AdamesWWE

AdamesWWE

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 23.1.2016  09:34

[8.5/10] Revevant hodonotím plným počtom *, dosť prekvapivo prepracovaný film, ktorý ma veľmi zaujal. Jedine čo by som vytkol je pasáž v 3/4 filmu, Dicapriove putovanie, ktoré je filmársky aj herecky bezchybne odvedené, ale mierne to brzdí dej, nič čo by stálo za reč sa tam neudeje, ale zase na udržanie diváka v pozore peknými scénami v prírode, nato to postačilo. Výprava, atmosféra skvelá, len niečo živšie v tej spomínanej časti filmu. No to je jediné negatívum, inak je to výborný film. Popiči začiatok, šípy cez krk, staré flinty v akcií a potom už začína príbeh, ktorý je postavený dobre a človek je zvedavý ako to celé skončí. Chválim celý štáb zato aké prostredie zvolilI, Dicapriov výkon, Hardyho takisto a zvyšok hercov tiež. Masky, kostými, hudba, práca s kamerou, zábery, bitky, krv, brutalita, na 1. Revevant 5*, jediné negatívum je hore vypísané, inak veľmi dobré.

• 23.1.2016  09:30

[8/10] Skvelý vojenský film. LONE SURVIROR je s prehľadom natočený, krvou, akciou dobrými hercami pokrytý akčný film. Od začiatku film začína skvelými tvrdými scénami z voj. výcviku a hned´ sa prechádza do toho hlavného a po celý čas si film udrží slušné tempo kde sa nedá proste nudiť. Dej naozaj kvalitný, pestrý, podľa skutočnosti. Furt sa niečo deje, výborné prestrelky kde je veľa mrtvych, veľa krvi, všetko tak jak má byť. Herci sú dobre vybratí, hlavná štvorica sa mi páčila a zvyšok tiež v pohode. Hodnotím tento film vysoko a veľmi kvalitne, určite si ho ešte viac krát pozrem.

• 23.1.2016  09:27

[6/10] Katasfrociké filmy mžem tak som si pozrel aj tento do zbierky. V oku búrky neukazuje v danom žánri nič nové alebo prekvapivé, režisér točí klasickým spôsobom na námet záchrany člena rodiny pričom je tu banda ľudí ktorí sa živia lovom tornád. Ale tak v podstate to účel pre film splna, rozbieha sa to pomaly a navyše hlavne prvú pol hodinu mi vadili tie zábery ktoré točili akože ludia. Čo sa týka emócií tak to je úplne umelé, moc sa tu nedá postavám fandiť nech prežijú, herci sú pomerne neznámi pre mna, ale celkom ma pobavili dvaja opitý chlapi ktorí sa dostali do tornáda a pomocou alkoholu prežili :D Samotné scéna s tornádom, to musím pochváliť, prekvapivo dobré, efekty kvalitné, ničenie budov, áut a lietadiel vo vzduchu. Tu sa dalo na čo pozerať, bolo to fajn a ku koncu to nabero aj tempo. V oku búrky hodnotím ako taký priemerne dobrý katastrofický film, ktorému chýbajú lepší herci. Ale inak sa to dalo, chýba tu nejaká väčšia motivácia, pútavejšie cestovanie a najviac asi tá uveriteľnosť postavám filmu. Tí tínedžeri s kamerou niesú moc in. No budiš, tie 3* sú na mieste a nelutujem tú hodinu a pol ktorú som dal tomuto filmu.

• 16.1.2016  12:26
    Marťan (2015)

[8/10] Mám rád filmy, ktoré ma prekvapia. Taký je Marťan. Až do uvedenia trailerov som nevedel že sa takýto film plánuje a po návšteve kina som bol velmi milo prekvapený a Rdiley Scott potvrdil že ešte nepatrí do starého železa a patrí medzi režisérov ktorý dokážu vytvoriť kvalitný snímok s perfektným námetov, výborným hercom Mattom Damonom a s ešte lepším spracovaním. Celý príbeh je od začiatku zaujímavý a interestantne spracovaný takže si na svoje príbeh každý fanúšik či už herca, režiséra alebo človek ktorého zaujíma život mimo našej planéty. Marťan je dobrý príjemne natočený film ktorý si zaslúži 4 *.

• 16.1.2016  12:22
    Spectre (2015)

[7.5/10] Zo Spectre som mal po vzhliadnutí trošku zmiešané pocity tak komentujem až po mierne dlhšej dobe. Nová bondovka je v podstate celkom dobre natočený film, ktorý sa snaží držať aspekty ktoré musí film o bondovi dodržiavať. V podstate sa dá povedať že to je po všetkých stránkach 5 hviezdičkový film, či už kamera, herci, skvelá akcia, výborné lokácie kde sa film odohráva ale príbeh filmu nedokáže tak vtiahnuť ako napríklad Casino či Skyfall. Ale zase je to lepšie ako Quantum.

• 8.1.2016  08:59

[8/10] Opäť sa vracia do svetu filmov pokračovanie jedného z kultových filmov ktoré vznikli minulé storočie. Po zábavných Blbí a blbší, priemernom Terminátorovi je tu Jurský svet. Musím povedať že som dosť milo prekvapený. FIlm splna všetky požiadavky ktoré patria k dnešnému kvalitnému blockbusteru, od hercov, cez scenár až po triky. Hlavný hrdina Chri Pratt bol dobrý, sympaťák, nemyslím si že môže niekto povedať že tam bol nasilu alebo to nezahral dobre. Zvyšok partie boli tiež dobrí, cez malých detí, ženskú postavu Bryce Howard a aj pupkáča Vincenta D'Onofria ktorého si pamätám z Plán úteku. Jurský svet od takej 15 minúty začína v plno prúde rozvíjať príbeh, ktorý sa odohráva na perfektne spracovanom ostrove, cením že vysoký rozpočeť sa nestratil a je ho vidieť na efektoch pri záverečnem bitke dinosaurov, okolitej prírode a podobne. Scény s dinosaurami boli tiež kvalitné a vydarené, najlepšie bol asi nálet letiacich dinosaurov na dav ludí. Potešila aj hudba, staré motívy pripomínajúce prvú časť ale aj nové tóny. Jurský svet sa veľmi vydaril, bavil ma po všetkých stránkach a myslím si že aj prípadné pokračovanie má možnosť dosiahnúť podobne kvality ako tento výborný film, ktorý režíroval (aspoň pre mna) neznámy režisér.

• 8.1.2016  08:46
    Sabotáž (2014)

[6/10] Druhá Arnoldova sólo akcia od návratu na filmové plátnu po vydarenom filme Konečná. Arnold sa tu ocitá ako vedúci skupiny komanda, vždy mu takáto úloha sedela a je to zaujímavé sledovať ho po dlhšom čase v úlohe lídra, hrá taký svoj štandart, síce ničím nevyniká a neponúka nič iné okrem svojho štandardu, ale aj tak sa nedá povedať že by sa tam nehodil alebo by bol zlý. Ostatní herci sú pre potreby filmu dostačujúci. Keby bol príbeh lepšie spracovaný, aj by som uvažoval o lepšom hodnotení, nieje to zlý film ale je tam privela kecania kde sa príbeh nerozvíja a to trochu brzdí tempo. Ale čo sa týka akcie tak tá bola dosť dobrá, väčšinu tvoria prestrelky a cením aj dostatočnú drsnosť a krv pri niektorých úmrtiach. Takže konečné rozhodnutie sú 3 hviezdičky, Sabotáž ma v podstate nesklamala ani neprekvapila, čakal som niečo podobné a myslím si že sa to dá v pohode pozrieť aj viac krát, s prihliadnutím nato že som fanúšik Arnolda.

• 3.1.2016  15:53
    San Andreas (2015)

[6/10] San Andreas malo väčší potenciál. Klasický americký blockbuster s dejom ktorý sa dá ľahko predpokladať, čo mi ani u týchto filmoch neprekáža, ale chýbali tomu väčšie emócie a motív hlavného hrdinu. Ano, motív nájsť dcéru je pre takýto film vhodný ale tuto si ma to príliš nezískalo, The Rock zahral svoj štandart a vedlajšie postavy boli iba preto aby mali koho zachrániť. Ale ocenujem kvalitné a špičkové efekty, výborné scény kde sa ničia mrakodrapy, alebo scéna s obrovskou vlnou. Takže dávam 3*, hodnotím toto dielo ako priemerný katastrofický film s dobrým hercom v hlavnej úlohe, pár dobrými deštrukčnými scénami, ale tam to končí.

• 3.1.2016  15:47

[7/10] V celku zaujímavá životopisná dráma, ktorá rozpráva príbeh ktorý možno nieje pre široké publikum. Ani mna z traileru tento film príliš nezaujal ale rozhodol som sa ho pozrieť a aj napriek tomu že mi táto tematika dvakrát nevyhovovala (možno pretože som videl prvý film o tejto tematike), to bolo celkom zaujímavo spracované a úputalo to moju pozornosť. Chválim výber prostredia, hlavných úloh a kostýmov. Zhrnul by som to asi takto: Dánske dievča je nadpriemerne dobre spracované životopisné dielo ktorá má čo ponúknuť a nemyslím si že zapadne prachom, ale vzhľadom k tomu že tematika filmu mi nieje až tak blízka, asi tažko nájdem chuť si pozrieť tento film znova. Nie preto, že by sa mi nepáčil, ale jednoducho to nieje pre mna. Ale kvalitu tohto diela ocenujem plnými 4 hviezdičkami a určite ho môžem odporučiť.

• 3.1.2016  10:11
    Everest (2015)

[6.5/10] Mierne sklamanie. Od celkom dobrého hereckého obsadenia a atraktívneho nápadu sa dalo vyťažiť niečo viacej. Nenudilo to, bolo to po celý čas celkom zaujímavé sledovať partiu ludí ktorí sa snažia dostať na Everest, vizuálna stránka filmu perfektná, lokácie takisto.. Ale chýba tu nejaká väčšia sympatia k postavám, nikomu som nejak extra nefandil a tak som si to iba bez problémov odsledoval do konca bez toho, aby to vo mne zachovalo pocit dokonalosti ktorý by som si ešte niekedy pozrel. Ale na jedno pozretie slušné.

• 28.12.2015  20:37
    Creed (2015)

[8/10] Tak a dočkali sme sa. Stallone sa rozhodol vrátiť k svojej naslávnejšej filmovej roli, k Rockymu Balboovi a ja som sa aj mierne obával, či tento film neostane v tieni poslednej časti z roku 2006 a či to nebude tak trošku marketing. Ale to sa nestalo a štáb nám naservíroval skvelý film, ktorý ocenia nielen fanúšikovia Rockyho ale aj širšie publikum, nakoľko kvality filmu sú dosť vysoké a aj medzi momentálnou kinoprodukciou vysoko nad priemerom. Film je aj pomerne dlhý, dve hodiny aj päť minút cca čistého času je dosť a je to o pol hodinu viac ako mávali priemerne filmy Rocky, ale je tu dosť dobrý príbeh ktorý sa výborne rozvíja, zaujalo ma to hned´ od začiatku a sú to výborné postavy a skvelí herci, hlavní predstaviteľ M.B.Jordan dosť milo prekvapil, taký sympaťák, celkom fajn bola aj pekná Tessa Thompson a čo sa týka samotného Stallona tak cením že podal naozaj skvelý výkon, už mu roky pribúdajú, ale stále to má v sebe a to čaro niektorých scén bolo naozaj cítiť a vyvolalo pár príjemných spomienok na celú sériu, nostalgia, emócie ako sa patrí, napr. scéna v nemocnici alebo scéna na cintoríne. No škoda Paulieho, ktorý ako sme sa z traileru dozvedeli, je už po smrti, ale Stallone ho tam párkrát spomenie. Toľko k postavám, ako som povedal príbeh bol dosť dobrý, nemalo to žiadne slabé miesta, ubehlo to ako voda, takisto aj výborná kamera a réžia, skvelá hudba kde potešia staré motívy a nakopnú nové moderné motívy kde cítiť ten old school. No a samotný záver takisto veľmi dobrý. Ja som veľmi spokojný, nečakal som že to bude až takéto kvalitné a možem s kludným svedomím povedať že je tento film hodnou súčastou série o Rockym. Príbeh, emócie, štipka humoru, nostalgia, trocha romaniky dráma, box.. Proste tak ako to má byť.

• 27.8.2015  09:14

[6/10] Po dlhej dobe sa do kín dostáva opäť niečo slovenské, zo Slovenska, o Slovákovi - o Rytmusovi. Ja patrím medzi jeho fanúšikov, to že tento film vznikol ma celkom potešilo, aj ked´ to určite nieje niečo čoho by som sa nemohol dočkať tak preto som si nerobil ani žiadne ilúzie o tom aké to bude skvelé. Ako Rytmus povedal " neni som z toho v pi*i, ale som príjemné prekvapený". Tak by som to zhodnotil aj ja. Je to celkom dobrý dokument, dobre sa to pozerá, rozoberajú sa tu jeho vzťahy s rodinou, kariéria nieje prvoradá. Je tu pár zaujímavých situácií, celkovo sa to dobre pozeralo, aj ked ma to nejak extra nenadchlo. Po skončení filmu to totiž vo mne žiadnu emóciu nezanechalo, Rytmus tu ukázal aké mal vztahy a že to nemal lahké a nejedného hejtera alebo človeka ktorý ho príliš nesleduje presvedčil že nieje iba ten raper ktorý v každej piesni nadáva a hreší. Takže pre mna dobre pozerateľný slovenský dokument ktorý si niekedy ešte pozriem, ale na vyššie hodnotenie to nevidím.

• 16.8.2015  14:12

[7/10] Celkom dobrý film podla skutočnej udalosti. Po skvelých hodnoteniach som sa rozhodol pozrieť si tento film a nelutujem. Bola to celkom dobrá vtipná jazda plná rôznych situácií, dobrý scenár, skvelé obsadenie. Ale myslím si že keby si odmyslím že je to podla skutočnosti uberie to mierne na mojich pocitoch.

• 13.7.2015  10:00

[6/10] Čím začať? Oživiť značku Terminátor je skvelý nápad, obzvlášť boli mnohí nadšení, ked sa do jednej z hlavných úloh vrátil Arnold a všetci sa tešili po Salvatione z roku 2009 že príde film podobný prvým klasikám z minulého storočia. Či sa film priblížil tým častiam a je dôstojným pokračovaním, musí uznať každý sám. Ja som z toho pomerne zmätený a stále premýšlam nad tým čo som vlastne videl v kine. Nový Terminátor v podstate ani nieje remake jednotky, berie si časť z jeho príbehu, jeho prvky, znaky a podáva ho v modernejšom blockbusterovom štýle. Ten príbeh sám o sebe nieje zlý, ludia už končia boj so strojmi, idú zničiť hlavnú zbraň no v tom zistia že poslali mladšiu verziu stroja späť do minulosti.. viac prezrádzať nebudem, cestuje sa tu časom a myslím si že niekto sa v tom aj veľmi lahko stratí, vojak vyslaný do minulosti aby chránil Sarah Conorovú, zistí že sa má do nej zalúbiť, že majú dieťa atd.. dosť veľa vecí v ktorých sa divák síce až tak nestráca, ale je to dosť nezaujímavé. A navyše celý dej sa vlečie takým pomalším tempom, putovanie časom sprevádzajú väčšinou dialógy a občas nejaká akcia. Nedeje sa tu nič také výrazné čo by stálo za reč a preto to je také dosť stereotypné a iba čakáte kým príde koniec(každý si domyslí ako to dopadne) ale škoda že ani v tom závere sa opäť nič prekvapivé a výrazné nestane. Akcia bola dobrá, samozrejme taká akú treba od tejto značky očakávať ale čakal som niečo lepšie. Myslím si že úvodná akcia bola asi najlepšia. Efekty boli v poriadku. Čo sa týka hercov, Arnold podal klasický výkon, je ho vidieť počas celého filmu, Jason Clarke ako John Connor ma moc nezaujal, Emilia Clarke ako Mr. Connorová ešte menej, ale zato Jai Courtney to celkom zachranuje. Takže ked si to zhrniem, Terminátor Genisys je taký moderný blockbuster, ktorý mohol byť výborný a zaujímavý, ale vzniklo z toho iba obstojné pokračovanie slávnej značky, ktoré je síce natočené bez väčších technických chýb, ale príbeh filmu je podaný trochu nezaujímavým spôsobom, čo je je hlavná chyba.

• 7.7.2015  15:41

[7.5/10] Dolphovi sa tento projekt podaril. Už od začiatku som mal z neho celkom dobré pocity a musím povedať že oprávnené. Skin Trade má príbeh o pomste prepojený so smrťou blízkych, s obchodom s bielym mäsom, so srbskými mafiánmi - samozrejme základné aspekty každého akčného filmu, ktoré sa nie každému budú páčiť, ale v jednoduchosti je krása a Dolph nám servíruje dobre napísaný príbeh v kvalitnom a svižnom prevedení. Žiadné extrémné béčko toto nieje, je to naozaj celkom dobrý film čo sa týka réžia, strihu filmu, kamery, výberu prostredia. Musím povedať že som bol milo prekvapený. Dolph v skvelej úlohe, Tony Jaa je tiež dosť dobrý a záporáci nesklamú. Akciu zvládli aj aktéri aj režisér velmi dobre, veľa súbojov, kopancov, pastných úderov, streľby, krv a veľa zabitých. Film sa rozbehne dobre, celý čas má dobré tempo, ja som spokojný. Tento akčný film sa vydaril, s klasickým príbehom, dobre podaným, kvalitným obsadením a slušnou akciou.

• 3.7.2015  19:06
    Méďa 2 (2015)

[8/10] Macík je po troch rokoch spať a som rád že môžem skonštatovať že sa dvojka rovnako kvalitne podarila ako prvá časť. Bývajú prípady kedy sú pokračovania nevydarené alebo slabšie ako prvá časť, ale vrátit Teda späť na plátno je dobrý nápad. Film má celkom dobrý zábavný príbeh, síce pre niekoho iba taká obyčajná zápletka, ale pôsobí to dobrým dojmom, je to zábavné, svižné. Sú tu aj nejaké hluché miesta ale to sa dalo vzhladom na dvojhodinovú dlžku čakať. Ted hláškuje ako pán, Walhberg je dobrý a ani ženské postavy nezaostávajú. Freeman v úlohe obajcu potešil a aj Neeson v scénke s Macíkom pobaví. Humor je presne taký aký sa dá očákavať, dosť vulgarizmov, tupé výrazy, sexuálne narážky atd´, ale celkovo je to podanie humoru velmi dobré. Samozrejme že nie každému to sadne ale mna to bavilo. A navyše nám tu Ted spieva aj Rockyho soundtrack Gonna fly, spomína Indiana Jonesa alebo začujeme aj soundtrack z Jurského parku pri "ganžodovom" poli. Takže dávam 4*, rovnako ako jednotke, tažko povedať čo je lepšie, ale myslím si že toto ma bavilo trocha viac. A nebránil by som sa o pár rokov ani tretiemu pokračovanie.

• 5.4.2015  13:02

[8/10| Rýchlo a zbesilo - séria, ktorá prešla rôznymi obdobiami. Krútili sme hlavou nad Tokijskou jazdou, tešili sa pri návrate dvojice Diesel&Walker vo štvrtej časti, jasali sme v pätke nad Rockom & nad novým nádychom do série, v šestke sme sa tešili že sú opäť all stars v akcií.. až sme plakali pri smrti Paula, ktoré zasiahla celý svet pri natáčaní siedmej časti. Ale siedma časť je dotočená a je tu. Bolo jasné že táto časť bude niečím iná - tým, že Paul Walker sa rozlúči so starou gardou, tak je nespočetne vela ludí zvedavý ako s tým filmári vysporiadali. K tomu sa dostanem neskôr. Výborným bodom v tomto filme je obsadenie hlavného záporáka - Jason Statham ako "big bad brother". Už v prvej scéne zaujme a ani mu nato veľa netreba (kopec mrtvol). Film sa začína naozaj dobre a uberá sa správnym smerom. Nasledujú rodinné chvíľky, dialógy o tom ako niekto (ne)zvláda rodinný život (pre niekoho iba zbytočné kecy), až sa dostávame k samotnej pomste a lov sa môže začať. Spád filmu a tempo je v celku obdivuhodné, stopáž je dlhá a dlhšia ako v šestke, ale toto mi ubehlo rýchlejšie ako šestka. Akcia streda akciu, tempo je pomerne rýchle a mal som pocit ze sa až toľko nekecalo a hned´ sa išlo na vec. Po pár minutách vidíme skvelý fight Statham-Rock, najlepší súboj celého filmu. Plusom v akcií je, že sa tvorcovia rozhodli rozdať viacej kopancov. Obsadenie Tonyho Jaa bolo rozhodne prínosom, je tu v dvoch súbojoch, vidíme aj súboj Rodriguez-Rousey, Statham-Diesel, takže v tomto som spokojný. Dobré súboje, zaujímavá choreagrafia, dostatočná dravosť, tvrdosť a hlavne sú skvelo natočené. Bez zbytočných natahovačiek, James Wan sa dobre hrá s kamerou, nebojí sa ju otáčať pri chvatoch (Rock Bottom) atd´.Takisto aj v iných, veľkých a deštrukčných scénach James Wan ukazuje svoju šikovnosť, všetko je prehľadné, akčné, zbesilé a podfarbené hudbou od Tylera. Ano - prehnané a nereálne. V komentári pri šestke som písal že sa dalo cez to lahko preniesť. V tejto časti bolo viacej takých scén pri ktorých sa ľudia v kine smiali, ale ja som sa cez tie nereálnosti povzniesol, síce bolo toho viac ale ved´ o to im išlo, aby to znelo aj trochu sebaparodicky - Paul povie synovi autá nelietajú a potom padajú z oblohy. Nieje to veľkým mínusom, ale trocha vážnosti by filmu neuškodilo. Ale inak som maximálne s akciou spokojný, všetko je tak ako má byť, havárie, súboje, výbuchy, sú tu lietadlá, vytrnutlníky a aj "predátor". Celkom dobrý fakt je to, že akcia je v dobrých prostrediach. Akcia vo fabrike, Abu Dabí, strmé útesy, nočné mesto. Lepšie ako Londýn ale slabšie ako Rio. Čo sa týka hercov, tak klasická dvojka Diesel a Walker, dobrí partáci, skvelí vodiči. Tyrese Gibson s Ludacrisom sú tou zabávnejšou častou partie, ale ide im to a majú pár vydarených hlášok a podarených scén. Jordana Brewster má vo filme malú úlohu(nič nečakané) a veľká škoda, že takisto aj The Rock. Jednoducho on je ten big hero, ktorý tam sedí skvelo, takže je to škoda. Ale ukázal sa v dobrom súboji a záveri sa objavil ako správny terminátor a záchranca. Michelle Rodriguez mi tiež sadla a celkom ma potešilo, ako to vyriešili s jej minulostou. Kurt Russell zahral skvelo, táto rola mu padla vhod. Nakoniec sám záporák Statham, ten si buduje rešpekt od začiatku. Postavu má skvelú a vie ju dobre "predať", jednoducho záporák ako vyšitý a a spolu s Rockom z pätky tvoria najlepšiu dvojichu záporákov. Ešte by som sa vrátil k Paulovi a k tomu jeho digitálnemu spracovaniu. Bolo to dobre spravené, pri niektorých scénach to bolo poznateľné ale nemám s tým najmenší problém. Dnešná technológia ide dopredu. Záver filmu pekne spravený, to treba vidieť. Ked´ to mám zhrnúť, siedma časť nám servíuje ingrediencie akcia-humor-rodina-akcia a to presne v takom štýle ako to máme radi. Veľký blockbuster, kvalitný akčný film a viac ako dôstojná rozlúčka s Paulom Walkerom. Na záver môjho komentáru zamyslenie, citát zo záverečnej piesne: " How could we not talk about family, when family´s all we got?" Diesel na konci povedal, že Paul bude navždy jeho bratom. Tak prečo točiť dalšie časti, tahať z toho prachy. Paul je po smrti a táto séria bola o nich dvoch. Lucas Black nemá nato byť rovnoceným parťáom Vina, Rock áno - ale ten je názoru že treba opustiť sériu na vrchole. Podla mna by táto séria mala skončiť takto ako je. Žiadne spinoffy a pokračovania. Názor by som zmenil iba v prípade že by som uvidel akčný krimi thriller bez prehnaností a to v kombinácií Diesel & Rock vs. Shaw´s brothers. Family is all we got..

• 2.4.2015  10:32
    Grotesque (2009)

[5/10] Vyvraždovačka a nesmierne drsná, brutálna a nechutná. Naneštastie mimo hororových scén neskutočná nuda, takže iba 3* a priemerný výsledný dojem.

• 16.3.2015  17:47

[8/10] Po roku tu máme dalšiu akčnú "podívanú", spolupráca Jaume Collet-Serra a Liam Neeson. Ich predchádzajúce spolupráce hodnotím velmi pozitívne. Filmy Neznámy + Non Stop hodnotím na 4*, Nožného bežca takisto, no považujem ho za najlepší z tejto trojice ich spoluprác. Páči sa mi že aj tu je klasický akčný žánrový námet o pomste (pre niekoho dalšia nudná Neesonovka) ale zase budem opakovať- ako v niektorých mojich komentároch- že akční fanúšici by si mali vážiť že niekto točí takéto akčné filym ktoré majú správny old-school feeling. A preto som sa tešil na Run All night, skvelý Liam Neeson v hlavnej úlohe, akčná zápletka, kvalitný režisér. Príbeh sa dobre rozvíja už od začiatku, zoznamovanie postáv, no a ked sa začne zápletka tak je to rovnako dynamická jazda až do záveru, kde sa mierne spomalí tempo, čo ale rozhodne nieje veľké negatívum. Práve naopak, dodáva to tomu istú vážnosť a páčilo sa mi aj pomerne prekvapivé zakončenie filmu. Akčné scény boli výborné, nahánačka, strelba, bitky, všetko prehľadné, dostatočne drsné, slušné zábery kamier a nejaké tie perličky ako v záveri, alebo prechody kamier cez mesto. Ako som spomínal Neeson zase hrá skvelo, v takýchto úlohách mu to strašne sedí. Ed Harris tiež nesklamal, na filmového syna Joela Kinnamana sa dalo pozerať a dosť ma zaujal aj Common v úlohe cvičeného zabijaka. Takže ked si to zrniem, Nočný bežec zase oživuje akčný žáner, prináša osvedčenú kombináciu režiséra s hercom a naozaj kvalitnú akčnú old-school jazdu ktorú si zase rád pozriem. A nech vznikne takýchto filmov ešte čo najviac, lebo vždy ma to bude baviť a ked odíde táto generácia hercov, bojím sa že akčný záner bude o niečo chudobnejší. Tak neváhajte a bežte na Nočného bežca ;)

• 14.3.2015  10:48

[6/10] Klasické akčné béčko s Van Dammom z 90tych rokov. Obyčajný old school príbeh o tom ako hlavný hrdina musí žiť vo väznici, aby odhlalil vraha. Je tu kopec akčných scén, bavilo ma to, Van Damme hrá dobre a zvyšok sa tiež dal. Dobrá oddychovka.

• 12.3.2015  18:46
    Rohy (2013)

[6/10] Daniel Radcliffe opäť v hororovo ladenom filme. Hm, znelo to lákavo, trailer vyzeral dobre a samotná zápletka filmu podľa knižnej predlohy je čisto hororový žáner niečo nové. Či sa to niekomu bude páčiť alebo nie, treba uznať že filmári natočili kvalitný film. Alexandre Aja je skusený režisér, zvládol všetko na jednotku, aj ked tu nieje veľa horových scén kde by mohol ukázať svoje kvality. Je tu aj zaujímavá atmosféra, ktorú tvorí hlave príbeh. Ako som spomínal je iný, kombinuje drámu, horor aj thriller a sú tu aj nejaké fantasy prvky(napr. samotné rohy) . Vedel by som si film predstaviť kratší, s rýchlejším tempom, ale aj týmto štýlom ma to bavilo. Horns je vcelku iný, dobre natočený horor a hlavne celkom príjemná zmena.

• 12.3.2015  15:29

[3/10] Zo začiatku to vyzeralo celkom dobre, prostredie kde sa odohrala jadrová katastrofa vyzerá dobre, ale film naráža na základné problemy. Tínedžerov som čakal, škoda sympatického Juriho ktorý skonal ako prvý, ale kamera je fakt amatérska a rozstrasená, snaží sa zakryť malý rozpočet a slabé masky mutantov, ktorých ani vôbec nieje vidieť. Atmosféra nulová, lakačky skoro žiadne. Lacné, amatatérské a podpriemerne slabé. A to som si myslel, že film má dosť veľký potenciál.

• 3.3.2015  10:28

[5/10] Obyčajný béčkový horor po všetkých stránkach, avšak s celkom dobrým námetom. Toto je typ hororu ktorý netreba brať príliš vážne a tak som sa na nom celkom pobavil. Pár slušných zabijackých scén a hlavný záporák Peter Stormare, na priemerné 3* to stačí.

• 8.2.2015  13:10
    Equalizer (2014)

[7/10] Po dlhšej dobe som sa rozhodol pozrieť si film s Denzelom Washingtonom a urobil som dobre, že som si vybral práve tento akčný filmy - Equalizer. Už podľa traileru to vyzeralo kvalitne a očakávania ktoré som mal, boli aj splnené. Režisér Antoine Fuqua je skúsený režisér a teraz natočil kvalitný akčný film, ktorý má zaujímavý príbeh a aj ked má stopáž dlhšiu ako klasické akčné filmy, stále si držal svoju úroveň. Príjemný úvod, zoznamovanie s postavami a potom sa to rozbehlo. Akciu stredajú rozhovory, akcie mohlo byť o niečo viac ale to nevadí, aj tá thrillerová stránka filmu sa vydarila, je tu aj slušná atmosféra, takže nemám problém. Páčili sa mi tie nekompromisné a tvrdé zabitia, bolo tu dosť krvy, dobré bitky, pohoda. Hlavný hrdina Denzel Washington zahral presne tak ako pre tento film bolo treba, nekompromisného chlapa ktorý si vybavuje účty a ruskí mafiáni sú tiež dobrí. Celkovo som dosť spokojný, vidno že Denzel má ešte čo ponúknuť a takisto vidno že aj akčný žáner stále žije.

• 8.2.2015  09:33

[6.5/10] Nie každá komiksovka od Marvelu ma dokáže zaujať a baviť. Strážcovia Galaxie niesú ten prípad a bavili ma. Je to komiksový sci-fi blockbuster s množstvom efektov, akcie a s klasickým happy endom. Ja na takýchto filmoch, a konkrétne na tomto cením to, že mi je v podstate celý čas jedno kto sa s kým bije, ale aj tak ma to stále baví a nenudil som sa pri tom. Bude to tým, že aj ked som v postavách nenašiel hlbší význam(čo som v podstate ani nehladal:D) , sú to dobré komiskové postavy, najmä tí hlavní z ktorých bol TOP wrestler Bautista, ale ani zvyšok nieje zlý. Perfektne je prepracované aj celé to sci-fi univerzum, iné planéty, väzenia, mestá atd. Takže hodnotím na velmi dobré tri hviezdy, bol to presne taký typ filmu aký som očakával a som zvedavý na dvojku.

• 8.2.2015  09:14
    Sex Tape (2014)

[6/10] Další klasický počin medzi romanticko-erotickými komédiami. Ale tuto sú celkom sympatickí herci, trocha lepší príbeh a niektoré dobré, vydarené scény. Nič viac a nič menej - to je Sex Tape.

• 7.2.2015  10:47
    Une Promesse (2013)

|5.5/10] Zo začiatku celkom zaujímavý film, prostredie roku 1912, slušný výber kostýmov..A čo sa týka príbehu, ten je tiež dobrý, ale postupom času to dosť upadne. Mladý nádejný inžinier príde do firmy, kde si ho šéf oblúbi, zavolá ho bývať k sebe domov atd. Tu sú hned 4 vzťahové línie medzi postavami, ale zaujali ma len minimálne. Je to tým, že tu niesú prevratné dialógy, emócie skoro nulové a romantika to skúša na konci filmu, ale nič nezachráni, naopak ešte to viac pokazí. Herci niesú zlí, ale ich postavy nemajú čo predviesť a okrem slušného Alana Rickmana ma dalšie dve hlavné postavy príliš nezaujali. Režiséra nepoznám, natočil to úplne priemerne, výhrady mám voči tým dialógom, emóciam, vzťahom ako som spomínal a ešte aj nepochopiteľné pohyby a približovanie kamery počas rozhovorov. Vo výsledku to v podstate nieje zlý film, ale na európsku produkciu mohol byť lepší, príbeh nato je, ale bolo mi treba lepšie spracovanie. Takže iba priemer na jedno pozretie.

• 6.2.2015  16:57
    Dust (2013)

|7/10] Krátkometrážne filmy nevyhladám, tento som si pozrel kvôli Rickmanovi a musím uznať že je to dobré. Príbeh chlapíka, sledujúci ženu s dietatom až domov a najviac ma dostal ten nečakaný záver. Tak prekvapivý, že neviem či zlý alebo dobrý, každopádne som sa na tom zasmial. :-D

• 28.1.2015  16:25

[7.5/10] Knižné predlohy majú vo vačšine prípadov veľký potenciál na sfilmovanie, iný prípad nieje ani predloha od Egera Allana Poe, ktorá bola základom pre tento film - E.A. Poe: Podivný experiment. Musím povedať, že som milo prekvapený s tým ako film dopadol, nemal som žiadne vačšie očakávanie, ked tak obyčajný film na jedno pozretie, ale v tomto prípade som dostal ovela viac. Príbeh o doktorovi, ktorý príde do zvláštneho, trocha "iného" sanátoria kvôli praxi, aj kvôli niečomu inému - to je jeden zo zvratov a prekvapení, ktoré film ponúka. Zo začiatku si ma film úplne nezískal, úvodná scéna s učitelom, potom príde na rad príchod do sanatória, oboznamovanie s postavami a také úvodné oťukávanie, ako to býva v každom filme. Každopádne sa film vyberie tým správnym smerom, dej sa dobre rozbehne a zaujme. Drží si dobrú thrillerov atmosféru a miestami aj takmer hororovú pri tmavších scénach. Film sa odohráva na prelome 19 a 20 storočia, čomu je podmienené aj prostredie filmu. To bolo vynikajúce, či už zábery na sanatórium zaborené v hmle, útek cez les, alebo intériéry sanatória. Masky boli takisto velmi dobré, či už normálnych ludí alebo tých "pometených". V tom prípade možno niektoré vyzerajú aj trochu nechcene ako paródia, ale atmosféra tento pocit zabíja takže mi to trápne neprišlo, naopak velmi dobré, výber masiek pre chorých pacientov, ich správanie, pohyby - teda chválim aj herecké výkony týchto iba vedlajších postáv. Tí hlavní, herec Jim Sturgess ktorý stvárnil doktora bol velmi dobrý, Kate Beckinsale, dobre zvolená úloha vo filme zahraná ešte krajšou herečkou čo ma velmi prekvapilo. Riaditeľ Ben Kingsley kvalitný a Michael Caine ako "ex"riaditeľ vždy dáva zo seba to najlepšie. Ešte za zmienku stojí David Thewlis ako strážca, ale celkovo som nemal s nikým problém. Myslím že tomu výrazne napomáha aj to, že vo filme nehrá žiadny americký herec a britský herci dokážu podla môjho názoru podobné úlohy a charaktery zvládnuť o niečo lepšie(vec názoru). Toľko k hercov, ako som spomínal príbeh je velmi dobrý, potenciál má tento film síce väčší, ale to čo chceli natočiť sa im podarilo velmi dobre. Od Brada Andersona som nevidel žiadny film, ale zvládol všetky stránky filmu velmi dobre, prepojenie príbehu, prekvapenia, zvraty(prekvapivé a prehľadné), cez atmosféru až po záver filmu. Plus k tomu celkom solídny výber hudby od Johna Debneyho. Celkovo teda hodnotím Podivný experiment ako slušný, kvalitný thriller, ktorý pre niekoho môže byť podivný, ale objektívne a aj z môjho hladiska vidím dobrú knižnú predlohu v kvalitnom filmovom obale.

• 17.1.2015  11:08

[7.5/10] Ako som spomínal v komentári ku dvojke, zatiaľ čo Neeson bojoval proti Albáncom, Megaton bojoval sám proti sebe. Jeho režisérske schopnosti sú čo sa týka akcie v podstate niesú na vyslovene ZLEJ úrovni.. Ale podme od začiatku. Neeson povedal, že do trojky pôjde za slušnú sumičku penazí a s iným príbehom, tak sa nečudujme že vznikol tretií film ktorý je zrejme koncom tejto zaujímavej série. V jednotke a dvojke už bol unesený každý, príbeh bol skombinovaný všetkými možnými smermi a preto sa rozhodli v trojke priniesť niečo iné a v rámci série niečo nové. Ale medzi akčnými filmami nieje príbeh o vražde ženy a obvinenie nesprávneho chlapa ničím novým, ale je to klasický akčný námet, ktorý má potenciál. Tento old-school námet bol využitý aj v tomto filme a celkom sa to režisérovi podarilo. Začiatok filmu zobrazuje ako sa pozmenili vzťahy medzi postavami, čo robia atd. Tak ako v dvojke, potom už nasleduje vražda a môže sa to všetko začať. Neeson uteká cez LA, pred policajtami a hladá skutočného vraha. Čakal som trošku dynamickejšie prevedenie, zo začiatku ako Bryan Mills uteká pred políciou to nemá až také tempo, ale potom sa to rozbehne, nasledujú akčné scény, nahánačky, bitky, vyšetrovanie. Sú tu klasické scény kde hlavný hrdina zmizne zo sekundy na sekundu, ako sa nepozorovane dostane k dcére, do márnice pozrieť telo svojej ženy a pod. Kto chce, bude v tom hladať logiku, ale kto v tom hladá logiku tak prenho bude celý film oničom. Človek musí vedieť, do čoho ide, o aký film ide a že je to stále iba hrdina, ktorý zráža dolu všetkých ktorý mu stoja v ces.te. Mna to baví, Neeson hrá skvele ako vždy, dcéra Maggie Grace bez problémov, manžel Lenore "Stuart" bol vymenený za iného herca(čo ma nemilo prekvapilo) ale chápem to, vzhľadom k tomu, že má vo filmu väčšiu a dôležitejšiu rolu ako minule. Forest Whitaker hrá opäť hlavného vyšetrovatela(naposledy v LAST STAND s Arniem) a dokazuje že má velké herecké kvality. Zvyšok, či už zvyšní policajti, pomocníci hlavného záporaka splnia úlohu dobre, nakoľko hrajú iba obete ktoré zlikviduje hlavný hrdina. Ano, zlikviduje.. V tejto časti zomrie asi najmenej ludí zo všetkých častí, iných omráči, dobije. Akčná stránka filmu je presne taká ako sa dá očakávať. Slušná choreaografia súbojov, v dobrých priestoroch, dobré chvaty, ale tažký strih, ktorý je zbesilý a väčšine momentov, ktoré mohli byť velmi velmi dobré, znižuje kvalitu minimalne o 20 %. Niektoré úmrti a sú nekompromisné, tvrdé, no stále tomu chýba iný pohlad. Ale ja som to čakal a aj tak je tá akcia stále nadpriemer medzi tým čo sa momentálne v kinách produkuje. Nahánačky sú tu dve, rýchle, miestami človek dúma kade, kto a kam ide, ale dá sa to. Zopakuejm to čo som písal v komentári u dvojky. Neeson bojuje proti záporákom a Megaton sám proti sebe. Ale dobrý príbeh, hlavný hrdina, zápletka filmu napomáhajú tomu že ma to bavilo, žiadne extra nudné momenty vo filme neboli, v rámci možností je to natočené dobre a priznám sa že lepšie než som čakal. Akcia mohla byť aj horšia, ale aj toto bolo, napriek kritike, stále pozerateľné. Neesonov tvrdý výraz pritom ako všetkých zráža k zemi je stále in. Poteší aj pár narážok na jednotku(Good Luck) a na konci, ked Neeson mieril na chlapíka, ktorý držal zbraň pri hlave Kim, mi pripomenul záver jednotky. Ešte sa dá pochvliť skladatel hudby, ktorý dobre vystihuje niektoré momenty a dáva rovnaké tóny ako pri dvojke. Takže vo výsledku hodnotím 96 hodín: Zúčtovanie, ako celkom dobrý akčný film, ktorý ma bavil o niečo viac, ako dvojka. Old-school príbeh, charizmaticý hlavný hrdina Neeson a kopa záporákov, ktorá mu stojí v ceste. Taken (2008) - 9/10, Taken 2 (2012) - 7/10, Tak3n (2015) - 7.5/10 .. A v závere nám Neeson naznačí, že možno sa o pár rokov vráti. Good Luck.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17