprava, atmosféra skvelá, len niečo živšie v tej spomínanej časti filmu. No to je jediné negatívum, inak je to výborný film. Popiči začiatok, šípy cez krk, staré flinty v akcií a potom už začína príbeh, ktorý je postavený dobre a človek je zvedavý ako to celé skončí. Chválim celý štáb zato aké prostredie zvolilI, Dicapriov výkon, Hardyho takisto a zvyšok hercov tiež. Masky, kostými, hudba, práca s kamerou, zábery, bitky, krv, brutalita, na 1. Revevant 5*, jediné negatívum je hore vypísané, inak veľmi dobré.

• 23.1.2016  09:30

[8/10] Skvelý vojenský film. LONE SURVIROR je s prehľadom natočený, krvou, akciou dobrými hercami pokrytý akčný film. Od začiatku film začína skvelými tvrdými scénami z voj. výcviku a hned´ sa prechádza do toho hlavného a po celý čas si film udrží slušné tempo kde sa nedá proste nudiť. Dej naozaj kvalitný, pestrý, podľa skutočnosti. Furt sa niečo deje, výborné prestrelky kde je veľa mrtvych, veľa krvi, všetko tak jak má byť. Herci sú dobre vybratí, hlavná štvorica sa mi páčila a zvyšok tiež v pohode. Hodnotím tento film vysoko a veľmi kvalitne, určite si ho ešte viac krát pozrem.

• 23.1.2016  09:27

[6/10] Katasfrociké filmy mžem tak som si pozrel aj tento do zbierky. V oku búrky neukazuje v danom žánri nič nové alebo prekvapivé, režisér točí klasickým spôsobom na námet záchrany člena rodiny pričom je tu banda ľudí ktorí sa živia lovom tornád. Ale tak v podstate to účel pre film splna, rozbieha sa to pomaly a navyše hlavne prvú pol hodinu mi vadili tie zábery ktoré točili akože ludia. Čo sa týka emócií tak to je úplne umelé, moc sa tu nedá postavám fandiť nech prežijú, herci sú pomerne neznámi pre mna, ale celkom ma pobavili dvaja opitý chlapi ktorí sa dostali do tornáda a pomocou alkoholu prežili :D Samotné scéna s tornádom, to musím pochváliť, prekvapivo dobré, efekty kvalitné, ničenie budov, áut a lietadiel vo vzduchu. Tu sa dalo na čo pozerať, bolo to fajn a ku koncu to nabero aj tempo. V oku búrky hodnotím ako taký priemerne dobrý katastrofický film, ktorému chýbajú lepší herci. Ale inak sa to dalo, chýba tu nejaká väčšia motivácia, pútavejšie cestovanie a najviac asi tá uveriteľnosť postavám filmu. Tí tínedžeri s kamerou niesú moc in. No budiš, tie 3* sú na mieste a nelutujem tú hodinu a pol ktorú som dal tomuto filmu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18